Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου...χαιρομαι πολυ για τα ομορφα νεα σας..βαφτισεις, φαγητα,δοντια...πω πω...μεγαλωσαν τα μωρακια μας...

Εμεις τη Δευτερα εχουμε παιδιατρο να κανουμε το εμβολιο της μηνυγγιτιδας κ να ξεκινησουμε να τρωμε σιγα σιγα...η αληθεια ειναι πως δοντια ακομα δεν εχουμε κ ουτε φαινεται κατι..θα ρωτησω βεβαια κ την γιατρο..εχει φαει κολλημα με το πανακι που τον βαζω να ρευτει βεβαια κ το βαζει συνεχεια στο στομα..μερικες φορες προτιμαει αυτο απ την πιπιλα..μεχρι κ η φαγουρα τπυ περναει καμια φορα οταν το κραταει...

Εμεις κλεισαμε βαφτιση 3 οκτωμβριου κ θα τον βγαλουμε Γρηγορη-Παναγιωτη...θα τον γιορταζω τον 15 αυγουστο μαζι μου αλλα θα τον φωναζουμε Γρηγορη...

Κατα τα αλλα δινουμε μαχη σχεδον καθε βραδυ με τη φαγουρα στο κεφαλι που εδω κ 2 μηνες κανεις δεν μπορει να μου πει τι ειναι κ πως να το ξεπερασουμε...απο κιλα μου εχουν φυγει τα χερια οταν τον κραταω...για να δουμε τη δευτερα ποσα εφτασε...

Θελαμε να παμε κ διακοπες στη Νισυρο αλλα μετα συνηδιτοποιησαμε οτι δεν εχει νοσοκομειο οποτε αγνωστο τι θα κανουμε..

Κ μενα μου λειπει η δουλεια αλλα δεν εχω ποιος να μου τον κραταει οποτε βοηθαω τον ιακωβο λιγο απ το σπιτι κ ισως ανοιξουμε κ ενα δικο μας μαγαζι με gadget  κ δουλεψω εκει αφου θα εχει μεγαλωσει λιγο..σκεφτομουν εντονα για βρεφονηπιακο αλλα ψαχνω στο ιντερνετ κ δεν βρισκω εδω περα για τοσο μικρο..

Επισης επανηλθα στα κιλα μου αλλα το σωμα μου δεν μου φαινεται ιδιο οπως πριν..

Αυτα απο μενα..❤❤

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...χαιρομαι πολυ για τα ομορφα νεα σας..βαφτισεις, φαγητα,δοντια...πω πω...μεγαλωσαν τα μωρακια μας...

Εμεις τη Δευτερα εχουμε παιδιατρο να κανουμε το εμβολιο της μηνυγγιτιδας κ να ξεκινησουμε να τρωμε σιγα σιγα...η αληθεια ειναι πως δοντια ακομα δεν εχουμε κ ουτε φαινεται κατι..θα ρωτησω βεβαια κ την γιατρο..εχει φαει κολλημα με το πανακι που τον βαζω να ρευτει βεβαια κ το βαζει συνεχεια στο στομα..μερικες φορες προτιμαει αυτο απ την πιπιλα..μεχρι κ η φαγουρα τπυ περναει καμια φορα οταν το κραταει...

Εμεις κλεισαμε βαφτιση 3 οκτωμβριου κ θα τον βγαλουμε Γρηγορη-Παναγιωτη...θα τον γιορταζω τον 15 αυγουστο μαζι μου αλλα θα τον φωναζουμε Γρηγορη...

Κατα τα αλλα δινουμε μαχη σχεδον καθε βραδυ με τη φαγουρα στο κεφαλι που εδω κ 2 μηνες κανεις δεν μπορει να μου πει τι ειναι κ πως να το ξεπερασουμε...απο κιλα μου εχουν φυγει τα χερια οταν τον κραταω...για να δουμε τη δευτερα ποσα εφτασε...

Θελαμε να παμε κ διακοπες στη Νισυρο αλλα μετα συνηδιτοποιησαμε οτι δεν εχει νοσοκομειο οποτε αγνωστο τι θα κανουμε..

