Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι σας έλεγα χθες ότι κοιμάμαι σαν ζώο... 4 ώρες κοιμήθηκα σήμερα και όχι σερί. Και ο μπέμπης από τις 5 μέχρι τις 7.30 που σηκώθηκα πια από το κρεβάτι γιατί βαρέθηκα να προσπαθώ ήταν ξύπνιος και κλωτσαγε πααααρα πολύ. 

@MumMaria κορίτσι μου συλλυπητήρια! Συχνά σκέφτομαι ότι θέλω να φτάσω τα χρόνια της γιαγιάς μου και τόσο καλά όσο έχουν πάει μεχρι τα 90! Παρολαυτα κάθε απώλεια μας γεμίζει θλίψη! Πιστεύω Καλά το σκέφτηκες για την τελετή! 

@Φραουλίνο όπως σου λένε και τα κορίτσια κι εγω κρατάω ότι είναι καθησυχαστικος! Κι εσένα πιο ήρεμη σε ακούω και πολύ το θαυμάζω αυτό! Για το αμνιακο τι σου είπε? Πως θα το παρακολουθήσετε? Σε σχέση με το ζάχαρο η όχι? 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο said:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! @MumMaria μου συλλυπητήρια για τη γιαγιάκα σου κοπέλα μου!! :sad: Θα δεις τη μανούλα σου τώρα και όλα θα πάνε καλά όπως λες!

Λοιπόν εμάς τα νέα μας έχουν ως εξής: η κοιλία αυξήθηκε άλλο ένα χιλιοστό αλλά όλα τα υπόλοιπα γύρω γύρω καλά! Δεν ξαφνιάστηκε και μας είπε ότι προφανώς υπάρχει κάποια στενωση που δεν αφήνει το υγρό να κυκλοφορήσει ελεύθερα και γι'αυτο πρηζεται η κοιλία.. Αυτό λογικά στην πορεία θα ανοίξει και θα γίνει φυσιολογικό! Θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες και αν δεν έχει ακόμα φύγει λέει αμνιοπαρακέντηση! Βέβαια είπε ότι λογικά δεν είναι κάτι και μετά κάποια στιγμή θα το δούμε ξαφνικα να έχει φύγει αλλά οκ! Το αμνιακό πήγε 8..Δεν συνδέει το ένα με το άλλο αλλά και πάλι μας προβληματίζει η τιμή! Μπορεί είπε να μην υπάρχει κανένας λόγος γι'αυτό αλλά το κοιτάμε..

Ήταν καθησυχαστικος γενικά σήμερα αλλά δεν σας κρύβω ότι και άλλη αναμονή μου φαίνεται βουνό! 

Φραουλινο μου εμενα τα εα μου ακουγονται πολυ καλα! Ειναι εκνευριστικο που θα εχεις εξτρα αναμονη αλλα απο την αλλη αν ο εμβρυολογος και ειδικα ο συγκεκριμενος που δε χαριζεται ειναι ηρεμος, εχεις κι εσυ καθε λογο να εισαι. Για το αμνιακο τωρα δεν ξερω γιατι ανεβαινει, ισως ειναι ο οργανισμος σου απλα ετσι αλλα ναι δεν χανετε κατι να το κοιτατε. Πολυ σημαντικο βεβαια οτι δε συνδεει το ενα με το αλλο οπως την αλλη φορα. Λιγο ακομη υπομονη κοριτσι μου αλλα μην εισαι με μια κλεψυδρα μεχρι το επομενο ραντεβου. οσο μπορεις βαλε πραγματακια να κανεις να εστιαστεις αλλου.

