Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

@Polly1 δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις!!! Ξερω πως οταν εχεις θεμαε συσπασεις ειναι καλο να αποφευγεις να ξαπλωνεις ανασκελα αλλα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα με το να εισαι καθιστη!

@Sofaki00 εχω τραχηλο μισο εκατοστο, αρα ναι το 1,7 κλπ δεν ειναι τραγικο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christy32 είπε:

@Polly1 δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις!!! Ξερω πως οταν εχεις θεμαε συσπασεις ειναι καλο να αποφευγεις να ξαπλωνεις ανασκελα αλλα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα με το να εισαι καθιστη!

@Sofaki00 εχω τραχηλο μισο εκατοστο, αρα ναι το 1,7 κλπ δεν ειναι τραγικο!

Υπομονή κοπέλα μου και όλα θα πανε καλά!!! Φαντάζομαι ακούς τα δικά μας και τα βλέπεις «χαζά» μπροστά στα δικά σου... είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσουμε όλες τα παιδάκια μας στην ώρα τους!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Υπομονή κοπέλα μου και όλα θα πανε καλά!!! Φαντάζομαι ακούς τα δικά μας και τα βλέπεις «χαζά» μπροστά στα δικά σου... είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσουμε όλες τα παιδάκια μας στην ώρα τους!! 

Να σου πω την αληθεια εγω δεν περιμενω να γεννησω στο μηνα μου, περιμενω να παω οσο πιο μακρια γινεται. Καθε μερα που περναει ειναι κατορθωμα και θαυμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Να σου πω την αληθεια εγω δεν περιμενω να γεννησω στο μηνα μου, περιμενω να παω οσο πιο μακρια γινεται. Καθε μερα που περναει ειναι κατορθωμα και θαυμα.

Πόσο εβδομάδων  είσαι;; Όχι κάθε μέρα , κάθε ώρα είναι κέρδος για τα μικράκια μας , η μέρα είναι δικός του άθλος στον αγώνα που δίνουν....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Πόσο εβδομάδων  είσαι;; Όχι κάθε μέρα , κάθε ώρα είναι κέρδος για τα μικράκια μας , η μέρα είναι δικός του άθλος στον αγώνα που δίνουν....

Ετσι ακριβως οπως τα ειπες ειναι! Ειμαι 30+2.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια, 

Διαβάζω τις ιστορίες σας ψάχνοντας και εγώ για συμπαράσταση. 

Βέβαια έχω ήδη ένα παιδάκι και πάνω κάτω τα έχω ξανά ζήσει σε πιο ελαφριά μορφή. 

Στην πρώτη κύηση όλα πήγαιναν καλά, λόγω εξάντλησης όμως ο τράχηλος μειώθηκε από 3.4 σε 1.7 εκατοστά με αποκόλληση και χοάνη. Νοσηλευτικά για τρεις μέρες σε νοσοκομείο. 25 εβδομάδων όλα αυτά. Με μερική ξάπλα, και όταν λέω μερική εννοώ έφτιαχνα και ένα φαγητό,χωρις φάρμακα μόνο μαγνήσιο ένα χάπι... Όλα πήγαν καλά. Και όλα αυτά τόσο χαλαρά γιατί ο γιατρός δεν το είχε.... Και πήγαινα στο άγνωστο κυριολεκτικά. 

Τώρα δεύτερη κύηση. Δυστυχώς η μία πάνω στην άλλη, στην Β επιπέδου (22εβδομαδων) τράχηλος 4 χιλιοστά, έκανα περίδεση την επόμενη μέρα με ρίσκο μεν αλλά δεν είχα επιλογή. Έχουν περάσει μόνο δύο βδομάδες έχω καιρό ακόμα, εύχομαι και προσεύχομαι. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Mariavt είπε:

Γειά σας κορίτσια, 

Διαβάζω τις ιστορίες σας ψάχνοντας και εγώ για συμπαράσταση. 

Βέβαια έχω ήδη ένα παιδάκι και πάνω κάτω τα έχω ξανά ζήσει σε πιο ελαφριά μορφή. 