Κ μενα μου λειπει η δουλεια αλλα δεν εχω ποιος να μου τον κραταει οποτε βοηθαω τον ιακωβο λιγο απ το σπιτι κ ισως ανοιξουμε κ ενα δικο μας μαγαζι με gadget  κ δουλεψω εκει αφου θα εχει μεγαλωσει λιγο..σκεφτομουν εντονα για βρεφονηπιακο αλλα ψαχνω στο ιντερνετ κ δεν βρισκω εδω περα για τοσο μικρο..

Επισης επανηλθα στα κιλα μου αλλα το σωμα μου δεν μου φαινεται ιδιο οπως πριν..

Αυτα απο μενα..❤❤

Με το καλο να προχωρησει η ιδεα σας για το μαγαζι!ποια περιοχη εισαι θυμησε μου,καποιοι δημοι εχουν κ για μωρακια βρεφονηπιακους.το σωμα θελει σφιξιμο χαχα κ εγω το βλεπω αλλα σιγα σιγα.με το καλο κ η δικη σας βαπτιση.η φαγουρα μηπως ειναι νινιδα;τι σας εχουν πει;

14 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Γωγουλα μου και γλυκά μου κορίτσια εδώ είμαι και εγώ!!!! Σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες.. ❤️ Εγώ μπαίνω τακτικά και σας διαβάζω να ξέρετε δεν σας έχω ξεχάσει καθόλου!! Νοσταλγώ και εγώ μαζί σας εκείνες τις στιγμές της εγκυμοσύνης, αυτή την υπέροχη διαδρομή και ας μην έχω μωράκι ακόμα, βιωνω κανονικότατα όλες τις επετείους (πχ να παίρναμε μηχάνημα υπερηχου στο σπίτι :lol:) και πολλά πολλά άλλα! Σας το γράφω τώρα και νααα τα δάκρυα.. Λίγο που μου λείψατε λίγο και οι ορμόνες δε θέλει και πολύ! 

Λοιπόν τα δικά μου νέα είναι ότι διανύω τον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης μου και τον Αύγουστο περιμένουμε με το καλό τη μπέμπα μας!! Δεν σας κρύβω ότι ανυπομονώ να γεννήσω, να ολοκληρωθεί αυτός ο κύκλος.. Απολαμβάνω παρόλα αυτά την εγκυμοσύνη δεν μπορώ να πω και αρχίσαμε σιγά σιγά και τις προετοιμασιες μας.. :) Έφτασα στην πηγή πάλι κορίτσια μου με αρκετό άγχος μεν και όχι τόση ανεμελιά όση θα ήθελα αλλά εύχομαι αυτή τη φορά να το πιω το νεράκι! 

Σας σκέφτομαι και χαίρομαι πάρα πολύ που είστε όλες καλά με τα μπεμπακια σας τα γλυκά και φτάσατε ήδη να μιλάτε και για βαφτίσια!! Σε όσες πάνε και για επόμενο (γιατί όπως σας είπα σας διαβάζω τακτικά :P) εύχομαι να φουσκωσουν ξανά κοιλίτσες σύντομα και μόνο αγάπη και ευτυχία να γεμίζουν τα σπίτια σας και οι καρδιές σας!!! ❤️

Φουλ προετοιμασιες ε;; Χιχι τελειο σταδιο κ αυτο!να μας λες τα νεα σου για το καλοκαιρινο  μπεμπακι της παρεας!!

  • Μου αρέσει 4

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ΕΥΑ! είπε:

Με το καλο να προχωρησει η ιδεα σας για το μαγαζι!ποια περιοχη εισαι θυμησε μου,καποιοι δημοι εχουν κ για μωρακια βρεφονηπιακους.το σωμα θελει σφιξιμο χαχα κ εγω το βλεπω αλλα σιγα σιγα.με το καλο κ η δικη σας βαπτιση.η φαγουρα μηπως ειναι νινιδα;τι σας εχουν πει;

Φουλ προετοιμασιες ε;; Χιχι τελειο σταδιο κ αυτο!να μας λες τα νεα σου για το καλοκαιρινο  μπεμπακι της παρεας!!

