Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Ευχαριστούμε!!! Μακάρι να είναι όλα καλα, πραγματικά!!! Ναι εσείς ειδικά που έχετε ήδη και αλλά παιδάκια είναι ακόμα πιο δύσκολο στη μετακινηση και πόσο μάλλον με αυτές τις συνθήκες. Και εγώ στεναχωριέμαι γιατί ο άντρας μου έχει να δει το μωρό από την αυχενική γιατί τη μια φορά δούλευε και την άλλη ήρθε αλλά τον έστειλε ο γιατρός να δει την ομάδα αίματος μου και τον καθυστέρησαν και δεν πρόλαβε να δει τίποτα!! Και τώρα φοβάμαι μήπως δεν μπορέσει να μπει μεσα!!! Και όσο να' ναι θες να τον έχεις δίπλα σου μήπως σου πει κάτι περίεργο ο γιατρός, γιατί και β' επιπέδου!! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά!!! 

Καλημέρα. Εμένα τον άντρα μου στο β επιπέδου δεν τον άφησαν να μπει μέσα λόγω της κατάστασης τώρα τον άλλον μήνα που έχω επανεξέταση ελπίζω να τον αφήσουν αν κ δε το πιστεύω αλλά τουλάχιστον μας δώσανε DVD.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Athinaa Καλή ιδέα αυτή με το βίντεο...αν μου πει κάτι θα το προτείνω και βλέπουμε!!!

@Ελλάκι Με το καλό να δεις τη μπεμπουλα σου και εσύ και να είναι όλα τέλεια!!! Θα περιμένουμε ομαδικά νέα τελικά!!

@Gianna! Ελπίζω να τους αφήσουν!!!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έχω γιατρό σε λίγο να πάρω λίγο μάτι την μπέμπα!Χαχα

Μπαμπάς και γιος θα μείνουν σπίτι.

Εγώ νιώθω πολύ τα κλωτσιδια.αν με πιάσει κιόλας το βράδυ πριν κοιμηθώ δεν μπορώ με τίποτα!Επίσης το βράδυ που ξυπνάω για να αλλάξω πλευρό πάλι τα ίδια!

Καλώς ήρθατε καινούργια κορίτσια!:)

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σήμερα το μενού έχει κοτόσουπα, λίγο ο καιρος λίγο ότι ήθελα κάτι θρεπτικό και ελαφρύ. Ο μπέμπης μου είναι πολύ δραστήριος, έχω φάει πολύ κλωτσιά χαχαχαχ. Τι γίνεται όμως με τον ύπνο? Δεν βολεύομαι καθόλου πιανομαι και αριστερά και δεξιά εναλλάξ, αναγκαστικά και ανάσκελα με τα πόδια λυγισμένα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα με κλωτσαει αρκετά...ειδικά μετά από φαγητό και όταν ξαπλώνω..βέβαια κάποιες μέρες κλωτσαει πολύ έντονα, ενώ κάποιες αλλες είναι πιο ήσυχος!

Εμένα με πονάει το στήθος πολύ και κυρίως το βράδυ. Κάνω λίγο μασάζ για να περάσει, αλλά σήμερα συνεχίστηκε ο πόνος..λες και είναι πιασμένοι οι αδένες..δεν ξέρω!! 

Πήρα τον γιατρό τηλ και μου είπε πως το τυπικό είναι να μην μπει ο σύζυγός μέσα στην εξέταση. Αλλά αν δεν έχει άλλο κόσμο ίσως τα καταφέρει και μπει για λίγο με μάσκα φυσικά κλπ. Αύριο θα πάμε με το καλό, αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί την προηγούμενη φορά μας είχε τύχει γέννα και πήγαμε την επόμενη μέρα.

@evi1996 για το ηπαρ δεν γνωρίζω, αλλά για τα λευκά ξέρω ότι ανεβαίνουν. 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Με το καλο οι εξετάσεις σας κορίτσια !!

@Barbei και εγω απόψε δε μπορουσα να κοιμηθώ καλά, στριφογυρνούσα όλη νύχτα στο κρεβάτι, έβαζα μαξιλάρι εξτρα, τίποτα..  Μετά τις 5 κοιμήθηκα βαθιά,  κλωτσουσε συνέχεια και ο γλύκας από μέσα και γενικά ένα ωραίο βράδυ...

