Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Despoina Mar said:

Καλημερα κορίτσι μ γελάω με τις 'πλαστικες σ'... Χαχα.. Τελικά μετά την εγκυμοσυνη μας πρωτα ο Θεός θ είμαστε πολυ ενημερωμένες για την επόμενη.. Από τ ζέστη μπορεί ν χάλασε.. Δες κ πόσο κρατάει από πισω που το γράφει.. Αλλά δεν νομίζω ν γίνεις χειροτερα.. Εκμεταλευσου τα πριξηματα σου χαχα

Απο τα χρονια χαλασε Δεσποινακι μουυυυυυ αλλα λεω ελα μωρς τί εχει μεσα; Ηλιελαιο και βουτυρο κακαο (ηταν ενα βιολογικο)! Παρε τωρα ντακ φεις! Χαχαχαχαχα! Εσυ δε μας ειπες, αγορασες βρεφικο απορρυπαντικο και αν ναι ποιο; Ξεκινας πλυντηρια θυμαμαι σιγα σιγα!!!!

Just now, Marilou77 said:

Θα κλαιμε επειδή φταρνιστηκαν ε; πωπω πόσο δίκιο εχεις!!!!! Εγω ειχα παρει βιολογικο λαδι καρύδας κ είδα οτι εληξε κ αυτο κ οτι σκεφτομουν να το χρησιμοποιησω για ενυδάτωση, αφου λεω δε θα το φαω τι πειραζει, αλλα τωρα με τιποτα, εγω θα το βαζα κ στο σωμα, λες να γινομουν μπαλονι; χαχαχαχαχα.

Οχι μακρια, στα ορη στ'αγρια βουνα να παει!!! Εκτος βεβαια αν θες λιγο ενισχυση σε κανενα σημειο! Τοτε βαλε αφοβα! Αν θες σου στελνω και το λιποζαν μου για εγγυημενο αποτελεσμα, 100 τοις εκατο φυσικο και αμεσο χαχαχαχα!!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω.. Οχι όλα μέσα ήταν σε μονοκλινο δωμάτιο.. Η αλήθεια είναι ότι από ότι βλέπω Θεσσαλονίκη κ Αθήνα οι τιμές είναι πολυ τσιμπημενες.. 

Πάλι καλα πλήρωσε !!!εσυ να φανταστώ θα δώσεις φακελάκι ;;


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Καλή επιτυχία σε καμπύλες ζαχαρου κ β επιπέδου σήμερα!!! Επίσης πότε έφτασε ο καιρός για το ντόπλερ Παναγία μου....

εμεις ξυπνήσαμε για πατίνι (εννοείται) μαγειρεψαμε από χθες... μαζεύω πράγματα επιτέλους Σάββατο πρωί φεύγουμε.. ο Γιώργος ανυπομονεί για τη θάλασσα τις βουτιές και τις βόλτες! Και εμείς μαζί του!

εγω στο ρεα σε δίκλινο κ στις δυο γέννες είχα δώσει 1600€ για τρεις βραδιές, ο γιατρός μου παίρνει επίσκεψη κάθε φορά 50€ και για τη γεννα 1500€ ξεχωριστά από τις επισκέψεις...

τα 2000€ από το κράτος τα παίρνεις σε δυο ισόποσες δόσεις , τα πρώτα 1000€ στο πρώτο εξάμηνο και τα υπόλοιπα στο 2ο

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Ναι σωστά εγώ τα 3000 τα έχω σαν πάτωμα βεβαια... Μαζί με covid και αν πάρουν το μέγιστο που έχω συζητήσει με άλλες κοπέλες θα φτάσει τα 5000 επισης ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει με τα 2000 που παίρνουμε από το κράτος τι παίζει?? Δεν το έχω γκουγλαρει πότε. 

Με το που γεννάς σου δίνουν 1000ε κ τα αλλα 1000 σε τρεις με τέσσερις μήνες !παλι καλα θα πάρουμε κ αυτά !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Απο τα χρονια χαλασε Δεσποινακι μουυυυυυ αλλα λεω ελα μωρς τί εχει μεσα; Ηλιελαιο και βουτυρο κακαο (ηταν ενα βιολογικο)! Παρε τωρα ντακ φεις! Χαχαχαχαχα! Εσυ δε μας ειπες, αγορασες βρεφικο απορρυπαντικο και αν ναι ποιο; Ξεκινας πλυντηρια θυμαμαι σιγα σιγα!!!!

