Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Πρώιμα συμπτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Εμένα πάντως με βοηθούν τα τεστ όποτε σκέφτομαι "μήπως αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης;" επειδή παίρνω τη χυλοπιτα μου... Εεε το αρνητικό τεστ θέλω να πω (χαχαχαχα) ... Και μετά ηρεμώ και μου έρχεται και η περίοδος... Αλλά κάποια στιγμή θα έρθει και το θετικό. Πού θα πάει; Μπορεί να είναι ο τυχερός σου μήνας!  Είτε έτσι είτε αλλιώς χρειάζεται να ξέρεις. Οπότε με την πρώτη καθυστέρηση, αν εισαι αγχωμενη κανε να ξενοιασεις!

Έχεις δίκιο.. αλλά είμαι και κότα χαχαχα...είναι η φάση που παρακαλάς μέσα σου για δύο γραμμούλες.. και αρχίζουν οι ταχυπαλμιες και μετά η χυλόπιτα όπως λες...οπότε καταλήγω στο ο,τι είναι να έρθει θα έρθει.. κάνε ένα κουράγιο κτλ :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 hours ago, Mammar said:

Έχεις δίκιο.. αλλά είμαι και κότα χαχαχα...είναι η φάση που παρακαλάς μέσα σου για δύο γραμμούλες.. και αρχίζουν οι ταχυπαλμιες και μετά η χυλόπιτα όπως λες...οπότε καταλήγω στο ο,τι είναι να έρθει θα έρθει.. κάνε ένα κουράγιο κτλ :D

Ανυπομονούμε για νέα τότε... Κουράγιο ολες μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Έχω κι εγώ την ίδια απορία προσπαθούμε με τον άντρα μου καιρό αλλά μέχρι τώρα δεν μας έχει κάνει το χατίρι.εγω πάντα είχα σταθερο κύκλο 27-28 ημερών αυτήν την φορά έχω 5 μέρες καθυστέρηση έντονη συχνοουρια και τρομερή υπνηλία όπου ακουμπήσω το κεφάλι μου κοιμάμαι.η αλήθεια βέβαια είναι πως έχω περάσει μια υπερβολικά δύσκολη περίοδο στην δουλειά μου οπότε ο άντρας μου λέει ότι έχω υπερκόπωση και τώρα που έκατσα 5 μέρες μου βγήκε όλη η κούραση.αγχωνομαι πολύ γιατί φοβάμαι μην απογοητευτω πάλι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mammar said:

Ξεκίνησαν τα προερτια...είδα λίγα ροζ υγρα.. :( στην ώρα της παντως...τυπικότητα!

Δεν πειράζει... Βγαλε τώρα απο το μυαλό σου την απογοήτευση και πάμε για τον επόμενο κύκλο δυναμικά!! Χχ

10 hours ago, Christi 85 said:

Καλησπέρα κορίτσια...

Έχω κι εγώ την ίδια απορία προσπαθούμε με τον άντρα μου καιρό αλλά μέχρι τώρα δεν μας έχει κάνει το χατίρι.εγω πάντα είχα σταθερο κύκλο 27-28 ημερών αυτήν την φορά έχω 5 μέρες καθυστέρηση έντονη συχνοουρια και τρομερή υπνηλία όπου ακουμπήσω το κεφάλι μου κοιμάμαι.η αλήθεια βέβαια είναι πως έχω περάσει μια υπερβολικά δύσκολη περίοδο στην δουλειά μου οπότε ο άντρας μου λέει ότι έχω υπερκόπωση και τώρα που έκατσα 5 μέρες μου βγήκε όλη η κούραση.αγχωνομαι πολύ γιατί φοβάμαι μην απογοητευτω πάλι...

Με βάση αυτά που διαβάζω αλλά και αοο αυτά που λένε κι άλλες κοπέλες που πέρασαν απο αυτό το στάδιο, το πιο συχνό και πρωτοεμφανιζόμενο συμπτωμα είναι η υπνηλία. Αφού έχεις και καθυστέρηση γιατί δεν κάνεις μια χοριακη ή ενα τεστ; ... Επίσης, η συχνοουρια μήπως ειναι καμιά κυστίτιδα ή ουρολοίμωξη; Πρέπει να αποκλεισεις τον παράγοντα εγκυμοσύνη και να το διερευνήσεις αν συνεχίζεται!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Christi 85 είπε:

Το σκέφτομαι έντονα να κάνω τεστ.γιατι ποτέ άλλοτε δεν είχα 6 μέρες καθυστέρηση άλλη μια φορά στην ζωή μου είχα 4 ποτέ παραπάνω.φοβαμαι όμως την απογοητεύση

Καλημέρα....η 6 μερες είναι πολλές για καθυστέρηση...ειδικά εάν έχεις όντως τόσο ακριβή κύκλο....όλα τα άλλα είναι φουλ συμπτώματα εγκυμοσύνης ...αυτά είχα κ εγώ όταν είχα μεινει....συχνοουρια κ νυστα...πόλη νυστα....φυσικά όλα αυτά μετά την καθυστέρηση...πάνω κάτω άρχισαν μια εβδομάδα μετα από την αναμενόμενη μέρα περιόδου..δηλαδή ακριβώς εκεί που είσαι εσύ τώρα....

