Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! 

Προγεστερονη παιρνω γιστι εκανα εξοσωμστικη νομιζω, παιρνω και σλλα εκτος απο φολικο σλλα ολσ εχουν νσ κσνουν με την ρξοσωματικη πιστευω, baby aspirin, solupred, και ομεγα 3 κσι μου εδωσε και πιλυβιταμινες γιατι αδυνατισα κσι τωρα πτοσπαθω να τρωω πιο πολλες θερμιδες απο πριν 

Καμια αλλαγη σε φαγητο ειδατε; εγω δεν μπορω να φσω με τιποτα βραστα που ηταν και τα σγαπημενα μου, βραστσ αυγα κσι λαχανικα, τωρα μονο τηγσνητα κσι ψητσ. Τι περιεργο!

Να ρωτησω επισης, κανατε εξεταση γισ ερυθρα κσι τοξοπλασμα? Διαβασσ οτι στην Ελλαδα κανουν εδω οχι αλλσ νσ πσω να κσνω αν κσνατε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Sandykou said:

Καλημερα κοριτσια! 

Προγεστερονη παιρνω γιστι εκανα εξοσωμστικη νομιζω, παιρνω και σλλα εκτος απο φολικο σλλα ολσ εχουν νσ κσνουν με την ρξοσωματικη πιστευω, baby aspirin, solupred, και ομεγα 3 κσι μου εδωσε και πιλυβιταμινες γιατι αδυνατισα κσι τωρα πτοσπαθω να τρωω πιο πολλες θερμιδες απο πριν 

Καμια αλλαγη σε φαγητο ειδατε; εγω δεν μπορω να φσω με τιποτα βραστα που ηταν και τα σγαπημενα μου, βραστσ αυγα κσι λαχανικα, τωρα μονο τηγσνητα κσι ψητσ. Τι περιεργο!

Να ρωτησω επισης, κανατε εξεταση γισ ερυθρα κσι τοξοπλασμα? Διαβασσ οτι στην Ελλαδα κανουν εδω οχι αλλσ νσ πσω να κσνω αν κσνατε ολες!

Καλημέρα! Ναι εγώ δεν μπορώ να πιω καθόλου γάλα και ενώ τρελαίνομαι για τα βραστά δεν μπορώ να τα φάω μου προκαλούν εμετό. Επίσης δεν μπορώ να φάω έτοιμα φαγητα όπως γύρο, πίτσα γενικα απ'έξω, μου προκαλούν εμετό και μόνο στη σκέψη.

Ναι έκανα όλες τις εξετάσεις συμπεριλαμβανομένου ερυθρά και τοξόπλασμα την 8η εβδομάδα και από εκεί προέκυψε να μην τρωω άπλυτα λαχανικά διότι δεν έχω αντισώματα για τοξόπλασμα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

Προγεστερονη παιρνω γιστι εκανα εξοσωμστικη νομιζω, παιρνω και σλλα εκτος απο φολικο σλλα ολσ εχουν νσ κσνουν με την ρξοσωματικη πιστευω, baby aspirin, solupred, και ομεγα 3 κσι μου εδωσε και πιλυβιταμινες γιατι αδυνατισα κσι τωρα πτοσπαθω να τρωω πιο πολλες θερμιδες απο πριν 

Καμια αλλαγη σε φαγητο ειδατε; εγω δεν μπορω να φσω με τιποτα βραστα που ηταν και τα σγαπημενα μου, βραστσ αυγα κσι λαχανικα, τωρα μονο τηγσνητα κσι ψητσ. Τι περιεργο!

Να ρωτησω επισης, κανατε εξεταση γισ ερυθρα κσι τοξοπλασμα? Διαβασσ οτι στην Ελλαδα κανουν εδω οχι αλλσ νσ πσω να κσνω αν κσνατε ολες!

@smaro30 Από φαγητό καμία αλλαγή.