Οχι μακρια, στα ορη στ'αγρια βουνα να παει!!! Εκτος βεβαια αν θες λιγο ενισχυση σε κανενα σημειο! Τοτε βαλε αφοβα! Αν θες σου στελνω και το λιποζαν μου για εγγυημενο αποτελεσμα, 100 τοις εκατο φυσικο και αμεσο χαχαχαχα!!

Χαχα.. Ναι πηρα το proderm  γτ αυτό βρήκα εδώ στο χωριό.. Αλλά σκέφτομαι ν χρησιμοποιώ τ baby planet.. Τα επλυνα όλα τώρα πρεπει σίδερο... Θ βρω μια μέρα με όρεξη και θ αρχίσω

Just now, demifilol είπε:

Πάλι καλα πλήρωσε !!!εσυ να φανταστώ θα δώσεις φακελάκι ;;

Ναι γτ δεν θέλω ν πεσω σε όποιον να ναι κ θέλω στο μηνιαίο ραντεβου ν με βλέπει συγκεκριμενος.. Λόγω και τ εξωμητριου π δεν έχει τώρα σχέση βέβαια αλλά είχα εκείνον τ γιατρό τότε στο νοσοκομείο.. Δυστυχώς κ τ νοσοκομεία από δημόσια έχουν βρει τρόπους να τα αρμέγουν κ αυτοί τα λεφτά

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, demifilol είπε:

Με το που γεννάς σου δίνουν 1000ε κ τα αλλα 1000 σε τρεις με τέσσερις μήνες !παλι καλα θα πάρουμε κ αυτά !

Πραγματικά.!!! Λίγη απελπισία σε πιάνει.... Να πηγαίνουν όλα καλά!!! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Χαχα.. Ναι πηρα το proderm  γτ αυτό βρήκα εδώ στο χωριό.. Αλλά σκέφτομαι ν χρησιμοποιώ τ baby planet.. Τα επλυνα όλα τώρα πρεπει σίδερο... Θ βρω μια μέρα με όρεξη και θ αρχίσω

Ναι γτ δεν θέλω ν πεσω σε όποιον να ναι κ θέλω στο μηνιαίο ραντεβου ν με βλέπει συγκεκριμενος.. Λόγω και τ εξωμητριου π δεν έχει τώρα σχέση βέβαια αλλά είχα εκείνον τ γιατρό τότε στο νοσοκομείο.. Δυστυχώς κ τ νοσοκομεία από δημόσια έχουν βρει τρόπους να τα αρμέγουν κ αυτοί τα λεφτά

Ναι δυστυχώς έτσι λειτουργούν στα νοσοκομεία !καλυτερα να δώσεις για να σε προσέξουν !!

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσακια καλές β επιπεδου σήμερα κ καμπύλες ζαχαρου καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!!!εγώ στη καμπύλη ζαχαρου δεν είχα πάρει ούτε το χαπι του θυροειδη ούτε του σιδήρου εκείνη τη μέρα..εμένα κοντεύούν οι αιματολογικές του μήνα..απίστευτο που κοντεύούμε doppler.όλα να μας πάνε καλά σε όλες εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 6

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου...ολες οι μετρησεις ηταν πολυ καλες του μωρου...μας ταλαιπωρησε λιγο γιατι μας ειχε γυρισμενο τον πωπω αλλα με εστειλε για περπατημα κ να φαω κατι κ καπως μας γυρισε μετα κ τα ειδαμε ολα...οι φωτο μας ειχαν κ τον πλακουντα βεβαια μαζι αλλα μου τον εκοψε για να φαινεται μονο το μωρο.. πηγουνι ιδιο ο αντρας μου..365 γραμμαρια..μας ειπε οτι ειναι ομορφο μωρο αλλα δυσκολο γιατι δεν μας αφηνει να το δουμε, εβαζε συνεχεια τα χερια μπροστα στο προσωπο...επισης του ειπα για το  αιματωμπα κ μου ειπε οτι δεν βλεπει τιποτα ανησυχητικο κ η εγκυμοσυνη μου ειναι απολυτως φυσιολογικη...

