Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Ελπιζω να ανταποκριθεί άμεσα ο οργανισμός σου κ να μη ταλαιπωρηθεις καθολου, ουτε σωματικα ουτε κ ψυχολογικα. Πραγματικά να εχεις τα αποτελεσματα που ποθείς! Ελπιζω και ο γιατρος να ειναι υποστηρικτικος να σου ανεβασει το ηθικο γιατι παιζει μεγαλο ρόλο. Το αγχος μας ειναι μεγάλο και η ανησυχία , το οποίο θεωρω ότι μονο ο γιατρος μπορει καπως να διωξει. κανενας αλλος! Ευχομαι ολα τα καλα κορίτσι μου!!! 

Ταλαιπωρήθηκα με γιατρούς που δεν είχαν ανθρωπινή μεριά....εχω εναν πολύ καλό τωρα....φαντασου κάθε φορά που με βλέπει μου λεει...ελα πες μου τι διαβασες σήμερα στο ιντερνετ... και μου εξηγεί τα πάντα....μακάρι όλες κορίτσι μου....πάντως εχω κάποιους πόνους περιοδου και μια κάποια συχνοουρία....ας ελπίσουμε να μην μου ερθει η περίοδος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evaki23 είπε:

Είμαι 32...δυστυχώς έπρεπε στα 24 που με είχε δει γιατρός να μου δώσει αντισυληπτικα για να φύγουν οι κύστες και να έρχεται η περίοδος σωστα....δεν θα ρυθμιστή βασικα...απλά είναι ελεγχόμενη η ωορρηξία....και φυσικά κάνω περισσότερα ωάρρια....τωρα είναι η πρωτη φορά είναι αλλα θα πάμε έτσι για 3-4 μήνες(ελπίζω όχι)...

ο πιο εύκολος τρόπος είναι με τεστ ωορρηξίας εάν ξέρεις ότι κάνεις ωορρηξία....εγω που δεν κάνω ή κάνω σπάνια χρειαζεται να πάω 3 φορες στον γιατρό το μήνα να με δει....και μου λεει ο ίδιος τι και πως...παίρνωντας τις ορμόνες κάνω ωάρρια ευτυχώς αλλά δεν πέφτουν οπότε και κάνω ένεση για ωορρηξία....μετα την ένεση θέλει για 3 ημερες επαφες...ιδανικά

Αυτό ακριβώς κανω κ εγω κοριτσακι μου...απλα τα μαθαίνω τωρα σιγα σιγα στα 33 μου κ εγω...γιατι απλά η προηγούμενη γυναικολόγος ήταν άσχετη...αλλα ετσι ανακάλυψα κ έγω πως δε κανω καθε νηνα ωορηξια αν κ βρίσκουμε να σχηματιζονται ωοθηλακια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Αυτό ακριβώς κανω κ εγω κοριτσακι μου...απλα τα μαθαίνω τωρα σιγα σιγα στα 33 μου κ εγω...γιατι απλά η προηγούμενη γυναικολόγος ήταν άσχετη...αλλα ετσι ανακάλυψα κ έγω πως δε κανω καθε νηνα ωορηξια αν κ βρίσκουμε να σχηματιζονται ωοθηλακια...

Και κανετε ένεση όταν ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Και κανετε ένεση όταν ειναι;;

Τον προηγούμενο μήνα κάναμε...αυτον τον μηνα επειδη έλειπα εκείνες τις μέρες δεν καναμε την ενεση και το ελέγξαμε μετα να δούμε αν κανω...αλλα...τζίφος....:-(

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Τον προηγούμενο μήνα κάναμε...αυτον τον μηνα επειδη έλειπα εκείνες τις μέρες δεν καναμε την ενεση και το ελέγξαμε μετα να δούμε αν κανω...αλλα...τζίφος....:-(

Προσπαθείς με τις ενέσεις καιρο;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 hours ago, evaki23 said:

Ταλαιπωρήθηκα με γιατρούς που δεν είχαν ανθρωπινή μεριά....εχω εναν πολύ καλό τωρα....φαντασου κάθε φορά που με βλέπει μου λεει...ελα πες μου τι διαβασες σήμερα στο ιντερνετ... και μου εξηγεί τα πάντα....μακάρι όλες κορίτσι μου....πάντως εχω κάποιους πόνους περιοδου και μια κάποια συχνοουρία....ας ελπίσουμε να μην μου ερθει η περίοδος

Καλημέρα! Ελπιζω να μη σου έρθει..μακριαααααα....! Πρεπει να ψαχνουμε πολυ το θεμα γιατρος. Βεβαια σε μικρη ηλικια τι να ξέρουμε κ εμεις για να καταλαβουμε κατα πόσο ο γιατρος μας ειναι σωστος ή όχι...Και εγω είχα έναν απλα για παπ κ εξεταση, δεν ψαχτηκα ιδιαιτερα. Με το που θελησα να μεινω εγκυος εψαξα σα τρελη. 

