Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Lina8500 είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου! Εύχομαι να είμαστε καλά, εμείς και τα μωράκια όλου του κόσμου (μαζί και τα δικά μας)! Κορίτσι μου, να σου πω, εγώ δεν ξέρω κάποιον. Σε μια εβδομάδα, έχουμε ραντεβού με τον παιδίατρο μας. Θέλεις να τον ρωτήσω;  

Αν μπορεις εννοειται.. :)

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...

Εμεις εδω παλευουμε με το γαλα να κανει κακα..κανει 1 στις 3 μερες κ ενω δεν ζπριζεται οταν τα κανει τις επομενες μερες κλαιει κ σφιγγεται κ δειχνει να ποναει πολυ...τα δερματικα μας ηρεμουν μονο με κορτιζονη κ η δερματολογος μου εκλεισε ραντεβου για 2 απριλιου....επισης εχει 2 βραδια που βγαζει τοσο μεγαλες γουλιες στον υπνο που λερωνει φορμακι,πανα,σεντονι κ κουβερτα...

Κοριτσια της Θεσσαλονικης ξερετε καποιον καλο παιδο αλεργιολογο;;διαβασα για καποιον σαββατιανο νομιζω λεγεται...θελω να παρω κ μια δευτερη γνωμη γιατι νομιζω το ταλαιπορω τζαμπα το παιδακι μου μ αυτο το γαλα..

Κορίτσι μου υπομονή!!! Σιγά σιγά θα στρώσει το θέμα...να πας σε παιδοαλλεργιολογο καλά το σκέφτεσαι!! Συνήθως με το που μπαίνουν οι στερεες τα πράγματα με τις γουλιες και τις κενώσεις τουλάχιστον γίνονται καλύτερα.Τα δερματικα είναι άλλο θέμα.. Αχχχ!! Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ. Πάντως η δική μας παιδοαλλεργιολογος μας είπε κορτιζόνη μόνο αν είναι χάλια και μόνο για μια μέρα τρεις φορές. Στο λέω  ενημερωτικά εννοείται ότι θα κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σου! Θα ρωτήσω την παιδιατρο μας γιατί δεν ξέρω καθόλου από Θεσσαλονίκη! 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !ευχομαι καλη εβδομάδα να έχουμε με λιγότερα θεματακια !!!Χρονια μας πολλά !!!!!να μην ξεχνάμε ότι περα από μανούλες είμαστε κ γυναίκες !!(τα λέω για να τ ακούσω κ εγώ )

Καλη δύναμη μανούλες !!

  • Μου αρέσει 8

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου, χρονια μας πολλααα...

Εμεις σημερα ειχαμε το δευτερο εμβολιο μας,προς το παρον ολα καλα..αλλαξαμε παλι γαλα κ κλεισαμε ραντεβου σε αλλη παιδοαλλεργιολογο για να κανουμε τεστ γιατι οντως πρεπει να εχει αλεργια αλλα μπορει να δεχτει ενα γαλα απλα υποαλεργικο κ οχι στοιχειακο που πινει τωρα..το προηγουμενο μας εκανε τρομερη δυσκιλιοτητα τελικα κ ενω εχει 4 μερες να κανει κακα σημερα εκανε ενα μικρο μπαλακι σκληρο μονο οποτε περιμενουμε να δουμε μηπως κανει κ αλλα..το πιο σημαντικο ειναι να σταματησουν οι πολλες γουλιες γιατι ενα βραδυ που τον αλλαζα μου πνιγηκε απ τη γουλια του κ η αληθεια ειναι πτι δεν ακουστηκε κατι ιδιαιτερο οποτε αν γινοταν κατι ενω κοιμομουν δεν θα καταλαβαινα τιποτα..

Ειναι 5850 κιλα κ 58 εκατοστα υψος..

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου, χρονια μας πολλααα...

