Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πρώιμα συμπτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

1 hour ago, Mammar είπε:

Ειλικρινά,  σε ευχαριστώ  πολύ για τα λόγια σου..έχω πελαγώσει και δεν περνάνε και οι μέρες..και ξέρεις όταν διαβάζω ότι αρκετές γυναίκες είχαν συμπτωματα μέρες πριν την καθυστέρηση πελαγωνω  ακόμη περισσότερο.. 

Καρδούλα μου να ξέρεις ότι όσες λένε ότι είχαν συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την περίοδο ήταν απλά τα ίδια που θα είχαν κ κάποιους μήνες που τους ήρθε περίοδος απλά δεν τα είχαν παρατηρησει...πριν την καθυστέρηση δεν έχεις κανένα μα κανένα σύμπτωμα διαφορετικό...έχει πολλά εννοείται αλλά επειδή είναι ολόιδια μπορεί κ να είσαι αλλά μπορεί κ όχι ...Όταν αρχίζουν κ κοιτάμε κ ψαχνομαστε βρίσκουμε χίλια δυο σημάδια ..απόλαυσε αυτές τις μέρες...με τι καλό θα σου ευχηθώ να είναι η προσπάθειας σας αυτή που έπρεπε κ εάν δεν...Δεν πειράζει...θα έρθει κ θα έρθει σύντομα θα δεις...Δεν θα σου πω να μην ανχωνεσαι γιατί ξέρω από πείρα ότι δεν γίνεται θα σου πω όμως απόλαυσε το όσο δεν πάει ..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mammar είπε:

Ειλικρινά,  σε ευχαριστώ  πολύ για τα λόγια σου..έχω πελαγώσει και δεν περνάνε και οι μέρες..και ξέρεις όταν διαβάζω ότι αρκετές γυναίκες είχαν συμπτωματα μέρες πριν την καθυστέρηση πελαγωνω  ακόμη περισσότερο.. 

Και εγω ετσι πιστευα αλλα δεν ειχα σχεδον καθολου συμπτωματα χαλαρωσε και απολαυσε το συζυγο σου!καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά,  μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ  για τα λόγια σας...❤❤ 

Ακομη κι αν δεν έχω ένα θετικό αποτέλεσμα αυτό τον μήνα...θα το ξαναπροσπαθησω..χωρίς  άγχος.. όσο αυτό βέβαια είναι εφικτό. Ωστόσο,  χρησιμοποιείτε  τεστ ωορρηξιας?? Εγώ χρησιμοποιώ της one step, απλά στον τελευταίο κυκλο με μπέρδεψαν κάπως...διότι κάθε μέρα έδειχναν ακριβώς το ίδιο,  χωρίς κορυφωση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mammar είπε:

Ειλικρινά,  μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ  για τα λόγια σας...❤❤ 

Ακομη κι αν δεν έχω ένα θετικό αποτέλεσμα αυτό τον μήνα...θα το ξαναπροσπαθησω..χωρίς  άγχος.. όσο αυτό βέβαια είναι εφικτό. Ωστόσο,  χρησιμοποιείτε  τεστ ωορρηξιας?? Εγώ χρησιμοποιώ της one step, απλά στον τελευταίο κυκλο με μπέρδεψαν κάπως...διότι κάθε μέρα έδειχναν ακριβώς το ίδιο,  χωρίς κορυφωση 

Μέσα στο χρόνο μας υπάρχουν μήνες που δεν κάνουμε ωορρεξια ...έχουμε σίγουρα έναν με δύο κυκλους ή τουλάχιστον έτσι λένε οι γιατροί...είναι φυσιολογικό θέλω να πω κάποιον μήνα να μην δούμε ωορρεξια...Εγώ χρησιμοποιώ τεστ ωορρεξια αλλά αυτό το ηλεκτρονικό με την φατσούλα....τα άλλα με μπερδεύουν αρκετά...

Δεν ξέρω πως είναι ο κύκλος σου εννοώ πόσες μέρες είναι αλλά μπορεί να έκανες πολύ νωρίς η να έκανες πιο αργά...

Εγώ όταν άρχισα να τα χρησιμοποιω τα ξεκίνησα να κάνω κάθε μέρα για να δω τι γίνεται...τώρα πια που ξέρω πάνω κάτω ποτέ κάνω μιας κ έχω πολύ σταθερό κύκλο κάνω μόνο 1-2 εκείνες τις μέρες ..

Αν θυμάμαι καλά εσένα τον είδε γιατρός με υπέρηχο άρα να έκανε λάθος αποκλείεται..όσο για τις επαφές που ειπες παραπανω καλές είναι μια-δυο μέρες πριν την ωορρεξια αλλά συνήθως λένε να ερχόμαστε κ την μέρα ωορρεξιας...για να υπάρχει αρκετό απόθεμα στις σάλπιγγες κ να έχουμε πιο πολλές πιθανότητες...

