Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

για τον θυρεοειδή επειδή έχω κ εγώ αυτοανοσο για να μείνεις εγκυος ιδανικά θέλουμε να ειναι κατω από 2 η tsh. εγω πχ που εχω χασιμοτο όμως πρέπει να ειναι γύρω στο 1 ιδανικά γιατι πανω απο 2 μπορει να φέρει αποβολές....γενικά να ελέγξεις και την βιταμίνη ντε γιατί αν είναι χαμηλή δυσκολεύει κ την σύλληψη.

Κοπελα μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Την τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις ήταν χαμηλή και η βιταμίνη D και μου έδωσε ο γιατρός συμπληρώματα για 3 μηνες μια φορά τη βδομαδα! Αυτό όμως ότι δυσκολεύει τη σύλληψη δεν το ήξερα, αν και δεν προσπαθούσαμε τότε! Εγώ έχω υποθυροειδη αλλά γενικά δεν ήταν πολύ υψηλός, λίγο πάνω από το όριο ήταν  και παίρνω χάπι t4 των 50! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κοπελα μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Την τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις ήταν χαμηλή και η βιταμίνη D και μου έδωσε ο γιατρός συμπληρώματα για 3 μηνες μια φορά τη βδομαδα! Αυτό όμως ότι δυσκολεύει τη σύλληψη δεν το ήξερα, αν και δεν προσπαθούσαμε τότε! Εγώ έχω υποθυροειδη αλλά γενικά δεν ήταν πολύ υψηλός, λίγο πάνω από το όριο ήταν  και παίρνω χάπι t4 των 50! 

ιδανικά θέλουμε εμείς που εχουμε προβλημα με τον θυροειδη να ειναι γύρω στο 50 η ντε ,για το χάπι σ είπα κατω απο 2 ειναι το καλύτερο...εγω εχω υποθυροειδισμο και θυροειδιτιδα χασιμοτο ,όμως εκανα 3 παιδάκια αφού τα εχω ρυθμισει αυτα.φυσικα οχι άγχος οσο μπορείς.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κοπελα μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Την τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις ήταν χαμηλή και η βιταμίνη D και μου έδωσε ο γιατρός συμπληρώματα για 3 μηνες μια φορά τη βδομαδα! Αυτό όμως ότι δυσκολεύει τη σύλληψη δεν το ήξερα, αν και δεν προσπαθούσαμε τότε! Εγώ έχω υποθυροειδη αλλά γενικά δεν ήταν πολύ υψηλός, λίγο πάνω από το όριο ήταν  και παίρνω χάπι t4 των 50! 

Η d ειναι η βιταμινη της εμφυτευσης μην το ξεχνατε. Να κανεις ελεγχο κ να καθεσαι 15 λεπτα στον ηλιο χωρις αντιηλιακο κ με ελαφρια ενδυση. Ειχα d 17. Αποτυχια εμφυτευσης. Πηρα συμπληρωμα. Η  D εφταδε το 30. Ειμαι εγκυος. Επισης.. Χωρις να εχω θεμα θυρεοειδή πηρα tirosint των 50, που οπως προειπατε τον θελουν κατω απο 2. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα κοριτσια! Να σας πω κι εγω τα δικά μου...

Τον Δεκέμβρη που μας πέρασε έκανα διακοπη κυησης λόγω cmv. Και από τον Φεβρουάριο που μας είπε ο γιατρός ότι ειμαι ενταξει πρισπαθουμε ξανά. Η περίοδος μου δεν έχει σταθεροποιηθεί από ποτέ. Ο κύκλος μου είναι μια 34 μέρες μια 27 μια 30. 

Η τελευταία περίοδος μου ήρθε 1-6 .είχαμε επαφές μέρα πάρα μέρα από την 11η μέρα ως και την 21η. Την 25η μέρα μέχρι κ χθες( 28η) είχα πολλά υγρά υπολευκα και γαλακτωδη χωρίς κάποιο άλλο σύμπτωμα.  Σήμερα 29η μέρα δεν έχω τίποτα. 

Λέτε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Υ,Γ: Δεν ξέρω και πότε μπορώ να κάνω χοριακη με τόσο αστατο κυκλο

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Val.19 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Να σας πω κι εγω τα δικά μου...

Τον Δεκέμβρη που μας πέρασε έκανα διακοπη κυησης λόγω cmv. Και από τον Φεβρουάριο που μας είπε ο γιατρός ότι ειμαι ενταξει πρισπαθουμε ξανά. Η περίοδος μου δεν έχει σταθεροποιηθεί από ποτέ. Ο κύκλος μου είναι μια 34 μέρες μια 27 μια 30. 

Η τελευταία περίοδος μου ήρθε 1-6 .είχαμε επαφές μέρα πάρα μέρα από την 11η μέρα ως και την 21η. Την 25η μέρα μέχρι κ χθες( 28η) είχα πολλά υγρά υπολευκα και γαλακτωδη χωρίς κάποιο άλλο σύμπτωμα.  Σήμερα 29η μέρα δεν έχω τίποτα. 

Λέτε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Υ,Γ: Δεν ξέρω και πότε μπορώ να κάνω χοριακη με τόσο αστατο κυκλο

Γεια σου και σου εύχομαι σύντομα μανούλα! Εγώ θα σου πρότεινα να παρεις ως σημείο αναφοράς τον μεγαλύτερο κύκλο σου και να μέτρα από εκεί καθυστέρηση! 
 

εχω και εγώ ένα συναίσθημα ότι θα μου έρθει η περίοδος το στήθος έγινε τούμπανο αλλά ως την ημέρα περιόδου έχω ακόμα 6 ημερες όποτε περιμενω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Γεια σου και σου εύχομαι σύντομα μανούλα! Εγώ θα σου πρότεινα να παρεις ως σημείο αναφοράς τον μεγαλύτερο κύκλο σου και να μέτρα από εκεί καθυστέρηση! 
 

εχω και εγώ ένα συναίσθημα ότι θα μου έρθει η περίοδος το στήθος έγινε τούμπανο αλλά ως την ημέρα περιόδου έχω ακόμα 6 ημερες όποτε περιμενω! 

Πφφφ..υπομονή και σου εύχομαι να μην σου ερθει η περίοδος αλλά ένα μωράκι!!! Κι εγω λογικά σε 6 μέρες θα ξέρω...αν και πιστεύω ότι κι εμένα θα μου έρθει 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Val.19 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Να σας πω κι εγω τα δικά μου...

Τον Δεκέμβρη που μας πέρασε έκανα διακοπη κυησης λόγω cmv. Και από τον Φεβρουάριο που μας είπε ο γιατρός ότι ειμαι ενταξει πρισπαθουμε ξανά. Η περίοδος μου δεν έχει σταθεροποιηθεί από ποτέ. Ο κύκλος μου είναι μια 34 μέρες μια 27 μια 30. 

Η τελευταία περίοδος μου ήρθε 1-6 .είχαμε επαφές μέρα πάρα μέρα από την 11η μέρα ως και την 21η. Την 25η μέρα μέχρι κ χθες( 28η) είχα πολλά υγρά υπολευκα και γαλακτωδη χωρίς κάποιο άλλο σύμπτωμα.  Σήμερα 29η μέρα δεν έχω τίποτα. 

Λέτε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Υ,Γ: Δεν ξέρω και πότε μπορώ να κάνω χοριακη με τόσο αστατο κυκλο

Καλησπέρα.ευχομαι το καλύτερο και το συντομότερο. Ενημέρωνε μας ναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...