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Σημερα ενώ κοιμήθηκα τέλεια ξύπνησα με ένα στομάχι χάλια. Ελπίζω σιγά σιγά να συνέλθω.. Ο μπέμπης ακάθεκτος και σήμερα. Συνεχίζει να εξασκείται στην κοιλιά μου. Δίνει πόνο όλη μέρα. Σε κάποια φάση σχεδόν με πόνεσε.. Χαχαχαχα 

@Υβόννη τώρα που θα γυρίσει ο άντρας μου πρέπει να τσεκάρω και τις επιδόσεις του στο σιδέρωμα. Τσάμπα τον παντρεύτηκα;; Χαχαχαχαχα

@Φραουλίνο πολύ θετικά τα νέα σου! Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Θετική σκέψη και θα δεις οι μέρες θα περάσουν νεράκι..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Να ξέρεις, μαριλου μου, πολύ συγκινήθηκα με το μνμ σου:x

Αχ αυτές οι β επιπέδου.απο 40 κύματα μας περνάνε.κοπελα μου προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω,είναι ένα πολύ συχνό ευρημα απ'όσο ξέρω κ τις περισσότερες φορές εξαφανίζεται μέχρι τον τοκετό.ενα παραπάνω στην περίπτωση σας που είναι τόσο λίγο εκτός ορίων.ολα καλά θα είναι,είμαι σίγουρη.πιστεψε στο μωράκι σου.

@Φραουλίνο μου καλή επιτυχία αύριο,να πάνε όλα καλά ,να ηρεμήσεις κι εσύ κ ο αντρουλης σου,να δείτε το μωράκι σας κ να βγάλετε από το μυαλό σας κάθε δυσάρεστο σενάριο.σου στέλνω την θετική μου σκέψη γλυκιά μου.

@Mary fairy καλή επιτυχία κ στην αμνιο.να σκέφτεσαι ότι είναι απλά η επιβεβαίωση στο ότι το μωράκι σας είναι υγιές κ τίποτα παραπάνω.ολα καλά θα πάνε.

Κορίτσια μου εγώ σήμερα δεν πήγα Καβάλα,αύριο πρωί τελικά.λεθανε η γιαγιά μου τα ξημερώματα κ η κηδεία έγινε σήμερα στις 5.το συζήτησα κ με τον άντρα μου κ με την μαμά μου κ είπαμε καλύτερα να μην παρευρεθώ εκεί.κ λόγω φόρτισης αλλά κ λόγου του ιού.θα πάω αύριο να ανάψω ένα κεράκι στο μνήμα της κ να δω την μαμά μου.δεμ σας κρύβω ότι στεναχωρέθηκα αρκετά αλλά όλα μέσα στην ζωή είναι.αυριο θα είμαι σίγουρα καλύτερα.

Μαρακι μ ζωή σε εσάς να τη θυμάστε κ να σας προσέχει.. Εχω χάσει και τις 2 γιαγιάδες μ κ ξέρω πως είναι ν λυπεί τ γυναικείο προτυπο.. Ευχομαι ν περασετε ομορφες στιγμες με την οικογένεια σ τώρα!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααα κοριτσιααα! Δυστυχώς έπεσα πάρα πολύ κλάμα και κακό!!!Τι να σας πρωτοπώ!Ψυχολογία 0! ο εμβρυολογος μου το είπε για την αμνιο αλλά νομίζω ότι περισσότερο το έκανε γιατί έπρεπε να είναι καλυμμένος όπως είπατε και εσείς κορίτσια!Μιλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε <<καλά πας καλά;Σε έχω αφήσει μέχρι τώρα  για να το κάνω τώρα;;Δεν θα μπούμε στην διαδικασία αμνιοπαρακέντησης για το τίποτα!!!Απλά θα το παρακολουθούμε και  εάν δεν έχει φύγει μέχρι τότε θα του δώσουμε μια αντιβίωση και τελείωσε.> > Αυτά είπε ο γιατρός μου και η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα μα καλά γιατί να μην φύγει και να του δώσουμε καλά καλά πριν γεννηθεί αντιβίωση;Αφήστε πολύ ευαισθησία την οποία μου είπανε να αποβάλλω γιατί θα έρθουνε και αλλά και ο μικρός θέλει δυνατή μαμά!!!Πφφφ!Και σαν να μην έφτασαν όλα αυτά κάναμε καλλιέργεια κόλπου και το αποτέλεσμα έλεγε μύκητες candida και αιμολυτικό στρεπτόκοκκο τύπου β!Μου έγραψε επίσης να κάνω το συντομότερο την καμπύλη σακχάρου γιατί το μωρό έχει περισσότερο βάρος από ότι πρέπει σε σχέση με τα 2 κιλά που έχω πάρει εγώ σε 2 μήνες! όπως επίσης κολπική κρέμα και amoxil για τον στρεπτόκοκκο!Αυτά τα λίγα πέρασα από χθες...Και όσο και αν δεν μπορώ πρέπει να σκεφτώ θετικά!

