Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Τεστ πρόωρης ανίχνευσης!!!


Recommended Posts

Just now, gmnth03 είπε:

Αα οκ!!  Κοιτα το ειχα σκεφτει κ αυτο, πριν κανω την μικρη. Τελικα περιμενα μεχρι να αλλαξει γνωμη. Στα 8 χρονια αλλαξε. Γινονται κ θαυματα!! Τωρα βεβαια παλι ειναι ανενδοτος! Αρα το αφηνω στο θεο!  Τα αδυνατα παρα ανθρωποις δυνατά παρα τω θεω εστιν! :)

Έλα Χριστέ! Φοβάται την γέννα;  χαχαχα. Το ίδιο έχει και ο άντρας της κολλητής μου! Ο δικός μου το είχε πάρει χαλαρα όσο περιμέναμε την περίοδο, ευελπιστούσε κιόλας να είναι κοριτσάκι! Κι εγώ θα ήθελα κοριτσάκι το δεύτερο όποτε και αν έρθει πρώτα ο Θεός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 29/11/2019 at 12:34 ΠΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια εκανα το τεστ κ βγήκε αρνητικό .

χαχα ήμουν σίγουρη 

Κρίμα βρε κοριτσι,  χοριακη ποτέ θα κανείς;; Μήπως ήταν νωρίς για τεστ;;

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2019 at 6:19 ΜΜ, gmnth03 είπε:

Αα οκ!!  Κοιτα το ειχα σκεφτει κ αυτο, πριν κανω την μικρη. Τελικα περιμενα μεχρι να αλλαξει γνωμη. Στα 8 χρονια αλλαξε. Γινονται κ θαυματα!! Τωρα βεβαια παλι ειναι ανενδοτος! Αρα το αφηνω στο θεο!  Τα αδυνατα παρα ανθρωποις δυνατά παρα τω θεω εστιν! :)

Καλημέρα καλό μήνα! Εύχομαι να έρθει σύντομα και το δευτεράκι! Καλού κακού συνέχισε τα προφυλακτικά από το λιντλ χαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

Καλημέρα καλό μήνα! Εύχομαι να έρθει σύντομα και το δευτεράκι! Καλού κακού συνέχισε τα προφυλακτικά από το λιντλ χαχαχα! 

καλημερα καλο μηνα !!! οχι στο τεταρτο θα πηγαινα, δεν το ειχα αναφερει?!

με το καλο το δευτερο !!

φανατικα λιντλ !!:grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gmnth03 είπε:

καλημερα καλο μηνα !!! οχι στο τεταρτο θα πηγαινα, δεν το ειχα αναφερει?!

με το καλο το δευτερο !!

φανατικα λιντλ !!:grin:

Στο ποιο;;;; έλα ρε θηρίο! Μπράβο σου είναι ωραία τα πολλά παιδιά εύχομαι τότε σύντομα το τέταρτο! μακάρι να μπορούσα κι εγώ αλλά κλάνω μέντες με τις καισαρικες χαχα! Λοιπόν είμαι Σαββατογεννημένη να ξέρεις οπότε θα έρθει σύντομα χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

Στο ποιο;;;; έλα ρε θηρίο! Μπράβο σου είναι ωραία τα πολλά παιδιά εύχομαι τότε σύντομα το τέταρτο! μακάρι να μπορούσα κι εγώ αλλά κλάνω μέντες με τις καισαρικες χαχα! Λοιπόν είμαι Σαββατογεννημένη να ξέρεις οπότε θα έρθει σύντομα χαχαχα 

τρελοπιτακι καλημερα!!!γιατι κλανεις μεντες καλε??κοριτσια εγω πριν γεννησω ειχα δει βιντεο στο youtube (κακως) για να ξερω τι γινεται και επαθα σοκ....με ελουσε κρυος ιδρωτας...δεν ενοιωσα καλα και ηθελα αερα...τελικα εκανα καισαρικη (δεν ειχα καθολου διαστολη μετα απο 7 ωρες ειχα 2,5 μονο και τελικα δεν το μετανιωσα...)!!προτιμησα που ειχα ραμματα στην κοιλια μου και τα εβλεπα και μπορουσα να τα φροντισω παρα εχω ραμματα απο κατω,να με τσουζει και να μην μπορω να ουρησω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

