Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Just now, Sophiav είπε:

Γεια σας κοριτσια! Μπαινω σφηνα για να σας δώσω κουράγιο και θετική σκέψη. Εγώ κάθισα ξάπλα από 20η εβδομάδα με τρελές συσπάσεις και τραχηλο που ολο μικραινε. Κ όχι μόνο αυτό από 28η εβδομάδα είχα συχνά κηλίδες αίματος από αγγεια στον τράχηλο που έσπαγαν. Κ όμως γέννησα 37κ4 έναν αγοραρο. Να έχετε πίστη!! 

Αχ κοριτσι μου, σε ευχαριστουμε! Να χαιρεσαι το παληκαρακι σου.. αξιζει ο κοπος ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Sofaki00 είπε:

Καλημερα κοπέλα μου , μην στεναχωριέσαι καθόλου ! Να σκέφτεσαι ότι έχεις ένα γιατρό που θέλει το καλό του μωρού σου που είναι ενημερωμένος, και να της κάνει μπορεί να γεννήσεις αργότερα. Δεν βλάπτουν σε τίποτα ούτε εσένα ούτε το μωρό. Απλά θέλει να προλάβει αν γίνει κάτι ξαφνικό να είναι έτοιμο το μωράκι σου. Τις κάνουν σε γυναίκες που φοβούνται τον πρόωρο τοκετό! 

Έλα μπήκες σχεδόν στον μήνα σου, έκανες και τις ενέσεις μην αγχώνεσαι! Όλα θα πανε καλά!! Εμένα μάλλον θα μου τις κάνει την επόμενη βδομάδα, αναλόγως τι θα δείξει η μέτρηση!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πάρα πολυ!!! Δεν ξέρω να κάνω επικόλληση τα ποσταρισματα όλων σας!!! Μου δίνετε πολυ κουράγιο!! Ευχαριστώ πραγματικά!!!

πρίν από 49 λεπτά , Christy32 είπε:

Καλημερσ κοριτσια! @Polly1 και εγω τις εκανα τις ενεσεις κορτιζονης. Ειχα διαβασει το ιδιο με εσενα για το 7ημερο και ρωτησα αν θα τις επαναλαβουμαι αλλα ο γιατρος μου αρνηθηκε. Ειπε οτι φτανει η μια δοση. Δεν ειναι απαραιτητο οτι επειδη θα σου κανει τις ενεσεις θα γεννησεις προωρα, ειναι θεμα προληψης. 

Ναι, τα διάβαζα χθες και απόρησα πολυ!!! Κι εμένα για μια δόση μου είπε!!! Μα κοιτάω τις μετρήσεις του μαιευτηρίου και θέλω να κάνω κάδρο το 33,4mm του τραχηλου!! Και αντ αυτου μου ειπε ενεση σε περίπτωσή που γεννήσεις πρόωρα... Προσγειώθηκα!!! Αλλα, αφού δε βλάπτει πουθενα, ας γίνει!! Τι να πω!! 

Κορίτσια, ας πούμε και κάτι πιο ευχάριστο !! Ειναι το πρωτο σας παιδακι;; Από ψώνια είστε ετοιμες;; Εμένα είναι το πρώτο μου και λέω να τα πάρω ολα στις εκπτώσεις του Ιανουαρίου αν και σ αυτα δεν κάνουν και τόσο μεγάλες εκπτώσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το πρωτο μου! Καλα βλεπω αλλες συζητησεις και ολες οι κοπελες ειναι πληρως εφοδιασμενες.. Εγω δεν εχω παρει  τι πο τα. Εκτος του οτι ειμαι ασχετη και δεν ξερω καν τι χρειαζεται, πχ μπιμπερο κλπ. Βλεπω την αδερφη μου και τον αντρα μου να τρεχουν τουλαχιστον για τα πρωτα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Και εμενα το πρωτο μου! Καλα βλεπω αλλες συζητησεις και ολες οι κοπελες ειναι πληρως εφοδιασμενες.. Εγω δεν εχω παρει  τι πο τα. Εκτος του οτι ειμαι ασχετη και δεν ξερω καν τι χρειαζεται, πχ μπιμπερο κλπ. Βλεπω την αδερφη μου και τον αντρα μου να τρεχουν τουλαχιστον για τα πρωτα!!

