Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 5
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα να έχουμε!!

@"Gigi" μια χαρά μου ακούγεται, σαν το βίντεο που κυκλοφορεί με τη κυρία που ντύνεται βάφεται για να βγάλει τα σκουπίδια!!! Αμεεεεε γιατί οχι;;;

@Gianna! αφού άρχισες ήδη να προσέχεις μια χαρά θα είναι όλα! Η διατροφή είναι τα πάντα έχω να πω εγώ, είναι θεραπεία από μόνη της!!! Σου στέλνω θετική ενέργεια!! Και φυσικά να μη ξεχνάμε τη καλή ψυχολογία που παίζει το ρόλο της.

Εγώ στις 4 έχω ραντεβού! Θα ετοιμάσω και το εξοδοχαρτο μου, βεβαια είναι και 20 χλμ μακριά ο γιατρός μου, δε πιστεύω να μου πουν τίποτα σε πιθανο έλεγχο .. θα δούμε!!!

@_marjio Σε ευχαριστώ πολύ για τη θετική σου ενέργεια. Δε σου λένε τπτ αφού πας στο γιατρό κ ας είναι κ τόσο μακριά. Εγώ που θα πάω δύο φορές κ είναι μεγαλύτερη απόσταση τι θα μου πουν μην πας δε γίνεται από το βράδυ θα φτιάχνουμε τα χαρτιά μας κ εγώ κ ο άντρας μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

@_marjio θα δεις μπεμπακι σήμερα τυχερουλα!! 

Γνωρίζετε μήπως πότε γίνεται η ένεση για όταν έχουμε αρνητικό ρέζους;

28 και 35 εβδομάδων μου είπε ο γυναικολόγος μου.εγω τώρα την ψάχνω.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Πως μου είστε???

Εγώ σήμερα παρέλαβα κάποια δεματακια και ανέβηκε η ψυχολογία μου!!! Μα τι όμορφα που είναι όλα τα βρεφικά! 

Το μενού έχει αρακά λαδερο και σαλατουλα γιατί το σκ και τι δε φάγαμε! 

@_marjio μου περιμένουμε νεακια από το γιατρό! 

Την Παρασκευή συμπληρώνω 3 εβδομάδες από την προηγούμενη εξέταση στον γιατρό αλλά σκέφτομαι μήπως το καθυστερούσα λίγες μέρες να μην πάω αυτή τη βδομάδα να πάω την επόμενη.. τι λέτε?

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

28 και 35 εβδομάδων μου είπε ο γυναικολόγος μου.εγω τώρα την ψάχνω.

Ααα δύο φορές σου είπε ε; Οκ σε ευχαριστώ. Τον ρώτησα πριν στο τηλέφωνο αλλά μου είπε έχουμε ακόμη χρόνο , και είμαι στην 25 εβδομάδα... Ψιλοαγχωθηκα τώρα.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FofiK είπε:

Ααα δύο φορές σου είπε ε; Οκ σε ευχαριστώ. Τον ρώτησα πριν στο τηλέφωνο αλλά μου είπε έχουμε ακόμη χρόνο , και είμαι στην 25 εβδομάδα... Ψιλοαγχωθηκα τώρα.

Ναι 2 κορίτσι μου...στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αν θυμάμαι καλά είχα κάνει μόνο στην γέννα...φαντάσου.. 


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Ναι 2 κορίτσι μου...στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αν θυμάμαι καλά είχα κάνει μόνο στην γέννα...φαντάσου.. 

Στη γέννα;;!!!; :oΩωω καταλαβα... Όταν κάνω τη καμπύλη ζαχάρου σε λίγες μέρες που θα τον πάρω για τα αποτελέσματα, θα του ζητήσω να μου διευκρινίσει πότε είναι να γίνει. Αν ακούσω κάτι περίεργο θα ζητήσω και δεύτερη γνώμη. Ευχαριστώ και πάλι foroulina μου!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , FofiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

@_marjio θα δεις μπεμπακι σήμερα τυχερουλα!! 

Γνωρίζετε μήπως πότε γίνεται η ένεση για όταν έχουμε αρνητικό ρέζους;

Καλημερα. Εγω στο μικρο εκανα μετα τιν αμνιο και μετα τι γεννα.Ετσι και τωρα

20 ώρες πρίν, foroulina είπε:

@Comet ποτέ ξεκίνησες να την χρησιμοποιείς?

@_marjio πιστεύω θα σου αρέσουν πολύ!έχει και στο fb σελίδα.

 

Ξεκινισα πριν 10 μερες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φτάσει στο γιατρό και περιμένω μέσα στο αμάξι να ολοκληρώσει το προηγούμενο ραντεβού!!! Θα με πάρει η μαια για να ανέβω!! 

