Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα ομορφα μου κοριτσια!!! Τί κανετε; Ευχομαι να ειστε ολεε καλα και τα.μωρακια μας επισης!

@Sousamaki μου ποσο χαρηκα με το σεντονι σου! Μας ελειψες! Πολυ χαιρομαι που ειστε καλα!

@Alexandra P. Ξεκιναμε κι εμεις Οκτωβρη βρεφονηπιακο.πρωτα ο Θεος....Πηγα απο κοντα τον Φλεβαρη και τον ειδα, ειναι πανέμορφος χωρος και πολυ οργανωμενοι! Μου μιλησαν αρκετη ωρα! Το μονο λιγο οου με αγχωνει ειναι η γλωσσα...Ελπιζω να μην μπλεχτει πολυ ο Ραφαηλακος. Μου ειπαν να του λεω καμια λεξη στα Γερμανικα για να συνηθιζει τον ηχο της γλωσσας ή να βαζω κανενα Γερμανικο τραγουδακι.

Στα αλλα νεα εμεις κοριτσια μου ξεκινησαμε πριν τρεις μερες στερεες! Εδω ξεκιναμε με λαχανικα. Του δωσαμε λευκα καροτα για αρχη και εφαγε μια χαρα! Συγκινηση εγω χαμος! Σημερα θα δοκιμασουμε κολοκυθι! Χωριστα τα λαχανικα για λιγο και μετα με οτι έχει δοκιμασει συνδυασμους και σε κανα μηνα θα μπει και λιγο κρεατακι. Ο αντρας μου με κοροιδευει φιατι για ενα καροτο πχ καθομαι απο το πρωι ν μαγειρεψω κτλ ενω το δικο μας φαγητο τελευταια στιγμη αχαχαχα!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια μου χρόνια πολλα!! Και εμείς 5/4 θα μπουμε στέρεες και έχουμε και εμβόλιο.. Για τη γκαρνταρόμπα  @Alexandra P.αφήστε χαμός στο ορχήστρα φοράμε και εμείς 12-18 στα αλλά μέχρι 9 μηνών κ εχω παρει κ κάποια για 12 μηνών.. Βέβαια από εδώ κ περα μ έχουν πει θα παιρνει υψος και όχι τόσο βάρος! Επίσης η μικρή μου εμένα είναι τέρμα ζωηρή απαιτητική κλαει τσιριζει δεν κοιμάται αυτό το άλμα  δεν ξέρω πως το περναμε γιατί δεν καταλαβαίνω κάποια άλλη συμπεριφορά γιατί είναι λες και έχουμε άλμα παντα εμείς χαχα..  @Argyroula συμπασχω έχει 1.5 βδομάδα επίμονο συγκαμα όπως όταν ήταν 1.5 μηνών που είχαμε ξανά και δεν φευγει.. Τώρα την κάνω τη θεραπεία που μας είχε βοηθήσει την άλλη φορά.. Κ απορώ γιατί την αλλάζω συνέχεια επειδή πίνει γάλα ανά 3 ώρες πως το παθαμε παλι.. :roll: θα έχει πολυ ενδιαφέρον να μιλάμε από εδώ κ περα για τα φαγητά τους ( εμένα η μαμά μου μ έχει πει ότι όταν ήμουν μωρό μου είχε αλεσει μέχρι και κουραμπιέ) χαχα.. Φιλακια σε όλες!! Καλυτερα δυναμη με τις αλλεργίες @Depykal  ευχομαι να ηρεμήσετε συντομα!!  @Υβόννη ειρηνακι μου τι συγκινητικό ακόμα και αυτό το καροτάκι μας έλιωσε χαχα

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!

Πως είστε;;; Μεγάλωσαν τα παιδάκια μας κι αρχίζουν σιγά σιγά να τρώνε φαγητό!!! Απίστευτο..

Εμεις την Τετάρτη είχαμε ραντεβού στην παιδίατρο και κάναμε το εμβόλιο μας. Χωρίς παρενέργειες ευτυχώς. Αναπτυξιακά είναι τέλειος σε όλους τους τομείς. Απ την τελευταία φορά έβαλε 2 πόντους  ύψος και 500 γραμμάρια. Στέρεες θα εισάγουμε όταν γίνει 5 μισή μηνών και θα ξεκινήσουμε με λαχανικά κι εμείς. Σκοπός είναι μου ειπε να βοηθήσουμε το μωρό να συνηθίσει να τρώει λαχανικά καθώς από τη φύση έχουμε έμφυτη την τάση να προτιμούμε γλυκές τροφές. Σιγά σιγά θα βάλουμε και φρούτα και κρεας. Ήταν θετική στην ιδέα του baby led weaning κι αυτό με χαροποίησε ιδιαίτερα. Μέχρι να ξεκινήσουμε θα φροντίσω να παρακολουθήσω κι ένα webinar πρώτων βοηθειών για να είμαι έτοιμη για όλα. Στο κομμάτι της αλλεργίας τώρα κάναμε από χθες πρόκληση με τα γαλακτοκομικά και βλέπουμε. Αν δεν δουλέψει (που αν κρίνω από τη βλέννα στα κακά και τους εμετούς δεν δουλεύει) θα ξαναεπιχειρισουμε να τα εισάγουμε κοντά στο χρόνο. Εγώ εντωμεταξύ προσπαθώ όσο προλαβαίνω να φάω όσο περισσότερα απ αυτά που μου έλειψαν... Από χθες έχω φάει πίτσα, καρμπονάρα και προφιτερόλ :-P...