Ευτυχώς πρόλαβα να κάνω αρκετές βόλτες στα μαγαζιά για να δω από κοντά εστω τα" βαρια" όπως κούνια, καρότσι!! Τα υπόλοιπα τα εχω βρει από το ίντερνετ  και θα γίνει αυτό που είπες! Θα πάνε οι άλλοι να τα ψωνίσουν! Με βοήθησε πολύ μια λίστα που έχει βγάλει στο ίντερνετ γνωστο κατάστημα βρεφικων (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράφω ονομα). Την αντέγραψα και μετά έψαξα στο ίντερνετ να βρω τιμες και ποιότητες που ήθελα καθώς και το κατάστημα από όπουθα ρα πάρω!! Ετσι, έβγαλα κι ένα γενικό σύνολο πανω κατω να ξέρω τι μας γίνεται, αλλά καλυτερα αυτο το τελευταίο να μην το έκανα...Χαχαχαχα! Και φαντάσου κάποια Θα μου τα δώσει η αδερφη μου, οχι πολλα γιατι έχει νεογέννητο και κάποια μου τα διέγραψε από τη λίστα ως περιττά!! Μα ο ανιχνευτής άπνοιας δεν είναι χρησιμο;;Όχι ε;;

Link to comment
Share on other sites

@Polly1 ανιχνευτης απνοιας;;; χαχαχα τι ειναι αυτο; αφορα εμενα η το μωρο;; χαχαχα.. εχω κανει κ εγω μια ερευνα αγορας απο το internet αλλα φοβαμαι τις ποιοτητες. Ειδικα για τα πρωτα ρουχαλακια θα παει η αδερφη μου. Παλι καλα εχω κ εγω αρκετα πραγματα απο τη νυφη μου και την κουνιαδα μου καροτσι, πορτ μπεμπε κ κατι αλλα. Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ομως τα περισσοτερα θα τα παρω μετα. Ο αντρας μου θα αναλαβει τη λιστα απο το μαιευτηριο! Αθηνα εισαι ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ κορίτσια αυτό έκανα! Τα έβλεπα στο Ίντερνετ κ έκανα έρευνα και είτε έστελνα και μου τα έπαιρναν είτε τα παρηγγελνα από εκεί!!

παλι καλά είχαμε προλάβει να κλείσουμε κρεβάτι καρότσι κτλ! Σήμερα ήρθαν κιόλας κ μας τα συναρμολογησαν!

στην αρχή κ εγώ αγχωνόμουν πως θα πάρω όσα χρειάζομαι αφού ειμαο ξάπλα αλλά κορίτσια μην αγχώνεστε όλα θα γίνουν σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μένα το πρώτο είναι, και το περίμενα πως και πως.... ευτυχώς η μαμά μου και η αδερφή μου ψώνισαν ότι χρειαζόμαστε από ρούχα κορμάκια μπουφανακια μπιμπερό... καρότσι σε μια δόση βαρεμάρας την κάναμε την βόλτα στα μαγαζιά και το κλείσαμε μαζί με κρεβατακι στρώμα και την πάντα του μωρού....το θέμα είναι ότι όλα αυτά θέλουν πλύσιμο άπλωμα και σίδερο.!! Ευτυχώς επίσης τα ανέλαβε μαμά και πεθερά γιατί δεν μπορώ να τα κάνω όσο και να το θέλω! Και εγώ πολλά πράγματα τελικά δεν τα πήρα γιατί είναι άχρηστα και όπως μου λένε όλοι στην πορεία θα καταλάβεις τι θέλει το μωρό σου! Μπιμπερό ας πούμε πήρα 4 για αρχή γιατί μπορεί να καταφέρω να θηλάσω! Μια άλλη μαμά μου είπε να έχω 20 το θεώρησα υπερβολή! Επίσης αν κάποια πράγματα τα έχουν φίλες γνωστές κλπ καλό είναι να τα πάρετε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Christy32 είπε:

@Polly1 ανιχνευτης απνοιας;;; χαχαχα τι ειναι αυτο; αφορα εμενα η το μωρο;; χαχαχα.. εχω κανει κ εγω μια ερευνα αγορας απο το internet αλλα φοβαμαι τις ποιοτητες. Ειδικα για τα πρωτα ρουχαλακια θα παει η αδερφη μου. Παλι καλα εχω κ εγω αρκετα πραγματα απο τη νυφη μου και την κουνιαδα μου καροτσι, πορτ μπεμπε κ κατι αλλα. Ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ομως τα περισσοτερα θα τα παρω μετα. Ο αντρας μου θα αναλαβει τη λιστα απο το μαιευτηριο! Αθηνα εισαι ;