Βρε κορίτσια πείτε μου που ειμαι άσχετη, αυτές οι ενέσεις που λέτε γιατί τις κάνουν οσες έχουν αρνητικό ρεζους;;; δεν εχω ιδέα, πρώτη φορά το ακούω!

@Vila αρακά και εμείς σήμερα, μπουχτησα με το κρέας δεν αντέχω άλλο! Επίσης ερχόμενη στο γιατρό πέρασα από τη μαμά μου και μου έδωσε τη τσαντα με τα ρουχακια που πήρε στο μωρό!!! Εντάξει!!!! Τρέλα και ανυπομονησία με έπιασε!

Για το γιατρό που λες, εμένα κάθε 4 εβδομάδες περιπου θελει υπερηχο ο δικός μου μεχρι να μπω στο μηνα μου, νομίζω σε μια μη παθολογική εγκυμοσύνη δε χρειάζεται συχνός υπέρηχος, εκτός αν η μαμα ανησυχεί!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημερααα!!! Καλή εβδομάδα! Τι κάνετε? Εγώ πρωινή πρωινή σήμερα. Έβαλα τις κρεμουλες μου, το ρουζακι μου και μάσκαρα παρακαλώ κ βγήκα στο μπαλκόνι για καφε :D ο άντρας μου με τραβούσε βίντεο κ γελούσε! Εγώ πάντως μια χαρά ένιωσα ας με κοροϊδεύει! Χαχα! Καμία φωτογραφία την κοιλιά μου δεν λέει να τραβήξει.. Μόνο να κοροϊδεύει!κοριτσια μόλις διαπίστωσα ότι έχω ξηροδερμια στο κεφάλι. Έντονη κιόλας κ εντελως ξαφνικά. Δεν είχα ποτέ στη ζωή μου.. Τι να είναι αυτό τώρα? Της εγκυμοσύνης? Δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο. Ψυχολογικό? 

Ευχαριστούμε πολυυυυυ!!!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!! 

Ήρθε η ώρα marjio μου να δεις το νινακι σου!! Πες μας τα νέα όταν μπορέσεις! 

 

Gianna μου κάνεις συγκεκριμένη διατροφή? Όλα καλά θα είναι τον άλλο μήνα να έχεις θετική σκέψη!!!! 

Χαχαχα καλε κ γω το κανω..βαφομαι λιγο, οχι καθε μερα, οποτε μου ερθει κ νιωθω λιγο άνθρωπός!! Χαχαχαα..ξηροδερμια εχω κ γω (οχι κατι φοβερο βεβαια)καιρό, νομιζω οτι ειναι απ τις ορμονες.. οποτε αν δεν ειναι εντονο μην ανησυχεις..

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, _marjio είπε:

Εγώ φτάσει στο γιατρό και περιμένω μέσα στο αμάξι να ολοκληρώσει το προηγούμενο ραντεβού!!! Θα με πάρει η μαια για να ανέβω!! 

Βρε κορίτσια πείτε μου που ειμαι άσχετη, αυτές οι ενέσεις που λέτε γιατί τις κάνουν οσες έχουν αρνητικό ρεζους;;; δεν εχω ιδέα, πρώτη φορά το ακούω!

@Vila αρακά και εμείς σήμερα, μπουχτησα με το κρέας δεν αντέχω άλλο! Επίσης ερχόμενη στο γιατρό πέρασα από τη μαμά μου και μου έδωσε τη τσαντα με τα ρουχακια που πήρε στο μωρό!!! Εντάξει!!!! Τρέλα και ανυπομονησία με έπιασε!

Για το γιατρό που λες, εμένα κάθε 4 εβδομάδες περιπου θελει υπερηχο ο δικός μου μεχρι να μπω στο μηνα μου, νομίζω σε μια μη παθολογική εγκυμοσύνη δε χρειάζεται συχνός υπέρηχος, εκτός αν η μαμα ανησυχεί!!

Περιμένουμε νέα σου κορίτσι!

Κάνω αντιγραφή και επικόλληση...

αν η μητέρα είναι αρνητική και το έμβρυο τύχει να είναι θετικό (με το θετικό να είναι επικρατέστερο και το αρνητικό υπολειπόμενο), αυτό το γεγονός μπορεί να προκαλέσει προβλήματα για το έμβρυο αλλά και κατά τη διάρκεια κάθε μελλοντικής εγκυμοσύνης που μπορεί να έχει η μητέρα.

Προβλήματα μπορούν να παρουσιαστούν αν το θετικό αίμα του εμβρύου αναμιχθεί με της μητέρας -είτε κατά την εγκυμοσύνη ή κατά τον τοκετό. Αν αυτό συμβεί και παρά ταύτα δεν θεραπευτεί , τότε το αίμα της μητέρας μπορεί να δημιουργήσει αντισώματα που να επιτίθενται στο θετικό αίμα του εμβρύου αναγνωρίζοντάς το ως “ξένο”, δημιουργώντας αναιμία ή σε μία χειρότερη περίπτωση, τον θάνατο του εμβρύου.