Στο ποιο;;;; έλα ρε θηρίο! Μπράβο σου είναι ωραία τα πολλά παιδιά εύχομαι τότε σύντομα το τέταρτο! μακάρι να μπορούσα κι εγώ αλλά κλάνω μέντες με τις καισαρικες χαχα! Λοιπόν είμαι Σαββατογεννημένη να ξέρεις οπότε θα έρθει σύντομα χαχαχα 

 

Just now, vals είπε:

τρελοπιτακι καλημερα!!!γιατι κλανεις μεντες καλε??κοριτσια εγω πριν γεννησω ειχα δει βιντεο στο youtube (κακως) για να ξερω τι γινεται και επαθα σοκ....με ελουσε κρυος ιδρωτας...δεν ενοιωσα καλα και ηθελα αερα...τελικα εκανα καισαρικη (δεν ειχα καθολου διαστολη μετα απο 7 ωρες ειχα 2,5 μονο και τελικα δεν το μετανιωσα...)!!προτιμησα που ειχα ραμματα στην κοιλια μου και τα εβλεπα και μπορουσα να τα φροντισω παρα εχω ραμματα απο κατω,να με τσουζει και να μην μπορω να ουρησω....

οχι ενταξει δεν τις φοβαμαι  , και εγω τρεις καισαρικες εχω κανει, λιγο η εγκυμοσυνη με ζοριζει, με τους εμετους  , αλλα μωρε οταν παιρνεις αυτα τα πλασματακια σου αγκαλια  τα ξεχνας ολα !!!

σ ευχαριστω για την ευχη σου ! μια ευχη ο ενας μια ο αλλος , που θα παει , θα φτασει στα αυτια του θεουλη!!

vals και εγω ειχα δει βιντεο με καισαρικη , ολα τα εδειχνε , το μωρο το εβγαλε μου κουταλες, κατι τετοιο, εγω νομιζα με τα χερια τους το τραβαγανε .

εμενα με αγχωναν τα ραμματα απο κατω στο φυσιολογικο τοκετο που ακουω και κανουν, κ λεω στις επαφες μετα δεν πονανε? οταν εκανα το πρωτο παιδι, η κοπελα διπλα μου ειχε θεμα, πονουσε πολυ, ανταλλαξαμε τηλεφωνα και μου ειπε μετα απο μερες ξαναμπηκε χειρουργειο, γιατι ο γιατρος της επιασε νευρο . :blink: και λεω ασε καλυτερα στη κοιλιτσα , τυχη βεβαια και αυτο , να σου συμβει .

αα ξεχασα, και εγω σαββατογεννημενη  τρελοπιτακι ειμαι, και ο αντρας μου Μεγαλο Σαββατο :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

 

vals και εγω ειχα δει βιντεο με καισαρικη , ολα τα εδειχνε , το μωρο το εβγαλε μου κουταλες, κατι τετοιο, εγω νομιζα με τα χερια τους το τραβαγανε .

εμενα με αγχωναν τα ραμματα απο κατω στο φυσιολογικο τοκετο που ακουω και κανουν, κ λεω στις επαφες μετα δεν πονανε? οταν εκανα το πρωτο παιδι, η κοπελα διπλα μου ειχε θεμα, πονουσε πολυ, ανταλλαξαμε τηλεφωνα και μου ειπε μετα απο μερες ξαναμπηκε χειρουργειο, γιατι ο γιατρος της επιασε νευρο . :blink: και λεω ασε καλυτερα στη κοιλιτσα , τυχη βεβαια και αυτο , να σου συμβει .

μαλλον αναφερομαστε στο ιδιο βιντεο!!!!ενταξει δεν υπαρχει...

εγω για φυσιολογικο πηγαινα και περιμενα περιμενα...εβλεπα τις αλλες μπαινανε-βγαινανε..κ εγω εκει....αφου περνουσαν οι ωρες  αρχισα να απογοητευομαι συν οτι η επισκληριδιος δεν με επιασε και απο τις 2 πλευρες και απ τη μια τα ενοιωθα ολα!!!!αντε γεια λεω!!!και τελικα με μεθη με ξεγεννησανε...ξυπνησα ταν μου κανανε τα ραμματα!!και επανηλθα αμεσως δεν ειχα κανενα προβλημα...κ εμενα φιλη μου ειχε θεμα με τον φυσιολογικο...κατουρουσε (συγνωμη κιολας) στη ντουζιερα στο μαιευτηριο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

μαλλον αναφερομαστε στο ιδιο βιντεο!!!!ενταξει δεν υπαρχει...

