Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Πρώιμα συμπτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Βρε κορίτσια, είχατε κάποιο συμπτωμα πριν την καθυστέρηση της περιόδου?

Επίσης, είναι απαραίτητο να υπάρχουν πολλά υγρά εξ αρχής σε εγκυνοσυνη?

Είμαστε σε φάση προσπάθειας...και είμαι στα χαμένα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Mammar είπε:

Βρε κορίτσια, είχατε κάποιο συμπτωμα πριν την καθυστέρηση της περιόδου?

Επίσης, είναι απαραίτητο να υπάρχουν πολλά υγρά εξ αρχής σε εγκυνοσυνη?

Είμαστε σε φάση προσπάθειας...και είμαι στα χαμένα!!

δυστυχως κανενα συμπτωμα δ ειναι 100%σιγουρο

οχι,δ ειναι απαραιτητο να υπαρχουν πολλα υγρα γενικως σε μια εγκυμοσυνη.στην πρωτη δ θυμαμαι να ειχα κτ ιδιαιτερο.ενω στην δευτερη ειχα μεχρι κ το τελος αρκετα

πριν μεινω εγκυος στην κορη μου,επι 3μ το ηθελα τοσο πολυ,που ειχα ενα σωρο συμπτωματα.πρηξιμο,πονακια,υγρα,ενιωθα αδιαθεσια,λιγουρες,μεχρι κ δεκατα.κ ομως μου ερχοταν περιοδος

τον μηνα που εμεινα εγκυος δ ειχα σχεδον τπτ.κ γενικα δ ειχα παρατηρησει κτ.ειδικα πριν την καθυστερηση

στην δευτερη εγκυμοσυνη νομιζω το υποψιαστηκα.απο την ωορρηξια ειχα πολλα υγρα,σαν ασπραδι αυγου που λενε.κ πραγματικα ενιωθα σαν να μην σταματησαν ποτε σε κεινη την εγκυμοσυνη.επισης μεσα σε 10-15μερες ειχα πολυ εντονο πρηξιμο στην κοιλια χαμηλα,με ενοχλουσαν τα τζην μου.αλλα αντικειμενικα μαλλον φανηκε νωρις,γτ την ημερα που εκανα χοριακη,με ρωτησαν σε ενα καταστημα αν ειμαι εγκυος(γενικα εχω παραπανισια κιλα,τοτε δ ημουν στα περισσοτερα μου.κ στην πρωτη εγκυμοσυνη φανηκε στο τριτο τριμηνο)

με το καλο συντομα να εχεις ευχαριστα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Mammar said:

Βρε κορίτσια, είχατε κάποιο συμπτωμα πριν την καθυστέρηση της περιόδου?

Επίσης, είναι απαραίτητο να υπάρχουν πολλά υγρά εξ αρχής σε εγκυνοσυνη?

Είμαστε σε φάση προσπάθειας...και είμαι στα χαμένα!!

Καλησπέρα! Μακάρι να έχεις σύντομα ένα θετικό τεστ στα χέρια σου. Στην 1η εγκυμοσύνη τίποτα δεν ήταν διαφορετικο από ίσως κάτι τσιμπήματα στην μήτρα, το στήθος δε καμία αλλαγή. Στην 2η ένιωθα πιο βαρύ το στήθος μου και πιο πρησμένο, όταν κοιτούσα στον καθρέφτη η εικόνα δεν συμφωνούσε με αυτά που ένιωθα χαχα. Καθόλου μα καθόλου υγρά όμως. Ήμουν σίγουρη ότι αποκλείεται για εγκυμοσύνη με τέτοια "ξηρασία" αλλά και όμως! Από βδομάδα μπαίνω στο 2ο τρίμηνο! Κανένα σύμπτωμα δυστυχώς δεν είναι κανόνας και ίδιο σε όλες τις γυναίκες. Αν έχεις σταθερό κύκλο κανε κανένα τεστακι την ημέρα που περιμένεις περίοδο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Βρε κορίτσια, είχατε κάποιο συμπτωμα πριν την καθυστέρηση της περιόδου?

