Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Τεστ πρόωρης ανίχνευσης!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα! Χθες με τον σύζυγό μου είχαμε επαφή και έσπασε το προφυλακτικό! Φοβάμαι ότι δε θα γλιτώσω την δεύτερη εγκυμοσύνη μιας και η μαία μου όταν γέννησα (πριν 5 μήνες) μου είπε να προσέχω την γονιμότητα μου γιατί είναι πιο εύκολο να μείνω ξανά έγκυος και ότι είναι μύθος πως ο θηλασμός λειτουργεί ως αντισύλληψη. Περιμένω περίοδο σε 9 μέρες αλλά αν και θεωρητικά η μέρα ωορρηξίας έχει περάσει, σήμερα πονάω όπως κάθε μήνα με ωορρηξία Σκέφτομαι να πάρω το τεστ πρόωρης ανίχνευσης αλλά δε ξέρω κατά πόσο ισχύει ότι ανιχνεύει 6 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Ξέρει κάποια να μου πει κατά πόσο έγκυρα είναι τα τεστ πρόωρης ανίχνευσης; η να μη κάνω τον κόπο και απλά να περιμένω;  έχω τρελαθεί γτ είναι πολύ σύντομο το διάστημα από την πρώτη εγκυμοσύνη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα,  είχα πάρει τεστ πρόωρης ανίχνευσης, το self καθώς έτσι λεγόταν, σε ενα φούξια κουτί....μύθος......το έκανα τέσσερις μέρες πριν την αναμ. περίοδο και βγήκε αρνητικό.  Ήμουν έγκυος τελικά.  Τώρα αν δεν θες να μείνεις έγκυος, καλύτερα να το έλεγες στον γυναικολο σου. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα,  είχα πάρει τεστ πρόωρης ανίχνευσης, το self καθώς έτσι λεγόταν, σε ενα φούξια κουτί....μύθος......το έκανα τέσσερις μέρες πριν την αναμ. περίοδο και βγήκε αρνητικό.  Ήμουν έγκυος τελικά.  Τώρα αν δεν θες να μείνεις έγκυος, καλύτερα να το έλεγες στον γυναικολο σου. 

Καλησπέρα! Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα τον πάρω τηλέφωνο σήμερα αλλά πιστεύω να μη μου πει τίποτα για χάπια επόμενης μέρας κλπ γιατί τα φοβάμαι λιγάκι να σου πω την αλήθεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα δ νομιζω οτι έγινε κ κτ τραγικό αν εμεινες 5μ μετά τον τοκετό, εκτος αν είχες κάποια επιπλοκη

Η πιο σίγουρη απάντηση είναι χοριακη δυο εβδομάδες μετά την επίμαχη επαφη

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Καλα δ νομιζω οτι έγινε κ κτ τραγικό αν εμεινες 5μ μετά τον τοκετό, εκτος αν είχες κάποια επιπλοκη

Η πιο σίγουρη απάντηση είναι χοριακη δυο εβδομάδες μετά την επίμαχη επαφη

Έπαθα μικροαιμορραγια γι αυτό και μου έκανε καισαρική εντέλει, αλλά δεν είχα κανένα θέμα με την καισαρική μετά όλα πήγαν καλά. Αν δω ότι έχω καθυστέρηση θα κάνω καισαρική να είμαι σίγουρη... Τώρα αν είναι καλώς να έρθει και το δεύτερο τι να κάνουμε :x

Χοριακη ήθελα να γράψω! Κι έγραψα καισαρική..  Τα έχω παίξει χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 25/11/2019 at 5:22 ΜΜ, noni90 είπε:

εμενα μου ανιχνευσε 5 μερες πριν την καθυστερηση.

Το έκανα την ημέρα που περίμενα την περίοδο, μου έδειξε αρνητικό και όντως την επόμενη μέρα μου ήρθε περίοδος! Ουφ! Δε κρύβω βέβαια ότι όλες αυτές τις μέρες που το σκεφτόμουν κατάλαβα οτι το θέλω το δευτεράκι μου :x ο φόβος μου όμως για την καισαρική με κρατάει! Ελπίζω να το ξεπεράσω κάποια στιγμή! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

Το έκανα την ημέρα που περίμενα την περίοδο, μου έδειξε αρνητικό και όντως την επόμενη μέρα μου ήρθε περίοδος! Ουφ! Δε κρύβω βέβαια ότι όλες αυτές τις μέρες που το σκεφτόμουν κατάλαβα οτι το θέλω το δευτεράκι μου :x ο φόβος μου όμως για την καισαρική με κρατάει! Ελπίζω να το ξεπεράσω κάποια στιγμή! :roll:

εμενα μου ηρθε ξαφνικο να σου πω την αληθεια... ειναι 11 μηνων ο μικρος μου... οταν ειδα το θετικο καταλαβα οτι το θελω παρα πολυ κ ας ειναι καπως απρογραμματιστο.... ποσο ειναι το πρωτο σου? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

Το έκανα την ημέρα που περίμενα την περίοδο, μου έδειξε αρνητικό και όντως την επόμενη μέρα μου ήρθε περίοδος! Ουφ! Δε κρύβω βέβαια ότι όλες αυτές τις μέρες που το σκεφτόμουν κατάλαβα οτι το θέλω το δευτεράκι μου :x ο φόβος μου όμως για την καισαρική με κρατάει! Ελπίζω να το ξεπεράσω κάποια στιγμή! :roll:

να μην εχεις κανενα φοβο για την καισαρικη !!! εμενα μου ειπε  ο γυναικολογος μου , μολις εκανα καισαρικη , σε τρεις μηνες μπορω να ξαναμεινω. ( και ηταν και η τριτη μου )

αλλωστε οτι ειναι , απ το Θεο ειναι !!  αν ειναι να το στειλει για καλο θα ειναι !!

εγω ευχομαι παντως να μας πεις ευχαριστα νεα σε λιγες μερες !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

να μην εχεις κανενα φοβο για την καισαρικη !!! εμενα μου ειπε  ο γυναικολογος μου , μολις εκανα καισαρικη , σε τρεις μηνες μπορω να ξαναμεινω. ( και ηταν και η τριτη μου )

αλλωστε οτι ειναι , απ το Θεο ειναι !!  αν ειναι να το στειλει για καλο θα ειναι !!

εγω ευχομαι παντως να μας πεις ευχαριστα νεα σε λιγες μερες !!!

κ στην αδερφη μου που εκανε καισαρικη της ειπε ο γιατρος απο τοκετο σε τοκετο ενα ετος. αρα φανταζομαι δεν ειναι θεμα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, noni90 είπε:

κ στην αδερφη μου που εκανε καισαρικη της ειπε ο γιατρος απο τοκετο σε τοκετο ενα ετος. αρα φανταζομαι δεν ειναι θεμα! 

παλια λεγανε μεγαλυτερο διαστημα !! και μαλιστα θυμαμαι στον γιο μου, ο γυναικολογος μου ειχε δωσει αντισυλληπτικα για να μην μεινω γρηγορα.

σαν χαζη και μικρη τα πηρα το πρωτο μηνα, και επαθα ακατασχετη αιμορραγια . γιασμιν ή γιασμινελ , καπως ετσι τα  λεγανε .

@Trelopitaki μηπως θυμασαι μαρκα προφυλ?? μπας και ειμαι και εγω τυχερη:wub::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια θα το πάρω κι εγω αυτό το τεστ κι ας μη δείξει . Έτσι κι αλλιώς κρατάω πολύ μικρό καλάθι .

και εγω τα ειχα παρει και δεν μου ειχαν  δειξει !!  θετικο ειδα δυο με τρεις μερες μετα την αναμενομενη περιοδο, και στο δευτερο παιδι  ,    ακομα πιο πολυ.

αν θυμαμαι καλα εχουν ξεκινησει τα πονακια περιοδου ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σμρ έχω ενοχλήσεις όμως έχω κι ένα έντερο ευερεσθητο κ γιαυτο έχω κ κοιλιά τούμπανο 

αλλά εγω πιστεύω ποτό είναι προεόρτια περιόδου 

καλα , αυτο δεν σημαινει και κατι , εγω στα δυο πρωτα δεν ειχα τιποτα απολυτως, κανενα συμπτωμα και επειδη εχω και εγω το ιδιο με το εντερο

στη περιοδο πεθαινω, και ετσι καταλαβα οτι ημουν , λογω  ελλειψης συμπτωματων. στο τριτο ομως, πονουσα πολλες μερες πριν , και λεω  τζιφος , δεν θα ειμαι θα μου ερθουν και νωριτερα κιολας ,

καθε πεντε λεπτα ολο τουαλετα ετρεχα , το ειχα και σιγουρο :-P

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...