Εμεις σημερα ειχαμε το δευτερο εμβολιο μας,προς το παρον ολα καλα..αλλαξαμε παλι γαλα κ κλεισαμε ραντεβου σε αλλη παιδοαλλεργιολογο για να κανουμε τεστ γιατι οντως πρεπει να εχει αλεργια αλλα μπορει να δεχτει ενα γαλα απλα υποαλεργικο κ οχι στοιχειακο που πινει τωρα..το προηγουμενο μας εκανε τρομερη δυσκιλιοτητα τελικα κ ενω εχει 4 μερες να κανει κακα σημερα εκανε ενα μικρο μπαλακι σκληρο μονο οποτε περιμενουμε να δουμε μηπως κανει κ αλλα..το πιο σημαντικο ειναι να σταματησουν οι πολλες γουλιες γιατι ενα βραδυ που τον αλλαζα μου πνιγηκε απ τη γουλια του κ η αληθεια ειναι πτι δεν ακουστηκε κατι ιδιαιτερο οποτε αν γινοταν κατι ενω κοιμομουν δεν θα καταλαβαινα τιποτα..

Ειναι 5850 κιλα κ 58 εκατοστα υψος..

Κοριτσι μου δεν έχω παρακολουθησει την ιστορία σου.. Αλλά ευχομαι υπομονή και να ναι όλα περαστικα στο παιδάκι σας. Κι εμείς νομίζαμε ότι είχε αλλεργία, πουτελικα δεν είχε, μας έδιναν διαφορά υποαλλεργικα και τελικά μόλις πηρε φάρμακο για γοπ σε συνδυασμό με ένα απλό κοινό γάλα, τελείωσαν όλα τα μαρτυρία μας... Υπομονή και υγεία σε όλους σας ευχομαι.. Αν χρειαστείς παιδοαλλεργιολογο στην Αθήνα εχω έναν πολυ καλο. Φιλια

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κοριτσι μου δεν έχω παρακολουθησει την ιστορία σου.. Αλλά ευχομαι υπομονή και να ναι όλα περαστικα στο παιδάκι σας. Κι εμείς νομίζαμε ότι είχε αλλεργία, πουτελικα δεν είχε, μας έδιναν διαφορά υποαλλεργικα και τελικά μόλις πηρε φάρμακο για γοπ σε συνδυασμό με ένα απλό κοινό γάλα, τελείωσαν όλα τα μαρτυρία μας... Υπομονή και υγεία σε όλους σας ευχομαι.. Αν χρειαστείς παιδοαλλεργιολογο στην Αθήνα εχω έναν πολυ καλο. Φιλια

Σ ευχαριστω κοπελα μου..προς το παρον δεν υποψιαζομαστε γοπ γιατι παιρνει πολυ καλα βαρος, απλα μαλλον δεν του ταιριαξε το γαλα..αλλεργια υποψιαζομαστε γιατι μου εβγαλε δερματιτιδα..προς το παρον κλεισαμε εδω ενα ραντεβου να δουμε τι θα μας πουν κ αν τα δουμε σκουρα ισως φτασουμε κ Αθηνα..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Σ ευχαριστω κοπελα μου..προς το παρον δεν υποψιαζομαστε γοπ γιατι παιρνει πολυ καλα βαρος, απλα μαλλον δεν του ταιριαξε το γαλα..αλλεργια υποψιαζομαστε γιατι μου εβγαλε δερματιτιδα..προς το παρον κλεισαμε εδω ενα ραντεβου να δουμε τι θα μας πουν κ αν τα δουμε σκουρα ισως φτασουμε κ Αθηνα..

Και το δικό μου σκίζει στο βάρος, πανωαπο το φυσιολογικό... Αλλά έχει γοπ

Και το δικό μου είχε δερματίτιδα και τελικά ήταν μια απλή ατοπική δερματίτιδα που περασε προς το παρον... Γι αυτό στο λέω.. Παρε κι άλλες γνώμες.. Καλοπροαίρετα τα λέω γιατί εγώ για να καταλήξω περασα τρεις δραματικούς μήνες και με νοσηλεία στο Ιασώ παιδων μια εβδομαδα.... Περαστικά να ναι και να καταφερετε να βρείτε τι το ενοχλει

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου, χρονια μας πολλααα...

