Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

@MumMaria κορίτσι μου σ'ευχαριστώ για την απάντηση και εγω νομίζω πως απλά ειναι υπναρού! γιατι έχει 2 μέρες που έκανε πρόγραμμα και κοιμάται ακριβώς τις ίδιες ώρες κάθε μερα και μετά ειναι μεσα στην τρελή χαρα και τρώει με πολυ όρεξη! άρα απλά ας δεχτώ οτι ειναι υπναρού! :lol:  εμάς ο μπαμπάς μας αγόρασε βιβλία με σουπερ εικονογράφηση και αν και είμαστε μολις 2 μηνων, ακουει προσεκτικά και κοιτάει τις εικονογραφήσεις..ειδικά ενα με τον μικρό πρίγκιπα που τρελένεται απο τις όμοερφες εικόνες. επίσης τραγουδάμε παααρα πολυ και κάνουμε χαζα και ολο βγάζει φωνούλες και γέλια.. επίσης το πρωι που κοιμόμαστε με περιμένει να ξυπνήσω, καθε λιγο και λιγακι με κοιτάει αν ξυπνησα και γυριζει δεξια αριστερα το κεφαλάκι της και γελάει και βγάζει φωνούλες μέχρι να ξυπνήσω..αχ ρε κορίτσια έχω θεμα, ειμαι τόσο τρελαμένη και ερωτευμένη με την κόρη μου δεν μπορώ να την αφήσω νιώθω μισή οταν την παμε για λιγο στην γιαγια της!!! και μιλαμε μενουμε πανω κάτω, δεν παει και μακρια! πωπω εχω γίνει πολυ κουκουβάγια!!! είσαστε και εσεις έτσι;;ο αντρας μου με παρακαλάει να παμε καπου και λιγο μονοι αλλά νιώθω μιση και αγχωνομαι να φυγω πολυ μακρια...:sad:

  • Μου αρέσει 3

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

@MumMaria κορίτσι μου σ'ευχαριστώ για την απάντηση και εγω νομίζω πως απλά ειναι υπναρού! γιατι έχει 2 μέρες που έκανε πρόγραμμα και κοιμάται ακριβώς τις ίδιες ώρες κάθε μερα και μετά ειναι μεσα στην τρελή χαρα και τρώει με πολυ όρεξη! άρα απλά ας δεχτώ οτι ειναι υπναρού! :lol:  εμάς ο μπαμπάς μας αγόρασε βιβλία με σουπερ εικονογράφηση και αν και είμαστε μολις 2 μηνων, ακουει προσεκτικά και κοιτάει τις εικονογραφήσεις..ειδικά ενα με τον μικρό πρίγκιπα που τρελένεται απο τις όμοερφες εικόνες. επίσης τραγουδάμε παααρα πολυ και κάνουμε χαζα και ολο βγάζει φωνούλες και γέλια.. επίσης το πρωι που κοιμόμαστε με περιμένει να ξυπνήσω, καθε λιγο και λιγακι με κοιτάει αν ξυπνησα και γυριζει δεξια αριστερα το κεφαλάκι της και γελάει και βγάζει φωνούλες μέχρι να ξυπνήσω..αχ ρε κορίτσια έχω θεμα, ειμαι τόσο τρελαμένη και ερωτευμένη με την κόρη μου δεν μπορώ να την αφήσω νιώθω μισή οταν την παμε για λιγο στην γιαγια της!!! και μιλαμε μενουμε πανω κάτω, δεν παει και μακρια! πωπω εχω γίνει πολυ κουκουβάγια!!! είσαστε και εσεις έτσι;;ο αντρας μου με παρακαλάει να παμε καπου και λιγο μονοι αλλά νιώθω μιση και αγχωνομαι να φυγω πολυ μακρια...:sad:

Σοφάκι μου, όχι απλά σε καταλαβαίνω, αλλά έτυχε ακριβώς το ίδιο και σε μένα (θα χρειαστεί αναγκαστικά να λείψω από το σπίτι  από το πρωί μέχρι το απόγευμα). Και μόνο στην ιδέα ότι δε θα τον βλέπω τόσες ώρες, βάζω τα κλάματα... Ε... Μη στα πολυλογώ, θα είμαστε όλοι μαζί... Νομίζω είναι εντελώς φυσιολογικό... 9 μήνες, ήμασταν ένα και μετά όταν γεννήθηκαν, συνεχίστηκε αυτό.. Άρα, καθόλου κουκουβάγιες:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lina8500 said:

