Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Καλημερα! Ποσο ελπιδοφορο το μνμ σου.. και απ οτι θυμαμαι ησουν περισσοτερων εβδομαδων αρα το βαρος που πιεζε ηταν μεγαλυτερο. Μακαρι πραγματικα! Ευχαριστω για το μνμ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christy32 είπε:

Καλημερα! Ποσο ελπιδοφορο το μνμ σου.. και απ οτι θυμαμαι ησουν περισσοτερων εβδομαδων αρα το βαρος που πιεζε ηταν μεγαλυτερο. Μακαρι πραγματικα! Ευχαριστω για το μνμ..

Ναι ημουν 34η οταν ηταν 5χιλ....κ η μπουμπου μ τοτε ηταν περιπου 2.200!!

Καλημερα κιολαςς!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα το σημαντικό από την δίκη μου εμπειρία είναι να παραμένει κλειστός , με μικρό τράχηλο φτάνουν μέχρι το τέλος... ξαπλα και πάλι ξαπλα χωρίς κούραση! Εγώ 28+6 με τράχηλο 1,7 η 1,9 προχτές μου είπαν ότι γεννάω στο τοπικό νοσοκομείο και έφτασα μέχρι το ιπποκρατειο όπου και με έδιωξαν δεν υπήρχε τοκετός και πλέον ο τράχηλος αντέχει με προγεστερονη και με ξεκούραση! Το άγχος είναι το χειρότερο και σας το λέω εγώ που αγχώνομαι παρά πολύ! Το σημαντικό είναι ότι τα μωράκια μας κερδίζουν την κάθε μέρα και είναι άθλος για αυτά και για μας! Να σκεφτόμαστε ότι έχουμε υγιή μωρά και ότι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται θετικά. Ο θεός είναι μεγάλος και η Παναγία θα τα προστατέψει αυτό να μην το ξεχνάμε!!!! Να έχουμε πίστη και όλα θα πανε καλά!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια καλημερα το σημαντικό από την δίκη μου εμπειρία είναι να παραμένει κλειστός , με μικρό τράχηλο φτάνουν μέχρι το τέλος... ξαπλα και πάλι ξαπλα χωρίς κούραση! Εγώ 28+6 με τράχηλο 1,7 η 1,9 προχτές μου είπαν ότι γεννάω στο τοπικό νοσοκομείο και έφτασα μέχρι το ιπποκρατειο όπου και με έδιωξαν δεν υπήρχε τοκετός και πλέον ο τράχηλος αντέχει με προγεστερονη και με ξεκούραση! Το άγχος είναι το χειρότερο και σας το λέω εγώ που αγχώνομαι παρά πολύ! Το σημαντικό είναι ότι τα μωράκια μας κερδίζουν την κάθε μέρα και είναι άθλος για αυτά και για μας! Να σκεφτόμαστε ότι έχουμε υγιή μωρά και ότι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται θετικά. Ο θεός είναι μεγάλος και η Παναγία θα τα προστατέψει αυτό να μην το ξεχνάμε!!!! Να έχουμε πίστη και όλα θα πανε καλά!! 

Καλημερα Σοφακι! Ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα! Να φερεις στον κοσμο ενα τελειομηνο και υγιεστατο μωρο. Τα ειπες πολυ σωστα.. Ολες ξερουμε οτι το αγχος ειναι εχθρος, πιστη και ελπιδα ειναι οι συμμαχοι μας. Κανουμε οτι μπορουμε για τα μωρακια μας και αυτο εχει σημασια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια καλημερα το σημαντικό από την δίκη μου εμπειρία είναι να παραμένει κλειστός , με μικρό τράχηλο φτάνουν μέχρι το τέλος... ξαπλα και πάλι ξαπλα χωρίς κούραση! Εγώ 28+6 με τράχηλο 1,7 η 1,9 προχτές μου είπαν ότι γεννάω στο τοπικό νοσοκομείο και έφτασα μέχρι το ιπποκρατειο όπου και με έδιωξαν δεν υπήρχε τοκετός και πλέον ο τράχηλος αντέχει με προγεστερονη και με ξεκούραση! Το άγχος είναι το χειρότερο και σας το λέω εγώ που αγχώνομαι παρά πολύ! Το σημαντικό είναι ότι τα μωράκια μας κερδίζουν την κάθε μέρα και είναι άθλος για αυτά και για μας! Να σκεφτόμαστε ότι έχουμε υγιή μωρά και ότι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται θετικά. Ο θεός είναι μεγάλος και η Παναγία θα τα προστατέψει αυτό να μην το ξεχνάμε!!!! Να έχουμε πίστη και όλα θα πανε καλά!! 

