Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! Μερες τωρα παρακολουθω τις συζητησεις σας.. Σημερα αποφασισα να γραψω για ανταλλαγη εμπειριων. Εχω κοντο τραχηλο 1εκ. και δεν εκανα περιδεση ουτε μου τοποθετησαν πεσσο. Καμια ομοιοπαθουσα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γτ ημουν στην 26η εβδομαδα, ηταν προχωρημενη η εγκυμοσυνη ειπε ο γιατρος. Μετα απο 2 βδομαδες μς ξαμα μετρησε και ειχε παραμεινει σταθερος. Ανα 15μερες πηγαινω κ με μετραει..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ξαπλα απο την πρωτη στιγμη, οσο φινεται δλδ γτ δεν εζω παντα τη βοηθεια που χρειαζεται.. παιρνω προγεστερονη και μαγνησιο.. με την ψυχολογια ομως τι κανουμε; με παιρνει πολλες φορες απο κατω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Καλησπερα σε ολους! Μερες τωρα παρακολουθω τις συζητησεις σας.. Σημερα αποφασισα να γραψω για ανταλλαγη εμπειριων. Εχω κοντο τραχηλο 1εκ. και δεν εκανα περιδεση ουτε μου τοποθετησαν πεσσο. Καμια ομοιοπαθουσα;

1εκ ειχα στην 34η εβδομαδα αλλα δεν ξερουμε απο ποτε ηταν ετσι γτ ειχα χαζο γιατρο κ επεμενε να μην τον μετραει το διαπιστωσαμε οταν εφτασα στο νοσοκομειο με συσπασεις τοκετου! Τελικα αντεξε ο τραχηλος με μισο εκατοστο!!!!γτ κοντενε εμενα,μεχρι την 39κ3 οπου γεννησα! Με Πολυυυ ξαπλα κ πολυυυ προγεστερονη....ολα να πανε καλα ευχομαι!

Just now, Christy32 είπε:

Ειμαι ξαπλα απο την πρωτη στιγμη, οσο φινεται δλδ γτ δεν εζω παντα τη βοηθεια που χρειαζεται.. παιρνω προγεστερονη και μαγνησιο.. με την ψυχολογια ομως τι κανουμε; με παιρνει πολλες φορες απο κατω. 

Εμενα με βοηθουσε να βαζω στοχο! Επειδη απο πολυ νωρις ειχα πολλεςς συσπασεις 15η εβδομαδα εβαζα στοχο τις εβδομαδες ειχα διπλα μ ενα ημερολογιο κ εβγαζα μερες ειχα κυκλωσει ανα 2εβδομαδες κ περιμενα να φτασω μεχρι εκει! Κ καθε φορα κ πιο περα! Με βοηθησε πολυ

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα δυναμη μετα απο δυο βδομαδες που τον ξανα μετρησαμε κ ηταν σταθερος.. Τωρα ανυπομονω μεχρι την αλλη βδομαδα που εχω την επομενη μετρηση.. Κοιταω το ημερολογιο καθε μερα η αληθεια ειναι.. Τωρα ειμαι 28+4 

Ευχαριστω για τα μνμτ σας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ είμαι χωρίς περιδεση 31&6 κ με το μωρό να πιέζει τον τράχηλο! Είμαι ξάπλα εδώ κ 3 εβδομάδες..

ο γιατρός είπε ότι είναι απρόβλεπτο το τι μπορεί να συμβεί με τον τράχηλο ανα πάσα στιγμή αλλά έχει καμία εμπειρία παρόμοια; Ο τράχηλος κρατάει ακόμα.. λέτε να καταφερω να φτάσω στον μήνα μου;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια και εγώ είμαι χωρίς περιδεση 31&6 κ με το μωρό να πιέζει τον τράχηλο! Είμαι ξάπλα εδώ κ 3 εβδομάδες..

