Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια μου ομορφα!!!! Μολις γύρισα απο γιατρό, ο τραχηλος ανεβηκε απο 15mm στα 20 mm, κ η χοανη φανηκε λιγο να εκλεισε, ελαχιστα, η εμβρυολογος ειπε οτι δε θα κλεισει, τεσπα. Το μωρο ειναι 825γρ κ αρκετα κινητικο, απο την αλλη βδομαδα, θα ξεκινησω κ τις ενεσεις κορτιζόνη για καθε ενδεχομενο να ωριμάσουν τα πνευμονακια του. Μπορει να ανεβηκε ο τραχηλος αλλα συνεχιζουμε οπως πριν περπατημα σαν τη χελωνα μεσα στο σπιτι για να μη χρειαστεί να κανω ενεσεις για θρόμβωση, ειπε να φτασουμε τις 33 βδομαδες κ μετα οσο παει δε θα αγχωθουμε. Δοξα τω Θεό ολα καλα κ που σηκωνομαι μεσα στο σπιτι κ δε χρειάζεται να νοσηλευτω παλι καλά, κουτσου κουτσου θα περασει ο καιρος, δε θα γεννηθεί; θα γεννηθει, θα του πω εγω μετα που με εκλεισε μεσα καλοκαιριατικα χαχαχαχαχα, παλι καλα που δε πηρα μαγιό εγκυμοσύνης τζαμπα 60€ θα έδινα, ουφ αυτα τα ολιγα αγαπημενες μου.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Ειναι μια παραλλαγη σε μια αρτηρια , αυτο δε θεωρειται κατι παθολογικο αλλα σχετιζεται με καποιες χρωμοσωμικες ανωμαλιες.

Η αυχενικη μου ηταν παρα πολυ καλη και δεν ειχα κανει κατι τοτε.

Εγω 19 Μαρτιου 2019 γεννησα και περιμενω κοριτσακι παλι.

Τι ωραία που θα είναι δυο αδερφού λες κοντά κοντά! Εύχομαι ότι καλύτερο!!! Ποτε περιμένεις τα αποτελέσματα της αμνιο; Καλή τυχη εύχομαι! Όλα να πάνε κατ ευχήν! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τι ωραία που θα είναι δυο αδερφού λες κοντά κοντά! Εύχομαι ότι καλύτερο!!! Ποτε περιμένεις τα αποτελέσματα της αμνιο; Καλή τυχη εύχομαι! Όλα να πάνε κατ ευχήν! 

Παρασκευη θα την κανω..

Νομιζω 10 μερες μετα τα στελνουν!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Κορίτσια μου ομορφα!!!! Μολις γύρισα απο γιατρό, ο τραχηλος ανεβηκε απο 15mm στα 20 mm, κ η χοανη φανηκε λιγο να εκλεισε, ελαχιστα, η εμβρυολογος ειπε οτι δε θα κλεισει, τεσπα. Το μωρο ειναι 825γρ κ αρκετα κινητικο, απο την αλλη βδομαδα, θα ξεκινησω κ τις ενεσεις κορτιζόνη για καθε ενδεχομενο να ωριμάσουν τα πνευμονακια του. Μπορει να ανεβηκε ο τραχηλος αλλα συνεχιζουμε οπως πριν περπατημα σαν τη χελωνα μεσα στο σπιτι για να μη χρειαστεί να κανω ενεσεις για θρόμβωση, ειπε να φτασουμε τις 33 βδομαδες κ μετα οσο παει δε θα αγχωθουμε. Δοξα τω Θεό ολα καλα κ που σηκωνομαι μεσα στο σπιτι κ δε χρειάζεται να νοσηλευτω παλι καλά, κουτσου κουτσου θα περασει ο καιρος, δε θα γεννηθεί; θα γεννηθει, θα του πω εγω μετα που με εκλεισε μεσα καλοκαιριατικα χαχαχαχαχα, παλι καλα που δε πηρα μαγιό εγκυμοσύνης τζαμπα 60€ θα έδινα, ουφ αυτα τα ολιγα αγαπημενες μου.

Πολυ θετικά τα νέα σ κοπέλα μ συνέχισε έτσι κ ολα θ πανε καλα μέχρι τέλους!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Παρασκευη θα την κανω..

Νομιζω 10 μερες μετα τα στελνουν!

Καλή τυχη! Στον τροφοβλαστη παντως τα πιο κοινα σύνδρομα στα λένε σε δυο μέρες το πολύ. 