Επίσης, είναι απαραίτητο να υπάρχουν πολλά υγρά εξ αρχής σε εγκυνοσυνη?

Είμαστε σε φάση προσπάθειας...και είμαι στα χαμένα!!

Μμμμ μεγάλη κουβέντα...εγώ θα σου πω από την δικιά μου εμπειρία ...ότι όχι δεν μπορείς να καταλάβεις ή να είσαι σίγουρη πριν την καθυστέρηση για συμπτώματα εγκυμοσύνης...Πάντα μιλάω προσωπικά...

Είχα μήνες που είχα όλα τα συμπτώματα του κόσμου κ δεν ήμουν...άλλους που δεν είχα τίποτα κ πάλι δεν ήμουν....κ όταν έμεινε πάλι δεν είχα τίποτα το διαφορετικό...όταν λέμε τίποτα ...απόλυτος τίποτα το διαφορετικό...όταν είχα μείνει έγκυος π.χ δεν είχα καθόλου υργα ( επειδή το ανέφερες) ...κ όταν έμεινα είπα ..αάαα να ένα σύμπτωμα τελικά....Εμμ δεν...γιατί όταν το έχασα τελικά με βιοχημική..ακολούθησαν μήνες που είχα φουλ υγρά κ δεν ήμουνα κ φυσικά μήνες που δεν είχα τίποτα απόλυτος κ πάλι δεν ήμουν...

Εκείνο τον μήνα το είχα καταλαβει επειδή είχα κάνει έτσι από την βιασύνη μου  ένα τεστ κ είδα οτι ήταν θετικό...μόνο αυτό....όλα τα άλλα ακριβώς ίδια ..

Σου εύχομαι βέβαια ολόψυχα να είσαι ...κ αν όχι τώρα εύχομαι πολύ πολύ γρήγορα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβετε..εκανα υπερηχο Πέμπτη  6.10. Με ωοθυλακιο  στα 17.51. Ο γιατρος μου ειπε οι επαφες να ναι πεμπτη και Σάββατο οπως κο έγινε..η ωορρηξια μου θα γινόταν Κυριακή 9 του μηνα..εδώ και δύο μέρες έχω κάμποσα υγρα μέσα στη μερα..ούτε πρηξιματα  στο στήθος ούτε κάτι άλλο. Ούτε εγώ δει κάτι σε αίμα εμφυτευσης, αν και θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμη.. δεν έχει περάσει ούτε βδομάδα..οπότε προσπαθώ να καταλάβω σημάδια στο σώμα μου..

Α ξέχασα να αναφέρω ότι κάποιες στιγμές  νιώθω  σαν μικρά τσιμπηματα στην αριστερή μεριά απ όπου έγινε και η ωορρηξια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Βρε κορίτσια, είχατε κάποιο συμπτωμα πριν την καθυστέρηση της περιόδου?

Επίσης, είναι απαραίτητο να υπάρχουν πολλά υγρά εξ αρχής σε εγκυνοσυνη?

Είμαστε σε φάση προσπάθειας...και είμαι στα χαμένα!!

Καλησπερα κοριτσι μου αν και προερχομαι απο εξωσωματικη που παιρνουμε φαρμακα η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα σχεδον τιποτα πριν την καθυστερηση απο συμπτωματα εκτος απο 2 μερες πριν πολυ ελαφρια σαν τσιμπηματακια κατω.φαντασου οτι το στηθος εμενα πρηστηκε 4 μερες μετα την καθυστερηση .Αμα το ψαχνεις με συμπτωματα θα τρελλαθεις οπως εγω χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Για να καταλαβετε..εκανα υπερηχο Πέμπτη  6.10. Με ωοθυλακιο  στα 17.51. Ο γιατρος μου ειπε οι επαφες να ναι πεμπτη και Σάββατο οπως κο έγινε..η ωορρηξια μου θα γινόταν Κυριακή 9 του μηνα..εδώ και δύο μέρες έχω κάμποσα υγρα μέσα στη μερα..ούτε πρηξιματα  στο στήθος ούτε κάτι άλλο. Ούτε εγώ δει κάτι σε αίμα εμφυτευσης, αν και θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμη.. δεν έχει περάσει ούτε βδομάδα..οπότε προσπαθώ να καταλάβω σημάδια στο σώμα μου..