Εμεις χθες μετα κόπων και βασάνων κάναμε σεξάκι (κουτουλάγαμε κυριολεκτικα) κ μετα πεσαμε ξεροι για υπνο...Βεβαια κ τους 2 προηγουμενους μηνες ειχαμε καταφερει επαφη 1 μερα πριν την ωορρηξια κ παλι κανενα αποτελεσμα....για να δουμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Με ενεσεις 3 μήνες τώρα......εσυ κορίτσι μου??

εμένα είναι η 1η φορά...έκανα 4 αλλά νομίζω τα 2 ήταν πολύ μεγάλα και δεν ήταν καλά....ας ελπίσουμε να μην μου έρθει γιατί ο επόμενος μήνας θα είναι δύσκολος και μαλλόν δεν θα κάνω τπτ...

καλα αποτελέσματα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Καλημέρα! Ελπιζω να μη σου έρθει..μακριαααααα....! Πρεπει να ψαχνουμε πολυ το θεμα γιατρος. Βεβαια σε μικρη ηλικια τι να ξέρουμε κ εμεις για να καταλαβουμε κατα πόσο ο γιατρος μας ειναι σωστος ή όχι...Και εγω είχα έναν απλα για παπ κ εξεταση, δεν ψαχτηκα ιδιαιτερα. Με το που θελησα να μεινω εγκυος εψαξα σα τρελη. 

Εμεις χθες μετα κόπων και βασάνων κάναμε σεξάκι (κουτουλάγαμε κυριολεκτικα) κ μετα πεσαμε ξεροι για υπνο...Βεβαια κ τους 2 προηγουμενους μηνες ειχαμε καταφερει επαφη 1 μερα πριν την ωορρηξια κ παλι κανενα αποτελεσμα....για να δουμε....

σου ευχομαι να ήταν η τυχερή σας φορα και μετα να αστειεύεστε πώς πιάσατε το παιδί κυριολεκτικά στον ύπνο...χαχχαχαχχα ;)

Just now, evaki23 είπε:

εμένα είναι η 1η φορά...έκανα 4 αλλά νομίζω τα 2 ήταν πολύ μεγάλα και δεν ήταν καλά....ας ελπίσουμε να μην μου έρθει γιατί ο επόμενος μήνας θα είναι δύσκολος και μαλλόν δεν θα κάνω τπτ...

καλα αποτελέσματα σε όλες!

Στο εύχομαι κοριτσι μου να μας πεις ευχάριστα νέα...γιατί δυστυχώς ο Αύγουστος ειναι όντως "χαμένος" μηνας....για θυμισε μου πότε περιμένεις περίοδο???

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

σου ευχομαι να ήταν η τυχερή σας φορα και μετα να αστειεύεστε πώς πιάσατε το παιδί κυριολεκτικά στον ύπνο...χαχχαχαχχα ;)

χαχαχαχαχαχαα! θα ηταν ωραια ιστορια χαχαχαχαχαχα!!!!

Κρατω μικρο καλαθι γιατι τους δυο προηγουμενους μηνες ημουν σιγουρη (τρομαρα μου) κ η κεραμιδα επεσε κατακουτελα! Επισης ο γιατρος μου ειπε οτι λόγω οτι θηλαζω δυσκολευεται η συλληψη. Δεν ειναι απαγορευτικος ο θηλασμος, λεει, αλλα αν δει οτι περναει το 6μηνο κ δεν εχουμε αποτελεσμα να προσπαθησουμε αποθηλασμο, κατι που δεν θελω γιατι θελω να αφησω τον μικρο να αποθηλασει μονος του. Βεβαια ως τοτε μπορει να εχει ήδη αποθηλασει καθως πινει μονο λιγο το βραδακι κ τελος. Θα δουμε, βημα-βημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

σου ευχομαι να ήταν η τυχερή σας φορα και μετα να αστειεύεστε πώς πιάσατε το παιδί κυριολεκτικά στον ύπνο...χαχχαχαχχα ;)

Στο εύχομαι κοριτσι μου να μας πεις ευχάριστα νέα...γιατί δυστυχώς ο Αύγουστος ειναι όντως "χαμένος" μηνας....για θυμισε μου πότε περιμένεις περίοδο???

καλα εγω και η περίοδος έχουμε πολύ καλή σχέση...εάν δεν είχα τις πολυκυστικές θα έπρεπε να μου είχε έρθει 21/7 χαχαχαχα...