  • Μου αρέσει 11

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Να κανεις οτι θα σας κανει ηρεμους Φραουλινο μου! Και για την αμνιο το ιδιο θα σου πω! Θα κανετε οτι θα σας ηρεμησει! Να θυμασαι οτι ειναι η πρωτη αγωνια σας σαν γονεις! Ερχονται ουυυυυυ!! Και τι μαθαμε; Οτι κανετε τελεια ομαδα! Εσυ ψαχνεσαι, εισαι ανοιχτομυαλη, φιλτραρεις οσα ακους και διαβαζεις και ο αντρουλης σου ειναι η φωνη της αισιοδοξιας και της λογικης! Τελειος συνδυασμος λοιπον που θα σας κανει τελειους γονεις! Σας εβαλε σε ενα τεστακι η μπεμπουλα γιατι ειναι πονηρη και ηθελε να δει αν μπορειτε να τα βγαζετε περα!

ΥΓ Με μπαμπα που σιδερωνει αλφαδι η μικρη και μαμα που θελει το κρασακι της, ζωαρα θα κανει το κοριτσακι σας χιχιχιχιχι!!!!!!!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ γλυκό μου κορίτσι!!! :wub::wub::wub: 

18 ώρες πρίν, Marilou77 είπε:

@Φραουλίνο, πριν έγραψε να καυεβατο κ χαθηκε τη τεχνολογια μου μεσα. Τεσπα εμενα θελανε να μου κανουνε νιπτ, την οποια κ εκανα γιατι επεμενε το αλλο μου μισο, του περισευαν 330€ βλεπετε, ενω ειχα καλη αυχενικη 1.7 κ γενικα ολα δειχναν καλα επρεπε να ακολουθησουμε το πρωτόκολλο κ ερωτω για το θεμα του αυτισμου φαινεται πουθενα κατι απο καπου; νομιζω πως οχι καμια μας δε ξερει κ δε γνωριζει για ολα τα αλλα ομως εστω κ με μικρές πιθανοτητες τρελαινομαστε, αντι να χαρουμε την πιο ευτυχισμενη περιοδο στη ζωη μιας γυναικας. Και τι αυτο το αγχος δεν εχει επιπτώσεις στο παιδι; στεναχωρια κακη ψυχολογια τσουπ στα υψη ο θυροειδης. Ο Θεός μας ευλόγησε να φερουμε στον κοσμο ενα παιδι, ας το αφησουμε στο θεο λοιπον. Εγω οταν ετρεχα με τη μαμα μου κ κοιμομουν κ στο νοσοκομειο, ελεγα εγω προσεχω τη μαμα μου κ η παναγια το παιδι μου. Δεν ξερω αν βοηθησα η τα εκανα χειροτερα αλλα για πραγματα που δεν περναν απο μας τα αφηνουμε αλλου. 

Έτσι είναι Μαριλου μου οπως τα λες!! Για τον αυτισμό μόνο κάποιες μορφές ανιχνεύονται πλέον με αμνιο όπως μου είπε ο γιατρός αλλά φυσικά όχι όλες..

Το θέμα είναι ότι γεννας ένα παιδί και ελπίζεις ότι όλα θα πάνε καλά στη ζωή του και φυσικά περνούν τα πρώτα χρόνια και τρέμεις μη δεν μιλήσει ή δεν περπατήσει στην ώρα του και και ένα σωρό άλλες αγωνίες! Δεν τελειώνει αυτό, το θέμα είναι οπως είπες και εσύ να αντιλαμβανομαστε ότι κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας αλλά δεν είναι εύκολη αυτή η αποδοχή! 

Ο άντρας μου αυτό μου λέει και εκείνος, ότι πρέπει να σκεφτόμαστε ότι σίγουρα θα πάνε όλα καλά γιατί θα πάνε αλλά ακόμα και αν είμαστε τόσο άτυχοι και δεν πάνε θα λέμε πάλι καλά που ότι ήταν βρέθηκε γιατί αυτό είναι το πιο σημαντικό και μαζί θα το αντιμετωπίσουμε και θα προχωρήσουμε μπροστά!

Είναι τόσο δύσκολο στην πράξη όμως όταν περιμένεις αποτελέσματα και υπάρχει έστω και ένα μικρό ενδεχόμενο να μην είναι καλά να είσαι απόλυτα ψύχραιμος και να λες ότι έρθει θα το αντιμετωπίσω.. Απαιτεί μηχανισμούς αμυνας που εγώ ειδικά αυτή την περίοδο τους έχω κοιμισμένους.. Ο άντρας μου επίσης μου λέει εσύ δεν είσαι έτσι, σε όλες τις δυσκολίες είσαι πάντα ψύχραιμη και τα αντιμετωπιζεις όλα με δυναμισμό.. Τώρα τι έχω πάθει και δεν μπορώ θα σας γελάσω!! 