 

@Eirini1988 έβαλα τον σύντροφο μου να σιδερώσει μια μέρα και τα παράτησε στο 2λεπτο! χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina28 είπε:

Καλησπέρααααα κοριτσιααα! Δυστυχώς έπεσα πάρα πολύ κλάμα και κακό!!!Τι να σας πρωτοπώ!Ψυχολογία 0! ο εμβρυολογος μου το είπε για την αμνιο αλλά νομίζω ότι περισσότερο το έκανε γιατί έπρεπε να είναι καλυμμένος όπως είπατε και εσείς κορίτσια!Μιλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε <<καλά πας καλά;Σε έχω αφήσει μέχρι τώρα  για να το κάνω τώρα;;Δεν θα μπούμε στην διαδικασία αμνιοπαρακέντησης για το τίποτα!!!Απλά θα το παρακολουθούμε και  εάν δεν έχει φύγει μέχρι τότε θα του δώσουμε μια αντιβίωση και τελείωσε.> > Αυτά είπε ο γιατρός μου και η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα μα καλά γιατί να μην φύγει και να του δώσουμε καλά καλά πριν γεννηθεί αντιβίωση;Αφήστε πολύ ευαισθησία την οποία μου είπανε να αποβάλλω γιατί θα έρθουνε και αλλά και ο μικρός θέλει δυνατή μαμά!!!Πφφφ!Και σαν να μην έφτασαν όλα αυτά κάναμε καλλιέργεια κόλπου και το αποτέλεσμα έλεγε μύκητες candida και αιμολυτικό στρεπτόκοκκο τύπου β!Μου έγραψε επίσης να κάνω το συντομότερο την καμπύλη σακχάρου γιατί το μωρό έχει περισσότερο βάρος από ότι πρέπει σε σχέση με τα 2 κιλά που έχω πάρει εγώ σε 2 μήνες! όπως επίσης κολπική κρέμα και amoxil για τον στρεπτόκοκκο!Αυτά τα λίγα πέρασα από χθες...Και όσο και αν δεν μπορώ πρέπει να σκεφτώ θετικά!

 

@Eirini1988 έβαλα τον σύντροφο μου να σιδερώσει μια μέρα και τα παράτησε στο 2λεπτο! χαχαχχα

@Athina28 ο γιατρός είπε ΑΝ δεν εχει φύγει οτι θα παρει αντιβιωση,  ΑΝ φυγει, που θα φυγει, δε θα παρει ΤΙΠΟΤΑ, και λεμε τωρα κ αυτο να γίνει το οτι θα φυγει ΜΟΝΟ με αντιβίωση δε σε χαροποιει;( απο το να γινει κατι αλλο;) εσυ με αντιβίωση δε θα ξεπεράσεις του μυκητες; Ολα καλα ειναι λοιπον, κριμα μονο που δεν εχει βρεθει καμια αντιβιωση για το αγχος, γιατι απο αυτο κινδυνεύουμε ολες μας χιχιχι. Και τωρα παμε στα ουσιώδη :tongue:επειδή δεν με αφήνει ο καλος μου να κανω τιποτα πια, προτιμάει να τα φοράει έτσι ασιδερωτα τα απλωνει καλα κ μετα τα περναει λιγο με το χερι απο πανω, χαχαχαχα τουλαχιστον ο δικος σου το προσπάθησε, οφειλεις μα του το αναγνωρισεις;

 

Just now, Marilou77 είπε:

@Athina28 ο γιατρός είπε ΑΝ δεν εχει φύγει οτι θα παρει αντιβιωση,  ΑΝ φυγει, που θα φυγει, δε θα παρει ΤΙΠΟΤΑ, και λεμε τωρα κ αυτο να γίνει το οτι θα φυγει ΜΟΝΟ με αντιβίωση δε σε χαροποιει;( απο το να γινει κατι αλλο;) εσυ με αντιβίωση δε θα ξεπεράσεις του μυκητες; Ολα καλα ειναι λοιπον, κριμα μονο που δεν εχει βρεθει καμια αντιβιωση για το αγχος, γιατι απο αυτο κινδυνεύουμε ολες μας χιχιχι. Και τωρα παμε στα ουσιώδη :tongue:επειδή δεν με αφήνει ο καλος μου να κανω τιποτα πια, προτιμάει να τα φοράει έτσι ασιδερωτα τα απλωνει καλα κ μετα τα περναει λιγο με το χερι απο πανω, χαχαχαχα τουλαχιστον ο δικος σου το προσπάθησε, οφειλεις μα του το αναγνωρισεις;

 

Υ.Γ.Επισης τι αλλο ειπε ο γιατρος σου δε θα κανει αμνιο για το ΤΙΠΟΤΑ , τιποτα δεν εχει ο γιος σου ολα ειναι τέλεια. Φιλάκια πολλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

@Athina28 ο γιατρός είπε ΑΝ δεν εχει φύγει οτι θα παρει αντιβιωση,  ΑΝ φυγει, που θα φυγει, δε θα παρει ΤΙΠΟΤΑ, και λεμε τωρα κ αυτο να γίνει το οτι θα φυγει ΜΟΝΟ με αντιβίωση δε σε χαροποιει;( απο το να γινει κατι αλλο;) εσυ με αντιβίωση δε θα ξεπεράσεις του μυκητες; Ολα καλα ειναι λοιπον, κριμα μονο που δεν εχει βρεθει καμια αντιβιωση για το αγχος, γιατι απο αυτο κινδυνεύουμε ολες μας χιχιχι. Και τωρα παμε στα ουσιώδη :tongue:επειδή δεν με αφήνει ο καλος μου να κανω τιποτα πια, προτιμάει να τα φοράει έτσι ασιδερωτα τα απλωνει καλα κ μετα τα περναει λιγο με το χερι απο πανω, χαχαχαχα τουλαχιστον ο δικος σου το προσπάθησε, οφειλεις μα του το αναγνωρισεις;

 

Προφανώς και ναι!Ξερω ότι υπάρχουνε και χειρότερα και θα βγούμε νικητές από αυτό!!!χαχαχαχ μακάρι να υπήρχε κάτι για το άγχος!Ένα σιροπάκι  ένα κάτι τέλος παντων:D

Σκέψου ότι τον τράβηξα και βιντεο να έχω να θυμάμαι την προσπάθεια!!!Τωρα τα κάνω εγώ!και ασιδέρωτα δεν είναι κακα στην ανάγκη!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 είπε:

Προφανώς και ναι!Ξερω ότι υπάρχουνε και χειρότερα και θα βγούμε νικητές από αυτό!!!χαχαχαχ μακάρι να υπήρχε κάτι για το άγχος!Ένα σιροπάκι  ένα κάτι τέλος παντων:D

Σκέψου ότι τον τράβηξα και βιντεο να έχω να θυμάμαι την προσπάθεια!!!Τωρα τα κάνω εγώ!και ασιδέρωτα δεν είναι κακα στην ανάγκη!

Ολα είναι καλα κούκλα !!εχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου !κ προσπαθησε να χαλαρώσεις από εδώ κ περα !!ολες είμαστε με αγχος ,,αλλα με κάποιον τρόπο προσπαθούμε να το καταπολεμήσουμε !!!εστω με ένα μαγικό σιροπι !!χχαχχα

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Papakι είπε:

@Φραουλίνο μου αισιόδοξα τα ακούω τα πράγματα παρά πολύ...Καταλαβαίνω ότι σου φαίνονται άπειρες οι δύο εβδομάδες αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις...Αφού και ο γιατρός ήταν καθησυχαστικος!!!!Αυτό για το αμνιακό υγρό δεν το ξέρω..υπάρχει πρόβλημα αν είναι αυξημένο;επηρεάζει κάπου;

Παπάκι μου ναι δεν πρέπει να είναι αυξημένο το αμνιακο! Στο αποτέλεσμα λέει "αυτό μπορεί να είναι παραλλαγή του φυσιολογικού, μπορεί να είναι εξαιτίας μεταβολισμου του σακχάρου, μπορεί να συνδέεται με λοιμώξεις (τοξοπλασμα, cmv) αλλά μπορεί και πιο σπάνια να σχετίζεται με χρωμοσωματικες και γενετικές ανωμαλίες". 