Σοφάκι μου, όχι απλά σε καταλαβαίνω, αλλά έτυχε ακριβώς το ίδιο και σε μένα (θα χρειαστεί αναγκαστικά να λείψω από το σπίτι  από το πρωί μέχρι το απόγευμα). Και μόνο στην ιδέα ότι δε θα τον βλέπω τόσες ώρες, βάζω τα κλάματα... Ε... Μη στα πολυλογώ, θα είμαστε όλοι μαζί... Νομίζω είναι εντελώς φυσιολογικό... 9 μήνες, ήμασταν ένα και μετά όταν γεννήθηκαν, συνεχίστηκε αυτό.. Άρα, καθόλου κουκουβάγιες:wub:

Αχ Λίνα μου ακριβώς αυτό!! Νομίζω ότι μου κόβουν ένα κομμάτι μου..θα το συνηθίσουμε που θα πάει;;

  • Μου αρέσει 2

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...τι κανετε;;

Εμενα ο μπεμπουλης μου ανεβασε πυρετο τη μερα που εκανε το εμβολιο κ ξυπναγε μονο για να φαει..γενικα το φαγητο δεν το αφηνει με τιποτα..του αυξησα το γαλα αλλα μου το εβγαζε οποτε γυρισαμε παλι στο ταισμα καθε 4 ωρες για να πινει λιγοτερο αλλα να συμπληρωνονται κ τα ml που πρεπει..αλλαξαμε κ απορυπαντικο αλλα αυτος εκει με την δερματιτιδα στο προσωπο,τις μερες που του βαζω fusicort ειναι μια χαρα,οταν την σταματαω φουντωνει παλι..αλλα δεν μπορω να του βαζω κ συνεχεια γοατι εχει κορτιζονη..πιο πολυ ειναι αισθητικο κ οχι ανησυχιτικο,δεν μπορω να τον βλεπω ετσι..

Του παρηγγειλα κ εγω αυτα τα παραμυθια με τις εικονες κ τα περιμενω να ερθουν..

Αχ κοριτσια κ εγω δεν μπορω να τον αφησω κ να φυγω μου λειπει ακομα κ οταν ειμαι στο μπανιο...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...τι κανετε;;

Εμενα ο μπεμπουλης μου ανεβασε πυρετο τη μερα που εκανε το εμβολιο κ ξυπναγε μονο για να φαει..γενικα το φαγητο δεν το αφηνει με τιποτα..του αυξησα το γαλα αλλα μου το εβγαζε οποτε γυρισαμε παλι στο ταισμα καθε 4 ωρες για να πινει λιγοτερο αλλα να συμπληρωνονται κ τα ml που πρεπει..αλλαξαμε κ απορυπαντικο αλλα αυτος εκει με την δερματιτιδα στο προσωπο,τις μερες που του βαζω fusicort ειναι μια χαρα,οταν την σταματαω φουντωνει παλι..αλλα δεν μπορω να του βαζω κ συνεχεια γοατι εχει κορτιζονη..πιο πολυ ειναι αισθητικο κ οχι ανησυχιτικο,δεν μπορω να τον βλεπω ετσι..

Του παρηγγειλα κ εγω αυτα τα παραμυθια με τις εικονες κ τα περιμενω να ερθουν..

Αχ κοριτσια κ εγω δεν μπορω να τον αφησω κ να φυγω μου λειπει ακομα κ οταν ειμαι στο μπανιο...

