Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

On 24/12/2019 at 2:35 ΜΜ, Sandykou είπε:

Αναμενοντας τον πρωτο μου υπερηχο με μεγαλη αγωνια, ειπα να δω αν υπαρχουν και αλλες κοπελες σε αναμονη?? Και να ξεκινησουμε σιγα σιγα μαζι το ταξιδι μας μεχρι τον Αυγουστο!

Καλημέρα!! Νιώθω ακριβώς έτσι γεμάτη αγωνία για τον πρώτο μου υπέρηχο... θα γίνει σε λίγες μέρες  που σχεδόν θα είμαι στην 8 εβδομάδα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απλά να πω σε αυτές που έχετε κι αλλά παιδάκια να φροντίζετε, έχετε τον απεριόριστο θαυμασμό μου. Εγώ το μόνο που κάνω είναι να πηγαίνω δουλειά (απαιτητική μεν, καθιστική δε) και οι δυνάμεις μου χάνονται. Χθες κοιμήθηκα απ τις 7 παρά το απόγευμα σερί μέχρι σήμερα... Επειδή έχω μια εβδομάδα ακόμη για να πάω στον γιατρό, τα συμπτώματα και η πιο ευαλωτη περιοδος για αποβολη ως συνήθως ποτέ τελειώνουν; Όταν μπεις στον 3ο ή όταν μπεις στον 4ο;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konnaa said:

Καλημέρα!! Νιώθω ακριβώς έτσι γεμάτη αγωνία για τον πρώτο μου υπέρηχο... θα γίνει σε λίγες μέρες  που σχεδόν θα είμαι στην 8 εβδομάδα!!!! 

Καλη επιτυχια! Να το ευχαριστηθεις! Εγω εχω τον τριτο υπερηχο σε λιγες ημερες και η καρδουλα τουκου τουκου απο τωρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Άκουσα καρδουλα ♡♡♡♡♡ είμαι συγκινημένη... κορίτσια μην έχετε τύψεις για τα παιδακια σας οι ρυθμοί αλλαζουν και η εγκυμοσύνη είναι απαιτητική. Εγω άπό την αδυναμία που νιώθω εκτός από τα απαραίτητα δε μπορω να κανω τίποτα άλλο. Αλλα το παλεύω και παίζουμε και τραγουδαμε Όχι όπως παλιά αλλα προσπαθώ.

Εγω καποιες μερες δε μπορω ουτε αυτο... δε μπορω να τον ταισω γιατι εχω ναυτιες οταν μυριζω φαγητο οποτε τον ταιζει ο αντρας μου. ομως καθε μερα τον κανω μπανακι εγω κ ειναι η στιγμη μας. επισης το πρωι τον ντυνω κ τον ετοιμαζω εγω για το βρεφικο κ κανουμε τις αγκαλιες μας κ τα φιλακια μας... 

 

πρίν από 7 λεπτά , GeoA είπε:

Απλά να πω σε αυτές που έχετε κι αλλά παιδάκια να φροντίζετε, έχετε τον απεριόριστο θαυμασμό μου. Εγώ το μόνο που κάνω είναι να πηγαίνω δουλειά (απαιτητική μεν, καθιστική δε) και οι δυνάμεις μου χάνονται. Χθες κοιμήθηκα απ τις 7 παρά το απόγευμα σερί μέχρι σήμερα... Επειδή έχω μια εβδομάδα ακόμη για να πάω στον γιατρό, τα συμπτώματα και η πιο ευαλωτη περιοδος για αποβολη ως συνήθως ποτέ τελειώνουν; Όταν μπεις στον 3ο ή όταν μπεις στον 4ο;  

Εγω παω κ δουλεια εχω κ παιδακι... κ οι δυναμεις μου με εγκαταλειπουν. Νομιζω ειναι το πρωτο τριμηνο δηλαδη μεχρι να μπεις στον 4ο, στις 14 βδομαδες. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Απλά να πω σε αυτές που έχετε κι αλλά παιδάκια να φροντίζετε, έχετε τον απεριόριστο θαυμασμό μου. Εγώ το μόνο που κάνω είναι να πηγαίνω δουλειά (απαιτητική μεν, καθιστική δε) και οι δυνάμεις μου χάνονται. Χθες κοιμήθηκα απ τις 7 παρά το απόγευμα σερί μέχρι σήμερα... Επειδή έχω μια εβδομάδα ακόμη για να πάω στον γιατρό, τα συμπτώματα και η πιο ευαλωτη περιοδος για αποβολη ως συνήθως ποτέ τελειώνουν; Όταν μπεις στον 3ο ή όταν μπεις στον 4ο;  

Είναι φυσιολογικό αυτό που νιώθεις συνήθως και τα πιο έντονα συμπτώματα απο την 12 η εβδομάδα εξασθενούν και προς την 14η εξαφανίζονται. Βέβαια αργότερα αν συνεχίσεις στη δουλειά ίσωςνιώθεις την κοιλιά να πετρωνει κλπ Αλλά έχουμε ακόμα. Πάντως καταλαβαίνω την αγωνία ειδικά οσες περιμένετε το πρώτο παιδάκι σας. Θυμάμαι ότι περασα μια άριστη πρώτη εγκυμοσύνη μεσα στο φόβο. Απολαύστε και να σκεφτόμαστε όλες θετικά... και ύπνο κοριτσια ύπνο....

