Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Just now, Christy32 είπε:

Ναι αυτη τη βδομαδα παω και φανταζεσαι την αγωνια μου! Καλα, τον παιρνω συχνα τηλεφωνο. Εχθες π.χ. νομιζα οτι βγαζω αμνιακα υγρα αλλα μαλλον ειναι ακρατεια. Σιγουρα το αγχος μου φταιει.. Γενικα τα περιεγραψες πολυ σωστα πριν. Αντι να ειναι η καλυτερη περιοδος της ζωης μας οι 2 τελευταιοι μηνες ειναι τραγικοι. Αξιζει τον κοπο το ξερω. Μακαρι να κατσω κι αλλο στο κρεβατι..

Εγώ χτες είχα πόνους στην μέση και τον πηρα τηλ .... φοβήθηκα πτι είναι από τον τράχηλο τελικά ήταν από την ξαπλα .... σήμερα ξύπνησα και άρχισα να βήχω σαν να είμαι άρρωστη και λέω τι κάνεις ;;;;;;; Για πότε κατάπια τον βήχα δεν φαντάζεσαι ..... γενικότερα λόγω φόβου τα βλεπουμε όλα σημάδια τοκετού κάποια ένδειξη κάτι που μας φοβίζει ..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λογικο ειναι, δεν γινεται να ειμαστε ησυχες και μεσα στην τρελη χαρα. Οι πονοι της κατακλισης ειναι ανυποφοροι, τα ποδια μου με εχουν πεθανει! Και εγω προσπαθω να καταπινω τα φτερνισματα. Το αγχος θα μου φυγει μονο αν φτασω 35η εβδομαδα. Αμην

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Λογικο ειναι, δεν γινεται να ειμαστε ησυχες και μεσα στην τρελη χαρα. Οι πονοι της κατακλισης ειναι ανυποφοροι, τα ποδια μου με εχουν πεθανει! Και εγω προσπαθω να καταπινω τα φτερνισματα. Το αγχος θα μου φυγει μονο αν φτασω 35η εβδομαδα. Αμην

Θα φτάσουμε θα φτάσουμε !!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Christy32 είπε:

Λογικο ειναι, δεν γινεται να ειμαστε ησυχες και μεσα στην τρελη χαρα. Οι πονοι της κατακλισης ειναι ανυποφοροι, τα ποδια μου με εχουν πεθανει! Και εγω προσπαθω να καταπινω τα φτερνισματα. Το αγχος θα μου φυγει μονο αν φτασω 35η εβδομαδα. Αμην

Κορίτσια μου, σας βλέπω ότι ετοιμάζεστε, δεν ξέρω πότε έχετε ΠΗΤ, αλλά δε γίνεται να με αφήσετε μονη μου, εδώ!! Θα μείνετε για πολυ ακομη, να το ξέρετε!!! Υπομονή και κουράγιο!! Όλα θα πάνε Καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια μου, σας βλέπω ότι ετοιμάζεστε, δεν ξέρω πότε έχετε ΠΗΤ, αλλά δε γίνεται να με αφήσετε μονη μου, εδώ!! Θα μείνετε για πολυ ακομη, να το ξέρετε!!! Υπομονή και κουράγιο!! Όλα θα πάνε Καλά!!!

Καλημερα κοριτσάκια!!! Το θέμα δεν είναι η ΠΗΤ αλλά μην γεννήσουμε νωρίτερα!! Εγώ έχω 13/2 , εσυ;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια μου, σας βλέπω ότι ετοιμάζεστε, δεν ξέρω πότε έχετε ΠΗΤ, αλλά δε γίνεται να με αφήσετε μονη μου, εδώ!! Θα μείνετε για πολυ ακομη, να το ξέρετε!!! Υπομονή και κουράγιο!! Όλα θα πάνε Καλά!!!