16 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Παρασκευη θα την κανω..

Νομιζω 10 μερες μετα τα στελνουν!

Τόσο πολύ αργεί; Ήξερα ότι μέσα σε μια δυο εργάσιμες βγαίνει το 99% και μετά από δύο εβδομάδες τα τελευταία! 

2 ώρες πρίν, Rebecca85 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σας γράφω από το διαγνωστικό για τη καμπύλη ζαχαρου. Προς το παρόν μια χαρά την ήπια περιμένω τώρα για την τελευταία μέτρηση. Ελπίζω και τα αποτελέσματα να είναι εξίσου καλά.. Όσες την έχουν ήδη κάνει και παίρνουν το χαπι του θυρεοειδή το είχατε πάρει τη μέρα της καμπύλης? @Argyroula ούτε εμείς έχουμε κάνει καμία συζήτηση για λεφτά... Όπως και να έχει το τριχιλιαρο το θεωρω σίγουρο για αθηνα.

Καλημέρα!! Δεν θυμάμαι αν το ειχα πάρει αλλά δεν επηρεάζει στο ζάχαρο.. 

1 hour ago, Gogo1994 είπε:

Μόλις έκλεισα 29 Αυγούστου γ επιπέδου.Αυτο ήταν άρχισα ήδη να τρέμω κορίτσια.Εχω πολύ άγχος...να δούμε αν έφυγε το κομβίο η μειώθηκε...άρχισα να τα θυμάμαι όλα τώρα ότι άγχος κ φόβο κ στενοχώριαείχα περάσει μετά τη β επιπέδου 

Τι σου είχαν πει Γωγουλα μου; Να κάνεις αμνιο; Το κομβιο είναι πολύ συχνό από όσο γνωρίζω και δεν σημαίνει κάτι μόνο του.. Αλλά μπορείτε να το δείτε και με το γιατρό σου πριν πας στον εμβρυολόγος λογικά.. Εκτός αν είναι θέμα μηχανήματος! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ γλυκό μου κορίτσι!!! :wub::wub::wub: 

Έτσι είναι Μαριλου μου οπως τα λες!! Για τον αυτισμό μόνο κάποιες μορφές ανιχνεύονται πλέον με αμνιο όπως μου είπε ο γιατρός αλλά φυσικά όχι όλες..

Το θέμα είναι ότι γεννας ένα παιδί και ελπίζεις ότι όλα θα πάνε καλά στη ζωή του και φυσικά περνούν τα πρώτα χρόνια και τρέμεις μη δεν μιλήσει ή δεν περπατήσει στην ώρα του και και ένα σωρό άλλες αγωνίες! Δεν τελειώνει αυτό, το θέμα είναι οπως είπες και εσύ να αντιλαμβανομαστε ότι κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας αλλά δεν είναι εύκολη αυτή η αποδοχή! 

Ο άντρας μου αυτό μου λέει και εκείνος, ότι πρέπει να σκεφτόμαστε ότι σίγουρα θα πάνε όλα καλά γιατί θα πάνε αλλά ακόμα και αν είμαστε τόσο άτυχοι και δεν πάνε θα λέμε πάλι καλά που ότι ήταν βρέθηκε γιατί αυτό είναι το πιο σημαντικό και μαζί θα το αντιμετωπίσουμε και θα προχωρήσουμε μπροστά!

Είναι τόσο δύσκολο στην πράξη όμως όταν περιμένεις αποτελέσματα και υπάρχει έστω και ένα μικρό ενδεχόμενο να μην είναι καλά να είσαι απόλυτα ψύχραιμος και να λες ότι έρθει θα το αντιμετωπίσω.. Απαιτεί μηχανισμούς αμυνας που εγώ ειδικά αυτή την περίοδο τους έχω κοιμισμένους.. Ο άντρας μου επίσης μου λέει εσύ δεν είσαι έτσι, σε όλες τις δυσκολίες είσαι πάντα ψύχραιμη και τα αντιμετωπιζεις όλα με δυναμισμό.. Τώρα τι έχω πάθει και δεν μπορώ θα σας γελάσω!! 