Αντε βγάλε άκρη δηλαδή! Εξετάσεις για τόξο κλπ έκανα και ήταν μια χαρα και μετράω και το σάκχαρο μου το οποίο επίσης είναι καλό.. 

Δεν επηρεάζει ακριβώς σε κάτι η αύξηση εκτός αν ξεφύγει τελείως που μπορεί να μεγαλώσει πολύ η κοιλιά η να σπάσουν τα νερά πρόωρα, το θέμα είναι να μην συνδέεται με κάτι άλλο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 είπε:

Προφανώς και ναι!Ξερω ότι υπάρχουνε και χειρότερα και θα βγούμε νικητές από αυτό!!!χαχαχαχ μακάρι να υπήρχε κάτι για το άγχος!Ένα σιροπάκι  ένα κάτι τέλος παντων:D

Σκέψου ότι τον τράβηξα και βιντεο να έχω να θυμάμαι την προσπάθεια!!!Τωρα τα κάνω εγώ!και ασιδέρωτα δεν είναι κακα στην ανάγκη!

Ααααα εχεις κ ντοκουμεντα βλεπω χαχαχα. Μπράβο κορίτσι μου ετσι δυναμική σε θελω, ετσι να συνεχισεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Σημερα ενώ κοιμήθηκα τέλεια ξύπνησα με ένα στομάχι χάλια. Ελπίζω σιγά σιγά να συνέλθω.. Ο μπέμπης ακάθεκτος και σήμερα. Συνεχίζει να εξασκείται στην κοιλιά μου. Δίνει πόνο όλη μέρα. Σε κάποια φάση σχεδόν με πόνεσε.. Χαχαχαχα 

@Υβόννη τώρα που θα γυρίσει ο άντρας μου πρέπει να τσεκάρω και τις επιδόσεις του στο σιδέρωμα. Τσάμπα τον παντρεύτηκα;; Χαχαχαχαχα

@Φραουλίνο πολύ θετικά τα νέα σου! Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Θετική σκέψη και θα δεις οι μέρες θα περάσουν νεράκι..

Καλως ήρθες στο κλαμπ των ζωηρουληδων !!!γερα να είναι κ ας πονάμε !!!χαχχααχ


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marilou77 είπε:

@Φραουλίνο καλημέρα!! Εγω κραταω το οτι ο γιατρος ηταν καθησυχαστικός κ πως αυρο ειναι κατι που θα φυγει αργότερα, τωρα με το αμνιακο υγρο αν οντως συνδεεται με το ζαχαρο θα φανει στη καμπυλη, αληθεια ποτε εχεις καμπυλη εσυ; πιστευω κ ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα, ειναι καλα!!!! Οκ δε σου κρυβω οι δυο βδομαδες σε αναμονη θα μας χαλουσαν ολες, αλλα κι αυτο δεν ειναι κατι πρωτόγνωρο ετσι; αναμονη να βγει θετικο το τεστ, αναμονη να ακουσουμε καρδουλα για ολα κ σε ολα μια αναμονή. Θα σου πω κατι, οταν εγω περιμενα τα αποτελέσματα της νιπτ μου ειπαν θα κανει 3 εβδομαδες, καλα εμενα μου φανηκε βουνο, αν σου πω ομως πως καποια στιγμή με πήραν τηλ να μου τα πουν, πως περασε ειπα ο καιρος, δεν ξερω πως το εκανα αυτο αληθεια αλλα ρο εβγαλα εντελως απο το μυαλο μου, ασχολήθηκα με αλλα πράγματα, σαν να μην περιμενα αποτελεσματα απο πουθενα, εύχομαι να βρεις τον τροπο μεσα σου το ιδιο να κανεις κι εσυ.

Κορίτσι μου την καμπυλη μου θα την κάνω και αυτήν μετά τις 24 που ανοιγει το μικροβιολογικό, αν και μετράω το σάκχαρο μου με μηχανάκι και δεν είναι προβληματικό, τι να πω δεν ξέρω! Θα προσέξω πιο πολύ τη διατροφή μου και βλέπουμε.. 

