Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση 2 μέρες μετά την ωορρηξία εκανα υπέρηχο διοτι μου έχει καθυστέρηση η περιοδος και τελικά ήταν λόγω της ωορρηξιας, ο γιατρός μου ειπε οτι εχω ενδομητριο 14mm!Ξερει καποια κοπελα να μου πει εάν αυτό υποδηλώνει εγκυμοσύνη γιατι μου ειπε οτι αν ειναι κατι και υπάρχει θα φανεί σε 2 εβδομάδες..το εχετε ξανα ακουσει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Natasha24 είπε:

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση 2 μέρες μετά την ωορρηξία εκανα υπέρηχο διοτι μου έχει καθυστέρηση η περιοδος και τελικά ήταν λόγω της ωορρηξιας, ο γιατρός μου ειπε οτι εχω ενδομητριο 14mm!Ξερει καποια κοπελα να μου πει εάν αυτό υποδηλώνει εγκυμοσύνη γιατι μου ειπε οτι αν ειναι κατι και υπάρχει θα φανεί σε 2 εβδομάδες..το εχετε ξανα ακουσει?

Δύο μέρες μετά την ωορρηξία και είχες καθυστέρηση περιόδου;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Δύο μέρες μετά την ωορρηξία και είχες καθυστέρηση περιόδου;;;

Περιοδος μου ηρθε 20/6 Στις 1/7 πηγα για παρακολούθηση ωορρηξιας οπου ο γιατρος μου ειπε πως είχε γίνει την 8η ημερα κι στις 10/7 θα είχα περιοδο!Τελικά δεν μου ήρθε και έτσι ξανα πηγα στις 27/7 να δω γιατί δεν έχω και μου ειπε οτι τελικά δεν ήταν τότε η ωορρηξία ισως ηταν κάποια μικρη κύστη κι είχε σπάσει.Ειδε οτι εκανα ωορρηξια 25/7 γιατι είδε υγρό στην ωοθηκη και μου μέτρησε κι το ενδομήτριο όπου ήταν 14mm τωρα περιμενω την άλλη εβδομαδα περιοδο..απλα με παραξένεψε γιατι στον προηγούμενο υπέρηχο το ενδομήτριο ηταν 8mm.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasha24 είπε:

Περιοδος μου ηρθε 20/6 Στις 1/7 πηγα για παρακολούθηση ωορρηξιας οπου ο γιατρος μου ειπε πως είχε γίνει την 8η ημερα κι στις 10/7 θα είχα περιοδο!Τελικά δεν μου ήρθε και έτσι ξανα πηγα στις 27/7 να δω γιατί δεν έχω και μου ειπε οτι τελικά δεν ήταν τότε η ωορρηξία ισως ηταν κάποια μικρη κύστη κι είχε σπάσει.Ειδε οτι εκανα ωορρηξια 25/7 γιατι είδε υγρό στην ωοθηκη και μου μέτρησε κι το ενδομήτριο όπου ήταν 14mm τωρα περιμενω την άλλη εβδομαδα περιοδο..απλα με παραξένεψε γιατι στον προηγούμενο υπέρηχο το ενδομήτριο ηταν 8mm.. 

Άρα τελευταία περίοδος  20 Ιουνίου ;;

Αν ναι 

Δε κάνεις καμιά χοριακη να δεις;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άρα τελευταία περίοδος  20 Ιουνίου ;;

Αν ναι 

Δε κάνεις καμιά χοριακη να δεις;;

Ναι 20 Ιουνίου,μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμη.. απλα ο κυκλος μου εχει μεγαλώσει πολυ αν έρθει την άλλη εβδομαδα θα είναι 49-50ημερων..Ενώ είχα κανονικα 34ημερων κύκλο!Έχω αγχωθεί πιο πολύ γιατί μου ειπε ετσι για το ενδομήτριο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Natasha24 είπε:

Ναι 20 Ιουνίου,μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμη.. απλα ο κυκλος μου εχει μεγαλώσει πολυ αν έρθει την άλλη εβδομαδα θα είναι 49-50ημερων..Ενώ είχα κανονικα 34ημερων κύκλο!Έχω αγχωθεί πιο πολύ γιατί μου ειπε ετσι για το ενδομήτριο..

50 μέρες καθυστέρηση είναι πολύ 

Γ αυτό πήγαινε το πρωί να κάνεις μια χοριακη 

Εκτός αν έφταιγε η κύστη που σου καθυστερεί τόσο πολύ την περίοδο 

Τώρα όσο για το ενδομήτριο ειναι μια μικρή ένδειξη αλλά όχι απόλυτη 

Κανένα τεστ δεν έχεις σπίτι , να το κάνεις ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

50 μέρες καθυστέρηση είναι πολύ 

Γ αυτό πήγαινε το πρωί να κάνεις μια χοριακη 

Εκτός αν έφταιγε η κύστη που σου καθυστερεί τόσο πολύ την περίοδο 

Τώρα όσο για το ενδομήτριο ειναι μια μικρή ένδειξη αλλά όχι απόλυτη 

Κανένα τεστ δεν έχεις σπίτι , να το κάνεις ;

Όχι δεν έχω Δυστυχώς.. θελω να περιμένω ακομη φοβαμαι την απογοήτευση αν ειναι αρνητικό.. χαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasha24 είπε:

Όχι δεν έχω Δυστυχώς.. θελω να περιμένω ακομη φοβαμαι την απογοήτευση αν ειναι αρνητικό.. χαχχαχα

Σε καταλαβαίνω απόλυτα 

Έχω απογοητευτεί πολλές φορές

Αλλααααααα

Εγώ θα έκανα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα 

Έχω απογοητευτεί πολλές φορές

Αλλααααααα

Εγώ θα έκανα

Κι εγώ έχω απογοητευτεί και εχω κουραστεί κιολας..1μιση χρονο τωρα!Στο τέλος θα το αποδεχτώ και δεν θα κανω!!