Όσον αφορά τα ρουχαλάκια, εμένα με βόλεψε πολύ το next απ όπου έχω παραγγείλει και τα περισσότερα. Έχει όμορφα σχέδια και πολύ καλές τιμές. Τελευταία παρηγγειλα και απ το mango και είμαι πολύ ευχαριστημένη επίσης. Γενικά φροντίζω τα ρούχα του να είναι από οργανικό βαμβάκι που είναι και το ιδανικότερο υλικό για ατοπικα δέρματα. Αγαπώ επίσης Zara και Dpam.

Τώρα περιμένω την παραγγελία μου με πιατάκια, κουταλάκια, ποτήρια και ποδιές. Ήρθε την Τρίτη η καρέκλα του φαγητού και είναι πανέμορφη. Επιλέξαμε την peg perego follow me. Ελπίζω να μας βολέψει και μα την χαρεί ο μικρός κύριος.

Σεντοναρα έγραψα πάλι αλλά έπρεπε να σας τα πω όλα....

  • Μου αρέσει 10

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα κορίτσια εχω πολύ καιρο να σας γράψω..χάρηκα με την κινητικότητα στην ομάδα..σήμερα γίναμε 5 εμείς..καλά ππροχωράμε αν κ την τελευταία φορά η μπεμπουλα μου δεν πήρε το απαιτούμενο βάρος και παράλληλα με το θηλασμό ο παιδιατρος μου πρόσθεσε και ένα γεύμα γάλα ξένο..τι να κάνουμε ότι είναι καλύτερο για τα μωράκια μας..είναι κάπου 7 μέρες που το περνει στην αρχη το εβγαλε ολο μετα με κλαματα κ πολυ λιγο τωρα εχει αρχισει καπως να το πινει.αλλα αυτο ειναι το τελευταιο της γευμα κ μετα υπνο αλλα ο θηλασμος τη νυχτα συνεχιζεται κ ολη τη μερα τουλαχιστον ανα 3ωρα 4ωρα αλλα υπαρχουν κ μερες με 2ωρα..όλα τα υπόλοιπα εντάξει στα εμβόλια πάμε για το 4ο τον Απρίλη.οσο αφορά τα κιλά εντάξει πήρα 18 έχασα τα 12 και τώρα είμαι 65 6-7θελω να χάσω..αλλά πήγα να κάνω διατροφή κ μάλλον επηρέασε το γάλα μου κ τώρα σταμάτησα κ τρώω κανονικά τα κιλά χάνονται δε πειράζει και πιο μετά.μας είπε οτι θα μας βάλει κ κρεμουλα τώρα τέλος του μήνα μεταβατικό στάδιο πάλι αλλά συνεχίζουμε..το γαλα που μας έβαλε είναι κ για την δυσκοιλιοτητα αλλά ενα γεύμα που είναι δεν ενεργει παντα..πάντως πάει καλύτερα με αυτό τον τρόπο θα αυξήσουμε κ την παραγωγη του δικου μου γαλακτος τωρα κ βλεπουμε..υπομονή κορίτσια με τις τροφές κτλ κουράγιο εύχομαι..σας ζαλισα κ εγώ με τα δικά μου..τα next εγώ βολευτεί κ έγω κ σε φακελάκια σε φορμακεια είναι καλά..καλή συνέχεια σε όλες!!!και καλή εβδομάδα!!

