Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου.. 

Καλημερα κορίτσια μου!!

Όλα εντάξει σημερα. Πήρα και τον γιατρό και μου πε ξεκουραση για ΣΚ. Και αν ξανανιωσω συνεχόμενο πόνο θα πάω να με δει την Δευτερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου! Ολα ψυχραιμια χρειαζονται και ξεκουραση.. ( τα λεω για να τα ακουω κ εγω, ξερεις )

 

Just now, Sofaki00 είπε:

Τελεια νέα!!! Έτσι να τα λέμε για να τα ακούμε και εμείς... εγώ κουράστηκα με τόση ξεκούραση ...χαχαχαχα

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Ξάπλα θα τη βγάλω όλη μερα Σήμερα Και αύριο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Sofaki00 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πως είστε ;;; Βοήθεια μας σήμερα του Αγ Ελευθέριου να μας προστατεύει και να μας χαρίσει έναν εύκολο τοκετό !!!

Αμην κοριτσι μου! Εδω ξαααααπλα, χουχουλιασμα και δοξα το Θεο. Με το φαγητο δεν τα παω κ πολυ καλα 3 μερες τωρα αλλα οκ. Δεν χωνευω με τπτ, οτι κ να φαω .. εσυ ολα καλα ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Αμην κοριτσι μου! Εδω ξαααααπλα, χουχουλιασμα και δοξα το Θεο. Με το φαγητο δεν τα παω κ πολυ καλα 3 μερες τωρα αλλα οκ. Δεν χωνευω με τπτ, οτι κ να φαω .. εσυ ολα καλα ;;

Εγώ σήμερα πήγα να κοινωνίσω ήπια και ένα καφεδακι, καλά είμαι αλλά άρχισε να πονάει όλο μου το σώμα από την ξαπλα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Agapakiii και εγώ αυτό είπα βοήθεια μας όταν έρθει η ώρα μας !!! @Christy32 ευχαριστώ!! 

Δεν ξέρω αν πιστεύετε κορίτσια αλλά μόνο αυτό μου έχει μείνει να πιστεύω ότι όλα θα πανε καλά!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

@Agapakiii και εγώ αυτό είπα βοήθεια μας όταν έρθει η ώρα μας !!! @Christy32 ευχαριστώ!! 

Δεν ξέρω αν πιστεύετε κορίτσια αλλά μόνο αυτό μου έχει μείνει να πιστεύω ότι όλα θα πανε καλά!!

Είναι το καλύτερο που μπορείς να κανεις η ψυχολογία βοηθάει τόσο πολύ !! Εμείς μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε αλλά ισχύει τελικά!! Όλα θα πάνε καλά!! Με αυτήν την σκέψη να ξυπνάς και να κοιμάσαι! Και να δεις που έτσι θα γίνει!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2019 at 11:40 ΜΜ, Christy32 είπε:

@Sofaki00 βοηθεια σου κοπελα μου.. οι πονοι ειναι εκνευριστικοι και ανυποφοροι. Υπομονη λεω τπτ αλλο.. 

 