Αρχικά μου φάνηκε τελειο gadget μέχρι που όλοι άρχισαν να με κοροϊδεύουν!! Ανιχνεύει αν δεν αναπνέει το μωρο!! Αθηνα ειμαι! Για ρουχαλακια και προικα θα στειλω αδερφη και μαμα και όχι τον άντρα μου!!! Χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Αρχικά μου φάνηκε τελειο gadget μέχρι που όλοι άρχισαν να με κοροϊδεύουν!! Ανιχνεύει αν δεν αναπνέει το μωρο!! Αθηνα ειμαι! Για ρουχαλακια και προικα θα στειλω αδερφη και μαμα και όχι τον άντρα μου!!! Χαχαχ

Και εγώ τον σκέφτομαι, το είχε πάρει μια γνωστή μου , το βάζεις κάτω από το σεντόνι και αν αρχίσει να επιβραδύνεται η λειτουργία της καρδιάς χτυπάει συναγερμός! Βέβαια διάβασα μια έρευνα ότι όλες αυτές οι συσκευές οφείλονται για αιφνίδιο βρεφικό θάνατο 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, εμενα το εχει και με την καταλληλη καθοδηγηση θα τα καταφερει. Αχ γιατι καλε να μην αναπνεει το μωρακι!! Απαπαπαπα, δεν το θελω.. Ισως χρειαστει για εμενα βεβαια, γτ μας περιμενουν πολλες δυσκολες μερες κοριτσια, χαχαχαχαχα.. το χειροτερο ολων ειναι οντως το πλυσιμο και το σιδερο, παλι καλα που εχουμε βοηθεια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια έβαλα ένα πλυντήριο τα άπλωσα και ένιωθα λες και έτρεξα μαραθώνιο.!!! Μου κακοφαίνεται εντωμεταξύ που δεν μπορώ να τα κάνω εγώ η μανούλα για την μικρή μου αλλά τι να κάνουμε δεν πειράζει για αυτό είναι οι γιαγιάδες !! Για πείτε τι ψωνισατε από ρουχαλάκια ;; Η από κούνιες κλπ 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Και εγώ τον σκέφτομαι, το είχε πάρει μια γνωστή μου , το βάζεις κάτω από το σεντόνι και αν αρχίσει να επιβραδύνεται η λειτουργία της καρδιάς χτυπάει συναγερμός! Βέβαια διάβασα μια έρευνα ότι όλες αυτές οι συσκευές οφείλονται για αιφνίδιο βρεφικό θάνατο 

Μακριά τότε!!! Μια χαρα θα αναπνέουν!!!

20 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Εγώ κορίτσια έβαλα ένα πλυντήριο τα άπλωσα και ένιωθα λες και έτρεξα μαραθώνιο.!!! Μου κακοφαίνεται εντωμεταξύ που δεν μπορώ να τα κάνω εγώ η μανούλα για την μικρή μου αλλά τι να κάνουμε δεν πειράζει για αυτό είναι οι γιαγιάδες !! Για πείτε τι ψωνισατε από ρουχαλάκια ;; Η από κούνιες κλπ 

Μη νιώθεις άσχημα!!! Κανεις πολυ περισσότερα και πιο σημαντικά πράγματα για το παιδί σου από το να πλένεις και να σιδερωνεις: προσπαθείς να γεννηθεί υγιές!!!

Εχω παραγγείλει κούνια και έχω δει όλα τα υπόλοιπα, εκτός από τα ρουχα!! Από πού θα τα πάρετε κορίτσια ολα αυτα;; Επιτρέπεται να λέμε μάρκες;;

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ και εμενα μου κακοφαινεται που δεν μπορω να κανω τα ψωνια της μικρουλας μου! Τα ειχα διαφορετικα στο μυαλο μου αλλα ειχα ξεχασει οτι οταν κανεις σχεδια ο Θεος γελαει. Αλλα ειπαμε ειναι για καλο σκοπο. Νομιζω πως μπορουμε να λεμε μαρκες. Εγω θα παρω αρκετα απο το internet και καποια θα στειλω να μου τα παρουν. Εχω γινει μελος και στο orchestra, αρα θα παρω και απο εκει πολλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πήρα κάποια από ορχεστρα , από κιντο κ κάτι φανελάκια κ σεντονακια από λητω.. 

Πάντα σεντονακια κτλ παρηγγειλα από μια σελίδα!! Γενικά κοίταξα να μην πάρω παρα πολλά αλλά πως να αντισταθείς όλα είναι πανέμορφα! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ κορίτσια πήρα κάποια από ορχεστρα , από κιντο κ κάτι φανελάκια κ σεντονακια από λητω.. 

Πάντα σεντονακια κτλ παρηγγειλα από μια σελίδα!! Γενικά κοίταξα να μην πάρω παρα πολλά αλλά πως να αντισταθείς όλα είναι πανέμορφα! 

Ειναι καλες οι ποιοτητες στα σεντονακι που σου ηρθαν; το σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...