  • Μου αρέσει 12

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια κ καλή εβδομαδα:-D

Εμείς εδώ έχει κάποιες μέρες που ενώ κοιμόταν σερί ,ξυπνάει σίγουρα μια φορά,χθες ξύπνησε δύο,δεν ειναι πεινα,είναι ένα τύπου 'τώρα ξύπνησα,χόρτασα ύπνο,έλα να παίξουμε'. Κ όλα αυτά στις 4 η ώρα. Τριγυρνάω λίγο σαν ζόμπι αλλά ελπίζω να επανέλθει γιατί κάνει  σίγουρα άλλη μία ώρα να την πάρει μετά ο ύπνος. Μέσα στην μέρα έχει γίνει πιο απαιτητική,διεκδικεί πλέον χρόνο από εμάς ,σταμάτησε να κάθεται ριλαξ κ θέλει η όρθια πάνω μας ή καθιστή στο πουφ (μας έσωσες Γωγώ) ,στο μπάνιο μετατρέπεται στον μικρό εξορκιστή,ακόμα κ τώρα δεν της αρέσει καθόλου,αλλάζει χρώμα από το κλάμα,έχω δοκιμάσει τα πάντα,τώρα έκανα άλλη μια επένδυση κ πήρα ένα ειδικό καθισματακι για μέσα στο μπάνιο. Με τις γουλιες είμαστε λίγο καλύτερα αλλά την κρέμα δεν την τρώει,έφαγε μια μέρα δέκα κουταλάκια κ από τότε ούτε να την φτύσει,σε 2-3 μέρες θα ξεκινήσω μπανανα μπας κ την τρώει. Ούτε με το γάλα τρελαινεται η αλήθεια είναι αλλά τουλάχιστον τώρα στον 5ο μήνα πήρε βάρος,800γρ κ φτάσαμε αισίως στα 7.800 κ 71 πόντους. 

Κατά τα άλλα, τώρα που άνοιξε ο καιρός βγαίνουμε σίγουρα μια βόλτα την ημέρα,μπορεί κ δεύτερη το απόγευμα. Συνήθως η μικρή κοιμάται στην βόλτα κ ο μεγάλος τρέχει, εκτονώνεται κ ξεδινει γιατί κ αυτός μέσα στο σπίτι έχει μετατραπεί σε Ταλιμπάν. Έχει ενέργεια,μάλλον βαριέται,αν κ ψαχνομαι συνέχεια για καινούργιες δραστηριότητες,κ έχει αρκετά ξεσπάσματα. Εύχομαι στα κοντά να αλλάξει λίγο η κατάσταση με τον κώλο ιό γιατί έχουμε φτάσει στα όρια μας.

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια καλή εβδομάδα!! Εμείς από τη Πέμπτη τρελή τσιρίδα γκρίνια κλάμμα.. Έχουμε κ εμβόλιο να δω πως θα είναι η συνέχεια μετά χαχα

Γίνονται όλο κ πιο απαιτητικά τα μωράκια μας Δέσποινα μου,φάση είναι κ θα περασει:?;-)

On 27/3/2021 at 7:29 ΜΜ, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!!

Πως είστε;;; Μεγάλωσαν τα παιδάκια μας κι αρχίζουν σιγά σιγά να τρώνε φαγητό!!! Απίστευτο..

Εμεις την Τετάρτη είχαμε ραντεβού στην παιδίατρο και κάναμε το εμβόλιο μας. Χωρίς παρενέργειες ευτυχώς. Αναπτυξιακά είναι τέλειος σε όλους τους τομείς. Απ την τελευταία φορά έβαλε 2 πόντους  ύψος και 500 γραμμάρια. Στέρεες θα εισάγουμε όταν γίνει 5 μισή μηνών και θα ξεκινήσουμε με λαχανικά κι εμείς. Σκοπός είναι μου ειπε να βοηθήσουμε το μωρό να συνηθίσει να τρώει λαχανικά καθώς από τη φύση έχουμε έμφυτη την τάση να προτιμούμε γλυκές τροφές. Σιγά σιγά θα βάλουμε και φρούτα και κρεας. Ήταν θετική στην ιδέα του baby led weaning κι αυτό με χαροποίησε ιδιαίτερα. Μέχρι να ξεκινήσουμε θα φροντίσω να παρακολουθήσω κι ένα webinar πρώτων βοηθειών για να είμαι έτοιμη για όλα. Στο κομμάτι της αλλεργίας τώρα κάναμε από χθες πρόκληση με τα γαλακτοκομικά και βλέπουμε. Αν δεν δουλέψει (που αν κρίνω από τη βλέννα στα κακά και τους εμετούς δεν δουλεύει) θα ξαναεπιχειρισουμε να τα εισάγουμε κοντά στο χρόνο. Εγώ εντωμεταξύ προσπαθώ όσο προλαβαίνω να φάω όσο περισσότερα απ αυτά που μου έλειψαν... Από χθες έχω φάει πίτσα, καρμπονάρα και προφιτερόλ :-P...

Όσον αφορά τα ρουχαλάκια, εμένα με βόλεψε πολύ το next απ όπου έχω παραγγείλει και τα περισσότερα. Έχει όμορφα σχέδια και πολύ καλές τιμές. Τελευταία παρηγγειλα και απ το mango και είμαι πολύ ευχαριστημένη επίσης. Γενικά φροντίζω τα ρούχα του να είναι από οργανικό βαμβάκι που είναι και το ιδανικότερο υλικό για ατοπικα δέρματα. Αγαπώ επίσης Zara και Dpam.