Στην πρώτη κύηση όλα πήγαιναν καλά, λόγω εξάντλησης όμως ο τράχηλος μειώθηκε από 3.4 σε 1.7 εκατοστά με αποκόλληση και χοάνη. Νοσηλευτικά για τρεις μέρες σε νοσοκομείο. 25 εβδομάδων όλα αυτά. Με μερική ξάπλα, και όταν λέω μερική εννοώ έφτιαχνα και ένα φαγητό,χωρις φάρμακα μόνο μαγνήσιο ένα χάπι... Όλα πήγαν καλά. Και όλα αυτά τόσο χαλαρά γιατί ο γιατρός δεν το είχε.... Και πήγαινα στο άγνωστο κυριολεκτικά. 

Τώρα δεύτερη κύηση. Δυστυχώς η μία πάνω στην άλλη, στην Β επιπέδου (22εβδομαδων) τράχηλος 4 χιλιοστά, έκανα περίδεση την επόμενη μέρα με ρίσκο μεν αλλά δεν είχα επιλογή. Έχουν περάσει μόνο δύο βδομάδες έχω καιρό ακόμα, εύχομαι και προσεύχομαι. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο 

Γεια σου κορίτσι !! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!

ολα θα πάνε μια χαρά εφόσον έκανες και περιδεση πιστεύω πως είσαι σε καλή φάση!! Απλά λογικά χρειάζεται και πάλι προσοχή!! Εύχομαι σύντομα να κρατήσεις κ το δεύτερο παιδάκι σου αγκαλιά με υγεία!!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μετά από επίσκεψη στον γιατρό παραμένω ξαπλα οοολο τον μήνα με κολπικη προγεστερονη, για να έρθει η νέα χρόνια και να μπούμε στον μήνα μας.... παρακολούθηση εβδομαδιαία πλέον και ελπίζω να πανε όλα καλά.

κορίτσια τι γίνεται με αυτό τον τράχηλο ;;; Γιατί τόσες έγκυες πλέον έχουν θέμα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Μετά από επίσκεψη στον γιατρό παραμένω ξαπλα οοολο τον μήνα με κολπικη προγεστερονη, για να έρθει η νέα χρόνια και να μπούμε στον μήνα μας.... παρακολούθηση εβδομαδιαία πλέον και ελπίζω να πανε όλα καλά.

κορίτσια τι γίνεται με αυτό τον τράχηλο ;;; Γιατί τόσες έγκυες πλέον έχουν θέμα; 

Γεια σου Sofaki! Υπομονη κοριτσι μου, θα δεις ποσο γρηγορα θα περασει ο μηνας. Δεν ξερω γτ αλλα παντα υπηρχε το θεμα της ανεπαρκειας του τραχηλου, εμεις δεν το ξεραμε. Τουλαχιστον εγω ειχα μαυρη νυχτα.

@Mariavt καλως ηρθες στην ομαδα μας! Μπραβο που σου εκανε περιδεση. Θα εισαι ασφαλης! Η μονη δικη μου συμβουλη ειναι ξεκουραση και ξεκουραση. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο να υποδεχτεις και το νεο μελος!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! Πώς ειστε;; Εγώμόλις γυρισα απο γιατρό! Ο τράχηλος από 2,7 Ήταν τωρα 3,2!Μου είπε ότι έχει να κάνει η θέση του μωρου γι αυτην την απόκλιση! Συνεχίζουμε με 4 μαγνήσια και ξεκουραση! Ομως μου είπεότι σε 2 βδομάδες θα κανω ένεση για τα πνευμόνια του μωρου για την περίπτωση που θα έρθει νωρίτερα το μωρο....κατάλαβα! Πάνω που πήγα να χαρώ ότι τουλάχιστον έμεινε σταθερός ο τράχηλος γιατι ξέρω ότι δε μεγαλώνει, μόνο κονταινει,μου είπε αυτο και στενοχωρήθηκα!! Άρα το εχει σίγουρο ότι θα γεννήσω νωρίτερα κι ας είπε "Σε περίπτωση που..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...