21/7 όμως έκανα την ένεση και το ενδομήτριο μου ήταν αρκετα παχύ σαν να μου ερχόταν σύντομα η περίοδος... εάν υποθέσω ότι 14 ημέρες μετα περιμένω περίοδο μαλλον σε μια εβδομάδα είναι να μου έρθει....

Αν και έχω κάποια συμπτωματα όπως πόνο στην μέση...φυσικά χθες είχα δέκατα, μία συχνοουρία μικρή και λίγο ευσυγκίνητη....δεν θέλω να πέσω από τα σύννεφα οπότε δεν παραμυθιάζομαι...θα δούμε...

Η αλήθεια είναι ότι θα θέλαμε τόσο πολύ του χρόνου να κ'ανουμε ένα πάρτυ για τον γαμο και για το μωράκι μας...αλλα είναι τυχερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

καλα εγω και η περίοδος έχουμε πολύ καλή σχέση...εάν δεν είχα τις πολυκυστικές θα έπρεπε να μου είχε έρθει 21/7 χαχαχαχα...

21/7 όμως έκανα την ένεση και το ενδομήτριο μου ήταν αρκετα παχύ σαν να μου ερχόταν σύντομα η περίοδος... εάν υποθέσω ότι 14 ημέρες μετα περιμένω περίοδο μαλλον σε μια εβδομάδα είναι να μου έρθει....

Αν και έχω κάποια συμπτωματα όπως πόνο στην μέση...φυσικά χθες είχα δέκατα, μία συχνοουρία μικρή και λίγο ευσυγκίνητη....δεν θέλω να πέσω από τα σύννεφα οπότε δεν παραμυθιάζομαι...θα δούμε...

Η αλήθεια είναι ότι θα θέλαμε τόσο πολύ του χρόνου να κ'ανουμε ένα πάρτυ για τον γαμο και για το μωράκι μας...αλλα είναι τυχερα...

Χμ....ωραία συμπτωματα εχεις όμως να τα λέμε κ αυτά.. χωρίς να ενθουσιαζομαστε γιατί είναι άτιμα το έχουμε ξαναπεί....αλλα στο εύχομαι ολόψυχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Χμ....ωραία συμπτωματα εχεις όμως να τα λέμε κ αυτά.. χωρίς να ενθουσιαζομαστε γιατί είναι άτιμα το έχουμε ξαναπεί....αλλα στο εύχομαι ολόψυχα!!!

Είπα δεν κάν τεστ μέχρι την άλλη εβδομάδα.... δεν θέλω απογοήτευση και τέτοια θα είμαι διακοπές οπότε θα δούμε....

Είναι άτιμα το ξέρω.... είδωμεν...είδωμεν... εαν εχεις και εσυ νεότερα πες μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω την εξής απορία, αν κάποια γνωρίζει ας με βοηθήσει. 

Έχω σχετικά σταθερό κύκλο 27 ημερών. Κάνω σχεδόν πάντα τεστ ωορρηξιας κ πέφτουν μέσα στις μέρες. 

Έκανα προχτές το απόγευμα ένα τεστ την 13 μέρα κ βγήκε θετικό κ με όλα τα συμπτώματα υγρά κτλ. Πηγαίνω σήμερα στη γυναικολόγο μου και μου βρίσκει ωοθυλάκιο μόνο 12 χιλιοστά, ενώ θα έπρεπε να έχει μεγαλώσει αν όχι σκάσει. 

Γνωρίζετε κάτισχετικό? Τι μπορεί να συμβαίνει? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ypatia88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω την εξής απορία, αν κάποια γνωρίζει ας με βοηθήσει. 

Έχω σχετικά σταθερό κύκλο 27 ημερών. Κάνω σχεδόν πάντα τεστ ωορρηξιας κ πέφτουν μέσα στις μέρες. 

Έκανα προχτές το απόγευμα ένα τεστ την 13 μέρα κ βγήκε θετικό κ με όλα τα συμπτώματα υγρά κτλ. Πηγαίνω σήμερα στη γυναικολόγο μου και μου βρίσκει ωοθυλάκιο μόνο 12 χιλιοστά, ενώ θα έπρεπε να έχει μεγαλώσει αν όχι σκάσει. 

Γνωρίζετε κάτισχετικό? Τι μπορεί να συμβαίνει? 

Καλημέρα! Ο γιατρός σου τι σου είπε? έχω διαβάσει για διπλή ωορρηξία αλλά δεν είναι συχνό φαινόμενο...παίζει και το test να μην ήταν καλό....θα πάς ξανά να σε δει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...