Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια, είμαι νέα στο φόρουμ!εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Εγώ είμαι 28 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για παιδί. Περιμένω σε λίγες μέρες περίοδο και εύχομαι να μην μου έρθει! Προς το παρόν δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα. Ας μαζευτούμε όσες γυναίκες  προσπαθούμε αυτό το διάστημα !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Φώφη!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σένα! Εγώ περιμένω 9-10 του μήνα να αδιαθετήσω αν και δεν έχω και απόλυτα σταθερό κύκλο. Προς το παρών έχω πόνο στο στήθος που μπορεί να είναι και λόγω αναμονής περιόδου βέβαια ( αν και κάπως νωρίς να ξεκινησε!) Και σαν να νιώθω που και που κάτι πονάκια σαν περιόδου αλλά δεν ξέρω μήπως πάντα τα είχα και εγώ τώρα απλά τους δίνω σημασία! Χαχα! 

Just now, Fofi29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι...Και εγώ είμαι σε φάση να ξεκινήσω προσπάθειες...Καλή μας αρχή!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι...Και εγώ είμαι σε φάση να ξεκινήσω προσπάθειες...Καλή μας αρχή!!!!

Καλησπέρα Φώφη!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σένα! Εγώ περιμένω 9-10 του μήνα να αδιαθετήσω αν και δεν έχω και απόλυτα σταθερό κύκλο. Προς το παρών έχω πόνο στο στήθος που μπορεί να είναι και λόγω αναμονής περιόδου βέβαια ( αν και κάπως νωρίς να ξεκινησε!) Και σαν να νιώθω που και που κάτι πονάκια σαν περιόδου αλλά δεν ξέρω μήπως πάντα τα είχα και εγώ τώρα απλά τους δίνω σημασία! Χαχα! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα περιμένω να τελειώσει η περίοδος και να κάνω τον ετήσιο έλεγχο μου και μετά θα βάλουμε μπροστά...ελπίζω με το καλό να έχεις ένα μωράκι...Ανυπομονώ για νεότερα...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Μια απορία έχω και θα ήθελα να δω αν γνωρίζει κάποια να μου πει..Μέχρι πόσους βαθμούς μυωπία μπορεί να γεννήσει κάποια  φυσιολογικά?

Δ παιζουν ρολο τόσο οι βαθμοί, όσο αν κάνεις βυθοσκόπηση κ πάρεις το οκ απο οφθαλμιατρο(δ ξερω βέβαια αν πχ με 7η10βαθμους δ παίζει ρόλο η βυθοσκόπηση) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2019 at 12:57 ΠΜ, Fofi29 είπε:

Μιλάμε για πολλούς βαθμούς μυωπίας. Διαβάζω βέβαια στο ίντερνετ ότι δεν παίζει κανένα ρόλο απλά δεν παίρνουν το ρισκο πολλές φορές οι γιατροί..

Καλησπέρα. Επειδή δουλεύω σε οφθαλμολογικό δεν παίζουν ρόλο τόσο οι βαθμοί απλα όποια έχει ψηλούς βαθμούς  είναι πιο ευάλωτη για αποκόλληση του αμφιβληστροειδή επειδή ζοριζεται σπρώχνει κλπ κατά τη γεννα.Εννοειται καλό είναι ελέγχεται από οφιαλμιατρο μια εγκυμονούσα. Το ζητάει κ ο γυναικολόγος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/11/2019 at 9:44 ΜΜ, Fofi29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Μια απορία έχω και θα ήθελα να δω αν γνωρίζει κάποια να μου πει..Μέχρι πόσους βαθμούς μυωπία μπορεί να γεννήσει κάποια  φυσιολογικά?

Με 10 και 8 βαθμούς μυωπία και έλεγχο βυθού που δεν έδειξε καμία αλλοίωση γέννησα φυσιολογικά και χωρις επισκληρίδιο..εξαρτάται κι απ τον γιατρό..κάποιοι σε πάνε πιο εύκολα για καισαρική και άλλοι όχι τόσο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Επειδή ο γιατρός μου αν και είναι πολύ καλός μου δείχνει ότι είναι υπέρ της καισαρικης δεν ξέρω αν θα συνεχίσω μαζί του γιατί θα το βρει σαν πρόφαση...

Συζήτησε το μαζί του και βλέπεις...Αμάν πια με τους γιατρους που με το μόνο μόνο κάνουν καισαρική!!Να υπάρχει λόγος ναι αλλά γιατί να ταλαιπωρηθεί μια γυναίκα όταν όλα είναι φυσιολογικά;; Όλα για το χρήμα;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι λένε Ναι φυσιολογικά και μετά επίτηδες σου λένε ένα  δεν γίνεται υπάρχει θέμα και είναι πια αργά..  Εγώ θέλω πολύ σε ιδιωτικό να γεννήσω λογο γιατρού και εξυπηρέτησης αλλά κολλάω στον τρόπο ότι θέλω να με προσπαθήσει φυσιολογικά.. 

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 8:04 ΜΜ, Fofi29 είπε:

Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι λένε Ναι φυσιολογικά και μετά επίτηδες σου λένε ένα  δεν γίνεται υπάρχει θέμα και είναι πια αργά..  Εγώ θέλω πολύ σε ιδιωτικό να γεννήσω λογο γιατρού και εξυπηρέτησης αλλά κολλάω στον τρόπο ότι θέλω να με προσπαθήσει φυσιολογικά.. 

Συζήτησε το με το γιατρό σου. Πιστεύω θα βγάλεις άκρη. Εγώ. Τελικά αδιαθετησα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...