Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

Καλη χρονια κοριτσια! Με το καλο να κραταμε τα μωρακια μας!! Σημερα παω για τις αιματολογικες εξετασεις και αυτιο για το δευτερο υπερηχο και ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα! Η αγωνια φουλ εννοειται!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Καλη χρονια κοριτσια! Με το καλο να κραταμε τα μωρακια μας!! Σημερα παω για τις αιματολογικες εξετασεις και αυτιο για το δευτερο υπερηχο και ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα! Η αγωνια φουλ εννοειται!!

Καλη Χρόνια!!! Με το καλό να ακούσεις καρδούλα!!! Ο γιατρός σου δέχεται και Σάββατο; Τι ωραία!!!! Καλή επιτυχία 

Εγω έχω ραντεβού την άλλη Πέμπτη. Έχω λίγη αγωνία γιατί συνέβησαν διάφορα αυτες τις μέρες. Έφαγα πολύ κρύο, και πριν την Πρωτοχρονιά χάσαμε ένα αγαπημένο μας πρόσωπο και έχω κλάψει αρκετά. Ελπίζω να μην επηρεάστηκε,  αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι.  Sorry για τα στενάχωρα.  Καλά να είμαστε γερές και γερά και τα παιδάκια μας.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα κορίτσια κ χρονια πολλαα....γραφω μ εδω κ στον ιουλιο καθως αν κ εχω ΠΗΤ 5/8 θα παω παλι με καισαρικη οποτε υπολογιζω 20 ιουλιου περιπου!με το καλο σε ολες!

σε καταλαβαινω απολυτα με τις ανακατουοσυρες...απο την 6η βδομαδα ή 7η ειμαι χαλια καθε απογευμα κυριως(οχι οτι ειμαι τελεια την υπόλοιπη μερα)...υπομονη τι αλλο...ελπιζω απο την 12-13η να σταματησει!

Αν θυμάμαι καλά μου είχαν σταματήσει εκεί γύρω στην αυχενική.... για να δούμε τώρα αυτή τη φορά... εγώ από τώρα αγχώνομαι για την αυχενική χαχα

Link to comment
Share on other sites

Πως πάτε απο ενέργεια; Εγω είμαι χάλια κρυώνω και νιώθω πολύ κουρασμένη... Σαν να εχω πυρετό. Απο κρέμες προσώπου δεν βάζω τίποτα γιατί τις φοβάμαι. Απο φάρμακα όμως, ένα ultrogestan το βράδυ κολπικά μια ένεση inoxep το πρωί  και μια ένεση prolutex το απόγευμα. Και φυσικά φιλικο που και Τ4 για τον θυροειδη... κινητό φαρμακείο... Καλά να πάει και χαλάλι του. Εσείς κορίτσια;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexia92 είπε:

Εγω πηγα σήμερα τελικα είδαμε σάκο. Και σε 10 μέρες θα πάω για καρδουλα παίρνω τα pregnancy plus care με ω3. 

Μπράβο Αλεξία με το καλό να ακούσετε και καρδούλα!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Φραουλίτσα* said:

Καλη Χρόνια!!! Με το καλό να ακούσεις καρδούλα!!! Ο γιατρός σου δέχεται και Σάββατο; Τι ωραία!!!! Καλή επιτυχία 

Εγω έχω ραντεβού την άλλη Πέμπτη. Έχω λίγη αγωνία γιατί συνέβησαν διάφορα αυτες τις μέρες. Έφαγα πολύ κρύο, και πριν την Πρωτοχρονιά χάσαμε ένα αγαπημένο μας πρόσωπο και έχω κλάψει αρκετά. Ελπίζω να μην επηρεάστηκε,  αλλά δεν μπορούσα να κάνω κάτι.  Sorry για τα στενάχωρα.  Καλά να είμαστε γερές και γερά και τα παιδάκια μας.

Οχ ρε γαμωτο, να ζησετε να τον θυμοσαστε! Εσυ να προσεχεις τον εαυτο σου! Ναι ο γιατρος δουλευει και σαββατο οποτε βολευει!

Μπραβο Αλεξια!! Εγω αναγουλες δεν εχω μονο πρησμενο στηθος! Απο φαρμακα παιρνω φολικο, ασπιρινη, ωμεγα 3, solupred και προγεστερονη υποθετα!

Link to comment
Share on other sites

Sandykou απ' ότι βλέπω και συ μια χαρά απο φάρμακα... Υπομονή και στην φάση  που είμαστε μόνο για καλό είναι. Σ'ευχαριστώ και για την ευχή σου.