Βέβαια όλα είναι σχετικά και τυχερά κ εάν σε θέλει θα έρθει έτσι κ αλλιώς....πολύ καλή επιτυχία ...να έχεις μια γλύκα αναμονή κ ένα όμορφο θετικό αποτέλεσμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ  πολύ ειλικρινά.. ο κύκλος μου είναι 28 ημερών αντε που και που να έχω απόκλιση μια μερα..που ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό..  και επειδή παρακουληθησαμε όπως ανέφερα τις ωορρηξιες τους δύο τελευταίους μήνες.. έδειχναν σταθερά 14η μέρα.. συμφωνούν και με την κλασσική εφαρμογή που σου δείχνει ωορρηξια...

2 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Μέσα στο χρόνο μας υπάρχουν μήνες που δεν κάνουμε ωορρεξια ...έχουμε σίγουρα έναν με δύο κυκλους ή τουλάχιστον έτσι λένε οι γιατροί...είναι φυσιολογικό θέλω να πω κάποιον μήνα να μην δούμε ωορρεξια...Εγώ χρησιμοποιώ τεστ ωορρεξια αλλά αυτό το ηλεκτρονικό με την φατσούλα....τα άλλα με μπερδεύουν αρκετά...

Δεν ξέρω πως είναι ο κύκλος σου εννοώ πόσες μέρες είναι αλλά μπορεί να έκανες πολύ νωρίς η να έκανες πιο αργά...

Εγώ όταν άρχισα να τα χρησιμοποιω τα ξεκίνησα να κάνω κάθε μέρα για να δω τι γίνεται...τώρα πια που ξέρω πάνω κάτω ποτέ κάνω μιας κ έχω πολύ σταθερό κύκλο κάνω μόνο 1-2 εκείνες τις μέρες ..

Αν θυμάμαι καλά εσένα τον είδε γιατρός με υπέρηχο άρα να έκανε λάθος αποκλείεται..όσο για τις επαφές που ειπες παραπανω καλές είναι μια-δυο μέρες πριν την ωορρεξια αλλά συνήθως λένε να ερχόμαστε κ την μέρα ωορρεξιας...για να υπάρχει αρκετό απόθεμα στις σάλπιγγες κ να έχουμε πιο πολλές πιθανότητες...

Βέβαια όλα είναι σχετικά και τυχερά κ εάν σε θέλει θα έρθει έτσι κ αλλιώς....πολύ καλή επιτυχία ...να έχεις μια γλύκα αναμονή κ ένα όμορφο θετικό αποτέλεσμα!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας χαιρετώ! Θα ήθελα να σας πω πως το φόρουμ αυτό με κάνει να νιώθω λιγότερο μόνη σε αυτό το ταξίδι προσπαθειών που ξεκίνησε για εμάς πριν περίπου 6 μήνες... Εχω σχετικά σταθερό κύκλο με μικρές αποκλίσεις της τάξεως των 1-2 μερών. Χθες αναμενα να ξεκινήσει η περίοδος μου... Τις τελευταίες 4-5 μέρες όλο λέω θα ξεκινήσει με αυτό το βάρος που νιώθω χαμηλά και την επόμενη στιγμή σαν να μην το ένιωσα ποτέ (αυτό το βάρος που αργότερα εξελίσσεται σε κράμπες περιόδου ειναι βασικό χαρακτηριστικό της περιόδου μου.)... Έχω λίγη ευαισθησία στις θηλές αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Να κάνω αύριο τεστ λέτε ή χαμένο θα πάει;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Alice20 είπε:

Σας χαιρετώ! Θα ήθελα να σας πω πως το φόρουμ αυτό με κάνει να νιώθω λιγότερο μόνη σε αυτό το ταξίδι προσπαθειών που ξεκίνησε για εμάς πριν περίπου 6 μήνες... Εχω σχετικά σταθερό κύκλο με μικρές αποκλίσεις της τάξεως των 1-2 μερών. Χθες αναμενα να ξεκινήσει η περίοδος μου... Τις τελευταίες 4-5 μέρες όλο λέω θα ξεκινήσει με αυτό το βάρος που νιώθω χαμηλά και την επόμενη στιγμή σαν να μην το ένιωσα ποτέ (αυτό το βάρος που αργότερα εξελίσσεται σε κράμπες περιόδου ειναι βασικό χαρακτηριστικό της περιόδου μου.)... Έχω λίγη ευαισθησία στις θηλές αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Να κάνω αύριο τεστ λέτε ή χαμένο θα πάει;

καλυτερα να περιμενεις κ να κανεις χοριακη την τριτη.θα εισαι πιο σιγουρη εχοντας καθυστερηση