Εγώ έχω 17-1 αλλά θεωρώ πως μέσα στον δεκεμβριο θα μας κάνει την έκπληξη!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ έχω 17-1 αλλά θεωρώ πως μέσα στον δεκεμβριο θα μας κάνει την έκπληξη!!

Στον μήνα σου θα είσαι μην αγχώνεσαι για τίποτα! Και εμείς εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε και για το μετά με τα Μπέμπακια μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολες μας να μας βρει το νεο ετος εγκυμονουσες.. καμια μας να μην γεννησω προωρα.. θα τα καταφερουμε.. ενας μηνας παρα κατι εμεινε.. κουραγιο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Εγκυος σε διδυμα 27w και 4d.Ενω μεχρι πριν 15 μερες ο τραχηλος ηταν 31 ξαφνικα την Τεταρτη ειδα μια βλεννη,πηγα στο γιατρο και ειμαι με χοανη και διαστολη σχεδον 2.Ειμαι απο εκεινη τη μερα ξαπλα στο Μητερα με ultro,μαγνησιο και ουτε τουαλετα ορθια.Εχω παστει ηδη στις 6 μερες αλλα το ζητημα μου δεν ειναι αυτο....θελω να παρουν μερες τα μωρακια μου...να μην κινδυνεψουν.Περιδεση δε μου εκαναν το θεωρησαν χειροτερο στην 27η εβδομαδα.Η ψυχολογια μου ειναι χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολες μας να μας βρει το νεο ετος εγκυμονουσες.. καμια μας να μην γεννησω προωρα.. θα τα καταφερουμε.. ενας μηνας παρα κατι εμεινε.. κουραγιο

Κορίτσια μου φτιάχνετε την ψυχολογία και παίρνω κουράγιο από εσάς!! Θα τα καταφέρουμε ! Θα μπει το 2020 και εμείς θα έχουμε ακόμα τις κοιλιές μας και τα μπεμπακια μας μέσα!!  

 

Just now, Nevergiveup είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Εγκυος σε διδυμα 27w και 4d.Ενω μεχρι πριν 15 μερες ο τραχηλος ηταν 31 ξαφνικα την Τεταρτη ειδα μια βλεννη,πηγα στο γιατρο και ειμαι με χοανη και διαστολη σχεδον 2.Ειμαι απο εκεινη τη μερα ξαπλα στο Μητερα με ultro,μαγνησιο και ουτε τουαλετα ορθια.Εχω παστει ηδη στις 6 μερες αλλα το ζητημα μου δεν ειναι αυτο....θελω να παρουν μερες τα μωρακια μου...να μην κινδυνεψουν.Περιδεση δε μου εκαναν το θεωρησαν χειροτερο στην 27η εβδομαδα.Η ψυχολογια μου ειναι χαλια...

Μην στεναχωριέσαι θα τα καταφέρεις έχεις ιατρική παρακολούθηση όλο το 24ωρο είσαι στα καλύτερα χέρια και άλλες έχουν πάει και έναν μήνα έτσι!!! Πέρασε ήδη μια βδομάδα , θα περάσουν οι μερες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nevergiveup είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Εγκυος σε διδυμα 27w και 4d.Ενω μεχρι πριν 15 μερες ο τραχηλος ηταν 31 ξαφνικα την Τεταρτη ειδα μια βλεννη,πηγα στο γιατρο και ειμαι με χοανη και διαστολη σχεδον 2.Ειμαι απο εκεινη τη μερα ξαπλα στο Μητερα με ultro,μαγνησιο και ουτε τουαλετα ορθια.Εχω παστει ηδη στις 6 μερες αλλα το ζητημα μου δεν ειναι αυτο....θελω να παρουν μερες τα μωρακια μου...να μην κινδυνεψουν.Περιδεση δε μου εκαναν το θεωρησαν χειροτερο στην 27η εβδομαδα.Η ψυχολογια μου ειναι χαλια...