Κορίτσι μου έτσι είναι όπως τα λες! Λες τουλάχιστον να έχει την υγεία του το παιδί (χρωμοσωμιακά-ανατομικοπαθολογικα) γιατί έχεις για τόσα να ανησυχήσεις ακόμα... το πέρασα το περνάω κ θα το ξανά περάσω... όταν έκανα τον Γιώργο ήμουν με το «αναπυξιολόγιο» στο χέρι... τι κάνει; Το κάνει; Ποτέ θα το κάνει; Άργησε; Μήπως κάτι πάει στραβά; Έχει πυρετό γιατί ; Έχει δέκατα γιατί; Τρώει πολύ ; Τρώει λίγο ; Κάποια στιγμή τα έπαιξα εντελώς ... γύρω στο χρόνο του Γιώργου άρχισα να απολαμβάνω ότι έχω παιδί και να το εμπιστεύομαι! Θέλει τεράστια υπομονή κορίτσια !!! Αν σας φαίνεται βουνό η εγκυμοσύνη τότε το μεγάλωμα θα σας βρει απροετοίμαστες .. (που φυσιολογικό είναι για όλες τις πρωτομανούλες ) 

να εύχεστε να είναι γερά αυτό έχει σημασία! 
επειδη όπως έχετε καταλάβει είμαι μια «παθούσα μαμά» και επειδή μια φορά δεβ εμπιστεύτηκα το ένστικτο μου από νωρίς , αποφάσισα να πάρω στα χέρια μου την εμβρυακή υγεία των παιδιών μου «τουλάχιστον χρωμοσωμιακά» από πολύ νωρίς...( κ ας μην υπήρχε λόγος κατά τους ιατρούς που με παρακολουθούσαν.. αλλά εγώ είμαι κ ακραίο παράδειγμα)Κάνοντας λήψη τροφοβλαστη με μοριακό καρυοτυπο , λίγο πιο επικίνδυνη εξέταση από την αμνιο, που όμως προσφέρουν την ίδια διάγνωση!

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ γλυκό μου κορίτσι!!! :wub::wub::wub: 

Έτσι είναι Μαριλου μου οπως τα λες!! Για τον αυτισμό μόνο κάποιες μορφές ανιχνεύονται πλέον με αμνιο όπως μου είπε ο γιατρός αλλά φυσικά όχι όλες..

Το θέμα είναι ότι γεννας ένα παιδί και ελπίζεις ότι όλα θα πάνε καλά στη ζωή του και φυσικά περνούν τα πρώτα χρόνια και τρέμεις μη δεν μιλήσει ή δεν περπατήσει στην ώρα του και και ένα σωρό άλλες αγωνίες! Δεν τελειώνει αυτό, το θέμα είναι οπως είπες και εσύ να αντιλαμβανομαστε ότι κάποια πράγματα δεν είναι στο χέρι μας αλλά δεν είναι εύκολη αυτή η αποδοχή! 

Ο άντρας μου αυτό μου λέει και εκείνος, ότι πρέπει να σκεφτόμαστε ότι σίγουρα θα πάνε όλα καλά γιατί θα πάνε αλλά ακόμα και αν είμαστε τόσο άτυχοι και δεν πάνε θα λέμε πάλι καλά που ότι ήταν βρέθηκε γιατί αυτό είναι το πιο σημαντικό και μαζί θα το αντιμετωπίσουμε και θα προχωρήσουμε μπροστά!

Είναι τόσο δύσκολο στην πράξη όμως όταν περιμένεις αποτελέσματα και υπάρχει έστω και ένα μικρό ενδεχόμενο να μην είναι καλά να είσαι απόλυτα ψύχραιμος και να λες ότι έρθει θα το αντιμετωπίσω.. Απαιτεί μηχανισμούς αμυνας που εγώ ειδικά αυτή την περίοδο τους έχω κοιμισμένους.. Ο άντρας μου επίσης μου λέει εσύ δεν είσαι έτσι, σε όλες τις δυσκολίες είσαι πάντα ψύχραιμη και τα αντιμετωπιζεις όλα με δυναμισμό.. Τώρα τι έχω πάθει και δεν μπορώ θα σας γελάσω!! 

