Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

On 11/8/2020 at 4:28 ΜΜ, Εlen32 είπε:

Αχ εμένα δυστυχώς ο άντρας μου γύρισε στη δουλειά αλλά έχω την μαμά μου εσώκλειστη κ με βοηθάει γιατί όπως είπες δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα!! Ρε κορίτσι πως πάει ο θηλασμός?? Κάθε πότε τρωει? Εμένα μένει πολύ λίγο στο στήθος γύρω στα 10 λεπτά βαριά κ μετά την παίρνει ο ύπνος με αποτέλεσμα μάλλον να μην χορταινει κ να ζητάει στην ώρα πάνω...τα χω παίξει δεν κοιμάμαι καθόλου..ανά μία ώρα είναι ξύπνια..

Αχ είναι πολύ λογικό να θέλει συνέχεια να είναι στο στήθος!! Ευτυχώς που έχεις βοήθεια ώστε να μπορείς να αφοσιωθείς εσύ στη φροντίδα του μωρου!!! 

πρίν από 3 λεπτά , Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια μετά από πολύ καιρό. Πώς τα πάτε οι μανουλες? Εμένα είναι σχετικά ήσυχος αν κ είναι λίγο ταλαιπωρημένος με κολικούς κ μετά λίγες διάρροιες νομίζω θα στρώσει σιγά σιγά. Απλά έχουμε θέμα με τον αφαλό έχει ξεφλουδισει γύρω γύρω κ έχει κάνει κ κοκκιωμα κ θα πάμε αύριο για καυτηριασμό έχω κατά αγχωθει μήπως έκανα εγώ κάτι λάθος κ έγινε όλο αυτό ελπίζω τουλάχιστον να στρώσει μετά το καυτηριασμό. :-(

Έχει καμία άποψη πάνω σε αυτό?

Εννοείς ότι δεν είχε πέσει ο αφαλος και σας το εκανε αυτο; δε το έχω ξανακούσει και  δε ξερω τι είναι αυτό :confused: 

 

3 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ χθες το αγοράκι μου !! Ήθελα να σας ρωτήσω εγώ εχω Α θετικό και ο σύζυγος επίσης Α θετικό πως γίνεται το μωρό να έχει 0 θετικό ;;

Να σας ζήσει το μωράκι σας κορίτσι μου, καλοτυχο και γερό να ειναι!! Με τις ομάδες αίματος δε ξέρω να σε κατατοπισω εγώ :|

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!

Μιας κ είστε πρόσφατα μανουλες μπορείτε να μου λύσετε μια απορία που εχουμε στην ομάδα μου? Με τους συνοδούς τι παίζει? Κ στα ιδιωτικά κ στα δημόσια μας ενδιαφέρει..

Οκ επισκέπτες δεν επιτρέπεται το ξέρουμε..αλλά ο σύνοδος μπορεί να μπαινοβγαίνει? Ή πχ μπορούν να είναι εναλλάξ οι συνοδοί..ας πούμε το πρωί η μαμά μας κ το απόγευμα ο άντρας μας λόγω δουλειάς ή πρέπει μόνο ένας συγκεκριμένος??

Ίσως μέχρι να γεννήσετε να αλλάξουν τα πράγματα γιατί προβλέπεται έξαρση πάλι..

Εγώ γέννησα σπίτι και δεν έχω προσωπικη άποψη για τα μαιευτήρια!! 

Με το καλο σε όσες περιμένετε ❤


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ χθες το αγοράκι μου !! Ήθελα να σας ρωτήσω εγώ εχω Α θετικό και ο σύζυγος επίσης Α θετικό πως γίνεται το μωρό να έχει 0 θετικό ;;

Εχει 25% πιθανοτητες το μωρο να εχει 0 θετικο, γιατι μαλλον εχετε και οι δυο το γονιδιο του 0. Γινεται.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Αχ είναι πολύ λογικό να θέλει συνέχεια να είναι στο στήθος!! Ευτυχώς που έχεις βοήθεια ώστε να μπορείς να αφοσιωθείς εσύ στη φροντίδα του μωρου!!! 

Εννοείς ότι δεν είχε πέσει ο αφαλος και σας το εκανε αυτο; δε το έχω ξανακούσει και  δε ξερω τι είναι αυτό :confused: 

 

Να σας ζήσει το μωράκι σας κορίτσι μου, καλοτυχο και γερό να ειναι!! Με τις ομάδες αίματος δε ξέρω να σε κατατοπισω εγώ :|

Ίσως μέχρι να γεννήσετε να αλλάξουν τα πράγματα γιατί προβλέπεται έξαρση πάλι..

Εγώ γέννησα σπίτι και δεν έχω προσωπικη άποψη για τα μαιευτήρια!! 