Κορίτσι μου να είσαι αισιόδοξη. Πολλά κορίτσια το έχουν ζήσει και κατάφεραν κι έφτασαν στο μήνα τους. Να τηρείς κατά γράμμα ότι σου λέει ο γιατρός. Πολλή πολλή ξεκούραση κι ηρεμία. Ο τράχηλός σου τι μήκος έχει τώρα; Χοάνη εννοείς το πεσό; Σου είπαν που μπορεί να οφείλεται; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια μου φτιάχνετε την ψυχολογία και παίρνω κουράγιο από εσάς!! Θα τα καταφέρουμε ! Θα μπει το 2020 και εμείς θα έχουμε ακόμα τις κοιλιές μας και τα μπεμπακια μας μέσα!!  

 

Μην στεναχωριέσαι θα τα καταφέρεις έχεις ιατρική παρακολούθηση όλο το 24ωρο είσαι στα καλύτερα χέρια και άλλες έχουν πάει και έναν μήνα έτσι!!! Πέρασε ήδη μια βδομάδα , θα περάσουν οι μερες 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσι μου να είσαι αισιόδοξη. Πολλά κορίτσια το έχουν ζήσει και κατάφεραν κι έφτασαν στο μήνα τους. Να τηρείς κατά γράμμα ότι σου λέει ο γιατρός. Πολλή πολλή ξεκούραση κι ηρεμία. Ο τράχηλός σου τι μήκος έχει τώρα; Χοάνη εννοείς το πεσό; Σου είπαν που μπορεί να οφείλεται; 

Εξετασεις για φλεγμονη,μολυνση,crp βγηκαν καθαρα...σε βαρος των μωρων και των σακων καθαρα λενε...συμβαινει...δεν κοιταμε καν το μηκος τωρα..μονο οτι μενει σταθερο το ανοιγμα(αυτη η χοανη)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!

Εξετασεις για φλεγμονη,μολυνση,crp βγηκαν καθαρα...σε βαρος των μωρων και των σακων καθαρα λενε...συμβαινει...δεν κοιταμε καν το μηκος τωρα..μονο οτι μενει σταθερο το ανοιγμα(αυτη η χοανη)

Πεσό δεν μπορεί να τοποθετηθεί για υποστήριξη; Καλλιέργεια κολπικού τραχηλικού υγρού έκανες; Εύχομαι ολόψυχαωνα βελτιωθεί γρήγορα κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nevergiveup είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Εγκυος σε διδυμα 27w και 4d.Ενω μεχρι πριν 15 μερες ο τραχηλος ηταν 31 ξαφνικα την Τεταρτη ειδα μια βλεννη,πηγα στο γιατρο και ειμαι με χοανη και διαστολη σχεδον 2.Ειμαι απο εκεινη τη μερα ξαπλα στο Μητερα με ultro,μαγνησιο και ουτε τουαλετα ορθια.Εχω παστει ηδη στις 6 μερες αλλα το ζητημα μου δεν ειναι αυτο....θελω να παρουν μερες τα μωρακια μου...να μην κινδυνεψουν.Περιδεση δε μου εκαναν το θεωρησαν χειροτερο στην 27η εβδομαδα.Η ψυχολογια μου ειναι χαλια...

Καλως ηρθες στην ομαδα μας! Ξερω και αλλη περιπτωση με διαστολη 2 που εμεινε στο μαιευτηριο 2 μηνες και γεννησε με επιτυχια. Απο την 22η βδομαδα νοσηλευτηκε. Κανε κουραγιο, εκει που εισαι δεν εχεις να φοβηθεις τπτ. Στο ιδιο μαιευτηριο ερχομαι και εγω. Μα εχεις πιστη και ολα θα πανε καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πεσό δεν μπορεί να τοποθετηθεί για υποστήριξη; Καλλιέργεια κολπικού τραχηλικού υγρού έκανες; Εύχομαι ολόψυχαωνα βελτιωθεί γρήγορα κορίτσι μου.

Ναι καλλιεργιες καθε 2 μερες.Ολα καθαρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...