Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

• 34 minutes ago, Σποράκι said:

Δεν θεωρώ ότι όλο αυτό που περνάμε είναι η τιμωρία μας για κάτι που έχουμε κάνει στο παρελθόν. Απλά συμβαίνει, απλά έτυχε σε εμάς και εμείς πρέπει να το αντιμετωπίσουμε. Το άγχος δεν φεύγει, ειδικά στην αρχή. Οι σκέψεις πότε θετικές και πότε αρνητικές. Φυσιολογικά είναι όλα όσα περνάς. Όσο για αυτό που λες για την ωοληψια πώς ξέρεις από τώρα ποια μέρα θα τύχει; Δεν είναι στάνταρ η 14η μέρα. Έχω κάνει ωοληψια 9η και έχω κάνει και 17η. Κάθε κύκλος μια νέα εμπειρία.

Με βάση ένα μίνι διάγραμμα που φτιάξαμε …. Αλλά το ίδιο μ είπαν κ στο κέντρο ότι αυτά αλλάζουν … ναι έτσι είμαι κια θετική σκέψη την αλλη αρνητική … και είμαι τόσο δυνατός άνθρωπος με μια απόξεση στο ενεργητικό μου πως τώρα με πήρε εται από κάτω δεν μπορώ να το δεχτώ …

32 minutes ago, Marlina said:

Εγώ προσωπικά σκεφτόμουνα ότι αυτές οι ενέσεις θα με φέρουν όλο και πιο κοντά στο να γίνω μαμά...  κάθε ενεση που έκανα σκεφτόμουν ότι κάθε μέρα τα βοηθαω να μεγαλώσουν λίγο ακόμα!!! Επισης οτι κάποια από αυτά ίσως να γίνουν τα εμβρυκια μου κ μεθαύριο τα μωράκια μου!! 2 από αυτά είναι τώρα στην κοιλίτσα μου! Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτο σου... καμία μας δεν φταίει για αυτά που περνάμε... πως ξερεις απο τωρα ποια μερα θα ειναι η ωοληψια σου? Μήπως απλά είναι μια εκτίμηση?Καλή επιτυχία να έχεις!!!!

Να είσαι πάντα καλα κορίτσι μου όλα δεξιά να πάνε ποσό χαίρομαι που τα κατάφερες … μακάρι και εγώ να βρεθώ στη θετική έκβαση … ναι είναι νια εκτίμηση η αλήθεια είναι …. Θα ξεκινησω ενέσεις και την 9η ημέρα θα δούμε πως προχωράμε … 

Διαγωνισμός Παρασταση Μαίρη Μαίρη στο θέατρο Πόρτα

Recommended Posts

«ΜΑΙΡΗ - ΜΑΙΡΗ ΚΩΜΩΔΙΑ

Σκηνοθεσία: Γιώργος Κιμούλης

meri.jpg

Την αισθηματική κωμωδία της Τζιν Κερ «Μαίρη - Μαίρη» παρουσιάζουν στο Θέατρο Πόρτα οι Θεατρικές Επιχειρήσεις Γιώργου και Νινέττας Λεμπέση σε σκηνοθεσία του Γιώργου Κιμούλη. Με ένα θίασο νεαρών πρωταγωνιστών, αγαπημένων ήδη από τις πολύ επιτυχημένες τηλεοπτικές σειρές «Μυστικά της Εδέμ» και «Η ζωή της άλλης» η παράσταση αναμένεται να κερδίσει την καρδιά των θεατρόφιλων.

Το «Μαίρη - Μαίρη» ανέβηκε για πρώτη φορά στο Μπρόντγουαιη το 1961 και παρέμεινε για τέσσερα περίπου χρόνια κάνοντας 1572 παραστάσεις. Ήταν μια τεράστια εμπορική επιτυχία που κέρδισε ταυτόχρονα και μια υποψηφιότητα Τόνυ για την πρωταγωνίστρια του Βarbara Bel Geddes. Το 1963 σκηνοθετήθηκε για τον κινηματογράφο από τον Mervyn LeRoy, με την Debbie Reynolds στο ρόλο της Μαίρης.

Στην Ελλάδα πρωτοπαρουσιάστηκε από την Τζένη Καρέζη που έκανε τότε τα πρώτα της θιασαρχικά βήματα με συμπρωταγωνιστές τον Στέφανο Ληναίο και τον Γιώργο Πάντζα, σημειώνοντας εξίσου μεγάλη επιτυχία.

Η Υπόθεση του έργου :

Το έργο αφηγείται με πολύ χιούμορ την ιστορία του Μπομπ και της Μαίρης, που εννέα μήνες μετά τον χωρισμό τους, συναντιούνται ύστερα από παρότρυνση του κοινού τους φίλου Όσκαρ, στο διαμέρισμα του πρώτου στην Νέα Υόρκη, για να ξεκαθαρίσουν κάποια φορολογικά ζητήματα. Ο Μπομπ, συγγραφέας θεατρικών έργων, ετοιμάζεται να παντρευτεί την Τίφανυ, μία νεαρή κοπέλα με μανία για την υγιεινή διατροφή, ενώ η Μαίρη με την παρουσία της γοητεύει τον φίλο του Μπομπ και διάσημο σταρ της τηλεόρασης Ντερκ. Τόσο ο Μπομπ όσο και η Μαίρη φοβούνται να μείνουν μόνοι τους, αντιμέτωποι με τα αλληλοσυγκρουόμενα συναισθήματα που τρέφουν ο ένας για τον άλλον. Μέχρι τη στιγμή...

Η παράσταση ανεβαίνει σε μετάφραση και σκηνοθεσία Γιώργου Κιμούλη, σκηνικά και κοστούμια Αναστασίας Αρσένη. Βοηθός σκηνοθέτη είναι η Έφφη Αλεξάνδρου.

Πρωταγωνιστούν:

Παναγιώτης Πετράκης, Αντιγόνη Δρακουλάκη, Μάνος Παπαγιάννης, Ισίδωρος Σταμούλης, Ευγενία Παναγοπούλου.

Η παραγωγή είναι των Γιώργου και Νινέττας Λεμπέση.

spot της παραστασης :

st2g1egmK3g

θα κληρωθούν 20 μονά εισιτήρια για ελεύθερη είσοδο

για την τετάρτη 13 Απριλίου

στις 7.15 το απόγευμα

Θέατρο Πόρτα, Μεσογείων 59, Αθήνα, τηλ. 210 7711333

λεπτομέρειες και δηλώσεις συμμετοχής εδώ : http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=2473 !!!

για να αυξήσετε τις πιθανότητες να κερδίσετε επισκεφτείτε και το facebookpage http://www.facebook.com/ParentsCafe.gr και σχολιάστε και εκεί αυτή την φράση, κάτω απο την συγκεκριμένη ανακοίνωση του διαγωνισμού!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Org

Διαφημίσεις

• Δημιουργία νέου...