Η ιστορια σ θυμιζει την δικια μ μπηκα με συσπασεις τοκετου εδω στο τοπικο μας με κρατησαν 1εβδομαδα κ με εστειλαν ιπποκρατειο λεγοντας μ οτι ο τραχηλος εχει ανοιξει εδω δεν εχουμε μενν πηγα εκει οπου διαπιστωθηκε οτι ναι μεν εχω κοντο τραχηλο 5χιλ αλλα ειναι κλειστος με κρατησαν 5μερες κ εφοσον δεν εξελιχθηκε σε τοκετο πηγα σπιτι μ! Με ξαπλα ξεκουραση κ φυσικα πιστη πηγαν ολα καλα κ η μικρη μ κλεινει 1χρονο σε λιγες μερες!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πολύ θετικά τα σχόλια σας και οι εμπειρίες σας!!!

εμενα πριν μια εβδομάδα μου είπε ο γιατρός ότι φαίνεται στον τράχηλο μια υποψία σαν να ανοίγει σιγά σιγά.. φυσικά είμαι ξάπλα κ δεν κάνω τίποτα ( εδώ κ έναν μήνα ) κ θα ξανά πάω το Σάββατο να το ελέγξουμε!!

εμενα η απορία μου είναι, άμα αρχίζει κ ανοίγει παίρνουμε αμέσως την κάτω βόλτα η άραγε υπάρχει περιθώριο πάλι με προσοχή να το κρατήσουμε σταθερό κ να μην ανοίξει άλλο; Φυσικά φαντάζομαι εξαρτάται και από το βάρος του μωρου !! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Agapakiii είπε:

Κορίτσια πολύ θετικά τα σχόλια σας και οι εμπειρίες σας!!!

εμενα πριν μια εβδομάδα μου είπε ο γιατρός ότι φαίνεται στον τράχηλο μια υποψία σαν να ανοίγει σιγά σιγά.. φυσικά είμαι ξάπλα κ δεν κάνω τίποτα ( εδώ κ έναν μήνα ) κ θα ξανά πάω το Σάββατο να το ελέγξουμε!!

εμενα η απορία μου είναι, άμα αρχίζει κ ανοίγει παίρνουμε αμέσως την κάτω βόλτα η άραγε υπάρχει περιθώριο πάλι με προσοχή να το κρατήσουμε σταθερό κ να μην ανοίξει άλλο; Φυσικά φαντάζομαι εξαρτάται και από το βάρος του μωρου !! 

Στο πρώτο μου παιδάκι ο τράχηλος άρχισε να ανοίγει στην 33η εβδομάδα. Με φάρμακα και ακινησία και μετά 10 μέρες νοσηλεία κατάφερα να φτάσω στην 36η, οπότε και σπασανε τα νερά. Όλα πήγαν καλά, το μωράκι μου γεννήθηκε υγιέστατο και είναι πλέον 3 ετών.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Agapakiii είπε:

Κορίτσια πολύ θετικά τα σχόλια σας και οι εμπειρίες σας!!!

εμενα πριν μια εβδομάδα μου είπε ο γιατρός ότι φαίνεται στον τράχηλο μια υποψία σαν να ανοίγει σιγά σιγά.. φυσικά είμαι ξάπλα κ δεν κάνω τίποτα ( εδώ κ έναν μήνα ) κ θα ξανά πάω το Σάββατο να το ελέγξουμε!!

εμενα η απορία μου είναι, άμα αρχίζει κ ανοίγει παίρνουμε αμέσως την κάτω βόλτα η άραγε υπάρχει περιθώριο πάλι με προσοχή να το κρατήσουμε σταθερό κ να μην ανοίξει άλλο; Φυσικά φαντάζομαι εξαρτάται και από το βάρος του μωρου !! 

Ναι κ εμενα ειχε 1εκ διαστολη απο την 36η!!!! 2εκ στην 37η 3εκ στην 38η κ γεννησα 39κ3!!!! Ειναι βεβαια απροβλεπτος εσυ οτι μπορεις κανεις!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια πολύ θετικά τα σχόλια σας και οι εμπειρίες σας!!!

εμενα πριν μια εβδομάδα μου είπε ο γιατρός ότι φαίνεται στον τράχηλο μια υποψία σαν να ανοίγει σιγά σιγά.. φυσικά είμαι ξάπλα κ δεν κάνω τίποτα ( εδώ κ έναν μήνα ) κ θα ξανά πάω το Σάββατο να το ελέγξουμε!!

εμενα η απορία μου είναι, άμα αρχίζει κ ανοίγει παίρνουμε αμέσως την κάτω βόλτα η άραγε υπάρχει περιθώριο πάλι με προσοχή να το κρατήσουμε σταθερό κ να μην ανοίξει άλλο; Φυσικά φαντάζομαι εξαρτάται και από το βάρος του μωρου !! 