Με το καλο σε όσες περιμένετε ❤

Καλημέρα. Όχι έχει πέσει ο αφαλός απλά έκανε κοκκιωμα πως ούτε εγώ δε ξέρω απλά μου είπαν ότι πολλά μωρά το βγάζουν κ φεύγει με καυτηριασμο κ δε πονάει το μωρό

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα. Όχι έχει πέσει ο αφαλός απλά έκανε κοκκιωμα πως ούτε εγώ δε ξέρω απλά μου είπαν ότι πολλά μωρά το βγάζουν κ φεύγει με καυτηριασμο κ δε πονάει το μωρό

Καλημέρα!! Να σου ζήσει το μωράκι σου.. Κοκκιωμα είχε κ μένα η μικρή μου.. Η τελευταία λυση ειναι ο καυτηριασμος όντως..πριν φτάσεις εκεί όμως θέλει συνέχεια να καθαριζεις με οινόπνευμα.. Δν ειναι ανησυχητικό, το παρακολουθεις κ ανάλογα ότι κρίνει κ ο παιδίατρος.. Στην κόρη μου κάπου όταν ήταν 40ημερων ήταν οκ.. Μέχρι τότε οινόπνευμα κ φωτο στην παιδιατρο έστελνα να το βλέπει.. Είχα κλείσει ραντεβου σε παιδοχειρουργο αλλά το ακυρωσαμε αφου μας είπε η γιατρός μας ότι ήταν οκ..σφαλμα λέει της φυσης ειναι, κομμάτι του λωρου που μένει σε αυτό το σημείο.. Εγώ κατάλαβα ότι αυτό υπάρχει κάτω από τον αφαλό κ μεχρι να κλείσει τι δερματάκι το κοκκιωμα βρίσκει χώρο κ βγαίνει.. 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα!! Να σου ζήσει το μωράκι σου.. Κοκκιωμα είχε κ μένα η μικρή μου.. Η τελευταία λυση ειναι ο καυτηριασμος όντως..πριν φτάσεις εκεί όμως θέλει συνέχεια να καθαριζεις με οινόπνευμα.. Δν ειναι ανησυχητικό, το παρακολουθεις κ ανάλογα ότι κρίνει κ ο παιδίατρος.. Στην κόρη μου κάπου όταν ήταν 40ημερων ήταν οκ.. Μέχρι τότε οινόπνευμα κ φωτο στην παιδιατρο έστελνα να το βλέπει.. Είχα κλείσει ραντεβου σε παιδοχειρουργο αλλά το ακυρωσαμε αφου μας είπε η γιατρός μας ότι ήταν οκ..σφαλμα λέει της φυσης ειναι, κομμάτι του λωρου που μένει σε αυτό το σημείο.. Εγώ κατάλαβα ότι αυτό υπάρχει κάτω από τον αφαλό κ μεχρι να κλείσει τι δερματάκι το κοκκιωμα βρίσκει χώρο κ βγαίνει.. 

Ευχαριστώ πολύ. Εμένα μόνο ιώδιο μου είπαν να βάζω επειδή έχει ξεφλουδίσει λίγο γύρω γύρω στον αφαλό κ φοβούνται να μην επεκταθεί στη κοιλιά κ ότι μπορεί να είναι σταφυλόκοκκος αλλά κ αυτό να είναι μου είπαν ότι με το ιώδιο θα το καταπολεμήσει κ μένει μόνο το κοκκιωμα για καυτηριασμό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!

Μιας κ είστε πρόσφατα μανουλες μπορείτε να μου λύσετε μια απορία που εχουμε στην ομάδα μου? Με τους συνοδούς τι παίζει? Κ στα ιδιωτικά κ στα δημόσια μας ενδιαφέρει..

Οκ επισκέπτες δεν επιτρέπεται το ξέρουμε..αλλά ο σύνοδος μπορεί να μπαινοβγαίνει? Ή πχ μπορούν να είναι εναλλάξ οι συνοδοί..ας πούμε το πρωί η μαμά μας κ το απόγευμα ο άντρας μας λόγω δουλειάς ή πρέπει μόνο ένας συγκεκριμένος??

Renez μου στο Έλενα όταν γέννησα πριν ένα μήνα μπορούσες να αλλάζεις συνοδό, αλλά μόνο ένας επιτρεπόταν κάθε φορά.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Renez μου στο Έλενα όταν γέννησα πριν ένα μήνα μπορούσες να αλλάζεις συνοδό, αλλά μόνο ένας επιτρεπόταν κάθε φορά.

Ουφφφ μακάρι να παραμείνει έτσι!! Αυτό θέλω δε με νοιάζει να μείνουν ταυτόχρονα,απλά επειδή δουλεύει το πρωί ο άντρας μου να έχω τη μαμά μου κ το απόγευμα τον άντρα μου..