Καλό είναι να κάνεις μια χοριακη...η ένα τεστ για αρχή στο σπίτι....εάν δεν είσαι( που πιστεύω αποκλείεται ..σίγουρα θα είσαι) να δεις τι φταίει τότε κ να το φτιάξεις γρήγορα....πολύ καλά αποτελέσματα θα σου πω εγώ...σίγουρα θα έχεις ευχάριστα...θα περιμένουμε νέα σου!!!

Από ότι είδα πρέπει να είσαι κ εσύ το 85( εάν κατάλαβα καλά από το ψευδώνυμο) στα ίδια είμαστε στην ηλικία...εάν επιτρέπεται πόσο καιρό προσπαθήτε???

Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη στον πρώτο μήνα προσπάθειων τον Ιούνιο αλλά τον Ιούλιο το χάσαμε κ από τότε προσπαθούμε 3 μήνες....πάμε τώρα για τον 4 μήνα ...ούτε εμάς μας έχει κάνει άμα το χατίρι...

On 23/10/2022 at 2:14 ΜΜ, Mammar είπε:

Ξεκίνησαν τα προερτια...είδα λίγα ροζ υγρα.. :( στην ώρα της παντως...τυπικότητα!

Συνήθως λένε ότι ροζ μπορεί να έχεις κ στην αρχή της εγκυμοσύνης....ελπίζω να μην την έχεις δει την κοκκινομουρα μέχρι σήμερα κ να έχεις χαρές ..εάν δεν...δεν πειράζει κορίτσι μου...περίμενε λίγες μέρουλες κ βουρ ξανά για τον επόμενο κύκλο...πολύ σύντομα σου εύχομαι κ εσένα με ευχάριστα( εάν δεν έχεις δει ήδη ευχάριστα)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουυυ...σας ευχαριστώ  όλες ειλικρινά..! Ήρθε και επίσημα η άτιμη! Δεν πειράζει.. πάμε για το επόμενο..ωστόσο μίλησα με το γιατρό μου, μου είπε ότι θα ξανακάνουμε υπέρηχο για ωορρηξια..και το επόμενο βήμα είναι σπερμοδιαγραμμα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Κορίτσια μουυυ...σας ευχαριστώ  όλες ειλικρινά..! Ήρθε και επίσημα η άτιμη! Δεν πειράζει.. πάμε για το επόμενο..ωστόσο μίλησα με το γιατρό μου, μου είπε ότι θα ξανακάνουμε υπέρηχο για ωορρηξια..και το επόμενο βήμα είναι σπερμοδιαγραμμα..

Μια χαρά προχωράτε....ο γιατρός πάντα ξέρει καλύτερα ...σου εύχομαι ο επόμενος να είναι κ ο τυχερός σας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δυστυχώς το τεστ βγήκε αρνητικό και πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται;;;τέλος πάντων θα περιμένω μέχρι την 10η μέρα και μετά πάμε για τον γιατρό. Pagor ναι γεννημένη το 85 είμαι...και δυστυχώς εμείς προσπαθούμε πολύ καιρό τον πρώτο ενάμιση χρόνο ο γιατρός μου μου έλεγε να περιμένω και να μην ψάξουμε τίποτα....από κει και πέρα μας είπε να κάνουμε σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια αλλά είχα κάποια μπλεξίματα και το αφήσαμε...τώρα με αυτή την καθυστέρηση είχαν αρχίσει να ζωντανεύουν οι ελπίδες μου αλλά μπααααα....τέλος πάντων πάμε για τις εξετάσεις λοιπόν...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Christi 85 είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δυστυχώς το τεστ βγήκε αρνητικό και πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται;;;τέλος πάντων θα περιμένω μέχρι την 10η μέρα και μετά πάμε για τον γιατρό. Pagor ναι γεννημένη το 85 είμαι...και δυστυχώς εμείς προσπαθούμε πολύ καιρό τον πρώτο ενάμιση χρόνο ο γιατρός μου μου έλεγε να περιμένω και να μην ψάξουμε τίποτα....από κει και πέρα μας είπε να κάνουμε σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια αλλά είχα κάποια μπλεξίματα και το αφήσαμε...τώρα με αυτή την καθυστέρηση είχαν αρχίσει να ζωντανεύουν οι ελπίδες μου αλλά μπααααα....τέλος πάντων πάμε για τις εξετάσεις λοιπόν...