Μην ανησυχείς κορίτσι μου. Έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι, αλλά θα στρώσει. Μη με κοροϊδέψεις, αλλά μήπως υπάρχει κάποια φυτική αλοιφούλα ή να ρωτούσες για ομοιοπαθητικό φάρμακο; Μήπως πιάσει αυτό... Αχ, χαζομανούλες όλες μας:wub::P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lina8500 είπε:

Μην ανησυχείς κορίτσι μου. Έχει πολύ ευαίσθητο δερματάκι, αλλά θα στρώσει. Μη με κοροϊδέψεις, αλλά μήπως υπάρχει κάποια φυτική αλοιφούλα ή να ρωτούσες για ομοιοπαθητικό φάρμακο; Μήπως πιάσει αυτό... Αχ, χαζομανούλες όλες μας:wub::P

Τι να σε κοροιδεψω βρε;; προς το παρον του βαζω μια κρεμα της la roche posay που μας εδωσε η παιδιατρος αλλα αν δεν δω αποτελεσματα θα καταφυγω κ σ αυτη τη λυση..:)

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου καλη εβδομαδα!! Εμείς έχει 3 μέρες που κάνει τα κακακια της σφιχτά και σχηματισμενα δεν ξέρω γιατί όμως αυτό στα ξαφνικά θα τη παρακολουθω τώρα να δω πως θα παει.. Κατα τ'αλλά τσιρίδες γελια χοροί τραγουδια ολα τα τρέλα :P

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι αυτο θεωρειται δυσκιλιοτητα κ αλλαξαμε γαλα γι αυτον τον λογο...

Εμενα ο μπεμπης απο κει που ειχε σταματησει να βγαζει γουλιες ξεκινησε παλι..παντα τις βγαζει κανα 2ωρο αφου φαει αλλα σημερα πηγα να τον αλλαξω στις 4 ωρες για να τον ταισω κ μου εβγαλε... @MumMaria εσενα η μπουμπου σπυ που ειχες πει οτι βγαζει γουλιτσες,τις βγαζει αρκετη ωρα αφου εχει φαει;

Η παιδιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο κ ειναι το γαλα που δεν εχει χωνεψει αλλα εμενα με φοβιζει το βραδυ μην μου πνιγει..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι αυτο θεωρειται δυσκιλιοτητα κ αλλαξαμε γαλα γι αυτον τον λογο...

Εμενα ο μπεμπης απο κει που ειχε σταματησει να βγαζει γουλιες ξεκινησε παλι..παντα τις βγαζει κανα 2ωρο αφου φαει αλλα σημερα πηγα να τον αλλαξω στις 4 ωρες για να τον ταισω κ μου εβγαλε... @MumMaria εσενα η μπουμπου σπυ που ειχες πει οτι βγαζει γουλιτσες,τις βγαζει αρκετη ωρα αφου εχει φαει;

Η παιδιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο κ ειναι το γαλα που δεν εχει χωνεψει αλλα εμενα με φοβιζει το βραδυ μην μου πνιγει..

Ακριβώς την ίδια κατάσταση έχουμε κ εμείς με τις γουλιτσες !! Είχαν σταματήσει οι πολλές στην αρχή , επανήλθαν τώρα και συνήθως τις κάνει μετά το δυωρο! Έχει δίκιο η παιδίατρος σου ! Πάντα σε ανάκληση να τον έχεις στο κρεβατακι του το βράδυ ! 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Ακριβώς την ίδια κατάσταση έχουμε κ εμείς με τις γουλιτσες !! Είχαν σταματήσει οι πολλές στην αρχή , επανήλθαν τώρα και συνήθως τις κάνει μετά το δυωρο! Έχει δίκιο η παιδίατρος σου ! Πάντα σε ανάκληση να τον έχεις στο κρεβατακι του το βράδυ ! 

Πως να τον βαλω σε ανακληση;να βαλω ενα δικο μας μαξιλαρι κατω απ το στρωμα;


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depykal είπε:

Πως να τον βαλω σε ανακληση;να βαλω ενα δικο μας μαξιλαρι κατω απ το στρωμα;

Κορίτσι μου, νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς. Είχα διαβάσει, ότι το να κοιμούνται τα μωράκια σε ύπτια θέση, τα προστατεύει και ακόμα κ αν έχουν αναγωγουλες, δεν κινδυνεύουν. Η λύση που προτεινε η 

Παράθεση

@Geo81 

είναι καλή λύση. Αλλά νομίζω με το μαξιλάρι θα είναι αρκετά ψηλά. Πρέπει να είναι πολύ ελαφρώς ανασηκωμένος. Μήπως να ρωτούσες τον γιατρό καλύτερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Πως να τον βαλω σε ανακληση;να βαλω ενα δικο μας μαξιλαρι κατω απ το στρωμα;

Μια πετσετουλα ίσως διπλωμένη στα τέσσερα ισα να ανασηκωθεί το κεφαλάκι 

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι αυτο θεωρειται δυσκιλιοτητα κ αλλαξαμε γαλα γι αυτον τον λογο...