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alice20 είπε:

Σας χαιρετώ! Θα ήθελα να σας πω πως το φόρουμ αυτό με κάνει να νιώθω λιγότερο μόνη σε αυτό το ταξίδι προσπαθειών που ξεκίνησε για εμάς πριν περίπου 6 μήνες... Εχω σχετικά σταθερό κύκλο με μικρές αποκλίσεις της τάξεως των 1-2 μερών. Χθες αναμενα να ξεκινήσει η περίοδος μου... Τις τελευταίες 4-5 μέρες όλο λέω θα ξεκινήσει με αυτό το βάρος που νιώθω χαμηλά και την επόμενη στιγμή σαν να μην το ένιωσα ποτέ (αυτό το βάρος που αργότερα εξελίσσεται σε κράμπες περιόδου ειναι βασικό χαρακτηριστικό της περιόδου μου.)... Έχω λίγη ευαισθησία στις θηλές αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Να κάνω αύριο τεστ λέτε ή χαμένο θα πάει;

Πόσο σε καταλαβαίνω  και πόσο όμορφο είναι να μην νιώθουμε μόνες...δεν έχω εμπειρία ..κι εγώ στην αναμονή.. περιμένω 23 του μήνα.. σου εύχομαι από καρδιάς να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!!!♡♡♡ το μόνο που νιώθω κάποιες μέρες τώρα είναι ελαφριά τσιμπηματα από την μεριά που έγινε η ωορρηξια και μέσα στη μερα κάμποσα υγρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Ειλικρινά,  μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ  για τα λόγια σας...❤❤ 

Ακομη κι αν δεν έχω ένα θετικό αποτέλεσμα αυτό τον μήνα...θα το ξαναπροσπαθησω..χωρίς  άγχος.. όσο αυτό βέβαια είναι εφικτό. Ωστόσο,  χρησιμοποιείτε  τεστ ωορρηξιας?? Εγώ χρησιμοποιώ της one step, απλά στον τελευταίο κυκλο με μπέρδεψαν κάπως...διότι κάθε μέρα έδειχναν ακριβώς το ίδιο,  χωρίς κορυφωση 

Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα εύχομαι,σύντομα με ένα μπεμπακι.

Στον γιο μου χρησιμοποιούσα τεστ ωορρηξίας,προσπαθούσαμε 10μηνες στοχευμένα. Είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών.μετα τους 6 μήνες που δεν ερχόταν,αγόρασα τεστ ωορρηξίας αυτά με την φατσούλα και όντως κάθε φορά 13η μερα θετικοποιουνταν κ ερχόμουν σε επαφή αυτήν κ την επόμενη. Τους τελευταίους δύο κύκλους με παρακολουθούσε κ υπερηχογραφικά κ όντως αυτά που μου έλεγε ο γυναικολόγος συνέπιπταν των τεστ. Τον δέκατο μηνα προσπαθειών ,την ημέρα της ωορρηξίας ,έπιασα τον γιο μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα εύχομαι,σύντομα με ένα μπεμπακι.

Στον γιο μου χρησιμοποιούσα τεστ ωορρηξίας,προσπαθούσαμε 10μηνες στοχευμένα. Είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών.μετα τους 6 μήνες που δεν ερχόταν,αγόρασα τεστ ωορρηξίας αυτά με την φατσούλα και όντως κάθε φορά 13η μερα θετικοποιουνταν κ ερχόμουν σε επαφή αυτήν κ την επόμενη. Τους τελευταίους δύο κύκλους με παρακολουθούσε κ υπερηχογραφικά κ όντως αυτά που μου έλεγε ο γυναικολόγος συνέπιπταν των τεστ. Τον δέκατο μηνα προσπαθειών ,την ημέρα της ωορρηξίας ,έπιασα τον γιο μου. 

Με παρακολουθεί και ο γυναικολογος  συστηματικά δύο μήνες.. και ευτυχώς  μέχρι τώρα οι ωορρηξια μου είναι σταθερή.. σκέφτηκα κι εγώ αυτά τα τεστ, γιατί τα άλλα με μπερδεύουν αρκετά.. πχ ένα μήνα έβγαιναν θετικά 3 μέρες πριν την ωορρηξια και μετά η γραμμή  εφθινε και το κατάλαβα με τον υπέρηχο που έκανα.. γενικά τα σημάδια που στέλνει το σώμα μου με μπερδεύουν γιατί έχω πονακια μέρες πριν, όταν πλησιάζει η ωορρηξια κόβονται.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Mammar είπε:

Με παρακολουθεί και ο γυναικολογος  συστηματικά δύο μήνες.. και ευτυχώς  μέχρι τώρα οι ωορρηξια μου είναι σταθερή.. σκέφτηκα κι εγώ αυτά τα τεστ, γιατί τα άλλα με μπερδεύουν αρκετά.. πχ ένα μήνα έβγαιναν θετικά 3 μέρες πριν την ωορρηξια και μετά η γραμμή  εφθινε και το κατάλαβα με τον υπέρηχο που έκανα.. γενικά τα σημάδια που στέλνει το σώμα μου με μπερδεύουν γιατί έχω πονακια μέρες πριν, όταν πλησιάζει η ωορρηξια κόβονται.. 