Κοριτσια καλησπερα μεγαλος προβληματισμος στην 2η μου εγκυμοσύνη. Είμαι 39 χρονών και έγκυος στην 26 εβδομάδα....το πρόβλημα μου είναι η ανεπάρκεια τραχηλου. Τον Οκτώβριο στην Β επιπέδου μέτρηση 32mm τέλεια..λόγο έντονης δραστηριότητας στην εργασία μου στης 9/12 Που είχα το καθορισμένο ραντεβού με τον γυναικολόγο μου του είπα ν κάνει μέτρηση τραχηλου διότι έβλεπα κάτι βλενες και χαμηλά πόνο...Εκεί διαπιστώθηκε ότι ο τράχηλος έχει πάει στα 19mm. τρελα...με γέμισε με μαγνησιο, προγεστερονη, ακινησια και μου έκλεισε ραντεβού για 23/12 σήμερα λοιπόν το πρωι δεν ενιωθα 16/12 καλα και πήγα να με δει....έκπληκτοι λοιπόν αντικρίσαμε ότι μέσα σε μια εβδομαδα με ακινησια πηγε στα 11mm αφωνοι ......λαμβανοντας λοιπον τα μετρα μας ξεκινησα ενεσης κορτιζονης αλλαγη μαγνησιου αντιθρομβωτικες καλτσες τακους 12 πόντων στο κρεβάτι και εννοείται ακινησια....περιυδιση μου είπε πως δεν γίνεται στην εβδομάδα που είμαι....ψαχνωντας  βρήκα το δαχτυλίδι κάποιες το έχουν βάλει....Εάν όντως έκανε δουλειά δεν θα μου το προτείνε;;πες ΣτΕ μου και εσείς εάν έχετε εμπειρία σε αυτό το κομμάτι λίγο να πάρω τα πάνω μου....Είναι πολύ νωρίς για γέννα.....υγ1το πρώτο μου παιδάκι που αυτή τη στιγμή είναι 19 μηνών γεννήθηκε 39 εβδομάδα φυσιολογικα χωρίς κανένα θέμα και με δουλειά ορθοστασία μέχρι 38 εβδομαδα....υγ2και κανενα χειρουργείο από θέμα γυναικολογικου.Σας ευχαριστώ κ περιμένω νέα σας...

Link to comment
Share on other sites

@Family4, καλησπερα! Καλως ηρθες στην ομαδα μας. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο να ερθει και αυτο!! Αρχικα, να μην αγχωνεσαι ( μιλαω κ εγω ) αλλα μετα απο 2 μηνες στο κρεβατι αρχισα να τα βλεπω αλλιως τα πραγματα. Το αγχος δυσκολευει την κατασταση. Εγω λοιπον εχω 0,6 εκ. τραχηλο εδω κ 1 μηνα ( μειωθηκε απο 1 εκ. ), ειμαι με προγεστερονη και μαγνησιο χωρις περιδεση και αισιως μπηκα στην 33η εβδομαδα. Και δεν μου εφταναν ολα αυτα εχω και αυξημενη πιεση στην δεξια μητριαια αρτηρια, με αποτελεσμα να μην παιρνει το μωρο το καταλληλο βαρος. Αλλα συνεχιζω. Να ακους τον γιατρο σου και ξεκουραση, κανει θαυματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

@Family4, καλησπερα! Καλως ηρθες στην ομαδα μας. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο να ερθει και αυτο!! Αρχικα, να μην αγχωνεσαι ( μιλαω κ εγω ) αλλα μετα απο 2 μηνες στο κρεβατι αρχισα να τα βλεπω αλλιως τα πραγματα. Το αγχος δυσκολευει την κατασταση. Εγω λοιπον εχω 0,6 εκ. τραχηλο εδω κ 1 μηνα ( μειωθηκε απο 1 εκ. ), ειμαι με προγεστερονη και μαγνησιο χωρις περιδεση και αισιως μπηκα στην 33η εβδομαδα. Και δεν μου εφταναν ολα αυτα εχω και αυξημενη πιεση στην δεξια μητριαια αρτηρια, με αποτελεσμα να μην παιρνει το μωρο το καταλληλο βαρος. Αλλα συνεχιζω. Να ακους τον γιατρο σου και ξεκουραση, κανει θαυματα.

Christy32  σε ευχαριστώ πολυ για το καλωσόρισμα τι περνάμε βρε κοριτσια δεν μπορω να το πιστεψω.....η ξεκουραση ειναι στανταρ  με την ψυχολογία έχω ένα θεματάκι....Που βέβαια θα μου πεις ειναι το Α κ το ω ....

Ας ελπίσουμε να είμαστε τελειομηνες και να είναι γερά τα παιδακια μας και εμεις....

Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...