Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Καλημερα κοριτσάκια!!! Το θέμα δεν είναι η ΠΗΤ αλλά μην γεννήσουμε νωρίτερα!! Εγώ έχω 13/2 , εσυ;;; 

15/3 εγω!!! Θα μπούμε όλες στον μήνα μας!!!

5 ώρες πρίν, Nevergiveup είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Εγκυος σε διδυμα 27w και 4d.Ενω μεχρι πριν 15 μερες ο τραχηλος ηταν 31 ξαφνικα την Τεταρτη ειδα μια βλεννη,πηγα στο γιατρο και ειμαι με χοανη και διαστολη σχεδον 2.Ειμαι απο εκεινη τη μερα ξαπλα στο Μητερα με ultro,μαγνησιο και ουτε τουαλετα ορθια.Εχω παστει ηδη στις 6 μερες αλλα το ζητημα μου δεν ειναι αυτο....θελω να παρουν μερες τα μωρακια μου...να μην κινδυνεψουν.Περιδεση δε μου εκαναν το θεωρησαν χειροτερο στην 27η εβδομαδα.Η ψυχολογια μου ειναι χαλια...

Κουράγιο!!! Θα περάσει ο καιρός!! Είναι πολυ θετικό που η κατάσταση παραμένει σταθερή!!! Και η βδομαδα σου πολυ! Δεν υπάρχει και τόσο αυξημένος κίνδυνος!!! Κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι τεράστιο κέρδος για ταμωρά σου!! Τι είναι κοριτσάκια ή αγορακια;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

15/3 εγω!!! Θα μπούμε όλες στον μήνα μας!!!

Κουράγιο!!! Θα περάσει ο καιρός!! Είναι πολυ θετικό που η κατάσταση παραμένει σταθερή!!! Και η βδομαδα σου πολυ! Δεν υπάρχει και τόσο αυξημένος κίνδυνος!!! Κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι τεράστιο κέρδος για ταμωρά σου!! Τι είναι κοριτσάκια ή αγορακια;;

Αγορακια....βιαστικα καθοτι φαινεται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρουσα! Καλημερα σε οοολεςς.. ετσι κ μ ετσι τα νεα μου απ τον γιατρο. Ναι μεν ο τραχηλος σταθερος αλλα το μπεμπακι μου ειναι μικρο, 1500. Ειναι αυξημενη η μια μητριαια αρτηρια. Ο γιατρος δεν φανηκε ανησυχητικος αλλα για μενα προσθεθηκε κι αλλο αγχος τωρα. Εσεις ολα καλα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Παρουσα! Καλημερα σε οοολεςς.. ετσι κ μ ετσι τα νεα μου απ τον γιατρο. Ναι μεν ο τραχηλος σταθερος αλλα το μπεμπακι μου ειναι μικρο, 1500. Ειναι αυξημενη η μια μητριαια αρτηρια. Ο γιατρος δεν φανηκε ανησυχητικος αλλα για μενα προσθεθηκε κι αλλο αγχος τωρα. Εσεις ολα καλα;;

Καλημερα, να σκέφτεσαι ότι οι μετρήσεις στον υπέρηχο έχουν αποκλίσεις, και στις καμπύλες αναπτύξεις είστε μέσα. Όποτε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας θεωρώ και εγώ. Μήπως να αυξήσεις λίγο το μαγνήσιο; Συζήτησε το μαζί του ... εγώ από την αρχή είχα αυτό το θέμα και για αυτό άρχισα το μαγνήσιο στην μέγιστη δόση! Εγώ σήμερα έχω ραντεβού το απόγευμα , χτες το βραδυ είχα τις πρώτες συσπάσεις όχι κάτι ανησυχητικό αλλά με πονουσαν!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Καλημερα, να σκέφτεσαι ότι οι μετρήσεις στον υπέρηχο έχουν αποκλίσεις, και στις καμπύλες αναπτύξεις είστε μέσα. Όποτε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας θεωρώ και εγώ. Μήπως να αυξήσεις λίγο το μαγνήσιο; Συζήτησε το μαζί του ... εγώ από την αρχή είχα αυτό το θέμα και για αυτό άρχισα το μαγνήσιο στην μέγιστη δόση! Εγώ σήμερα έχω ραντεβού το απόγευμα , χτες το βραδυ είχα τις πρώτες συσπάσεις όχι κάτι ανησυχητικό αλλά με πονουσαν!!! 

