Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αποβολή κ εξετάσεις


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Είχαμε κάνει μια εξωσωματική με αποτέλεσμα βιοχημικη αποβολή. Μετά στην δεύτερη προσπάθεια τα 5 καταψυγμενα έμβρυα είχανε πεθάνει πριν την έμβρυο μεταφορά. Στο μεταξύ κάνουμε εξετάσεις. Καριοτυπος του άντρα μου δεν είναι καλός. Έχει ανομαλια χρωμοσώματα 6 κ 9.Καναμε κ προεμφυτευτικη γενετική διάγνωση πριν κάθε εξωσωματική. Μετά μένω έγκυος με φισικο τρόπο με αποτέλεσμα αποβολή στην 8 εβδομάδα. Σταματήστε καρδούλα του. Δώσαμε το έμβρυο για χρωμοσωμικο έλεγχο κ δεν είχε αριθμητικές κ χρωμοσωματικες ανωμαλίες. Εγώ πάλι έκανα εξετάσεις όλα καλά εκτός από εξέταση του Νικά(εκανα θεραπεία). Θρομβοφιλια δεν έχω ούτε θυροιδι σάλπιγγες όλα καλά υστεροσκοπιση μια χαρά. Τι άλλο μπορώ να κάνω? Υπάρχουν άλλες εξετάσεις πού ξέρετε κ πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαράκι 156 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Είχαμε κάνει μια εξωσωματική με αποτέλεσμα βιοχημικη αποβολή. Μετά στην δεύτερη προσπάθεια τα 5 καταψυγμενα έμβρυα είχανε πεθάνει πριν την έμβρυο μεταφορά. Στο μεταξύ κάνουμε εξετάσεις. Καριοτυπος του άντρα μου δεν είναι καλός. Έχει ανομαλια χρωμοσώματα 6 κ 9.Καναμε κ προεμφυτευτικη γενετική διάγνωση πριν κάθε εξωσωματική. Μετά μένω έγκυος με φισικο τρόπο με αποτέλεσμα αποβολή στην 8 εβδομάδα. Σταματήστε καρδούλα του. Δώσαμε το έμβρυο για χρωμοσωμικο έλεγχο κ δεν είχε αριθμητικές κ χρωμοσωματικες ανωμαλίες. Εγώ πάλι έκανα εξετάσεις όλα καλά εκτός από εξέταση του Νικά(εκανα θεραπεία). Θρομβοφιλια δεν έχω ούτε θυροιδι σάλπιγγες όλα καλά υστεροσκοπιση μια χαρά. Τι άλλο μπορώ να κάνω? Υπάρχουν άλλες εξετάσεις πού ξέρετε κ πρέπει να κάνω?

η προυμφετικη διαγνωση τι δειχνει βαζεται υγιες εμβρυα στην μητρα ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Penny τα 2 από τα 7 που δώσαμε για το έλεγχο ήτανε μια χαρά δεν είχαν τπτ. Κ έτσι με τα 2  κάναμε έμβρυο μεταφορά. δυστυχώς όμως βιοχημικη αποβολή. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαράκι 156 είπε:

Penny τα 2 από τα 7 που δώσαμε για το έλεγχο ήτανε μια χαρά δεν είχαν τπτ. Κ έτσι με τα 2  κάναμε έμβρυο μεταφορά. δυστυχώς όμως βιοχημικη αποβολή. 

τι να πω ρε γαμωτο αληθεια δεν ξερω τι αλλες εξετασεις εχουν μεινει αν θες μπορεις να κανεις και αντιπατρικα αν και δεν νομιζω οτι φταιει αυτο μπορεις να μπεις και στην ενοτητα εξωσωματικης εδω μεσα εκει σιγουρα τα κοριτσια ξερουν και μπορουν να σε βοηθησουν


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...