Στα Γιαννενα ημαστε...νινιδα μας ειπαν στην αρχη αλλα πλεον το κεφαλακι του ειναι καθαρο εδω κ πολυ καιρο κ συνεχιζει το ιδιο πραγμα..Στο τελος μας ειπαν οτι μπορει να το κανει πλεον μηχανικα η οταν εκνευριζεται..αλλα τι μπορει να τον εκνευριζει μεσα στον υπνο του δεν μπορω να το καταλαβω..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου κ εγώ τσεκαρα την ομάδα μας σχεδόν κάθε μέρα κ στεναχωριουμουν π δεν είχαμε νέα κ για 2 μέρες δεν μπήκα γτ έβαφα το σπίτι κ εχω παθει σοκ με τα νέα σας τώρα!!  Αρχικά εμάς εδώ κ ενα μηνα είναι έτοιμα να σκάσουν που μας είχε πει ο γιατρός αλλά τπτ.. Την Δευτέρα έχουμε ραντεβου γ να δουμε.. Τον εμβόλιο της μηνιγγίτιδας θα το κάνουμε τον Ιουλιο εμείς!! Με το φαγητό τα πάμε καλα για γιαουρτι δεν μ είχε πει κάτι εμένα υποθέτω ότι θα μας το βάλει τώρα!! Επίσης την Τετάρτη εχω εγώ εμβόλιο και θα κάνω το Τζόνσον "όχι πια δακρυα π λέω εγώ χιχι"... Επίσης βάφτιση έχουμε 4 Ιουλίου μακάρι να μπορουσατε να έρθετε !!Αργυρουλα μου χαίρομαι πολυ που βγήκαν αρνητικά, και πισυευω είναι από τα δοντάκια η ανυσηχια αν κ νομίζω ότι κοντευουμε κ στο άλμα άγχος από χωρισμου :roll: ...με το καλό κ η βάφτιση σας!!Γωγουλα το παλικαρακι σ θα είναι μια χαρά με τους παππουδες.. Κ εγώ θα την αφήσω την μικρήμικρή! ! Με το θηλασμό τα πηγες τέλεια κ εγώ αποθηλασα φυσικά ετσιιιι!! Υβοννακι σε σκεφτόμουν κ εγώ με τον παλιο ιό! Σημασία έχει ότι είστε μια χαρά τώρα κ θα δείτε κ τους δικους σας επιτέλους!! Μαράκι μου υπομονή με τα δυο παιδακια σ σίγουρα δυσκολεύεσαι π είσαι μόνη κ τόσες ώρες αλλά αξίζει!! Έχεις δίκιο το γαλατάκι είναι η βασική τροφή οπότε μην σκας!! Γεωργία μου κ εσυ ταρζανακι βλέπω έχεις χαχα.. Ο μικρός σ με πέθανε.. Απίστευτος χαχα.. Ειρήνη μου όλα ήταν τέλεια κ ήσασταν πανεμορφοι να σας ζήσει κ παλι!! Κ υπομονή με την διατροφή κ τις αλλεργίες θα έρθει η ώρα που θα περάσει κ αυτό!!  Depy  τι μπεμπαρο καλε έχεις κ εσυ??? Να μας πεις ποσο πηγε τώρα χαχα.. Εγώ πιστεύω το κάνει μηχανικά τώρα κ μπορεί να νομίζει ότι τον φαγουριζει!! Καλο ξεκίνημα κ στις δουλειές σας γτ όχι να κάνετε κάτι να βοηθηθειτε!!  Δεν θυμάμαι αν ξέχασα κάποια τώρα.. Φραουλίνο μου σε αφησα γτ τέλος ευχομαι με το καλό θα περασεις απίστευτες στιγμές αγάπης και το αξίζεις!! 

Οχι σεντόνι παπλωματαρα εστρωσα.. Λοβ γιουυυυ

On 3/6/2021 at 1:47 ΜΜ, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σας κοριτσια!!ποσο χαρηκα που ειδα νεα σας!!Αργυρουλα μου το ιδιο κανει λιγες μερες τωρα κ ειναι δοντια.το ενα ψιλοφανηκε.γκρινια κ αγκαλιες ααα που κ που τσιριδες,αλλο κ αυτο παλι χαχα! .εμβολιο κ εγω pfizer την παρασκευη κ δευτερη δοση 28/6.πυρετος ετοιμασιων για την βαπτιση γιατι θα τα κανουμε μονοι μας στολισμο τραπεζιου για μπομπινιερες κ γλυκα κ εκκλησιας εξω θα βαλουμε κατι στα σκαλια να μην ειναι σκετο.τα λουλουδια για την κολυμπηθρα εχουμε παραγγειλει κ καποια γλαστρακια για εξω.