Ο γιατρος δεν ειναι καθολου ανησυχος. Θα ανησυχουσε αν ηταν και οι 2 αυξημενες μου ειπε. Αλλωστε δεν ξεπερνα το οριο. Απλα τα κιλακια της ειναι λιγα γι αυτο ανησυχω. Θα τον ρωτησω για το μαγνησιο. Συσπασεις κανω 3 μηνες τωρα. Ειναι φυσιολογικες αυτες να μην ανησυχεις καθολου! Ολα καλα σου ευχομαι με τις εξετασεις σου, που θα ειναι σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Παρουσα! Καλημερα σε οοολεςς.. ετσι κ μ ετσι τα νεα μου απ τον γιατρο. Ναι μεν ο τραχηλος σταθερος αλλα το μπεμπακι μου ειναι μικρο, 1500. Ειναι αυξημενη η μια μητριαια αρτηρια. Ο γιατρος δεν φανηκε ανησυχητικος αλλα για μενα προσθεθηκε κι αλλο αγχος τωρα. Εσεις ολα καλα;;

Καλημέρα!! Αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου το λεγε ο γιατρός! Σου αλλαξε κατι στις οδηγίες;

Just now, Sofaki00 είπε:

Καλημερα, να σκέφτεσαι ότι οι μετρήσεις στον υπέρηχο έχουν αποκλίσεις, και στις καμπύλες αναπτύξεις είστε μέσα. Όποτε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας θεωρώ και εγώ. Μήπως να αυξήσεις λίγο το μαγνήσιο; Συζήτησε το μαζί του ... εγώ από την αρχή είχα αυτό το θέμα και για αυτό άρχισα το μαγνήσιο στην μέγιστη δόση! Εγώ σήμερα έχω ραντεβού το απόγευμα , χτες το βραδυ είχα τις πρώτες συσπάσεις όχι κάτι ανησυχητικό αλλά με πονουσαν!!! 

Ποιά είναι η μεγιστη δόση του μαγνησίου; Εμενα μου χει πει για 4 την Ημέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nevergiveup είπε:

Κοριτσια εγω σταθερα σε κατακληση στο Μητερα.Χθες ειδαμε οτι μεγαλωσε λιγο η διαστολη πραγμα που ειναι λογικο λενε καθως μεγαλωνουν και τα μωρα μου...

Εχεις κερδισει πολλες μερες και θα παρεις κι αλλες. Τα ζουζουνια σου θα ειναι υγιεστατα. Να μην ανησυχεις, μεγαλωνουν κ ολα καλα. Κουραγιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευτυχώς όλα καλά ο τράχηλος φαίνεται να έχει μεγαλώσει λίγο και δεν κάνει χωνί ευτυχώς. Παρόλα αυτά συνεχίζουμε ξαπλα και ξανά πάμε την άλλη βδομάδα για εξέταση τραχήλου και υπέρηχο της μικρής ίσως και dopler.μου είπε να έχω μαζί μου τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμόνια και γενικότερα αν συμβεί κάτι να τις έχω στο σπίτι !! Αισιόδοξος ήταν σήμερα αρκετ αλλά δεν παίρνω θαρρος

πρίν από 53 λεπτά , Polly1 είπε:

Tα max κι εσυ;;;Εγω τα trofocart max, καπως Έτσι!! Αυτα τα γαιδουροχαπα!!!

Τα απλά παίρνω όχι τα max

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...