Μωρέ λεω να περιμένω μέχρι να δω όντως καθυστέρηση ακομη ειναι νωρις αν έκανα ωορρηξία οπως ειπε ο γιατρος 25/7 θα πρεπει να μου ερθει σε 8 μερες..οποτε κι να είμαι ίσως να μην δείξει!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasha24 είπε:

Κι εγώ έχω απογοητευτεί και εχω κουραστεί κιολας..1μιση χρονο τωρα!Στο τέλος θα το αποδεχτώ και δεν θα κανω!!

Μωρέ λεω να περιμένω μέχρι να δω όντως καθυστέρηση ακομη ειναι νωρις αν έκανα ωορρηξία οπως ειπε ο γιατρος 25/7 θα πρεπει να μου ερθει σε 8 μερες..οποτε κι να είμαι ίσως να μην δείξει!!

Μην απογοητευεσαι

Πρέπει να έχεις πίστη ότι θα γίνεις μανούλα 

Και να προσεύχεσαι γ αυτό 

Κ όλα θα πάνε καλά 

Αν θες να περιμένεις , περίμενε να περάσει κ αυτή η βδομάδα και βλέπεις 

Σου εύχομαι να έρθει γρήγορα το επιθυμητό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Μην απογοητευεσαι

Πρέπει να έχεις πίστη ότι θα γίνεις μανούλα 

Και να προσεύχεσαι γ αυτό 

Κ όλα θα πάνε καλά 

Αν θες να περιμένεις , περίμενε να περάσει κ αυτή η βδομάδα και βλέπεις 

Σου εύχομαι να έρθει γρήγορα το επιθυμητό

Σε ευχαριστω πολυ για ολα!!

Εύχομαι κι σε εσένα το ίδιο να γίνεις σύντομα μανούλα!!!

Σε φιλώ γλυκά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasha24 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για ολα!!

Εύχομαι κι σε εσένα το ίδιο να γίνεις σύντομα μανούλα!!!

Σε φιλώ γλυκά!

Όντως το ενδομήτριο ηταν αρκετα παχυ π θα μπορούσε να υποδηλωνει εγκυμοσύνη...όπως και οι μέρες καθυστέρησης...αλλα και πάλι δεν είναι δεδομένο...προσπαθείς αρκετό καιρό από ότι είδα και είναι λογικό να απογοηυευεσαι..αλλα όπως πολυ σωστά είπε και η @Ellidr να εχεις πιστη στον εαυτό σου και θα συμβεί σίγουρα!!!!

Εγω στη θέση σου τωρα θα περίμενα μεχρι δευτερα...και τρίτη πρωί η θα έκανα ένα τεστακι η κατευθείαν χοριακη....σου εύχομαι να έχεις τα ομορφότερα νέα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2020 at 3:11 ΜΜ, evaki23 είπε:

Είπα δεν κάν τεστ μέχρι την άλλη εβδομάδα.... δεν θέλω απογοήτευση και τέτοια θα είμαι διακοπές οπότε θα δούμε....

Είναι άτιμα το ξέρω.... είδωμεν...είδωμεν... εαν εχεις και εσυ νεότερα πες μας

Και φυσικά δεν άντεξα η χαζή και εκανα τεστ....Και βγήκα αρνητικό και είναι νωρίς και τώρα έχω απογοητευθεί....Θα περιμένω μέχρι Τετάρτη και εάν δεν έρθει θα ξανακάνω Παρασκευή...tips  ο γυναικολόγος μου, μου είπε πολύ ηλιοθεραπεία κάνει καλό...εσείς όλα καλα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , evaki23 είπε:

Και φυσικά δεν άντεξα η χαζή και εκανα τεστ....Και βγήκα αρνητικό και είναι νωρίς και τώρα έχω απογοητευθεί....Θα περιμένω μέχρι Τετάρτη και εάν δεν έρθει θα ξανακάνω Παρασκευή...tips  ο γυναικολόγος μου, μου είπε πολύ ηλιοθεραπεία κάνει καλό...εσείς όλα καλα;;

Αλήθεια???δεν το ήξερα αυτό με την ηλιοθεραπεία...κ εγω αγαπω τον ήλιο!!!!

Είναι νωρις ευακι μου οντως!!!μη σε παίρνει από κάτω!!!την Τετάρτη π έρχεται δεν περιμένεις????κρατα ψηλά το ηθικό!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Αλήθεια???δεν το ήξερα αυτό με την ηλιοθεραπεία...κ εγω αγαπω τον ήλιο!!!!

Είναι νωρις ευακι μου οντως!!!μη σε παίρνει από κάτω!!!την Τετάρτη π έρχεται δεν περιμένεις????κρατα ψηλά το ηθικό!!! ;-)

Καλά το καταλαβαίνεις ότι απογοητεύτηκα αλλά οκ...είχε γίνει και χαζομάρα με τα ωάρια έπρεπε να γίνει νωρίτερα η ένεση...Δεν πειράζει!!Ναι κορίτσι μου ο ήλιος κάνει καλό....με μέτρο πάντα!!ελπίζω κορίτσι μου να πάνε όλα καλα και σε εσένα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...