εγω για φυσιολογικο πηγαινα και περιμενα περιμενα...εβλεπα τις αλλες μπαινανε-βγαινανε..κ εγω εκει....αφου περνουσαν οι ωρες  αρχισα να απογοητευομαι συν οτι η επισκληριδιος δεν με επιασε και απο τις 2 πλευρες και απ τη μια τα ενοιωθα ολα!!!!αντε γεια λεω!!!και τελικα με μεθη με ξεγεννησανε...ξυπνησα ταν μου κανανε τα ραμματα!!και επανηλθα αμεσως δεν ειχα κανενα προβλημα...κ εμενα φιλη μου ειχε θεμα με τον φυσιολογικο...κατουρουσε (συγνωμη κιολας) στη ντουζιερα στο μαιευτηριο!!

ναι μαλλον το ιδιο , και ηταν η μανα μου διπλα, και σηκωθηκε εφυγε δεν αντεχε να το δει :grin: ουτε και εμενα με επιασε η επισκληριδιος ισα το κοψιμο, τα ραμματα τα ενιωσα οοολααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gmnth03 είπε:

ναι μαλλον το ιδιο , και ηταν η μανα μου διπλα, και σηκωθηκε εφυγε δεν αντεχε να το δει :grin: ουτε και εμενα με επιασε η επισκληριδιος ισα το κοψιμο, τα ραμματα τα ενιωσα οοολααα

πωπω τι τραβαμε.....σε καμια απο τις 3 δεν σε επιασε η επισκληριδιος...??

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

ναι μαλλον το ιδιο , και ηταν η μανα μου διπλα, και σηκωθηκε εφυγε δεν αντεχε να το δει :grin: ουτε και εμενα με επιασε η επισκληριδιος ισα το κοψιμο, τα ραμματα τα ενιωσα οοολααα

Κοριτσάκια μου έτσι και σας πω για την δική μου εμπειρία θα καταλάβετε!!! Τι να σας κάνω που φτιάχνω μουσακά τώρα και δε προλαβαίνω να γράψω θα σας τα πω όμως μέσα στη μέρα. Εν συντομία για να καταλάβετε 7 ώρες διαστολή δύο και στην εξέταση για να δούνε πάλι διαστολή γέμισα ένα λεκανακι αίμα!... Όταν με σήκωσαν μετά την καισαρική λιποθύμησα και γενικά μέχρι πριν 2 μήνες πονούσα ακόμα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

Κοριτσάκια μου έτσι και σας πω για την δική μου εμπειρία θα καταλάβετε!!! Τι να σας κάνω που φτιάχνω μουσακά τώρα και δε προλαβαίνω να γράψω θα σας τα πω όμως μέσα στη μέρα. Εν συντομία για να καταλάβετε 7 ώρες διαστολή δύο και στην εξέταση για να δούνε πάλι διαστολή γέμισα ένα λεκανακι αίμα!... Όταν με σήκωσαν μετά την καισαρική λιποθύμησα και γενικά μέχρι πριν 2 μήνες πονούσα ακόμα!! 

μουσακα ε????

απο που ηρθε ολο αυτο το αιμα???

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

μουσακα ε????

απο που ηρθε ολο αυτο το αιμα???

Ναιιι μουσακάαα έχω ταλέντο στη μπεσαμέλ και το ζητάει ο αφέντης μια φορά την εβδομάδα χαχχα! 

Έλα μου ντε..  Αν σου πω ότι έχουν περάσει 6 μήνες και δεν έχω πάει να εξεταστώ μετά την γέννα... Ξέρεις όταν σαραντιζεις που πας για εξέταση..  Ε εγώ δε πήγα :???:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

Ναιιι μουσακάαα έχω ταλέντο στη μπεσαμέλ και το ζητάει ο αφέντης μια φορά την εβδομάδα χαχχα! 

Έλα μου ντε..  Αν σου πω ότι έχουν περάσει 6 μήνες και δεν έχω πάει να εξεταστώ μετά την γέννα... Ξέρεις όταν σαραντιζεις που πας για εξέταση..  Ε εγώ δε πήγα :???:

ωχ....μην το αμελεις...να πας να δεις οτι ολα ειναι στη θεση τους....εγω σκεψου εχω 3 χρονια που εχω γεννησει και ακομα κοιταει κατι εκει μεσα (χαχαχα) και ψιλαφιζει και με ρωταει αν νοιωθω πονο ή μουδιασμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...