Τώρα περιμένω την παραγγελία μου με πιατάκια, κουταλάκια, ποτήρια και ποδιές. Ήρθε την Τρίτη η καρέκλα του φαγητού και είναι πανέμορφη. Επιλέξαμε την peg perego follow me. Ελπίζω να μας βολέψει και μα την χαρεί ο μικρός κύριος.

Σεντοναρα έγραψα πάλι αλλά έπρεπε να σας τα πω όλα....

Κι εγώ τώρα στην μικρή από τα next έχω πάρει αρκετά κ για αυτήν κ για τον Βασίλη.ενω ως τώρα είχα συνήθως από marks and Spencer ,ποιοτικά αλλά ακριβουτσικα.

Καρεκλακι έχουμε ένα της chicco,μας το είχαν κάνει δώρο στον Βασίλη κ τώρα κάθεται η μικρή. Βολεύει αρκετά γιατί η πλάτη κ το ύψος του αλλάζει αλλά στα αρνητικά είναι ογκώδες κ στο σαλόνι με τα δύο μωρά δεν έχουμε πλέον χώρο για να κάτσουμε εμεις:P

On 26/3/2021 at 1:54 ΜΜ, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια μου χρόνια πολλα!! Και εμείς 5/4 θα μπουμε στέρεες και έχουμε και εμβόλιο.. Για τη γκαρνταρόμπα  @Alexandra P.αφήστε χαμός στο ορχήστρα φοράμε και εμείς 12-18 στα αλλά μέχρι 9 μηνών κ εχω παρει κ κάποια για 12 μηνών.. Βέβαια από εδώ κ περα μ έχουν πει θα παιρνει υψος και όχι τόσο βάρος! Επίσης η μικρή μου εμένα είναι τέρμα ζωηρή απαιτητική κλαει τσιριζει δεν κοιμάται αυτό το άλμα  δεν ξέρω πως το περναμε γιατί δεν καταλαβαίνω κάποια άλλη συμπεριφορά γιατί είναι λες και έχουμε άλμα παντα εμείς χαχα..  @Argyroula συμπασχω έχει 1.5 βδομάδα επίμονο συγκαμα όπως όταν ήταν 1.5 μηνών που είχαμε ξανά και δεν φευγει.. Τώρα την κάνω τη θεραπεία που μας είχε βοηθήσει την άλλη φορά.. Κ απορώ γιατί την αλλάζω συνέχεια επειδή πίνει γάλα ανά 3 ώρες πως το παθαμε παλι.. :roll: θα έχει πολυ ενδιαφέρον να μιλάμε από εδώ κ περα για τα φαγητά τους ( εμένα η μαμά μου μ έχει πει ότι όταν ήμουν μωρό μου είχε αλεσει μέχρι και κουραμπιέ) χαχα.. Φιλακια σε όλες!! Καλυτερα δυναμη με τις αλλεργίες @Depykal  ευχομαι να ηρεμήσετε συντομα!!  @Υβόννη ειρηνακι μου τι συγκινητικό ακόμα και αυτό το καροτάκι μας έλιωσε χαχα

Τα orchestra όντως έχουν πολύ στενή γραμμή,κι εγώ στον Βασίλη έπαιρνα πάντα μεγαλύτερα σε νούμερο,ποιοτικά δεν μου φτάσανε στην μικρούλα όμως,γαριασαν κ άνοιξαν τρυπουλες.

On 25/3/2021 at 2:48 ΜΜ, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...χρονια πολλα...

@Argyroula μου καθολου κουραστικη...να μας λες κ μας να μαθαινουμε...

εγω ρε κοριτσια δεν εχω καταλαβει τα αλματα, δηλαδη ο μπεμπης ειναι ιδιος..ολα ειναι σε λογικα πλαισια,δεν εχω δει παραπανω γκρινια κ ο υπνος του μια χαρα κ γενικα δεν μπορω να τα καταλαβω τα αλματα...μηπως παει κατι λαθος με το μωρο μου;;;

Εμεις χτες πηγαμε στην αλεργιολογο κ κανονισαμε να του κανουμε τεστ σε 1 μηνα σχεδον στο γαλα κ σε διαφορες τροφες για να δουμε αν οντως εχει αλεργια κ που...θα μας γραψει κ το γαλα που περνουμε ειπε...σιγα σιγα αυξαναουμε κ την ποσοτητα στο γαλα αλλα οχι τοσο ωστε να κοιμαται το βραδυ οποτε αναγκαστικα ανα 4 ωρες ξυπνημα...