Εμεις σημερα ειχαμε το δευτερο εμβολιο μας,προς το παρον ολα καλα..αλλαξαμε παλι γαλα κ κλεισαμε ραντεβου σε αλλη παιδοαλλεργιολογο για να κανουμε τεστ γιατι οντως πρεπει να εχει αλεργια αλλα μπορει να δεχτει ενα γαλα απλα υποαλεργικο κ οχι στοιχειακο που πινει τωρα..το προηγουμενο μας εκανε τρομερη δυσκιλιοτητα τελικα κ ενω εχει 4 μερες να κανει κακα σημερα εκανε ενα μικρο μπαλακι σκληρο μονο οποτε περιμενουμε να δουμε μηπως κανει κ αλλα..το πιο σημαντικο ειναι να σταματησουν οι πολλες γουλιες γιατι ενα βραδυ που τον αλλαζα μου πνιγηκε απ τη γουλια του κ η αληθεια ειναι πτι δεν ακουστηκε κατι ιδιαιτερο οποτε αν γινοταν κατι ενω κοιμομουν δεν θα καταλαβαινα τιποτα..

Ειναι 5850 κιλα κ 58 εκατοστα υψος..

Καλημερα κοπέλα μ ευχομαι να βρείτε τι είναι αυτό που τον πειραζει και να σας ταιριαξει το γαλατάκι.. Αυτά τα κακακια πολυ άγχος εμένα μια μέρα δεν κάνει κ είμαι να σκασω.. Πόσο μηνών  είναι ακριβώς το μωράκι σ τώρα?? Ρωτάω γτ θυμάμαι γέννησες από τις τελευταίες αν δεν κάνω λαθος:roll:

Επίσης κορίτσια ατοπικη είναι όταν είναι ξερό το δερματάκι κ σαν να ξεφλουδίζει? Εμφάνισε σε δυο σημεία η μικρή μ στο  πρόσωπο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από τι

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια μου χρόνια μας πολλα.. Σαν σήμερα έφτιαξα την ομαδούλα μας!! Όποτε σήμερα κλείνουμε ένα χρονο που κουβεντιαζουμε:x

Καλημερααααααα!!!!ναι κλείσαμε έναν χρόνο συνομιλίας κορίτσια μου, ειμασταν εγκυουλες κ τώρα κρατάμε τα θαυματακια μας στις αγκαλιές μας:x να μας ζήσουνε λοιπον:x

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κοπέλα μ ευχομαι να βρείτε τι είναι αυτό που τον πειραζει και να σας ταιριαξει το γαλατάκι.. Αυτά τα κακακια πολυ άγχος εμένα μια μέρα δεν κάνει κ είμαι να σκασω.. Πόσο μηνών  είναι ακριβώς το μωράκι σ τώρα?? Ρωτάω γτ θυμάμαι γέννησες από τις τελευταίες αν δεν κάνω λαθος:roll:

Επίσης κορίτσια ατοπικη είναι όταν είναι ξερό το δερματάκι κ σαν να ξεφλουδίζει? Εμφάνισε σε δυο σημεία η μικρή μ στο  πρόσωπο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από τι

Δεν είναι κάτι κοπέλα μου,μην αγχώνεσαι,ο γιος μου έβγαζε πολύ συχνά σε διάφορα σημεία,δεν είχε ούτε αλλεργίες ούτε τίποτα.μην σε αγχωνει,είναι πολύ συχνό σε μωράκια.

16 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου, χρονια μας πολλααα...

Εμεις σημερα ειχαμε το δευτερο εμβολιο μας,προς το παρον ολα καλα..αλλαξαμε παλι γαλα κ κλεισαμε ραντεβου σε αλλη παιδοαλλεργιολογο για να κανουμε τεστ γιατι οντως πρεπει να εχει αλεργια αλλα μπορει να δεχτει ενα γαλα απλα υποαλεργικο κ οχι στοιχειακο που πινει τωρα..το προηγουμενο μας εκανε τρομερη δυσκιλιοτητα τελικα κ ενω εχει 4 μερες να κανει κακα σημερα εκανε ενα μικρο μπαλακι σκληρο μονο οποτε περιμενουμε να δουμε μηπως κανει κ αλλα..το πιο σημαντικο ειναι να σταματησουν οι πολλες γουλιες γιατι ενα βραδυ που τον αλλαζα μου πνιγηκε απ τη γουλια του κ η αληθεια ειναι πτι δεν ακουστηκε κατι ιδιαιτερο οποτε αν γινοταν κατι ενω κοιμομουν δεν θα καταλαβαινα τιποτα..