Τίποτα δεν έχεις πάθει, οπως ήσουν είσαι, ολα παίζουν ρόλο, ορμονες; το αγνωστο για μας τις καινούριες μανουλες; και πολλα άλλα μη σου πω. Μπράβο στον αντρα σου, σωστά μιλάει!!! Λίγο κάπου ισως να χάθηκες μεσα σε ολα αυτα, τον δρομο ομως τον ξέρεις (τον σωστο) ακολουθησε τον.  Επισης αν θυμαμαι καλα ο δικος σου ο αντρας τό'χει με το σιδερο; Ξανά Μπράβο να του πεις!!!! Φιλάκια κορίτσι μου.

Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια μου...ολες οι μετρησεις ηταν πολυ καλες του μωρου...μας ταλαιπωρησε λιγο γιατι μας ειχε γυρισμενο τον πωπω αλλα με εστειλε για περπατημα κ να φαω κατι κ καπως μας γυρισε μετα κ τα ειδαμε ολα...οι φωτο μας ειχαν κ τον πλακουντα βεβαια μαζι αλλα μου τον εκοψε για να φαινεται μονο το μωρο.. πηγουνι ιδιο ο αντρας μου..365 γραμμαρια..μας ειπε οτι ειναι ομορφο μωρο αλλα δυσκολο γιατι δεν μας αφηνει να το δουμε, εβαζε συνεχεια τα χερια μπροστα στο προσωπο...επισης του ειπα για το  αιματωμπα κ μου ειπε οτι δεν βλεπει τιποτα ανησυχητικο κ η εγκυμοσυνη μου ειναι απολυτως φυσιολογικη...

Συγχαρητήρια, μπράβο τελεια ολα!! Βλεπω ο εμβρυολογος ξερει κ απο Photoshop χαχαχα, εμεις εχουμε κ τον πλακουντα στη φωτο χαχαχαχαχα. Το ζουζουνι σας ειναι ντροπαλό μωρέ, το γλυκουλι μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

 

Τόσο πολύ αργεί; Ήξερα ότι μέσα σε μια δυο εργάσιμες βγαίνει το 99% και μετά από δύο εβδομάδες τα τελευταία! 

 

Στο πρώτο 24-48ωρο βγαίνουν οι τρεις πρώτες κοινές τρισωμιες και η κυστικη ίνωση και το φύλο του μωρού! Όλα τα υπόλοιπα σε 15 μέρες ολοκληρώνονται.

 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια μου...ολες οι μετρησεις ηταν πολυ καλες του μωρου...μας ταλαιπωρησε λιγο γιατι μας ειχε γυρισμενο τον πωπω αλλα με εστειλε για περπατημα κ να φαω κατι κ καπως μας γυρισε μετα κ τα ειδαμε ολα...οι φωτο μας ειχαν κ τον πλακουντα βεβαια μαζι αλλα μου τον εκοψε για να φαινεται μονο το μωρο.. πηγουνι ιδιο ο αντρας μου..365 γραμμαρια..μας ειπε οτι ειναι ομορφο μωρο αλλα δυσκολο γιατι δεν μας αφηνει να το δουμε, εβαζε συνεχεια τα χερια μπροστα στο προσωπο...επισης του ειπα για το  αιματωμπα κ μου ειπε οτι δεν βλεπει τιποτα ανησυχητικο κ η εγκυμοσυνη μου ειναι απολυτως φυσιολογικη...

Μπράβο κοριτσάκι μου υπεροχα τα νέα σου!!! Είχε φουσκώσει ο μπαμπάς να φανταστώ από περηφάνια με το πιγούνι!! Πολύ καλά τα νέα και με το αιματωμα πάει και αυτό τώρα χαλαρή και ωραία ξεκίνα ψαξιματακια για το μπεμπέ.. :x

Αχ άσε και εμένα πείσμα κακό να μην αλλάζει θέση, δύο φορές έκανα διαλείμματα και με έβαζε να τρώω σοκολάτες τόσες που στο τέλος του λέω εντάξει θα κάνω εμετό τώρα αν πιέσετε λίγο παραπάνω τον υπέρηχο.. Χαχσχσ

Και οοοολο αυτό για να δει το δεξί πατουσάκι και να το μετρήσει γιατί δεν μας το έδειχνε με τίποτα! Όλα τα άλλα τα είχαμε δει.. :D

Just now, Geo81 είπε:

Κορίτσι μου έτσι είναι όπως τα λες! Λες τουλάχιστον να έχει την υγεία του το παιδί (χρωμοσωμιακά-ανατομικοπαθολογικα) γιατί έχεις για τόσα να ανησυχήσεις ακόμα... το πέρασα το περνάω κ θα το ξανά περάσω... όταν έκανα τον Γιώργο ήμουν με το «αναπυξιολόγιο» στο χέρι... τι κάνει; Το κάνει; Ποτέ θα το κάνει; Άργησε; Μήπως κάτι πάει στραβά; Έχει πυρετό γιατί ; Έχει δέκατα γιατί; Τρώει πολύ ; Τρώει λίγο ; Κάποια στιγμή τα έπαιξα εντελώς ... γύρω στο χρόνο του Γιώργου άρχισα να απολαμβάνω ότι έχω παιδί και να το εμπιστεύομαι! Θέλει τεράστια υπομονή κορίτσια !!! Αν σας φαίνεται βουνό η εγκυμοσύνη τότε το μεγάλωμα θα σας βρει απροετοίμαστες .. (που φυσιολογικό είναι για όλες τις πρωτομανούλες ) 

να εύχεστε να είναι γερά αυτό έχει σημασία! 
επειδη όπως έχετε καταλάβει είμαι μια «παθούσα μαμά» και επειδή μια φορά δεβ εμπιστεύτηκα το ένστικτο μου από νωρίς , αποφάσισα να πάρω στα χέρια μου την εμβρυακή υγεία των παιδιών μου «τουλάχιστον χρωμοσωμιακά» από πολύ νωρίς...( κ ας μην υπήρχε λόγος κατά τους ιατρούς που με παρακολουθούσαν.. αλλά εγώ είμαι κ ακραίο παράδειγμα)Κάνοντας λήψη τροφοβλαστη με μοριακό καρυοτυπο , λίγο πιο επικίνδυνη εξέταση από την αμνιο, που όμως προσφέρουν την ίδια διάγνωση!

Κορίτσι μου αν κατάλαβα καλά είχες κάνει λήψη τροφοβλαστη χωρίς να υπάρχουν ενδείξεις; Εγώ το σκέφτομαι πάρα πολύ για την αμνιο αν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος.. 

Just now, Marilou77 είπε:

Τίποτα δεν έχεις πάθει, οπως ήσουν είσαι, ολα παίζουν ρόλο, ορμονες; το αγνωστο για μας τις καινούριες μανουλες; και πολλα άλλα μη σου πω. Μπράβο στον αντρα σου, σωστά μιλάει!!! Λίγο κάπου ισως να χάθηκες μεσα σε ολα αυτα, τον δρομο ομως τον ξέρεις (τον σωστο) ακολουθησε τον.  Επισης αν θυμαμαι καλα ο δικος σου ο αντρας τό'χει με το σιδερο; Ξανά Μπράβο να του πεις!!!! Φιλάκια κορίτσι μου.

Ναι ο αντρουλης μου είναι αυτός!! :-D Ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου κοριτσάκι μου! 

Λοιποοον και τώρα αφού τα διάβασα όλα και απάντησα στα περισσότερα θα σας πω και τα δικά μου νέα.. Μίλησα με το γιατρό μου χθες βράδυ! Του είπα ότι θέλω να τα πούμε από κοντά και θα τον δω την άλλη εβδομάδα.. 

Είχε ήδη μιλήσει με τον εμβρυολόγο στο τηλ.. Μου είπε εγώ σου λέω ότι το μωρακι σου δεν έχει απολύτως τίποτα και μη φοβασαι, από κει και πέρα επειδή πλέον δεν αφήνουμε ούτε το ένα στο εκατομμύριο αν κάτι δούμε είναι άλλο θέμα.. Του είπα ότι ο εμβρυολόγος σύστησε αμνιοπαρακέντηση και δεν το σχολίασε μου είπε καλύτερα από κοντα..

Για το αμνιακο θα το ξαναδούμε και μαζί, μου είπε ότι το 50% των γυναικών που έχουν αυξημένο είναι χωρίς αιτία και το υπόλοιπο σχεδόν 50 είναι ζάχαρο.. Ελάχιστες περιπτώσεις υπάρχουν που σχετίζεται με ανωμαλία του μωρού και εκείνον δεν τον ανησυχεί.. 

Αυτός το μετράει με τη μέθοδο των τεσσάρων λιμνών ενώ ο εμβρυολόγος μόνο τη βαθυτερη λιμνη.. 