Στην ίδια ηλικία ακριβώς είμαστε ...κ σε καταλαβαίνω απόλυτα..εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες το 2017...αρχικά προσπαθούσαμε για 8μηνες εκεί μετά από δικιά μου απαιτησει ( αν κ μόνο 32-33 τότε) έκανα παραπάνω εξετάσεις συγκεκριμένα σαλπιγγογραφια που εκεί βρέθηκαν 2 πολύποδες ένας στην κάθε σάλπιγγα που έφραζαν κ τις δύο εισόδους..μετά την μικρή επεμβασουλα κ αφού αφήσαμε 2 κύκλους αρχίσαμε ξανά για 8 μήνες πάλι τίποτα...εκεί κάναμε μια σπερματυνχηση που από το νούμερο της χοριακης καταλάβαμε ότι ήταν βιοχημική γιατί είχε ανέβει ελάχιστα αλλά έπεσε ( 7 μονάδες μόνο η χοριακη τοτε) ..μετά δυστηχως μας βρήκε ένα θέμα υγείας πολύ σοβαρό του άντρα μου κ μπήκαμε σε 3 χρόνια παύση γενικά της ζωής μας όχι μόνο του παιδιού...κ μετά αφού ήταν όλα καλά με την υγεία κ πήραμε το οκ από τους γιατρούς του ξεκινήσαμε φέτος τον Ιουνιο κ τελος Ιούνιο σαν από θαύμα είδαμε θετικό τεστ...κ φυσικά χοριακη η οποία ανέβαινε αρχικά κανονικά κ την 7 εβομαδα είχαμε αυτόματη αποβολή κ το χάσαμε...από τότε πάνε 3 μήνες που προσπαθούμε ξανα αλλά προς το παρόν τίποτα ακόμα κ για εμας

Θα σου ευχηθώ όλα να σας πάνε καλά...κ συντομα σε ολες μας ένα υγιές μωράκι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπερα, συγνώμη που μπαίνω σφήνα στα ποστ σας, εχω μια ερωτησουλα είμαι στην 21 μέρα του κυκλου χθες είχα είμαι κατακόκκινο το οποίο συνεχίζει και σήμερα, ποτεδεν είχα ακανόνιστη περιοδο , πανταστην ώρα της την 28 μέρα, η αλήθεια είναι ότι μ ανησυχησε λίγο μήπως είχε καμια κάτι παρομοιο να με καθυσηχασει, ίσως να μου ήρθε και πιο νωρίς αλλά λέτε να είναι κάποιο προβλημα ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα, συγνώμη που μπαίνω σφήνα στα ποστ σας, εχω μια ερωτησουλα είμαι στην 21 μέρα του κυκλου χθες είχα είμαι κατακόκκινο το οποίο συνεχίζει και σήμερα, ποτεδεν είχα ακανόνιστη περιοδο , πανταστην ώρα της την 28 μέρα, η αλήθεια είναι ότι μ ανησυχησε λίγο μήπως είχε καμια κάτι παρομοιο να με καθυσηχασει, ίσως να μου ήρθε και πιο νωρίς αλλά λέτε να είναι κάποιο προβλημα ? 

Καταρχάς τίποτα δεν είναι άσχετο...όλες μπαίνουμε παντού κ ρωτάμε...κοίτα εγώ που έχω 26 κύκλο μου έχει έρθει στις 21 μέρες...όχι συχνά αλλά 2 φορές τον χρόνο μπορεί κ να έρθει τόσο νωρίς...αλλά με 26 κύκλο...μπορεί να είναι κάτι τυχαίο απλά μια πιο γρήγορη περίοδος...μπορεί κανένα πολυποδακι κ να έφυγε τωρα με την περίοδο..καμιά φορά βγάζουμε κ φεύγουν μόνα τους με τον επομενι κυκλο....μπορεί να πήγε να γίνει κάτι καμία εμφύτευση αλλά τελικά να μην έγινε κ να έφυγε αυτόματα με περίοδο... Αλλά το πιο πιθανό είναι να ήταν απλά μια γρήγορη περίοδος...εάν σε ανυσηχει βέβαια να πας στον γιατρό σου για έναν υπέρηχο  μόλις τελειώσεις ...πάντως πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να σε ανχωνει...καμία φορά ο οργανισμός μας λόγο από τις ελευθερες προσπάθειες τρελενεται κ κάνει τα δικά του...