Ειναι 5850 κιλα κ 58 εκατοστα υψος..

Κορίτσι μου λίγο υπομονή ακόμα κ θα βρείτε άκρη.εσυ να ακούς τον γιατρό σου κ όλα θα πάνε καλά.

Για τις γουλιες,έχουμε κι εμείς ακόμα δυστυχώς,μόλις θα μπείτε σιγά σιγά στις στερεές θα στρώσει κ αυτό το προβληματακι.καποια μωράκια έχουν πιο ευαίσθητο στομαχακι κ αργεί να ωριμάσει.μην πάει ο νους σου στο κακό,να το έχεις σε ανάκληση το βράδυ κ αν πάει να βγάλει θα γυρίσει κεφαλάκι,ξέρουν να προστατεύονται.

On 8/3/2021 at 10:40 ΠΜ, demifilol είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !ευχομαι καλη εβδομάδα να έχουμε με λιγότερα θεματακια !!!Χρονια μας πολλά !!!!!να μην ξεχνάμε ότι περα από μανούλες είμαστε κ γυναίκες !!(τα λέω για να τ ακούσω κ εγώ )

Καλη δύναμη μανούλες !!

Χρόνια μας πολλά κ για χθες!!!σε εμας κ σε όλες τις γυναίκες του κόσμου!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κοπέλα μ ευχομαι να βρείτε τι είναι αυτό που τον πειραζει και να σας ταιριαξει το γαλατάκι.. Αυτά τα κακακια πολυ άγχος εμένα μια μέρα δεν κάνει κ είμαι να σκασω.. Πόσο μηνών  είναι ακριβώς το μωράκι σ τώρα?? Ρωτάω γτ θυμάμαι γέννησες από τις τελευταίες αν δεν κάνω λαθος:roll:

Επίσης κορίτσια ατοπικη είναι όταν είναι ξερό το δερματάκι κ σαν να ξεφλουδίζει? Εμφάνισε σε δυο σημεία η μικρή μ στο  πρόσωπο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από τι

Σε 2 μερες κλεινει 3 μηνων..εμενα ετσι ηταν αλλα κ κοκκινο κ τριβοταν συνεχεια στο προσωπο που ειχε..στο σωμα ετσι ξερο κ σαν να ξεφλουδιζει..εγω ειδα διαφορα με την bepanthol για το εγκζεμα αλλα ειναι κ τι ταιριαζει σε καθε μωρακι..αμα δεις οτι επειδινονεται πολυ βαλτης λιγο fusicort η advadan κ θα στρωσει κατευθειαν..ρωτα βεβαια κ τον παιδιατρο..εμενα αυτες μου ειχε δωσει για οταν βλεπω τα σκουρα..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Σε 2 μερες κλεινει 3 μηνων..εμενα ετσι ηταν αλλα κ κοκκινο κ τριβοταν συνεχεια στο προσωπο που ειχε..στο σωμα ετσι ξερο κ σαν να ξεφλουδιζει..εγω ειδα διαφορα με την bepanthol για το εγκζεμα αλλα ειναι κ τι ταιριαζει σε καθε μωρακι..αμα δεις οτι επειδινονεται πολυ βαλτης λιγο fusicort η advadan κ θα στρωσει κατευθειαν..ρωτα βεβαια κ τον παιδιατρο..εμενα αυτες μου ειχε δωσει για οταν βλεπω τα σκουρα..

Εχω παρει της λαρος ποσε αφρόλουτρο και ενυδατική και θα τη κάνω με αυτά τώρα πρωτα για να δουμε!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Εχω παρει της λαρος ποσε αφρόλουτρο και ενυδατική και θα τη κάνω με αυτά τώρα πρωτα για να δουμε!! 

Εχω ακουσει τα καλυτερα αλλα δυστυχως εμας δεν μας ταιριαξε...

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...