Και βρε κορίτσια να σας ζητήσω μια χαζή χάρη;; Μπορείτε σας παρακαλώ να δείτε στις β επιπέδου πόσο σας είχαν μετρήσει τη βαθυτερη λιμνη αμνιακου; Το γράφει στη φόρμα που συμπληρώνουν είναι μια από τις βασικές μετρήσεις.. Συγνώμη που το ζητάω αυτο αλλά με έχει αγχώσει αυτό το πράγμα και ίσως να μην υπάρχει κανένας λόγος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου υπεροχα τα νέα σου!!! Είχε φουσκώσει ο μπαμπάς να φανταστώ από περηφάνια με το πιγούνι!! Πολύ καλά τα νέα και με το αιματωμα πάει και αυτό τώρα χαλαρή και ωραία ξεκίνα ψαξιματακια για το μπεμπέ.. :x

Αχ άσε και εμένα πείσμα κακό να μην αλλάζει θέση, δύο φορές έκανα διαλείμματα και με έβαζε να τρώω σοκολάτες τόσες που στο τέλος του λέω εντάξει θα κάνω εμετό τώρα αν πιέσετε λίγο παραπάνω τον υπέρηχο.. Χαχσχσ

Και οοοολο αυτό για να δει το δεξί πατουσάκι και να το μετρήσει γιατί δεν μας το έδειχνε με τίποτα! Όλα τα άλλα τα είχαμε δει.. :D

Κορίτσι μου αν κατάλαβα καλά είχες κάνει λήψη τροφοβλαστη χωρίς να υπάρχουν ενδείξεις; Εγώ το σκέφτομαι πάρα πολύ για την αμνιο αν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος.. 

Ναι ο αντρουλης μου είναι αυτός!! :-D Ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου κοριτσάκι μου! 

Λοιποοον και τώρα αφού τα διάβασα όλα και απάντησα στα περισσότερα θα σας πω και τα δικά μου νέα.. Μίλησα με το γιατρό μου χθες βράδυ! Του είπα ότι θέλω να τα πούμε από κοντά και θα τον δω την άλλη εβδομάδα.. 

Είχε ήδη μιλήσει με τον εμβρυολόγο στο τηλ.. Μου είπε εγώ σου λέω ότι το μωρακι σου δεν έχει απολύτως τίποτα και μη φοβασαι, από κει και πέρα επειδή πλέον δεν αφήνουμε ούτε το ένα στο εκατομμύριο αν κάτι δούμε είναι άλλο θέμα.. Του είπα ότι ο εμβρυολόγος σύστησε αμνιοπαρακέντηση και δεν το σχολίασε μου είπε καλύτερα από κοντα..

Για το αμνιακο θα το ξαναδούμε και μαζί, μου είπε ότι το 50% των γυναικών που έχουν αυξημένο είναι χωρίς αιτία και το υπόλοιπο σχεδόν 50 είναι ζάχαρο.. Ελάχιστες περιπτώσεις υπάρχουν που σχετίζεται με ανωμαλία του μωρού και εκείνον δεν τον ανησυχεί.. 

Αυτός το μετράει με τη μέθοδο των τεσσάρων λιμνών ενώ ο εμβρυολόγος μόνο τη βαθυτερη λιμνη.. 

Και βρε κορίτσια να σας ζητήσω μια χαζή χάρη;; Μπορείτε σας παρακαλώ να δείτε στις β επιπέδου πόσο σας είχαν μετρήσει τη βαθυτερη λιμνη αμνιακου; Το γράφει στη φόρμα που συμπληρώνουν είναι μια από τις βασικές μετρήσεις.. Συγνώμη που το ζητάω αυτο αλλά με έχει αγχώσει αυτό το πράγμα και ίσως να μην υπάρχει κανένας λόγος! 

Ξανα χαθηκες ξανα χαθηκες.....!!!! Αχ κοριτσι μου γλυκο αφου ο γιατρος σου δεν ανησυχεί, γιατι μου ταραζεσαι τοσο, λοιπον μολις είδα τα δικα μου

Στην β επιπέδου λεει ποσοτητα αμνιακου υγρου φυσιολογικη, ουτε καν νουμερο, μετα απο δυο βδομαδες που ξαναπηγα για τον τραχηλο λεει βαθύτερη λιμνη 4,5  κ πισω στις παρατηρήσεις ότι ειναι φυσιολογικη, δε γραφει τιποτα για ορια , απο σενα τα εχω μαθει :wink:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...