Κοίτα το πιο safe είναι μέρα παρά μέρα επαφές,αν δεν γίνεται αυτό,μόλις ξεκινάνε τα πιο πηκτα κολλώδεις υγρά,κοντεύει και η ωορρηξία σου και άρα ξεκινάς επαφές.αν έχεις σταθερό 28 κύκλο,το καλύτερο είναι από την 11ημερα του κύκλου σου,ξεκινάς επαφές.πχ την 11η μέρα,13η και την μέρα της ωορρηξίας 14η.αυτο μου είχε πει εμένα ο γυναικολόγος μου. Συνήθως παίρνουν τεστ ωορρηξίας γυναίκες που προσπαθούν είτε καιρό είτε έχουν κάπως ακανόνιστο κύκλο κ θέλουν να την εντοπίσουν. Κι εγώ σταθερό 28αρι είχα,αλλά είχαν περάσει 6 μήνες,είχα και δύο παλινδρομες πιο πριν κ ήθελα να βεβαιώσω την ωορρηξία μου. Άπαξ και το παρακολουθήσεις 2-3 κύκλους κ βλέπεις ότι κανείς ίδια μέρα ωορρηξία +-1, δεν χρειάζεσαι άλλο τα τεστ,ίσως σε αγχωνουν κ παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2022 at 9:24 PM, Mammar said:

Πόσο σε καταλαβαίνω  και πόσο όμορφο είναι να μην νιώθουμε μόνες...δεν έχω εμπειρία ..κι εγώ στην αναμονή.. περιμένω 23 του μήνα.. σου εύχομαι από καρδιάς να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!!!♡♡♡ το μόνο που νιώθω κάποιες μέρες τώρα είναι ελαφριά τσιμπηματα από την μεριά που έγινε η ωορρηξια και μέσα στη μερα κάμποσα υγρα..

Η αλήθεια είναι πως η αναμονή είναι δύσκολη και η συμπαράσταση από άτομα που βιώνουν το ίδιο σου δίνει δύναμη... Εύχομαι κι εσύ, αλλά και όλες οι κοπέλες που προσπαθούν, να έχουν σύντομα ενα θετικό αποτέλεσμα. . . Όλο λέω ότι πρέπει να χαλαρώσω, να μην το σκέφτομαι τόσο κλπ αλλά νομίζω μου ειναι αδύνατο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να κανεις πραγματα για να ξεχνιέσαι...κι εγώ αυτό προσπαθώ.. τις τελευταίες μέρες το χω ρίξει στη χειροτεχνία και στη ζωγραφική.. κάπως με χαλαρώνει μετά τη δουλειά ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Ξεκίνησε το πρηξιμο της περιοδου κοριτσια και ψιλοτσιμπηματα...περιμένω 23 του  μήνα.. και όπως το βλέπω,  θα έρθει..

Ειπαμεεεεε....όλα πριν την περίοδο είναι ίδια...μπορεί ναι ..μπορεί κ όχι...περίμενε κ θα δεις...εγώ θα σου ευχηθώ να μην την δεις...

On 16/10/2022 at 8:12 ΜΜ, Alice20 είπε:

Σας χαιρετώ! Θα ήθελα να σας πω πως το φόρουμ αυτό με κάνει να νιώθω λιγότερο μόνη σε αυτό το ταξίδι προσπαθειών που ξεκίνησε για εμάς πριν περίπου 6 μήνες... Εχω σχετικά σταθερό κύκλο με μικρές αποκλίσεις της τάξεως των 1-2 μερών. Χθες αναμενα να ξεκινήσει η περίοδος μου... Τις τελευταίες 4-5 μέρες όλο λέω θα ξεκινήσει με αυτό το βάρος που νιώθω χαμηλά και την επόμενη στιγμή σαν να μην το ένιωσα ποτέ (αυτό το βάρος που αργότερα εξελίσσεται σε κράμπες περιόδου ειναι βασικό χαρακτηριστικό της περιόδου μου.)... Έχω λίγη ευαισθησία στις θηλές αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Να κάνω αύριο τεστ λέτε ή χαμένο θα πάει;

Τι κάνεις κορίτσι μου??? 

Τι έγινε τελικά??? Έκανες τεστ τελικά???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...