Αλεξία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όλα μου έπεφταν βαριά τώρα δεν έχω πρόβλημα τόσο που και που με πιάνει. Για τις λιγουρες κοίτα να κάνεις συχνά γεύματα και μικρα.  Εγω προσπαθώ να τρώω ενα με δυο φρούτα την ημέρα και ενα γιαούρτι με μέλι,  βάλε και το μεσημεριανό που προσπαθώ να είναι μικρή η μερίδα, είμαι συνέχεια χορτάτη  και δεν τρώω αηδίες. Το έκανα και στην πρώτη και πήρα 10 κιλά που με το που γέννησα τα έχασα σχεδόν όλα. Τώρα εχω στόχο λιγότερα, με την προϋπόθεση να είναι όλα καλά. Κάθε πρωί ζυγίζομαι και αν δω ότι ανεβαίνει προσέχω. Δεν πεινάω όμως. Ά αν πεινάω τρώω και ξηρούς καρπούς. Βοηθάνε πολύ τα αυγα  το πρωί. Εγω κάνω ομελέτα με ντοματινια που την βάζω στο ψωμι του τοστ με ένα τυράκι και κέτσαπ μέχρι το μεσημέρι δεν πεινάω καθόλου. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδαμε καρδουλα!!! Καλα ουτε που ηξερα τι να κοιταξω αλλα  τελθκα την ειδα! Εντωμεταξυ μου εκανε τον υπερηχο ενας καινουργιος γιατρος που ηταν και ψαρωμενος και μου ειπε οτι ειναι επικινδυνο να κανω υπετηχο με το  power scan για να ακουσω καρδια πριν την 11η εβδομαδα, ισχυει συτο? Ξεχασα να το πω στο γιατρο μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Ειδαμε καρδουλα!!! Καλα ουτε που ηξερα τι να κοιταξω αλλα  τελθκα την ειδα! Εντωμεταξυ μου εκανε τον υπερηχο ενας καινουργιος γιατρος που ηταν και ψαρωμενος και μου ειπε οτι ειναι επικινδυνο να κανω υπετηχο με το  power scan για να ακουσω καρδια πριν την 11η εβδομαδα, ισχυει συτο? Ξεχασα να το πω στο γιατρο μου!

Καλησπέρα κορίτσι και καλή χρονιά!

Εδώ μανούλα ιουλιου πρώτα ο Θεός!Αν εννοείς στον υπέρηχο που μας κάνουν και μετά ακούμε καρδούλα αυτό μου είχε πει και ο δικός μου καινούργιος γυναικολόγος.απο 10 εβδομάδα και μετά.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Ειδαμε καρδουλα!!! Καλα ουτε που ηξερα τι να κοιταξω αλλα  τελθκα την ειδα! Εντωμεταξυ μου εκανε τον υπερηχο ενας καινουργιος γιατρος που ηταν και ψαρωμενος και μου ειπε οτι ειναι επικινδυνο να κανω υπετηχο με το  power scan για να ακουσω καρδια πριν την 11η εβδομαδα, ισχυει συτο? Ξεχασα να το πω στο γιατρο μου!

Συγχαρητήρια!!! Την άκουσες ή την ειδες που αναβόσβηνε; Υπέροχο ε; Και σε μένα ήταν μικρό και δεν το έπιανε να το ακούσουμε αλλά φαινόταν που αναβόσβηνε η καρδούλα. Μόνο αυτο μπορούσα να διακρίνω. Τώρα αν εννοεί τον απλό υπέρηχο που κάνουμε κολπικά δεν το έχω ξανακούσει. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μέχρι την 8η εβδομάδα έτσι το βλέπαμε.... Εκτός και αν εννοεί κάτι άλλο. Ίσως να έχει να κάνει με το πόση εμπειρία έχει ο χειριστής ίσως; Εκεί το καταλαβαίνω. Όπως και να χει μπράβο για τα ωραία νεα!!! 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κοιλιακο υπερηχο μου εκανε, οπως και την πρωτη φορα, ειμαι εκτος ελλαδας και μαλλον καθε χωρα εχει τον δικο της τροπο! Σε 2 εβδομαδες παλι μου ειπε αλλα ποιος αντεχει να περιμενει μεχρι τοτε!!

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Καλημερα! Κοιλιακο υπερηχο μου εκανε, οπως και την πρωτη φορα, ειμαι εκτος ελλαδας και μαλλον καθε χωρα εχει τον δικο της τροπο! Σε 2 εβδομαδες παλι μου ειπε αλλα ποιος αντεχει να περιμενει μεχρι τοτε!!

 

Οπότε κατι άλλο θα εννοουσε για τον υπέρηχο. Όλα μια χαρά ια περάσουν και οι μέρες και θα το ξαναδείς. Στην αρχή αυτο ειναι το δύσκολο γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται, μετά το νιώθεις και είναι Καλύτερα. Ανχος πάλι για κάτι θα υπάρχει αλλά όχι όπως τώρα. 

Αχ τι να πω για μας, ο άντρας μου έπεσε με το μηχανάκι και έσπασε το ισχίο του. Στο νοσοκομείο ειμαι τώρα. Με όλα αυτά ελπίζω το σπορακι να είναι καλά. Θα έχουμε πολλές δυσκολίες μπροστά μας δυστυχώς... Απ'το κακό στο χειρότερο πάμε φοβάμαι μην γίνει κάτι και με αυτό μεσα σε όλα αυτά. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...