Αυτό σημαίνει πως για κάθε μελλοντική εγκυμοσύνη που θα έχει η μητέρα και το έμβρυο θα είναι Rhesus θετικό, τα αντισώματά της μπορούν να διασχίσουν τον πλακούντα και να προσβάλλουν τα κύτταρα αίματος του εμβρύου.

Πώς μπορεί να εμποδιστεί αυτό;

Ο γυναικολόγος ή η μαία μπορούν να οργανώσουν εξετάσεις αίματος κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης για να ελέγξουν τα αντισώματα στο αίμα σου. Είναι σημαντικό το μαιευτήριο να είναι ενήμερο για το Rhesus αρνητικό αίμα σου, ώστε αυτοί να μπορούν να εξετάσουν το αίμα του μωρού μετά την γέννησή του (μέσω του πλακούντα), ώστε να ανακαλύψουν τον τύπο αίματος του μωρού. Αν το μωρό σου έχει θετικό αίμα, μπορείς να επιλεγεί η χορήγηση μίας ένεσης αντι-D σφαιρίδιο μέσα στις επόμενες δύο μέρες μετά την γέννηση. Αυτό εμποδίζει τα αντισώματα να σχηματιστούν.

  • Ευχαριστώ 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! Πως μου είστε???

Εγώ σήμερα παρέλαβα κάποια δεματακια και ανέβηκε η ψυχολογία μου!!! Μα τι όμορφα που είναι όλα τα βρεφικά! 

Το μενού έχει αρακά λαδερο και σαλατουλα γιατί το σκ και τι δε φάγαμε! 

@_marjio μου περιμένουμε νεακια από το γιατρό! 

Την Παρασκευή συμπληρώνω 3 εβδομάδες από την προηγούμενη εξέταση στον γιατρό αλλά σκέφτομαι μήπως το καθυστερούσα λίγες μέρες να μην πάω αυτή τη βδομάδα να πάω την επόμενη.. τι λέτε?

 

Καλησπερααα!! Αχχχ όντως πρέπει να ειναι ωραια αισθηση ..εγω παρηγγειλα χθες πρωτη φορα κατι σελτεδακια κάτι κοράκια κ τετοια κ περιμενω πως κ πως..νομιζω οτι θα κλαιω οταν θα τα δω γιατι ειναι κ τα πρωτα καλουδια!! Χιχιιχ..ενταξει αν μπορεις ωστε να κλεισεις το μηνα δεν ειναι κακο..αλλα απ την αλλη αν σου χει λείψει βουρ στον υπερηχο..χαχα

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! @Vila ειναι μια ωραια αισθηση ειδικα τωρα λόγω των ημερων...εκανα κατεβασα ολα τα βρεφικα της 1ης κορης κ θα τα πλυνω-σιδωρωσω ιουνιο-ιουλιο...πρεπει κ απο οσα εχω ηδη εξω της μεγαλης να βγαλει κ για το μωρο(πετσετες,σεντονια,σελτεδακια,σαλιαρες)να την χωρισω ντουλαπα ωστε να κανω χωρο κ για το 2ο...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κορίτσια!!

Όλα τέλεια,  για ακόμα μια φορά μου είπε πως ειναι συμμετρικό μωρό, έφτασε 908γρ, τα αμνιακα μου είναι μια χαρά και φυσικά μου έγραψε εξετάσεις μαζί με την καμπύλη τη 2ωρη..  Τώρα σε 4 εβδομάδες πάλι!

Πολύ ευχαριστήθηκα που έκανα βόλτα με το αμαξι,  έβαλα τέρμα τη μουσική και τραγουδούσα κιόλας χαχα Μα έβαλα μετά από τόσο καιρό ρούχα ρε παιδιά και βαφτηκα λιγάκι, άλλος άνθρωπος!!

  • Μου αρέσει 6

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύει κιλακι το γλυκουλι σου @_marjio! Μπράβο χαίρομαι πολύ που είναι όλα τέλεια!! Το πήρε και το δωράκι της γιαγιάς! Πωπω τι ωραία η βόλτα με το αυτοκίνητο! 

@elenakii22 μου πραγματικά νομίζω πως είναι οι μόνες δουλειές που θα κάνω με τόση χαρά! Από θέμα χώρου έχω κι εγώ πρόβλημα και πρέπει να οργανωθω!

@Emma9 με το καλό να έρθουν τα πρώτα πραγματακια! Σίγουρα θα συγκινηθείς!

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...