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπαθω να το απολαμβανω αλλα καθε φορα που εχω ενα πονακι ταραζομαι. 

Εντωμεταξυ φουσκωμα στην κοιλια εχετε; μονο 2 παντελονια μπορω νσ βαλω, τζιν εννοειται με τιποτα. Ειναι πολυ νωρις ομως δεν ειναι; μπορει να εινσι φουσκωμα απο την προγεστερονη που παιρνω, αλλιως δεν εξηγειται. Τελος παντων σας επρηξα με τις ερωτησεις μου αλλα ακομα δεν το εχω πει σε κσνεναν και δεν εχω που να πω τις αποριες μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Είναι φυσιολογικό αυτό που νιώθεις συνήθως και τα πιο έντονα συμπτώματα απο την 12 η εβδομάδα εξασθενούν και προς την 14η εξαφανίζονται. Βέβαια αργότερα αν συνεχίσεις στη δουλειά ίσωςνιώθεις την κοιλιά να πετρωνει κλπ Αλλά έχουμε ακόμα. Πάντως καταλαβαίνω την αγωνία ειδικά οσες περιμένετε το πρώτο παιδάκι σας. Θυμάμαι ότι περασα μια άριστη πρώτη εγκυμοσύνη μεσα στο φόβο. Απολαύστε και να σκεφτόμαστε όλες θετικά... και ύπνο κοριτσια ύπνο....

Το άγνωστο πάντα φοβίζει... Αλλά όπως είπες θετική σκέψη και προχωράμε :)))

4 ώρες πρίν, Sandykou είπε:

Προσπαθω να το απολαμβανω αλλα καθε φορα που εχω ενα πονακι ταραζομαι. 

Εντωμεταξυ φουσκωμα στην κοιλια εχετε; μονο 2 παντελονια μπορω νσ βαλω, τζιν εννοειται με τιποτα. Ειναι πολυ νωρις ομως δεν ειναι; μπορει να εινσι φουσκωμα απο την προγεστερονη που παιρνω, αλλιως δεν εξηγειται. Τελος παντων σας επρηξα με τις ερωτησεις μου αλλα ακομα δεν το εχω πει σε κσνεναν και δεν εχω που να πω τις αποριες μου!

Και εγώ νιώθω φουσκωμα αλλά όχι τόσο πολύ που να με επηρεάζει ακόμη ενδυματολογικά. Απλά νομίζω είναι καθαρά γαστρεντερικό. 

Τώρα όσον αφορά τα πονάκια που λες  εμένα είναι καθημερινά και καμία φορα είναι και αρκετά έντονα. Απλά όσο κι αν με τρομάζει κάθε φορά λέω στον εαυτό μου ότι είναι φυσιολογικά

Link to comment
Share on other sites

κ εγω φουλ πρηξιμο κοριτσια! φοραω παντελονια εγκυμοσυνης εξ αρχης γιατι δεν εκλεινε κανενα δικο μου. ειναι γαστρεντερικο κ θεμα προγεστερονης πιστευω. γιατι κοιλιτσα δε πετας απο τωρα..... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Χθες πήγαμε στον γιατρό, είδαμε 2 χεράκια και 2 ποδαράκια, κεφαλάκι, κοιλίτσα όλα καλά μας είπε! Μας είπε ότι όλα φαίνονται κανονικά και λογικά δεν πρέπει να έχουμε κάποιο θέμα στο α επιπέδου. 28.01 έχουμε α επιπέδου, ανυπομονώ και προσεύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

ούτε εγώ ασχολούμαι με την μικρή ιδιαίτερα, είναι 3 χρονών και απλά την αφήνω να παίζει μόνη της. Αισθάνομαι τύψεις αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι, κάθε απόγευμα έχω πονοκέφαλο και εμετούς, ο άντρας μου δουλεύει μέχρι αργά το βράδυ οπότε είναι μονόδρομος. Φάση είναι θα περάσει, τι να κάνουμε δηλαδη δεν γίνεται αλλιώς. Πάλι καλά που τις Κυριακές την πάω καμια βόλτα γιατι έχει φρικάρει μέσα στο σπίτι κλεισμένη...