Θα περιμένω νέα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marilou77 said:

Κορίτσια μου ομορφα!!!! Μολις γύρισα απο γιατρό, ο τραχηλος ανεβηκε απο 15mm στα 20 mm, κ η χοανη φανηκε λιγο να εκλεισε, ελαχιστα, η εμβρυολογος ειπε οτι δε θα κλεισει, τεσπα. Το μωρο ειναι 825γρ κ αρκετα κινητικο, απο την αλλη βδομαδα, θα ξεκινησω κ τις ενεσεις κορτιζόνη για καθε ενδεχομενο να ωριμάσουν τα πνευμονακια του. Μπορει να ανεβηκε ο τραχηλος αλλα συνεχιζουμε οπως πριν περπατημα σαν τη χελωνα μεσα στο σπιτι για να μη χρειαστεί να κανω ενεσεις για θρόμβωση, ειπε να φτασουμε τις 33 βδομαδες κ μετα οσο παει δε θα αγχωθουμε. Δοξα τω Θεό ολα καλα κ που σηκωνομαι μεσα στο σπιτι κ δε χρειάζεται να νοσηλευτω παλι καλά, κουτσου κουτσου θα περασει ο καιρος, δε θα γεννηθεί; θα γεννηθει, θα του πω εγω μετα που με εκλεισε μεσα καλοκαιριατικα χαχαχαχαχα, παλι καλα που δε πηρα μαγιό εγκυμοσύνης τζαμπα 60€ θα έδινα, ουφ αυτα τα ολιγα αγαπημενες μου.

Αχ κοριτσακι μου τι τελεια νεα ειναι αυτα με τον τραχηλο!!!! Να αυξηθει και αλλο ευχομαιιιι!!!! Ενταξει ξαπλαρωσε τωρα και θα παμε του χρονου με τις μαγιουδαρες μας και τα μωρα μας για μπανια!!!! Ζωηρος και αφρατουλης λοιπον ο μπεμπακος σου!!!! Δε δειχνει και το μαλλι ο υπερηχος να βλεπαμε τη μπουκλα!!!!

Just now, fairy-mary said:

Παρασκευη θα την κανω..

Νομιζω 10 μερες μετα τα στελνουν!

Καλη επιτυχια γλυκια μου! Αντε να φυγει και αυτο!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ αχ κάθε εγκυμοσύνη και τα μικρά της θεματάκια!!!!Σημερα είπα να περπατήσω λίγο να ηρεμήσει και το μωρό που με έχει ταράξει στην κλωτσιά επειδή το στεναχώρησα!!!Ειπα θα τα αφήσω πίσω μου και θα προσεύχομαι να είναι όλα καλά για όλες....Στο τέλος θα το δείτε όλες μας θα κάνουμε υγιέστατα τσουπρακια και τσούπρες και θα τους λέμε αξίζατε κάθε ταλαιπωρία και ας μου κόβονταν τα πόδια!!!Σας ευχαριστώ πολυυυ....Ξέρω ότι υπάρχουν και χειρότερα για αυτό ας αντιμετωπίσουμε τα απλά αφού και οι γιατροί μας είναι καθησυχαστικοί!!!!
 

 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αχ κοριτσακι μου τι τελεια νεα ειναι αυτα με τον τραχηλο!!!! Να αυξηθει και αλλο ευχομαιιιι!!!! Ενταξει ξαπλαρωσε τωρα και θα παμε του χρονου με τις μαγιουδαρες μας και τα μωρα μας για μπανια!!!! Ζωηρος και αφρατουλης λοιπον ο μπεμπακος σου!!!! Δε δειχνει και το μαλλι ο υπερηχος να βλεπαμε τη μπουκλα!!!!

Καλη επιτυχια γλυκια μου! Αντε να φυγει και αυτο!

@Υβόννη μου,  κοιτα το μποι το πηρε απο τον μπαμπά ε το αφρατουλης απο τη μαμα χαχαχα, πλακα πλακα οπως ειπε κ η εμβυολογος μας βολευει να ειναι μεγαλο το παιδι σε περίπτωση προωρου τοκετού. Ε ναι πια μισές δουλειές κανουν κι αυτοι οι υπέρηχοι, τα βασικά δε δειχνουν, θα χει δε θα χει μπουκλα το παιδι; χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 said:

@Υβόννη μου,  κοιτα το μποι το πηρε απο τον μπαμπά ε το αφρατουλης απο τη μαμα χαχαχα, πλακα πλακα οπως ειπε κ η εμβυολογος μας βολευει να ειναι μεγαλο το παιδι σε περίπτωση προωρου τοκετού. Ε ναι πια μισές δουλειές κανουν κι αυτοι οι υπέρηχοι, τα βασικά δε δειχνουν, θα χει δε θα χει μπουκλα το παιδι; χαχαχα

Το ξερω κοριτσι μου οτι μας βολευει να εινακ μεγαλουλης! Θα πανε ολα καλα!! Πολυ σημαντικο που μεγαλωσε ο τραχηλος!!!! Πολυ χαρηκα για σενα!!