Είναι κανονικό αίμα...αίμα περιόδου??? Μήπως είχες τίποτα ευχάριστο είδες λίγο αίμα κ σε έχει μπερδέψει??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Pagor είπε:

Καταρχάς τίποτα δεν είναι άσχετο...όλες μπαίνουμε παντού κ ρωτάμε...κοίτα εγώ που έχω 26 κύκλο μου έχει έρθει στις 21 μέρες...όχι συχνά αλλά 2 φορές τον χρόνο μπορεί κ να έρθει τόσο νωρίς...αλλά με 26 κύκλο...μπορεί να είναι κάτι τυχαίο απλά μια πιο γρήγορη περίοδος...μπορεί κανένα πολυποδακι κ να έφυγε τωρα με την περίοδο..καμιά φορά βγάζουμε κ φεύγουν μόνα τους με τον επομενι κυκλο....μπορεί να πήγε να γίνει κάτι καμία εμφύτευση αλλά τελικά να μην έγινε κ να έφυγε αυτόματα με περίοδο... Αλλά το πιο πιθανό είναι να ήταν απλά μια γρήγορη περίοδος...εάν σε ανυσηχει βέβαια να πας στον γιατρό σου για έναν υπέρηχο  μόλις τελειώσεις ...πάντως πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να σε ανχωνει...καμία φορά ο οργανισμός μας λόγο από τις ελευθερες προσπάθειες τρελενεται κ κάνει τα δικά του...

Είναι κανονικό αίμα...αίμα περιόδου??? Μήπως είχες τίποτα ευχάριστο είδες λίγο αίμα κ σε έχει μπερδέψει??

Αιμα ουτε πολυ ουτε λίγο, χθες ήταν λίγο σήμερα λίγο περισσοτερο , τι να πω η αλήθεια είναι ότι ημου στρεσαρισμενη με το ν ετοιμασω τα χαρτιά της Επιτροπής είχε και ένα χειρουργείο ο μπαμπάς και ίσως είναι από το άγχος, δεν θέλω να βάλω στο μυαλό μου ότι μπορεί να ήταν να γίνει κάτι και επειδή δεν καθόμουν στον κολο μου δεν έγινε θα χαζέψω!!! Εσυ πως είσαι το καλοκαίρι μιλουσαμε συχνά μετά το άκυρο που έφαγα από την προσπαθεια σας έχασα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Katrin85 είπε:

Αιμα ουτε πολυ ουτε λίγο, χθες ήταν λίγο σήμερα λίγο περισσοτερο , τι να πω η αλήθεια είναι ότι ημου στρεσαρισμενη με το ν ετοιμασω τα χαρτιά της Επιτροπής είχε και ένα χειρουργείο ο μπαμπάς και ίσως είναι από το άγχος, δεν θέλω να βάλω στο μυαλό μου ότι μπορεί να ήταν να γίνει κάτι και επειδή δεν καθόμουν στον κολο μου δεν έγινε θα χαζέψω!!! Εσυ πως είσαι το καλοκαίρι μιλουσαμε συχνά μετά το άκυρο που έφαγα από την προσπαθεια σας έχασα 

Να μην το σκέφτεσαι τότε κορίτσι μου ...απλά μια περίοδος απλά πιο γρήγορη...τυχαίνει...κ ειδικά εάν είχες άγχος φυσικά κ στρεσαρετε ο οργανισμός μας ..

Εμείς τίποτα ακόμα...με την βιοχημική τον Ιούλιο δεν έχει γίνει κάτι...τώρα πάμε για τον 3 μήνα προσπάθειων κ βλέπουμε...είπαμε να δώσουμε μέχρι τον Δεκέμβριο..εάν όχι ...θα προχωρήσουμε με την εξωσωματική..έχουμε κ στην άκρη τα καταψυγμενα μας ωαρια εμείς..άρα θα πάμε με εκείνα πρώτα..αλλά αυτά από Ιανουαριο πρώτα ο Θεός...

Είπαμε να δώσουμε αυτό το 6 μηνό στις προσπάθειες...εάν δεν είχαμε την βιοχημική θα πηγαίναμε νωρίτερα με την εξωσωματική αλλά αφού είχαμε σύλληψη κ εμφύτευση είπαμε να δώσουμε λιγάκι ακόμα...το πολύ όμως μέχρι τέλος Δεκεμβρίου...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...