@SandykouΝαι με έβαλε και έκανα μαζί με τις γενικές αίματος και για ερυθρά, λιστερίωση, τοξόπλασμα κτλ. Δόξα τω Θεώ όλα εντάξει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Sandykou είπε:

Ακουσα καρδουλα σημερα κοριτσια, τι συγκινηση! Τωρα παλι υπερηχο την 11η εβδομαδα που θα μου δωσει και ημερομηνια για αυχενικη!

Μπράβο!!!! Όντως είναι ένα υπέροχο συναίσθημα. Κάθε καλό  :)))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!απο όσο διαβασα όλες είμαστε τον Αύγουστο !!!!μετα από αρκετές εξωσωματικές κ 2 παλλινδρομες ,ακουσαμε καρδούλα!!!!!σε τι φάση είστε εσεις;εχετε αγωνία ;

@Sandykou κ εσυ εξωσωματικη κορίτσι μου;τα ίδια περνω κ εγω από φαρμακα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariats82 said:

Γεια σας κορίτσια!!!απο όσο διαβασα όλες είμαστε τον Αύγουστο !!!!μετα από αρκετές εξωσωματικές κ 2 παλλινδρομες ,ακουσαμε καρδούλα!!!!!σε τι φάση είστε εσεις;εχετε αγωνία ;

@Sandykou κ εσυ εξωσωματικη κορίτσι μου;τα ίδια περνω κ εγω από φαρμακα

Να εχεις μια τελεια και ανετη εγκυμοσυνη! Αγωνια φουλ καθε μερα θα ηθελα να εχω το γιατρο και τον υπερηχο στο σπιτι μου! Τωρα εχω να περιμενω 3 εβδομαδες για τον επομενο υπερηχο και δεν ξερω πως θα το αντεξω!

Link to comment
Share on other sites

@Sandykou εμενα μου είπαν σε 2 βδομαδες κ από οτι κατάλαβα ανα 2 βδομαδες θα πηγαίνω!ναι μακαρι να υπήρχε η δυνατότητα αυτή να κάνουμε κ κάθε μέρα υπέρηχο!με το καλό κ εσυ!ποσες βδομαδες είσαι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariats82 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!απο όσο διαβασα όλες είμαστε τον Αύγουστο !!!!μετα από αρκετές εξωσωματικές κ 2 παλλινδρομες ,ακουσαμε καρδούλα!!!!!σε τι φάση είστε εσεις;εχετε αγωνία ;

@Sandykou κ εσυ εξωσωματικη κορίτσι μου;τα ίδια περνω κ εγω από φαρμακα

Όλα καλά να σου πάνε!!! Φυσικά και υπάρχει αγωνία αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα  :))) Και εγώ για 2η φορά σήμερα άκουσα καρδούλα και κλείσαμε ραντεβού για αυχενική

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


26 minutes ago, Mariats82 said:

@Sandykou εμενα μου είπαν σε 2 βδομαδες κ από οτι κατάλαβα ανα 2 βδομαδες θα πηγαίνω!ναι μακαρι να υπήρχε η δυνατότητα αυτή να κάνουμε κ κάθε μέρα υπέρηχο!με το καλό κ εσυ!ποσες βδομαδες είσαι;

Ειμαι 8 εβδομαδες και 5 μερες! Εσυ? Και εγω καθε 2 εβδοναδες κανονικα αλλα θα λειπει ο γιατρος οποτε 3 εβδομαδες τωρα! Απο συμπτωματα πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariats82 said:

Είμαι 7 βδομαδων κ 4 μέρες !απο συμπτώματα δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο πέρα από στήθος πρησμένο κ καμία φορά σαν καούρες !εσυ;

Εγω λιγο ανακατεμα που και που, κατι ζαλαδες και πρησμενο στηθος. Αλλα γενικα οκ μεχρι στιγμης! Και πρηξιμο απο την προγεστερονη νομιζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...