Τοση καουρα, τοσα κριτσινια να μην ξερουμε αν απεδωσε; Τστστσστσ πρεπει να εξελιχθει η επιστημη χαχαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

@Υβόννη μου,  κοιτα το μποι το πηρε απο τον μπαμπά ε το αφρατουλης απο τη μαμα χαχαχα, πλακα πλακα οπως ειπε κ η εμβυολογος μας βολευει να ειναι μεγαλο το παιδι σε περίπτωση προωρου τοκετού. Ε ναι πια μισές δουλειές κανουν κι αυτοι οι υπέρηχοι, τα βασικά δε δειχνουν, θα χει δε θα χει μπουκλα το παιδι; χαχαχα

Τι τέλεια νέα είναι αυτά κοπέλα μου!!!!άντε σου εύχομαι σε κάθε υπέρηχο με έναν τράχηλο που όλο μακραίνει ή έστω μένει σταθερός κ κλειστός!!!τέλεια τα νέα κ με τον μπέμπη σου!άντε κ κοντεύει το κιλό το μωράκι σου:x όλα καλαααα:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria είπε:

Τι τέλεια νέα είναι αυτά κοπέλα μου!!!!άντε σου εύχομαι σε κάθε υπέρηχο με έναν τράχηλο που όλο μακραίνει ή έστω μένει σταθερός κ κλειστός!!!τέλεια τα νέα κ με τον μπέμπη σου!άντε κ κοντεύει το κιλό το μωράκι σου:x όλα καλαααα:-D

Κοριτσάκι μου εσυ πως εισαι; επεστρεψες ή θα μεινεις εκει; η μαμα σου πως ειναι; μεσα στη στεναχώρια της σίγουρα θα χαρηκε που σε ειδε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Κοριτσάκι μου εσυ πως εισαι; επεστρεψες ή θα μεινεις εκει; η μαμα σου πως ειναι; μεσα στη στεναχώρια της σίγουρα θα χαρηκε που σε ειδε.

Ήταν πολύ συγκινητικά!!μόλις ειδωθηκαμε,βάλαμε τα κλάματα.αυριο βραδάκι γυρίζουμε.θα κάτσω εδώ λίγο ακόμα.θα πάω αύριο στα μνήματα να δω την γιαγιουλα μου.ειμαι πάντως πολύ καλύτερα τώρα που είδα κ την μαμά μου.σε ευχαριστώ που ρωτας:x:-P

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα μανουλες τι κάνετε?? Ποτε έχετε τώρα ραντεβου στο γιατρό ξανά?? 

Καλημέρα κορίτσι μου πως είσαι? Καλημέρα σε ολες !!! Εγώ ξύπνησα πάλι με απότομο φτερνισμα και κραμπα στην κοιλιά. Το παθαίνω κάποιες μέρες τώρα...ειναινπολυ ενοχλητικό. Κατά τ άλλα όλα μια χαρά!! Κανονικα 2 Σεπτέμβρη  πάω (από 28 Ιουλίου τελευταία φορά.) :/ ξενέρωμα...μου είπε όμως αν θέλω οτιδήποτε ότι μπορεί να με δει στην κλινική (στο Μητέρα) οπότε αν δεν μπορώ να περιμένω θα πάω να σκάσω το 50ευρω μου γιατι τα ραντεβού αυτά είναι και καυτά πως να το κάνουμε!! Χιχι (στον γιατρό δεν πληρώνω) Αληθεια δεν έχουμε πει ποτέ για λεφτά! Ξέρετε πόσα παίρνει ο/η γυναικολογος στην γέννα η κλινική κλπ. 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σας γράφω από το διαγνωστικό για τη καμπύλη ζαχαρου. Προς το παρόν μια χαρά την ήπια περιμένω τώρα για την τελευταία μέτρηση. Ελπίζω και τα αποτελέσματα να είναι εξίσου καλά.. Όσες την έχουν ήδη κάνει και παίρνουν το χαπι του θυρεοειδή το είχατε πάρει τη μέρα της καμπύλης? @Argyroula ούτε εμείς έχουμε κάνει καμία συζήτηση για λεφτά... Όπως και να έχει το τριχιλιαρο το θεωρω σίγουρο για αθηνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...