Α ξέχασα να αναφέρω ότι κάποιες στιγμές  νιώθω  σαν μικρά τσιμπηματα στην αριστερή μεριά απ όπου έγινε και η ωορρηξια

δ ειναι απαραιτητο το αιμα εμφυτευσης.μονο σε μια ειχα.κ μαλιστα μετα συνειδητοποιησα τι ηταν

μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου.το μυαλο μας παιζει περιεργα παιχνιδια.σοκαρεται κ ο οργανισμος με τις ελευθερες επαφες..

μακαρι να μπορουσαμε να ξερουμε νωροτερα.να εχεις τις επαφες σου,βρες κτ να κανεις τις 2βδομαδες απο την ωορρηξια κ μετα,κ συντομα θα εχεις ευχαριστα

ειναι νωρις ακομη,αλλα μπορει κ αυτον τον μηνα

να σκεφτεσαι οτι κ ολα να ειναι ιδανικα,οι πιθανοτητες καθε μηνα ειναι 25%,οποτε δ περνανε ολα απο το χερι μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Σας ευχαριστώ  πολύ κορίτσια, ειλικρινά το θέλουμε τόσο πολύ..απλά με πιάνουν οι φόβοι και τα άγχη μου μήπως δεν τα καταφέρουμε...

Να εχεις πιστη στον εαυτο σου και να λες θα τα καταφερω.Εμεις προσπαθουσαμε 3 χρονια αλλα δεν μπορουσαμε και εκει να δεις απογοητευση αλλα ελεγα μετα οτι εχει προχωρησει τοσο η επιστημη που κανει θαυματα και το πιστεψα οτι με καποιο τροπο θα τα καταφερουμε(βεβαια εμεις για να μην σε τρομαζω ειχαμε προβλημα κυριως με το σπερμα).Ολες θα τα καταφερουμε ειτε φυσικα ειτε τεχνικα απλα σε καποιους παιρνει πιο πολυ χρονο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Jamie είπε:

Να εχεις πιστη στον εαυτο σου και να λες θα τα καταφερω.Εμεις προσπαθουσαμε 3 χρονια αλλα δεν μπορουσαμε και εκει να δεις απογοητευση αλλα ελεγα μετα οτι εχει προχωρησει τοσο η επιστημη που κανει θαυματα και το πιστεψα οτι με καποιο τροπο θα τα καταφερουμε(βεβαια εμεις για να μην σε τρομαζω ειχαμε προβλημα κυριως με το σπερμα).Ολες θα τα καταφερουμε ειτε φυσικα ειτε τεχνικα απλα σε καποιους παιρνει πιο πολυ χρονο.

Περσι έκανα αφαίρεση ενός πολυποδα..ο γιατρός μου είπε ότι ενδεχομένως και η ύπαρξη του να μπλόκαρε τη σύλληψη.. έκτοτε το είχαμε αφήσει κάπως.. φέτος ξεκινήσαμε πάλι αλλά σχετικά χαλαρα..τον προηγούμενο και αυτό τον μήνα παρακολουθησαμε ωορρηξιες..οι οποίες έγιναν σταθερά την 14η μερα..απλά λέω μήπως βιάστηκαμε  με τις επαφές του Σαββάτου..απλά λόγω δουλειάς σε διαφορετικές πόλεις, δεν έχουμε τη δυνατότητα για καθημερινές ή  "προγραμματισμενες" ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mammar είπε:

Περσι έκανα αφαίρεση ενός πολυποδα..ο γιατρός μου είπε ότι ενδεχομένως και η ύπαρξη του να μπλόκαρε τη σύλληψη.. έκτοτε το είχαμε αφήσει κάπως.. φέτος ξεκινήσαμε πάλι αλλά σχετικά χαλαρα..τον προηγούμενο και αυτό τον μήνα παρακολουθησαμε ωορρηξιες..οι οποίες έγιναν σταθερά την 14η μερα..απλά λέω μήπως βιάστηκαμε  με τις επαφές του Σαββάτου..απλά λόγω δουλειάς σε διαφορετικές πόλεις, δεν έχουμε τη δυνατότητα για καθημερινές ή  "προγραμματισμενες" ..

Η αληθεια ειναι οτι ολοι λενε οτι οι προγραμματισμενες επαφες αγχωνουν και σκοτωνουν τον ερωτα με το οποιο συμφωνω απολυτα αλλα αμα δουλευεις ολη μερα και δεν εισαι 20 χρονων κατα τη γνωμη μου καλο ειναι να τσεκαρεις τις γονιμες μερες γιατι αλλιως πας λιγο στα τυφλα.Βεβαια αυτο ειναι η δικη μου γνωμη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jamie είπε:

Η αληθεια ειναι οτι ολοι λενε οτι οι προγραμματισμενες επαφες αγχωνουν και σκοτωνουν τον ερωτα με το οποιο συμφωνω απολυτα αλλα αμα δουλευεις ολη μερα και δεν εισαι 20 χρονων κατα τη γνωμη μου καλο ειναι να τσεκαρεις τις γονιμες μερες γιατι αλλιως πας λιγο στα τυφλα.Βεβαια αυτο ειναι η δικη μου γνωμη..

Είμαι στα 30...τις ελέγχω τις γονιμες γι αυτό μπήκαμε στη διαδικασία οι επαφες να ναι Σάββατο  με ωορρηξια Κυριακή  προς Δευτέρα...απλά σκέφτηκα μήπως οι επαφες έπρεπε να ναι Κυριακή  και Δευτέρα..δεν ακυρώνω το γιατρό σε καμία περίπτωση ..απλά δεν έχω προηγούμενη εμπειρία στο θέμα εγκυμοσυνη και μου δημιουργούνται συνεχώς απορίες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Jamie είπε:

Αμα νιωθεις την αναγκη για περισσοτερες επαφες εννοειται κανε μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα εισαι και μικρουλα!

Ειλικρινά,  σε ευχαριστώ  πολύ για τα λόγια σου..έχω πελαγώσει και δεν περνάνε και οι μέρες..και ξέρεις όταν διαβάζω ότι αρκετές γυναίκες είχαν συμπτωματα μέρες πριν την καθυστέρηση πελαγωνω  ακόμη περισσότερο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Είμαι στα 30...τις ελέγχω τις γονιμες γι αυτό μπήκαμε στη διαδικασία οι επαφες να ναι Σάββατο  με ωορρηξια Κυριακή  προς Δευτέρα...απλά σκέφτηκα μήπως οι επαφες έπρεπε να ναι Κυριακή  και Δευτέρα..δεν ακυρώνω το γιατρό σε καμία περίπτωση ..απλά δεν έχω προηγούμενη εμπειρία στο θέμα εγκυμοσυνη και μου δημιουργούνται συνεχώς απορίες...

για μια μερα δ εγινε κ κτ.μην αυτομαστιγωνεσαι οτι δ εχεις πολλες επαφες,η πιο σωστες μερες κ τετοια

στο περιπου.λογω ηλικιας για κανεναν χρονο να εχετε ελευθερες επαφες

καθε γυναικα κ εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.συνηθως τα συμπτωματα  ξεκινανε αφου ανεβει αρκετα η χοριακη,μετα την 5η εβδ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...