@evi1996 δε ξερω βρε κορίτσι μου για τις εξετάσεις.. Θα σου πει η γιατρός σου, ελπίζω να μην ειναι κάτι!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ φουλ μελαγχολία σήμερα. Ο καιρός χάλια, ο άντρας μου στη δουλειά, είμαστε κ εγκλωβισμενοι σπίτια, μπήκε κ το κερασάκι στην τούρτα πρωί πρωί που πήρα τον γιατρό κ δεν κάνει ιατρείο,εχει μπούκωμα κ δέκατα δεν ξέρω αν έχει κ κάτι άλλο δε ρώτησα. Μου είπε αφού είδαμε το μωρό στη Β επιπεδου 10/03 να μην ανησυχώ κ ότι έχουμε περιθώριο αναβολής. Να συνεχίσω τα χάπια κ θα είμαστε σε επικοινωνία αν χρειαστεί κάτι ή για το επόμενο ραντεβού τουλάχιστον σε 2 βδομάδες!! Δεν μου είπε να πάω σε άλλον.. Δεν ξέρω τι να κανω. Είχα στο νου μου να μην πάω ακόμα αλλά τώρα που μου είπε ότι δεν γίνεται καν να πάω, μου φαίνεται αλλιώς. Επίσης ξέχασα να τον ρώτησα για την καμπύλη σακχάρου. Βλέπω στις προηγούμενες εγκυμοσύνες την είχα κάνει 26+28 εβδομάδες.εσεις ποτέ θα την κάνετε? τι να πω δεν ξέρω... Είναι κ μεγάλος ο γιατρός μου.μηπως πρέπει να βρω κ άλλον?? Τον πέθανα τον άνθρωπο :grin:

Just now, evi1996 είπε:

καλημερα κοριτσια!! εκανα αιμα σημερα και βγηκαν τα λευκα απο 10 που ειναι το φυσιολογικο 13.5 . επισης το sgop και το sgpt που απ'τι διαβασα ειναι για το ηπαρ απο 31 που ειναι το φυσιολογικο εμενα ειναι στο 35. τα εστειλα στη γιατρο αλλα μου ειπε θα τα δει αυριο που θα παει στο ιατρειο....αλλα εγω αγχωθηκα λιγο....υπαρχει καποια που να ξερει αν ειναι φυσιολογικα??

Κ εγώ δεν έχω ιδέα.. Πάντως στις δικές μου εξετάσεις είχα κάτι μαυρισμένος τιμές εκτός ορίων κ μου είχε πει ότι είναι λόγω εγκυμοσυνης κ δεν ανησυχούμε. Κάνε λίγη υπομονουλα αφού θα τα δει αύριο! 

  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" καλησπέρα,  από μελαγχολία άλλο τίποτα.. Εγώ έκανα 4/3 β'επιπέδου και θα ξανακάνω υπέρηχο 31/3, εμένα δε με αγχώνει το μεγάλο διάστημα από υπέρηχο σε υπέρηχο.. Ελπίζω να μην έχει τίποτα σοβαρό ο γιατρός σου και να είναι κάτι περαστικό! Επίσης τη καμπύλη θα μου τη γράψει στο ραντεβού που θα είμαι στην 27η εβδομάδα ;-) Εντωμεταξύ όλο λέω για το ραντεβού κατσε μη μου πει κ εμένα μέχρι τότε ότι έχει τίποτα συμπτώματα και μετά θα κλαίμε μαζί χαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@"Gigi" καλησπέρα,  από μελαγχολία άλλο τίποτα.. Εγώ έκανα 4/3 β'επιπέδου και θα ξανακάνω υπέρηχο 31/3, εμένα δε με αγχώνει το μεγάλο διάστημα από υπέρηχο σε υπέρηχο.. Ελπίζω να μην έχει τίποτα σοβαρό ο γιατρός σου και να είναι κάτι περαστικό! Επίσης τη καμπύλη θα μου τη γράψει στο ραντεβού που θα είμαι στην 27η εβδομάδα ;-) Εντωμεταξύ όλο λέω για το ραντεβού κατσε μη μου πει κ εμένα μέχρι τότε ότι έχει τίποτα συμπτώματα και μετά θα κλαίμε μαζί χαχα

Απλά μου είχε πει ο ίδιος να πάω να με δει  κανονικά σε ένα μήνα από το προηγούμενο ραντεβού, παρά την β επιπεδου. Γιαυτό θα πήγαινα. Εντάξει δεν τρέχει τπτ.μαλλον λόγω κακής ψυχολογίας το πήρα βαρέως..ετσι κι αλλιώς είναι κι αυτό που είπες το πρωί ότι πρέπει να πάμε κ μόνες μας! 

Ας πούμε κ τπτ ευχάριστο.. Καταλήξαμε μάλλον στο όνομα Εμέλεια. Πως σας ακούγεται. Σημαίνει αρμονία! 