Η παιδιατρος μας λεει οτι παιρνει καλα βαρος, η αλεργιολογος οτι παιρνει οριακα..αλλα ρε κοριτσια ο μπεμπης ειναι ολο διπλες δηλαδη τι επρεπε να γινει σουμο για να ειναι ευχαριστημενη η αλεργιολογος;;;

Λένε ότι τα μωράκια που δεν θηλάζουν,δεν περνάνε τόσο έντονα τα άλματα. Εγώ θα σου πω ότι κ στον Βασίλη με αποκλειστικό θηλασμό κ στην Υακίνθη με αποκλειστική σκόνη (χαχαχα) δεν μπορώ επακριβώς να καταλάβω τα άλματα .οκ υπαρχουν περίοδοι που είναι λίγο πιο αναστατωμενα αλλά δεν ξέρω αν συμπίπτει παντα με εβδομάδες αλμάτων κ ποτέ μα ποτέ δεν αύξαναν είτε το στήθος είτε τα μλ. Μια χαρά καλέ είναι το καμάρι σου,απλά μάλλον είναι ήσυχο μωρακι;-)

On 25/3/2021 at 3:56 ΜΜ, Argyroula είπε:

@Depykal Θα κάνετε τεστακι πάνω στο δέρματακι του εκείνη την ώρα η αυτά που μένουν στην πλατουλα του και τα βλέπει η γιατρός μετά από 3 μέρες? 

Όσον αφορά τα κιλά εμένα η αλλεργιολογος μου είπε ότι είναι υπεραρκετά τα γραμμάρια που πήρε από (2ο-3ο 850 γρ. και από 3ο-4ο 650) και η παιδιατρος ότι είμαστε μια χαρά αλλά για την υπερπαραγωγή που έχω θα μπορούσε να παίρνει κ παραπάνω. Κοινώς ο, τι να ναι! 

Τώρα για τα άλματα... Σίγουρα δεν τα παίρνανε όλα τα παιδιά με τον ίδιο τρόπο. Η αδερφή μ δύο παιδιά δεν είχαν καμία διακύμανση ποτέ στον ύπνο τους και στο φαγητό. Με κοροϊδεύει όταν της λέω για άλματα. Βασικά ούτε εγώ τα πίστευα γιατί σε ακαδημαϊκά εγχειρίδια δεν υπάρχουν πουθενά! Αλλά από την στιγμή που τα δέχεται η παιδίατρος μου...το αξιολογώ!

@Alexandra P.P.  Το παρακολουθούμε απλά η παιδίατρος θεωρεί ότι είναι από την αλλεργία η αλλαγή στην συμπεριφορά. Η αλλεργιολογος όμως έχει αλλά άποψη!! 

Καταρχήν ευχαριστώ που καλοδεχεστε τα σεντόνια μου και μου λένε πως δεν κουράζουν!! Εμείς λοιπόν εχουμε τώρα ως εξης:  Η αλλεργιολογος μας είπε ότι είμαστε σο φάσμα των ατυπων αλλεργιων κι ότι περίμενε να δει πολύ χειρότερη εικόνα με την επαναεισαγωγη των γαλακτοκομικων. Οπότε εφόσον παίρνει καλό βάρος και οι εξετάσεις αίματος είναι τόσο καλες να συνεχίσω να τρωω κανονικά και βλεπουμε. Και να ξεκινήσουμε στερεες από τώρα για να στρώσει το γαστρεντερικο. Η παιδίατρος μας από την άλλη διακριτικά μου είπε ότι θα παρεκαμπτε την αλλεργιολογο κ θα τα έκοβε όλα εφόσον θεωρεί ότι τα συμπτώματα φουντωσαν μετά και την καταλωση του φρέσκου γάλακτος. Μίλησα λοιπόν κ με την ξαδέρφη μου παιδίατρος κ αυτή που μας παρακολουθεί σαν  "θεία" από το μαιευτήριο η οποία μ ειπε οτι ειναι αλλεργία κ να ότι θεωρεί κ αυτή ότι όλα θα πάνε καλύτερα αν τα κόψω όλα. (να τονίσω εδώ ότι η αλλεργιολογος ήταν σύσταση και των δύο ως πάρα πολύ καλή) Εγώ λοιπόν μετά από πολλή σκεψη και συζήτηση με τον μπαμπά μας είπα να κόψω τα γαλακτοκομικα αλλά να μην είμαι πολύ αυστηρή(δηλαδή να τρώω αυτά που λένε ότι μπορεί να περιέχουν ίχνη) για αρχή να δω πως θα πάει. Συμφώνησαν όλες ευτυχώς! Και θα ξεκινήσουμε στον 5ο στερεες χωρίς εννοείται γιαούρτια κ γαλακτοκομικα πριν κάνουμε τεστ κ εμείς που θα γίνει όταν καθαρίσουν τα αίματακια. Τώρα αν σε ένα μήνα δεν καθαρίσουν κ τα αίματακια θα πάμε κ σε γαστρεντερολογο. Αυτααααα.... Πολλή βαβούρα όλη η ιστορία... Δεν έχω όρεξη για τίποτα σχεδόν. Για την σεξουαλικης μας ζωή μη σας πω. Ξυπνάει κάθε 2 ώρες ο μπεμπης το βράδυ. Πάει κ αυτο το λίγο που μπορούσαμε... Χαχαχ 