Εμενα ο μπεμπης απο κει που ειχε σταματησει να βγαζει γουλιες ξεκινησε παλι..παντα τις βγαζει κανα 2ωρο αφου φαει αλλα σημερα πηγα να τον αλλαξω στις 4 ωρες για να τον ταισω κ μου εβγαλε... @MumMaria εσενα η μπουμπου σπυ που ειχες πει οτι βγαζει γουλιτσες,τις βγαζει αρκετη ωρα αφου εχει φαει;

Η παιδιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο κ ειναι το γαλα που δεν εχει χωνεψει αλλα εμενα με φοβιζει το βραδυ μην μου πνιγει..

Εμένα έχει βελτιωθεί η κατάσταση με τις γουλιτσες αλλά σκέψου ότι βγάζει ανά πάσα ώρα κ στιγμή.μπορει να βγάλει 10λεπτα αφού έχει φάει κ την έχω ακόμα όρθια,μπορεί να βγάλει στις 2 ώρες,μπορεί κ στις 4 ώρες λίγο πριν το επόμενο γεύμα της.εχω βαρεθεί να την έχω με τα πανακια.με τις στερεές βελτιώνεται πάντως.

Εμένα βράδυ δεν έχει βγάλει ποτέ κ αυτό γιατί τρώει κ πέφτει ξερή ενώ τις άλλες φορές που βγάζει κουνιέται σαν τρελή,σφίγγεται,γελάει,χτυπιέται για αυτό κ βγάζει πάντα.βαλε ένα βιβλίο από την πλευρά του κεφαλιού στην βάση του λικνου/κούνιας.θα κάνει μια ελαφριά κλιση έτσι.κ υπομονή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι αυτο θεωρειται δυσκιλιοτητα κ αλλαξαμε γαλα γι αυτον τον λογο...

Εμενα ο μπεμπης απο κει που ειχε σταματησει να βγαζει γουλιες ξεκινησε παλι..παντα τις βγαζει κανα 2ωρο αφου φαει αλλα σημερα πηγα να τον αλλαξω στις 4 ωρες για να τον ταισω κ μου εβγαλε... @MumMaria εσενα η μπουμπου σπυ που ειχες πει οτι βγαζει γουλιτσες,τις βγαζει αρκετη ωρα αφου εχει φαει;

Η παιδιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο κ ειναι το γαλα που δεν εχει χωνεψει αλλα εμενα με φοβιζει το βραδυ μην μου πνιγει..

Αχ με έχει αρχίσει λίγο το θέμα με τα κακά θα τ δω μέχρι παρασκευη πως θα παει.. Κ εμένα βγάζει γουλιες γενικά κ πιστευω οτι ειναι επειδη ειναι το περισσιο γάλα 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

@Despoina Mar εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι αυτο θεωρειται δυσκιλιοτητα κ αλλαξαμε γαλα γι αυτον τον λογο...

Εμενα ο μπεμπης απο κει που ειχε σταματησει να βγαζει γουλιες ξεκινησε παλι..παντα τις βγαζει κανα 2ωρο αφου φαει αλλα σημερα πηγα να τον αλλαξω στις 4 ωρες για να τον ταισω κ μου εβγαλε... @MumMaria εσενα η μπουμπου σπυ που ειχες πει οτι βγαζει γουλιτσες,τις βγαζει αρκετη ωρα αφου εχει φαει;

Η παιδιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο κ ειναι το γαλα που δεν εχει χωνεψει αλλα εμενα με φοβιζει το βραδυ μην μου πνιγει..

Καλημερααα τελικά μίλησα με το γιατρό κ μ είπε αφου κάνει κάθε μέρα και δεν κλαει η δεν ζοριζεται πολυ δεν είναι θέμα κ μ είπε ότι το γάλα για τους κολικους τα κάνει σφιχτά.. Θα τ παρακολουθουμε βεβαια.. Για να δουμεε


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...