Ειρηνη μια κουκλαρα ησουν στην βαπτιση!να σας ζησει ο Πετρος σας!!

Γωγω μου προσπαθω κ εγω για αποθηλασμο αλλα δυσκολο ,εχω μειωσει αρκετα γευματα αλλα το βραδινο αν δεν θηλασει δεν κοιμαται ευκολα.να δω τι θα κανω μιας που θελω να αποφυγω το χαπι.

Ειρηνη μου γλυκεια,χαρηκα που παιρνει βαρος το αγορι μας!!κ με το καλο να ερθετε Ελλαδα!!

Ααα εσένα ξέχασα με το καλό κ η βαφτιση σας κ μπράβο που θα τα κάνετε εσείς!! 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Στα Γιαννενα ημαστε...νινιδα μας ειπαν στην αρχη αλλα πλεον το κεφαλακι του ειναι καθαρο εδω κ πολυ καιρο κ συνεχιζει το ιδιο πραγμα..Στο τελος μας ειπαν οτι μπορει να το κανει πλεον μηχανικα η οταν εκνευριζεται..αλλα τι μπορει να τον εκνευριζει μεσα στον υπνο του δεν μπορω να το καταλαβω..

Κι εγώ αυτό θα σου έλεγα,μήπως απλά τώρα του έμεινε του καημενου κ το κάνει κ από συνήθειο.πιστευω θα δεις βελτίωση σιγά σιγά κ σε αυτό αφού έφυγε η νινιδα του.

Ήθελα να σου πω αν θες να ρωτήσω για βρεφονηπιακό για την ηλικία σας την πεθερά μου που είναι Γιάννενα κ ξέρει την μιση πολη.χαχαχα.πες μου αν θες,μακάρι να μπορώ να βοηθήσω.

Καλή αρχή κ με τον αντρουλη σου στην δουλειά.

2 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου κ εγώ τσεκαρα την ομάδα μας σχεδόν κάθε μέρα κ στεναχωριουμουν π δεν είχαμε νέα κ για 2 μέρες δεν μπήκα γτ έβαφα το σπίτι κ εχω παθει σοκ με τα νέα σας τώρα!!  Αρχικά εμάς εδώ κ ενα μηνα είναι έτοιμα να σκάσουν που μας είχε πει ο γιατρός αλλά τπτ.. Την Δευτέρα έχουμε ραντεβου γ να δουμε.. Τον εμβόλιο της μηνιγγίτιδας θα το κάνουμε τον Ιουλιο εμείς!! Με το φαγητό τα πάμε καλα για γιαουρτι δεν μ είχε πει κάτι εμένα υποθέτω ότι θα μας το βάλει τώρα!! Επίσης την Τετάρτη εχω εγώ εμβόλιο και θα κάνω το Τζόνσον "όχι πια δακρυα π λέω εγώ χιχι"... Επίσης βάφτιση έχουμε 4 Ιουλίου μακάρι να μπορουσατε να έρθετε !!Αργυρουλα μου χαίρομαι πολυ που βγήκαν αρνητικά, και πισυευω είναι από τα δοντάκια η ανυσηχια αν κ νομίζω ότι κοντευουμε κ στο άλμα άγχος από χωρισμου :roll: ...με το καλό κ η βάφτιση σας!!Γωγουλα το παλικαρακι σ θα είναι μια χαρά με τους παππουδες.. Κ εγώ θα την αφήσω την μικρήμικρή! ! Με το θηλασμό τα πηγες τέλεια κ εγώ αποθηλασα φυσικά ετσιιιι!! Υβοννακι σε σκεφτόμουν κ εγώ με τον παλιο ιό! Σημασία έχει ότι είστε μια χαρά τώρα κ θα δείτε κ τους δικους σας επιτέλους!! Μαράκι μου υπομονή με τα δυο παιδακια σ σίγουρα δυσκολεύεσαι π είσαι μόνη κ τόσες ώρες αλλά αξίζει!! Έχεις δίκιο το γαλατάκι είναι η βασική τροφή οπότε μην σκας!! Γεωργία μου κ εσυ ταρζανακι βλέπω έχεις χαχα.. Ο μικρός σ με πέθανε.. Απίστευτος χαχα.. Ειρήνη μου όλα ήταν τέλεια κ ήσασταν πανεμορφοι να σας ζήσει κ παλι!! Κ υπομονή με την διατροφή κ τις αλλεργίες θα έρθει η ώρα που θα περάσει κ αυτό!!  Depy  τι μπεμπαρο καλε έχεις κ εσυ??? Να μας πεις ποσο πηγε τώρα χαχα.. Εγώ πιστεύω το κάνει μηχανικά τώρα κ μπορεί να νομίζει ότι τον φαγουριζει!! Καλο ξεκίνημα κ στις δουλειές σας γτ όχι να κάνετε κάτι να βοηθηθειτε!!  Δεν θυμάμαι αν ξέχασα κάποια τώρα.. Φραουλίνο μου σε αφησα γτ τέλος ευχομαι με το καλό θα περασεις απίστευτες στιγμές αγάπης και το αξίζεις!! 