Πω πω κορίτσια με μωράκια με αλλεργίες,σας διαβάζω κ σας θαυμάζω.μπραβο σου.μεσα σε όλο αυτό,έχετε κ το λούκι με διατροφή,να ψάχνετε τα κακά από τα μωράκια σας..λίγο ακόμα κουράγιο κ όσο περνάει ο καιρός αυτό στρώνει.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλή εβδομαδα:-D

Εμείς εδώ έχει κάποιες μέρες που ενώ κοιμόταν σερί ,ξυπνάει σίγουρα μια φορά,χθες ξύπνησε δύο,δεν ειναι πεινα,είναι ένα τύπου 'τώρα ξύπνησα,χόρτασα ύπνο,έλα να παίξουμε'. Κ όλα αυτά στις 4 η ώρα. Τριγυρνάω λίγο σαν ζόμπι αλλά ελπίζω να επανέλθει γιατί κάνει  σίγουρα άλλη μία ώρα να την πάρει μετά ο ύπνος. Μέσα στην μέρα έχει γίνει πιο απαιτητική,διεκδικεί πλέον χρόνο από εμάς ,σταμάτησε να κάθεται ριλαξ κ θέλει η όρθια πάνω μας ή καθιστή στο πουφ (μας έσωσες Γωγώ) ,στο μπάνιο μετατρέπεται στον μικρό εξορκιστή,ακόμα κ τώρα δεν της αρέσει καθόλου,αλλάζει χρώμα από το κλάμα,έχω δοκιμάσει τα πάντα,τώρα έκανα άλλη μια επένδυση κ πήρα ένα ειδικό καθισματακι για μέσα στο μπάνιο. Με τις γουλιες είμαστε λίγο καλύτερα αλλά την κρέμα δεν την τρώει,έφαγε μια μέρα δέκα κουταλάκια κ από τότε ούτε να την φτύσει,σε 2-3 μέρες θα ξεκινήσω μπανανα μπας κ την τρώει. Ούτε με το γάλα τρελαινεται η αλήθεια είναι αλλά τουλάχιστον τώρα στον 5ο μήνα πήρε βάρος,800γρ κ φτάσαμε αισίως στα 7.800 κ 71 πόντους. 

Κατά τα άλλα, τώρα που άνοιξε ο καιρός βγαίνουμε σίγουρα μια βόλτα την ημέρα,μπορεί κ δεύτερη το απόγευμα. Συνήθως η μικρή κοιμάται στην βόλτα κ ο μεγάλος τρέχει, εκτονώνεται κ ξεδινει γιατί κ αυτός μέσα στο σπίτι έχει μετατραπεί σε Ταλιμπάν. Έχει ενέργεια,μάλλον βαριέται,αν κ ψαχνομαι συνέχεια για καινούργιες δραστηριότητες,κ έχει αρκετά ξεσπάσματα. Εύχομαι στα κοντά να αλλάξει λίγο η κατάσταση με τον κώλο ιό γιατί έχουμε φτάσει στα όρια μας.

Γίνονται όλο κ πιο απαιτητικά τα μωράκια μας Δέσποινα μου,φάση είναι κ θα περασει:?;-)

Κι εγώ τώρα στην μικρή από τα next έχω πάρει αρκετά κ για αυτήν κ για τον Βασίλη.ενω ως τώρα είχα συνήθως από marks and Spencer ,ποιοτικά αλλά ακριβουτσικα.

Καρεκλακι έχουμε ένα της chicco,μας το είχαν κάνει δώρο στον Βασίλη κ τώρα κάθεται η μικρή. Βολεύει αρκετά γιατί η πλάτη κ το ύψος του αλλάζει αλλά στα αρνητικά είναι ογκώδες κ στο σαλόνι με τα δύο μωρά δεν έχουμε πλέον χώρο για να κάτσουμε εμεις:P

Τα orchestra όντως έχουν πολύ στενή γραμμή,κι εγώ στον Βασίλη έπαιρνα πάντα μεγαλύτερα σε νούμερο,ποιοτικά δεν μου φτάσανε στην μικρούλα όμως,γαριασαν κ άνοιξαν τρυπουλες.