Μακάρι να μπορέσω και εγώ να το απομονώσω όπως λες και να ξεχαστω γιατί προς το παρον μου έχει κατακλύσει το μυαλό και δεν το καταφέρνω με μεγάλη επιτυχία.. 

Σκέφτομαι και μετά από δύο εβδομάδες αναμονή, κατά πάσα πιθανότητα αμνιοπαρακέντηση και περίμενε μετά τα αποτελέσματα και εφόσον βγουν όλα καλά τι γίνεται κλπ κλπ Είναι ψυχοφθορο, μακάρι να είχα πάει και όλα να ήταν μια χαρά χωρίς έγνοιες! Από την άλλη σκέφτομαι και αν είχα πάει σε κανέναν άλλον για β επιπέδου και δεν το είχε δει και κάτι σημαίνει για το μωρό μου;; πφφφ πρέπει να ηρεμήσω! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Σας ευχαριστω για τη στηριξη και τη θετικη ενεργεια!

@MumMaria συλλυπητηρια για τη γιαγιουλα να ζησετε να τη θυμαστε!

Κοριτσια και εμενα η γιατρος μου δεν ηταν στο οπωσδηποτε πρεπει να κανεις αμνιο απλα εγω το ηθελα κιολας για να μου φυγει καθε μικρη αμφιβολια απο το κεφαλι μου.

Γενικα παντως η εγκυμοσυνη ειναι πολυ αγχωτικη απο την πρωτη μερα ως την τελευταια.

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Argyroula είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι σας έλεγα χθες ότι κοιμάμαι σαν ζώο... 4 ώρες κοιμήθηκα σήμερα και όχι σερί. Και ο μπέμπης από τις 5 μέχρι τις 7.30 που σηκώθηκα πια από το κρεβάτι γιατί βαρέθηκα να προσπαθώ ήταν ξύπνιος και κλωτσαγε πααααρα πολύ. 

@MumMaria κορίτσι μου συλλυπητήρια! Συχνά σκέφτομαι ότι θέλω να φτάσω τα χρόνια της γιαγιάς μου και τόσο καλά όσο έχουν πάει μεχρι τα 90! Παρολαυτα κάθε απώλεια μας γεμίζει θλίψη! Πιστεύω Καλά το σκέφτηκες για την τελετή! 

@Φραουλίνο όπως σου λένε και τα κορίτσια κι εγω κρατάω ότι είναι καθησυχαστικος! Κι εσένα πιο ήρεμη σε ακούω και πολύ το θαυμάζω αυτό! Για το αμνιακο τι σου είπε? Πως θα το παρακολουθήσετε? Σε σχέση με το ζάχαρο η όχι? 

Σε ευχαριστώ Αργυρουλα μου! Ναι μου είπε ότι θα το ξαναμετρησουμε σε δύο εβδομάδες ώστε να τσεκάρουμε αν κάνει αυξομειώσεις στα πλαίσια του φυσιολογικού και παράλληλα να κάνω διατροφή και να δούμε αν επηρεάζεται! 

Καλά εγώ στο ενδιάμεσο πριν τον ξαναδώ θα πάω και στο γυναικολόγο μου να το δούμε το αμνιακο γιατί με παραξενεύει η τόση αύξηση.. 

Πριν τρεις εβδομάδες που το είχε μετρήσει ο δικός μου το είχε βρει 4,2 πως πήγε ξαφνικά 7,5 και 8;; Θα πάω να δω δεν ξέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη που πετάγομαι στο άσχετο αλλά έτυχε να δω πως η @MumMaria έχασε τη γιαγιά της και θέλω να της πω συλλυπητήρια! Να ζήσετε να τη θυμάστε Μαρία μου! 

Επισης είδα πως η @fairy-mary είναι έγκυος! Ρε κορίτσι με θυμάσαι; Δεν το πιστεύω ότι μαζί καναμε και το πρώτο μαζί κάνουμε και το δεύτερο! Εγώ έχω ΠΗΤ κάπου αρχες Οκτώβρη. Εσυ; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...