Ευχαριστώ:):x

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια ;; Εμείς ανεβάσαμε ικτερο τον βάλανε στη Λάμπα και ανέβηκε στο 17.8 από 16 που ήταν . Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό που ανέβηκε . Αύριο εγώ περνώ εξιτήριο και φοβάμαι πως μέχρι αύριο δεν θα κατέβει και θα μείνει εδώ ...είχε καμία μαμά αντίστοιχη εμπειρία γιατί με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά ...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;; Εμείς ανεβάσαμε ικτερο τον βάλανε στη Λάμπα και ανέβηκε στο 17.8 από 16 που ήταν . Μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό που ανέβηκε . Αύριο εγώ περνώ εξιτήριο και φοβάμαι πως μέχρι αύριο δεν θα κατέβει και θα μείνει εδώ ...είχε καμία μαμά αντίστοιχη εμπειρία γιατί με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά ...

Καλησπέρα!!! Και εμένα είχε ίκτερο και μάλιστα πολύ. Είχε φτάσει στο 21,7 και τον κράτησαν 5 μέρες. Είχε βέβαια και τη crp ανεβασμένη και φοβήθηκαν για λοίμωξη οπότε πήρε και αντιβίωση! Μόλις πήγε 13,6 και μετά 14,5 βγήκαμε. Εγώ βέβαια είχα βγει νωρίτερα και το μωρό 4 μέρες αργότερα. Εσας είναι πολύ λίγο. Μπορεί και να βγήκατε ηδη!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2020 at 1:59 ΜΜ, evi1996 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ χθες το αγοράκι μου !! Ήθελα να σας ρωτήσω εγώ εχω Α θετικό και ο σύζυγος επίσης Α θετικό πως γίνεται το μωρό να έχει 0 θετικό ;;

να σου ζησει κοριτσι μου το αγορακι σου γερο και ευλογημενο να ειναι.!! 

οσο αφορα την ομαδα ναι μπορει να τυχει εγω εχω Α θετικο και ο αντρας μου Β αρνητικο και μας ειπαν οτι μπορει το μωρο να εχει και 0 ομαδα αιματος.!! εχει να κανει με τα ρεζους και τα αντιγονα του αιματος ( εχω αδερφο μικροβιολογο και τα ξερω χιχιχιχι) 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Πως τα πάτε με τα μωρά σας? Εμείς γίναμε 3 βδομάδων και νιώθω κάποιες μέρες τέλεια και κάποιες απαίσια.. Μια οι ορμόνες μια η κούραση.. Ανυπομονώ να μεγαλώσουμε! 

Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2020 at 10:12 ΠΜ, Τζινα38 είπε:

Και εγώ σε Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης γέννησα...

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι; επειδή κι εγώ θέλω να γεννήσω σε νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης (μένω σε επαρχιακη πόλη της β. Ελλάδας). Με ποιον γιατρό και σε ποιο γεννησες; αν δεν μπορείς να το γράψεις δημόσια στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mammatobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως τα πάτε με τα μωρά σας? Εμείς γίναμε 3 βδομάδων και νιώθω κάποιες μέρες τέλεια και κάποιες απαίσια.. Μια οι ορμόνες μια η κούραση.. Ανυπομονώ να μεγαλώσουμε! 

Καλησπέρα κορίτσι μου..

Νομίζω λίγο πολύ όλες έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας! Ο μικρός μου έχει απ ότι φαίνεται λίγα πονακια και τα βράδια έχουμε το ζόρι μας, αλλά εντάξει πόσο θα κρατήσει; όπως λες θα μεγαλώσουν, και μετά θα έχουμε άλλα βέβαια χαχα 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ;; Εσάς τα μωράκια σας σφίγγονται και ζορίζονται σαν να θέλουν να κάνουν κακά και κοκκινίζουν ;;; 

@evi1996Ναι!! Το κάνει συνεχώς! Δεν μπορω να καταλάβω αν είναι απο την προσπάθεια για κακά ή αν πονάει κάπου το πουλάκι μου! Η παιδίατρος που ρώτησα μου'πε πως είναι σύνηθες αλλά τελικά αλλάξαμε θεμα συζητησης και δεν μου πε για ποιον λογο συμβαίνει. :confused:

Κορίτσια με το ταϊσμα πως τα πάτε; Εγω ξεκινησα με αποκλειστικο θηλασμο όμως δεν της έφτανε κι εδωσα κ λιγο ξενο για να κατεβει κι ο ικτερος. Ευτυχως τα καταφεραμε και τον διωξαμε κ η παιδιατρος μου συστησε να το κοβω σταδιακα το ξενο και να επανελθω στον θηλασμο κατι το οποιο προσπαθω να κανω αλλα βρε κοριτσια νιωθω πως μονο πιπιλαει και δεν θηλαζει το μωρο. Οταν της δινω πιπιλα η μπιμπερο τα αρπαζει με λυσσα, μοιαζει να ναι πολυ πεινασμενη δηλαδη. Εχω αγχωθει πως δεν της φτανει το γαλα μου, αφηστε που ζηταει στηθος ανα μισαωρο!!!!!!! Ετσι γινεται συνηθως; Εχω γονατίσει!!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...