Λένε ότι τα μωράκια που δεν θηλάζουν,δεν περνάνε τόσο έντονα τα άλματα. Εγώ θα σου πω ότι κ στον Βασίλη με αποκλειστικό θηλασμό κ στην Υακίνθη με αποκλειστική σκόνη (χαχαχα) δεν μπορώ επακριβώς να καταλάβω τα άλματα .οκ υπαρχουν περίοδοι που είναι λίγο πιο αναστατωμενα αλλά δεν ξέρω αν συμπίπτει παντα με εβδομάδες αλμάτων κ ποτέ μα ποτέ δεν αύξαναν είτε το στήθος είτε τα μλ. Μια χαρά καλέ είναι το καμάρι σου,απλά μάλλον είναι ήσυχο μωρακι;-)

Πω πω κορίτσια με μωράκια με αλλεργίες,σας διαβάζω κ σας θαυμάζω.μπραβο σου.μεσα σε όλο αυτό,έχετε κ το λούκι με διατροφή,να ψάχνετε τα κακά από τα μωράκια σας..λίγο ακόμα κουράγιο κ όσο περνάει ο καιρός αυτό στρώνει.

Αχ Μαράκι μου δυσκολη η κατάσταση κ ποσο μάλλον εσείς π έχετε κ δυο παιδακια μεσα στο σπίτι!! Υπομονηηη!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα κοριτσάκια μου!!! Αγωνιστικοί  χαιρετισμοί στέλνονται από μένα σε κάθε μια ξεχωριστά!!! 
Βλέπω τα μεγαλύτερα παιδάκια του γκρουπ ήδη άρχισαν φαγητό!!! Βλέπω γκαρνταρόμπες αλλάζουν, κορίτσια μου με τις αλλεργίες παιδεύεστε :( εύχομαι γρήγορα να φτιάξουν όλα! Άρχισαν τα πρώτα κατορθώματα των μωρών!!! Με την @MumMaria συμπάσχω με τα αγοράκια μας τα ταλιμπανακια μας!!! Επίσης κ εμείς ξεκινάμε το Σεπτέμβριο παιδικό!!! Όπως ακριβώς είχε αρχίσει κ ο Γιώργος σε ηλικία 10 μηνών γιατί δυστυχώς οι γονείς μας είναι μακριά... αλλά τουλάχιστον είμαι υπέρ ευχαριστημένη από τον παιδικό μας και μένω ήσυχη και για την μετάβαση της μικρής μας!!! Τα λυπάμαι βέβαια τα καημένα από τις 7:20 θα είναι εκεί , αλλά τουλάχιστον για ένα χρόνο θα έχω μειωμένο ωράριο κ μέχρι τις 2:30 Το μεσημέρι θα τα έχω πάρει! Θέλω να φύγει αυτό το πράγμα με το ιο απεγνωσμένα ... γενικά τον τελευταίο καιρό δεν μας πάει πολύ καλά οικογενειακώς ... αφού απορώ με τον εαυτό μου πως δεν έχω καταρρεύσει! Την Μικρή μου την ματιασα ότι κάθεται ήσυχη ... έχει αρχίσει κ διεκδικεί τονχρονο μας κ δείχνει κ ιδιαίτερη προτίμηση στον αδερφό της όταν εκείνος αποφασίσει να ασχοληθεί μαζί της...  Τσιρίζει τεστάρει της φωνή της και εμάς !!! Στερεες εμείς θα αρχίσουμε τέλη Απριλίου με λαχανικά  !! Από κιλά φτάσαμε αισίως τα 8100 και 71 πόντους και στεκόμαστε πολύ καλά!!! Όμως δεν γυρνάει πλαγιά ,μπρούμυτα για κανένα λόγο ... φέρνει όμως τα πόδια στο στόμα..
Την next όπως και στον Γιώργο την έχουμε κάνει κ εμείς χρυσή (παίρνω κ δικά μου κ του άντρα μου)! Μας αρέσουν κ τα h&m και τα Zara(αν κ δεν κρατάνε πολύ στις ηλικίες του Γιώργου για τα μωρά είναι οκ που αλλάζουν νούμερο κάθε μήνα) Orchestra δεν συμπάθησα τη φόρμα τους ποτε. 
 

  • Μου αρέσει 6

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ΣΟΣ 

έχει καμμία άλλη πρόβλημα με τα μαλλιά? Φεύγουν με απελπιστικά γρήγορο Ρυθμό.πεφτουν πάρα πολλά κ στο λούσιμο κ στο χτένισμα...και έχει αρχίσει κ φαίνεται κ πάρα πολύ...Παίρνω βιταμίνες αλλά σίγουρα αργεί να φανεί διάφορα με τις βιταμίνες.Βαζετε κάτι εσείς?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου ΣΟΣ 

έχει καμμία άλλη πρόβλημα με τα μαλλιά? Φεύγουν με απελπιστικά γρήγορο Ρυθμό.πεφτουν πάρα πολλά κ στο λούσιμο κ στο χτένισμα...και έχει αρχίσει κ φαίνεται κ πάρα πολύ...Παίρνω βιταμίνες αλλά σίγουρα αργεί να φανεί διάφορα με τις βιταμίνες.Βαζετε κάτι εσείς?