Εχθες που ρωτησα τι θα γινει αν εξαλειφθει τελειως μου ειπαν οτι σπανε τα νερα. Αλλα οντως εχεις κανει και κανεις οτι περναει απο το χερι σου, μην ανησυχεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/11/2019 at 6:07 ΜΜ, Christy32 είπε:

Καλησπερα σε ολους! Μερες τωρα παρακολουθω τις συζητησεις σας.. Σημερα αποφασισα να γραψω για ανταλλαγη εμπειριων. Εχω κοντο τραχηλο 1εκ. και δεν εκανα περιδεση ουτε μου τοποθετησαν πεσσο. Καμια ομοιοπαθουσα;

Γεια σου Christy!! Στην 24η εβδομάδα είχα 2,6 cm. Μου αύξησε το μαγνήσιο και με μετράει κάθε 2 βδομάδες. Μου είπε για πεσσο αν πέσει πολυ κατω.  Επίσης μου είπε για ενέσεις προγεστερόνης. Εσύ σε ποια μορφή παίρνεις την προγεστερόνη και πόσα μαγνησια;; Το άγχος παίζει πολύ μεγάλο ρόλο!! Προσπάθησε να είσαι αισιοδοξη και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Polly1! Ειμαι ξαπλωμενη οοολη μερα εδω και ενα μηνα, για τουαλετα και για γιατρο σηκωνομαι. Παιρνω κολπικα 3 χαπια την ημερα. Δεν αγχωνομαι τοσο οσο στενοχωριεμαι.. αλλα το παλευω.. 

Σου ευχομαι τα καλυτερα και να γεννησεις ενα τελειομηνο και υγιεστατο μωρο.

Just now, Christy32 είπε:

Καλησπερα Polly1! Ειμαι ξαπλωμενη οοολη μερα εδω και ενα μηνα, για τουαλετα και για γιατρο σηκωνομαι. Παιρνω κολπικα 3 χαπια την ημερα. Δεν αγχωνομαι τοσο οσο στενοχωριεμαι.. αλλα το παλευω.. 

Σου ευχομαι τα καλυτερα και να γεννησεις ενα τελειομηνο και υγιεστατο μωρο.

2 μαγνησια την ημερα τα max !

Link to comment
Share on other sites

@Christy32 όλα καλά από τη σημερινή επισκεψη δόξα τ Θεο!!

ο γιατρός φάνηκε αρκετά αισιόδοξος και είπε ότι με έχει βοηθήσει πολύ που είμαι σε ακινησία! Μάλιστα δεν χρειάστηκε να με δει από κάτω γιατί μπόρεσε κ είδε τον τράχηλο από τον υπέρηχο κοιλιάς  !

η Μπέμπα έφτασε 2261γραμ κ χαίρομαι πολύ για αυτό! Αισίως μου είπε να τα ξανά πούμε σε 2 εβδομάδες! Φυσικά συνεχίζω ακίνητη κ ξάπλα αλλά χαλάλι αξιζει τον κόπο!

εσυ πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

@Christy32 όλα καλά από τη σημερινή επισκεψη δόξα τ Θεο!!

ο γιατρός φάνηκε αρκετά αισιόδοξος και είπε ότι με έχει βοηθήσει πολύ που είμαι σε ακινησία! Μάλιστα δεν χρειάστηκε να με δει από κάτω γιατί μπόρεσε κ είδε τον τράχηλο από τον υπέρηχο κοιλιάς  !

η Μπέμπα έφτασε 2261γραμ κ χαίρομαι πολύ για αυτό! Αισίως μου είπε να τα ξανά πούμε σε 2 εβδομάδες! Φυσικά συνεχίζω ακίνητη κ ξάπλα αλλά χαλάλι αξιζει τον κόπο!

εσυ πως είσαι;

Μπραααααβο! Τελεια τα κιλα της κοριτσαρας σου.. Πολυ ευχαριστα τα νεα σου.. Καλη συνεχεια ευχομαι.. Εγω τα ιδια, ξαπλα και φαρμακα.. Καθε μερα που περναει χαιρομαι οσο δεν φανταζεσαι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Μπραααααβο! Τελεια τα κιλα της κοριτσαρας σου.. Πολυ ευχαριστα τα νεα σου.. Καλη συνεχεια ευχομαι.. Εγω τα ιδια, ξαπλα και φαρμακα.. Καθε μερα που περναει χαιρομαι οσο δεν φανταζεσαι.. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα !!!! Υπομονή και περνάνε οι μέρες !!! Όλα καλά θα πάνε και για τις δυο μας !! Εμένα πονάει όλη μου η πλάτη υποφέρω :-? δεν ξέρω που να σταθώ είτε είμαι ξαπλωμένη είτε καθισμένη δεν την παλεύω!! Μακάρι να μπορούσα να κάνω ένα μασάζ ειλικρινά το σκέφτομαι κ το λιμπίζομαι Χαχαχα!! 

 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...