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια που ειδες χερακια ποδαρακια, σε ποια εβδομαδα τα ειδες? Ανυπομονω κ εγω αν και γισ μας ειναι νωρις ακομα! Νομιζω εισαι η πρωτη στην παρεα για αυχενικη? Δε θυμαμαι αν εχουμε αλλες για ιανουαριο! Αντε με το καλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, noni90 είπε:

κ εγω φουλ πρηξιμο κοριτσια! φοραω παντελονια εγκυμοσυνης εξ αρχης γιατι δεν εκλεινε κανενα δικο μου. ειναι γαστρεντερικο κ θεμα προγεστερονης πιστευω. γιατι κοιλιτσα δε πετας απο τωρα..... 

Εντάξει γίνονται τόσες αλλαγές στον εσωτερικό μας κόσμο που δικαιολογούνται πολλά  :)))

7 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες πήγαμε στον γιατρό, είδαμε 2 χεράκια και 2 ποδαράκια, κεφαλάκι, κοιλίτσα όλα καλά μας είπε! Μας είπε ότι όλα φαίνονται κανονικά και λογικά δεν πρέπει να έχουμε κάποιο θέμα στο α επιπέδου. 28.01 έχουμε α επιπέδου, ανυπομονώ και προσεύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

ούτε εγώ ασχολούμαι με την μικρή ιδιαίτερα, είναι 3 χρονών και απλά την αφήνω να παίζει μόνη της. Αισθάνομαι τύψεις αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι, κάθε απόγευμα έχω πονοκέφαλο και εμετούς, ο άντρας μου δουλεύει μέχρι αργά το βράδυ οπότε είναι μονόδρομος. Φάση είναι θα περάσει, τι να κάνουμε δηλαδη δεν γίνεται αλλιώς. Πάλι καλά που τις Κυριακές την πάω καμια βόλτα γιατι έχει φρικάρει μέσα στο σπίτι κλεισμένη...

Μπράβο! Όλα καλά θα πάνε και στις 28.01 . Μη φοβάστε τα παιδάκια σας πάλι σας αγαπάνε ακόμη και για τα 5 λεπτά που θα καταφέρετε να περάσετε μαζί τους. Υπομονή και είσαι κοντά στον 3ο απ όσο καταλαβαίνω άρα πιθανόν να αρχίσεις να αισθάνεσαι καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2020 at 5:42 ΜΜ, Sandykou είπε:

Προσπαθω να το απολαμβανω αλλα καθε φορα που εχω ενα πονακι ταραζομαι. 

Εντωμεταξυ φουσκωμα στην κοιλια εχετε; μονο 2 παντελονια μπορω νσ βαλω, τζιν εννοειται με τιποτα. Ειναι πολυ νωρις ομως δεν ειναι; μπορει να εινσι φουσκωμα απο την προγεστερονη που παιρνω, αλλιως δεν εξηγειται. Τελος παντων σας επρηξα με τις ερωτησεις μου αλλα ακομα δεν το εχω πει σε κσνεναν και δεν εχω που να πω τις αποριες μου!

Καλησπέρα!! Έχω και εγώ το ίδιο φούσκωματα στην κοιλιά μου και είμαι 6μιση εβδομάδων. Δεν το έχω πει ούτε και εγω και έχω τρελαθεί από τον φόβο μου να πάνε όλα καλά!!! Να ρωτήσω γιατί παίρνετε προγεστερονη;; εμένα μόνο φιλικό οξύ μου είπε να πάρω τηλεφωνικά γιατί ακόμα δεν με έχει δει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konnaa είπε:

Καλησπέρα!! Έχω και εγώ το ίδιο φούσκωματα στην κοιλιά μου και είμαι 6μιση εβδομάδων. Δεν το έχω πει ούτε και εγω και έχω τρελαθεί από τον φόβο μου να πάνε όλα καλά!!! Να ρωτήσω γιατί παίρνετε προγεστερονη;; εμένα μόνο φιλικό οξύ μου είπε να πάρω τηλεφωνικά γιατί ακόμα δεν με έχει δει. 

Και εμένα μόνο φιλικό οξύ μου είχε δώσει και απλά στη 2η επίσκεψη του είχα ζητήσει να μου δώσει βιταμίνες για να τονωθω λίγο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Και εμένα μόνο φιλικό οξύ μου είχε δώσει και απλά στη 2η επίσκεψη του είχα ζητήσει να μου δώσει βιταμίνες για να τονωθω λίγο. 

Και εγώ θα το ήθελα όταν παω θα του το πω του γιατρού μου γιατί νιώθω μεγάλη εξάντληση έχω σταματήσει και τον καφέ και  το ηλεκτρονικό τριγαρο και έχω αρκετή δυσκοιλιοτητα!! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά τεχρι τέλους ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...