Μ έχουν πει ότι είναι τα μαλλιά που αποκτήσαμε στην εγκυμοσυνη αυτά κ απλά τώρα πεφτουν.. Εμένα έχει 1.5 μήνα π ξεκίνησε στην αρχή λέω είμαι καλά δεν έπεφτε τπτ.. Κ με το που τα έβαψα το χάος κάτω στο πατωμα συνέχεια στη χτένα στο μπάνιο τουφες ολόκληρες.. Σοκ.. Εγώ δεν βάζω κατει σκέφτηκα να παρω σαμπουαν της apivita  για τριχόπτωση αλλά παλι μ είπαν ότι είναι φυσιολογικό να πεσουν κ δεν θα γίνει κάτι.. Τώρα τι ισχυει δεν ξερω:roll:


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Despoina Mar είπε:

Μ έχουν πει ότι είναι τα μαλλιά που αποκτήσαμε στην εγκυμοσυνη αυτά κ απλά τώρα πεφτουν.. Εμένα έχει 1.5 μήνα π ξεκίνησε στην αρχή λέω είμαι καλά δεν έπεφτε τπτ.. Κ με το που τα έβαψα το χάος κάτω στο πατωμα συνέχεια στη χτένα στο μπάνιο τουφες ολόκληρες.. Σοκ.. Εγώ δεν βάζω κατει σκέφτηκα να παρω σαμπουαν της apivita  για τριχόπτωση αλλά παλι μ είπαν ότι είναι φυσιολογικό να πεσουν κ δεν θα γίνει κάτι.. Τώρα τι ισχυει δεν ξερω:roll:

Ναι κ μένα στην αρχή τίποτα μετά ξεκίνησε...μιλάμε για τεράστια διαφορά 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Ναι κ μένα στην αρχή τίποτα μετά ξεκίνησε...μιλάμε για τεράστια διαφορά 

Αν σου δείξω φωτό από τις τούφες μου Γωγώ δεν θα το πιστεύεις.ειναι απολύτως φυσιολογικό.μεχρι κ έναν χρόνο μετά την γέννα.μπορεις να συνεχίσεις τον σίδηρο κ το καστορέλαιο βοηθάει στο να ξανά πυκνώσει το μαλλί.το αγοράζεις χύμα από φαρμακείο,βάζεις στα χέρια σου κ κάνεις απαλό μασάζ στις ρίζες,αν θες το αφήνεις κ ένα βράδυ στο κεφάλι κ λούζεσαι την επόμενη.ειναι πολύ λιπαρό(λάδι είναι) οπότε αν το κάνεις έτσι,σίγουρα πετσέτα στα μαλλιά ,σφιχτά δεμένη ,να μην τα κάνεις όλα χάλια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Gogo1994 said:

Κορίτσια μου ΣΟΣ 

έχει καμμία άλλη πρόβλημα με τα μαλλιά? Φεύγουν με απελπιστικά γρήγορο Ρυθμό.πεφτουν πάρα πολλά κ στο λούσιμο κ στο χτένισμα...και έχει αρχίσει κ φαίνεται κ πάρα πολύ...Παίρνω βιταμίνες αλλά σίγουρα αργεί να φανεί διάφορα με τις βιταμίνες.Βαζετε κάτι εσείς?

Μολις εκανα μπανιο Γωγουλα μου και αν σας δειξω τις τουφες, αν οχι πουλοβερ κασκολ πλεκεις ανετα!!!! Χαθηκε να επεφταν οι τριχες στα ποδια, χερια, μασχαλη να γλιτωναμε την αποτριχωση; Πολυυυυ μαλλι ομως πεφτει

  • Χαχα 7

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κι εδώ το ίδιο!! Κι έχω και μαλλί μέχρι τη μέση, σκοντάφτουμε στο σπίτι  από τις τρίχες! Αλλά @Υβόννη να προσθέσω εδώ ,ότι είχα αρχίσει να κλαίω τα λεφτά του λέιζερ στην εγκυμοσύνη διότι είχα γίνει κάτι σε λυκάνθρωπο , αλλά τώρα βλέπω ότι ήταν προσωρινό. Ποδαράκι, μασχάλη ,μπικίνι μια χαρά πάλι!! Ασορτι με την φαλάκρα.... :lol:

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...