Οχι σεντόνι παπλωματαρα εστρωσα.. Λοβ γιουυυυ

Ααα εσένα ξέχασα με το καλό κ η βαφτιση σας κ μπράβο που θα τα κάνετε εσείς!! 

Δέσποινα μου καλή ανοσία κ σε σένα!μια χαρά η μικρή σου,όλοι στα ίδια είμαστε,κι εμείς αυτά τα δόντια δύο μήνες τα περιμένουμε.χαχααχα! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κι εγώ αυτό θα σου έλεγα,μήπως απλά τώρα του έμεινε του καημενου κ το κάνει κ από συνήθειο.πιστευω θα δεις βελτίωση σιγά σιγά κ σε αυτό αφού έφυγε η νινιδα του.

Ήθελα να σου πω αν θες να ρωτήσω για βρεφονηπιακό για την ηλικία σας την πεθερά μου που είναι Γιάννενα κ ξέρει την μιση πολη.χαχαχα.πες μου αν θες,μακάρι να μπορώ να βοηθήσω.

Καλή αρχή κ με τον αντρουλη σου στην δουλειά.

Δέσποινα μου καλή ανοσία κ σε σένα!μια χαρά η μικρή σου,όλοι στα ίδια είμαστε,κι εμείς αυτά τα δόντια δύο μήνες τα περιμένουμε.χαχααχα! 

Ναι θα ηθελα αν μπορεις...σ ευχαριστω πολυ..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Στα Γιαννενα ημαστε...νινιδα μας ειπαν στην αρχη αλλα πλεον το κεφαλακι του ειναι καθαρο εδω κ πολυ καιρο κ συνεχιζει το ιδιο πραγμα..Στο τελος μας ειπαν οτι μπορει να το κανει πλεον μηχανικα η οταν εκνευριζεται..αλλα τι μπορει να τον εκνευριζει μεσα στον υπνο του δεν μπορω να το καταλαβω..

Να σου πω... Εγώ έχω χρόνια κνιδωση μόνο στα ποδια. Έχω κάνει πάρα πολλά τεστ στην ζωή μου για αλλεργίες κλπ δεν έχει βγει θετικό κάτι ιδιαίτερα σημαντικό (όπως κάποια τροφή) μόνο κάτι περιβαλλοντικη σκόνη και σε μια κάμπια. Ο, τι να ναι! Παρόλαυτα. Θέλω να σου πω ότι τώρα με τις αποχές που έκανα σταμάτησα να ξυνομαι. Κι όταν ξανά ξεκίνησα το αυγό ξανάρχισα να ξυνομαι. Το είπα στην αλλεργιολόγο του μικρού κ μου είπε ότι μπορεί να είχα αλλεργίες μικρή και τώρα να έχω ανοχή πια με ήπια συμπτώματα. Δεν ξέρω τι ισχύει και μπορεί να μην έχει καμία σχέση με εσάς! Απλά το αναφέρω γιατί το έχω από νήπιο! Δεν υπάρχει τίποτα εκεί που ξυνομαι αλλά μπορεί να το κόψω τελείως το δέρμα μου. 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Argyroula είπε:

Να σου πω... Εγώ έχω χρόνια κνιδωση μόνο στα ποδια. Έχω κάνει πάρα πολλά τεστ στην ζωή μου για αλλεργίες κλπ δεν έχει βγει θετικό κάτι ιδιαίτερα σημαντικό (όπως κάποια τροφή) μόνο κάτι περιβαλλοντικη σκόνη και σε μια κάμπια. Ο, τι να ναι! Παρόλαυτα. Θέλω να σου πω ότι τώρα με τις αποχές που έκανα σταμάτησα να ξυνομαι. Κι όταν ξανά ξεκίνησα το αυγό ξανάρχισα να ξυνομαι. Το είπα στην αλλεργιολόγο του μικρού κ μου είπε ότι μπορεί να είχα αλλεργίες μικρή και τώρα να έχω ανοχή πια με ήπια συμπτώματα. Δεν ξέρω τι ισχύει και μπορεί να μην έχει καμία σχέση με εσάς! Απλά το αναφέρω γιατί το έχω από νήπιο! Δεν υπάρχει τίποτα εκεί που ξυνομαι αλλά μπορεί να το κόψω τελείως το δέρμα μου. 

Θα το αναφερω στην παιδιατρο να δω μηπως βγαλουμε καμια ακρη.. 

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά και αγαπημένα, καλησπέρα και από εμένα σε όλες. Μπαίνω συχνά κ σας διαβάζω, αλλά πραγματικά μ' έχουν απορροφήσει τα θέματα της καθημερινότητας. Ήθελα να αναφερθώ σε κάθε μία ξεχωριστά, αλλά νομίζω, ότι θα γράφω ατελείωτα.. Διαβάζω για βαπτίσεις, για ταξίδια στην Ελλάδα, για ολ' αυτά τα όμορφα και τα ευχάριστα και πόσο χαίρομαι... Μια νότα χαράς και αισιοδοξίας... :) Τα δικά μας νέα, είναι ότι τρώμε ελάχιστα στερεές και αυτές με ζόρι κ κλάματα (κλαίω κ γω μαζί πού και πού. Χαχα). Βάζω όμως αβοκάντο στην φρουτοκρεμα κάθε φορά και ελαιόλαδο στο μεσημεριανό του (από το οποίο αν φάει δύο κουταλιές) και κάναμε μπουτακι, αλλά μέχρι εκει. Κατά τ άλλα κορίτσια μου και με τον ύπνο το έχουμε χάσει εντελώς..  Παρόλα αυτά, είναι ενεργητικοτατος, γελάει δυνατά, πηγαίνει από τη μια άκρη του σαλονιού στην άλλη, είναι μια τρέλα. Εγώ πάλι, έχω γίνει σαν το ζόμπι, αλλά υπομονή και πιστεύω όλα θα φτιάξουν.. Όσο για το εμβόλιο που συζητάτε κορίτσια μου, εγώ λέω να το καθυστερήσω λίγο κ μετά βλέπουμε. Σας φιλώ όλες πολύ πολύ γλυκά.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lina8500 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά και αγαπημένα, καλησπέρα και από εμένα σε όλες. Μπαίνω συχνά κ σας διαβάζω, αλλά πραγματικά μ' έχουν απορροφήσει τα θέματα της καθημερινότητας. Ήθελα να αναφερθώ σε κάθε μία ξεχωριστά, αλλά νομίζω, ότι θα γράφω ατελείωτα.. Διαβάζω για βαπτίσεις, για ταξίδια στην Ελλάδα, για ολ' αυτά τα όμορφα και τα ευχάριστα και πόσο χαίρομαι... Μια νότα χαράς και αισιοδοξίας... :) Τα δικά μας νέα, είναι ότι τρώμε ελάχιστα στερεές και αυτές με ζόρι κ κλάματα (κλαίω κ γω μαζί πού και πού. Χαχα). Βάζω όμως αβοκάντο στην φρουτοκρεμα κάθε φορά και ελαιόλαδο στο μεσημεριανό του (από το οποίο αν φάει δύο κουταλιές) και κάναμε μπουτακι, αλλά μέχρι εκει. Κατά τ άλλα κορίτσια μου και με τον ύπνο το έχουμε χάσει εντελώς..  Παρόλα αυτά, είναι ενεργητικοτατος, γελάει δυνατά, πηγαίνει από τη μια άκρη του σαλονιού στην άλλη, είναι μια τρέλα. Εγώ πάλι, έχω γίνει σαν το ζόμπι, αλλά υπομονή και πιστεύω όλα θα φτιάξουν.. Όσο για το εμβόλιο που συζητάτε κορίτσια μου, εγώ λέω να το καθυστερήσω λίγο κ μετά βλέπουμε. Σας φιλώ όλες πολύ πολύ γλυκά.. 