ο γιατρός είπε ότι είναι απρόβλεπτο το τι μπορεί να συμβεί με τον τράχηλο ανα πάσα στιγμή αλλά έχει καμία εμπειρία παρόμοια; Ο τράχηλος κρατάει ακόμα.. λέτε να καταφερω να φτάσω στον μήνα μου;

Ποσο ειναι ο τραχηλος σου; ειναι μαλακος; περνεις κατι σε φαρμακο;;; φυσικα η ξαπλα βοηθαει γτ το βαρος του μωρου δεν πιεζει τοσο τον τραχηλο σου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ποσο ειναι ο τραχηλος σου; ειναι μαλακος; περνεις κατι σε φαρμακο;;; φυσικα η ξαπλα βοηθαει γτ το βαρος του μωρου δεν πιεζει τοσο τον τραχηλο σου!

Δε μου είπε ποσο είναι αλλά με είδε από κάτω κ είπε πως ακόμα κρατάει.. αλλά είναι απρόβλεπτο γιατί μου είπε μπορεί να ανοίγει λίγο λίγο χωρίς να έχω ενδείξεις ! 

Δεν ξέρω τι να πω ελπίζω να αντέξει όσο περισσότερο γίνεται!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christy32 είπε:

Μονο ξεκουραση σου προτεινε ο γιατρος; φαρμακα δεν παιρνεις; ειμαι κ εγω χωρις περιδεση 3 βδομαδες τωρα με πολυ κοντο τραχηλο, 1 εκ. 

Μόνο ξεκούραση και μαγνήσιο ξεκίνησα εδώ και 3 εβδομάδες.. βέβαια συσπάσεις δεν κάνω αλλά δεν έχει να κάνει αυτό..

η αλήθεια είναι ότι πριν ανακαλύψουμε ότι η Μπέμπα είναι χαμηλά εγώ ήμουν πολύ υπερκινητικη κ έκανα τα πάντα , περπατούσα πολύ, έκανα γυμναστική , εσκυβα μαγειρευα κτλ.. από τότε που το ανακαλύψαμε βέβαια πραγματικά είμαι ξαπλωμένη και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και φαΐ!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δυστυχως, μεχρι να το ανακαλυψουμε εκανα τα παντα και τωρα εχω μετανιωσει. Εισαι σε πολυ καλη εβδομαδα ομως και αυτο πρεπει να σου δινει κουραγιο. Μακαρι να φτασω κ εγω τις βδομαδες σου. Και εφ οσον ο γιατρος δεν σ εδωσε κι αλλα φαρμακα, εισαι σε πολυ καλο δρομο. Εγω κανω και συσπασεις παιρνω και προγεστερονη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Και εγω δυστυχως, μεχρι να το ανακαλυψουμε εκανα τα παντα και τωρα εχω μετανιωσει. Εισαι σε πολυ καλη εβδομαδα ομως και αυτο πρεπει να σου δινει κουραγιο. Μακαρι να φτασω κ εγω τις βδομαδες σου. Και εφ οσον ο γιατρος δεν σ εδωσε κι αλλα φαρμακα, εισαι σε πολυ καλο δρομο. Εγω κανω και συσπασεις παιρνω και προγεστερονη.

Να είσαι αισιόδοξη κ εγώ 29&1 εβδομάδα το ανακάλυψα! Ξέχασα να σημειώσω ότι έκανα και τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονια ούτως ώστε αν έχουμε πρόωρο τοκετό να είμαστε καλυμμένοι.. σου είπε εσένα ο γιατρός σου τίποτα για αυτές τις ενέσεις;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αλλα δεν τα καταφερνω παντα. Ειναι το πρωτο μου παιδακι και γενικα τα αγχη μου ειναι πολλα. Τις εκανα το σκ που μας περασε, 2 ενεσεις με 24 ωρες διαφορα η μια απο την αλλη. Μια δοση θα κανετε; γτ εμενα δεν μ το ξεκαθαρισε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...