  • Μου αρέσει 8

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@"Gigi" τέλειο το όνομα!!!! Με το καλο να τη πάρετε αγκαλίτσα!!! Δεν είπες τα αγόρια σου πως το πήραν που έρχεται η αδελφουλα;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε marjio μου!!!! Τα αγόρια μια χαρα! Ο μεγάλος λέει στους φίλους του στο τηλ ότι περιμένει αδερφούλα κ ότι στην αρχή ήθελε αδερφό αλλά τώρα χαίρεται κ ότι θα μπορέσουν να την δουν όταν τελειώσει ο κορωνοιος χάχα κ ο μικρός βλέπει κοριτσίστικα παιχνίδια κ διαφημίσεις κ λέει να τα παρουμε στην Εμέλεια! Θα της χαρίσει κ το παλιό του κρεβάτι επίσης δε τον πειράζει Χαχα! Πλάκα έχουν. Εσένα λενε τπτ, εκδηλώθηκαν? 

  • Μου αρέσει 8

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε από τον γιατρό...711 γραμμάρια!Πολύ ευχαριστημένος με τις μετρήσεις!

Τώρα σε 3 εβδομάδες πάλι.μου έγραψε αιματολογικές και ούρων.

Επίσης μου είπε οπότε μπορέσω να πάω σε οφθαλμίατρο για να κάνω μια βαθυσκοπηση για να δούμε κατά το ποσό μπορώ να ζοριστω στην γέννα.αααα μου είπε να βρω και την ένεση που κάνουν όταν έχεις ρεζους αρνητικό. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ούτε καν ο άλλος.μονο όταν γέννησα την έκανα.ενω μου είπε ότι γίνεται από 28 εβδομάδων.

@gigi πολύ ωραίο!με το καλό!Ναι για πες πως το πήραν τα αντρακια σου!

Την έκανα την καμπύλη και ξεμπέρδεψα.μονο που βγήκε χαμηλή μετά την πρώτη ώρα και πρέπει να προσέχω γιατί έχω υπογλυκεμιες...Η αλήθεια είναι που και που με πιάνουν κάτι ζαλάδες.

  • Μου αρέσει 5

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @foroulina πωπω μεγαλώνουν τα μωρουλια απίστευτα γρήγορα!! 

Εμένα @"Gigi" η κόρη μου όλο μιλάει για το μωρο, στο τηλέφωνο στις γιαγιαδες λέει ότι θα τον βάζει στο μάρσιπο να τον κάνει βόλτα μέσα στο σπίτι για να κοιμάται!! Θα έχει πολλές αγκαλιές να κουρνιαζει αυτό το μωρό  χαχα! Ο μικρός ερχεται μου φιλαει τη κοιλια τη χαϊδεύει και λέει να μεγαλώσει να παίζουν μπάλα.. Ο καθένας το χαβά του όπως καταλαβαίνεις!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ φουλ μελαγχολία σήμερα. Ο καιρός χάλια, ο άντρας μου στη δουλειά, είμαστε κ εγκλωβισμενοι σπίτια, μπήκε κ το κερασάκι στην τούρτα πρωί πρωί που πήρα τον γιατρό κ δεν κάνει ιατρείο,εχει μπούκωμα κ δέκατα δεν ξέρω αν έχει κ κάτι άλλο δε ρώτησα. Μου είπε αφού είδαμε το μωρό στη Β επιπεδου 10/03 να μην ανησυχώ κ ότι έχουμε περιθώριο αναβολής. Να συνεχίσω τα χάπια κ θα είμαστε σε επικοινωνία αν χρειαστεί κάτι ή για το επόμενο ραντεβού τουλάχιστον σε 2 βδομάδες!! Δεν μου είπε να πάω σε άλλον.. Δεν ξέρω τι να κανω. Είχα στο νου μου να μην πάω ακόμα αλλά τώρα που μου είπε ότι δεν γίνεται καν να πάω, μου φαίνεται αλλιώς. Επίσης ξέχασα να τον ρώτησα για την καμπύλη σακχάρου. Βλέπω στις προηγούμενες εγκυμοσύνες την είχα κάνει 26+28 εβδομάδες.εσεις ποτέ θα την κάνετε? τι να πω δεν ξέρω... Είναι κ μεγάλος ο γιατρός μου.μηπως πρέπει να βρω κ άλλον?? Τον πέθανα τον άνθρωπο :grin:

Κ εγώ δεν έχω ιδέα.. Πάντως στις δικές μου εξετάσεις είχα κάτι μαυρισμένος τιμές εκτός ορίων κ μου είχε πει ότι είναι λόγω εγκυμοσυνης κ δεν ανησυχούμε. Κάνε λίγη υπομονουλα αφού θα τα δει αύριο! 

Θα πάνε όλο καλά με τον γιατρό σου.. Τώρα λογικό όλες να είμαστε ανησυχες.. Εγώ θα την κάνω την άλλη εβδομάδα που θα είμαι στη 24 προς 25 εβδομάδα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...