Λίνα μου καλημέρα,να σου πω ότι σε καταλαβαίνω πολύ σε αυτό με το φαγητό ...κ στα κλάματα...δικά της κ δικά μου:-? θα το βρει σιγά σιγά κ όσο περνάει ο καιρός θα μπαίνουν κ καινούρια φαγακια,κάπου θα το πετύχεις το μωράκι σου κ θα βρεις κάτι να του αρέσει,αλλά αφού το βλέπεις ενεργητικό κ χαρούμενο ,πιστεψε με αυτό περνάει τέλεια,μεγαλώνει τέλεια κ αναπτύσσεται σωστά κ μένουμε εμείς να ξεφυσαμε,χαχαχα!τα λέω για να τα ακούω κι εγώ! Τώρα για τον ύπνο ,εύχομαι να στρώσει σύντομα,γιατί κ εμείς οι μανουλες τον χρειαζόμαστε για να μπορούμε να είμαστε λειτουργικές. Καλά κουραγια κοπέλα μου:x

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ' ευχαριστώ πολύ @MumMariaμου γλυκειά.. Άντε να δούμε, γιατί έχω απογοητευτεί αρκετά...Να είμαστε όλες καλά κορίτσια μου, να έχουμε υγεία εμείς, τα μπεμπάκια μας και όλα τα παιδάκια του κόσμου και όλα θα πάνε κατ' ευχήν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lina8500 said:

Σ' ευχαριστώ πολύ @MumMariaμου γλυκειά.. Άντε να δούμε, γιατί έχω απογοητευτεί αρκετά...Να είμαστε όλες καλά κορίτσια μου, να έχουμε υγεία εμείς, τα μπεμπάκια μας και όλα τα παιδάκια του κόσμου και όλα θα πάνε κατ' ευχήν..

Κοριτσι μου γλυκο να μη στεναχωριεσαι και να μην απογοητευεσαι! Κανενα παιδακι δυτικου κοσμου δεν εχει μεινει νηστικο! Απλα το καθενα εχει το χρονο του με τις στερεες! Το παιδάκι τρωει οσο χρειαζεται αυτο να μη σε ανησυχρι καθολου! Εξαλλου οι στερεες τον πρωτο χρονο ειναι γισ δοκιμη! Οσο για το βαρος, το τι αγωνια εχω περασει.κι εγω..επισης με αβοκάντο και λαδι σωθηκαμε αχαχχα! Μα λεμε με τον αντρα μου τί γονιδιο εβαλαν εκει στο εργαστηριο και δεν παχαινει το παιδι με.εμας.γονεις; Αχαχαχα! Κανενα παιδακι κοριτσι μου δεν εμεινε χωριε να τρωει.και χωρις να κοιμαται για παντα..καποια στιγμη θα το βρει! Ως τοτε να γεμιζεις δυναμεις εσυ οποτε μπορεις γιατι και η αυπνια ειναι κακος συμβουλος...Ολα μοιαζουν χειροτερα απ'οτι ειναι...Μια μερα θα φωναζεις ξυπνααααα και θα λεει 5 λεπτα ακομη ρε μανα!!! Χιχιχιχι!

On 6/4/2021 at 12:51 PM, Despoina Mar said:

Καλησπερα κορίτσια μου κ εγώ τσεκαρα την ομάδα μας σχεδόν κάθε μέρα κ στεναχωριουμουν π δεν είχαμε νέα κ για 2 μέρες δεν μπήκα γτ έβαφα το σπίτι κ εχω παθει σοκ με τα νέα σας τώρα!!  Αρχικά εμάς εδώ κ ενα μηνα είναι έτοιμα να σκάσουν που μας είχε πει ο γιατρός αλλά τπτ.. Την Δευτέρα έχουμε ραντεβου γ να δουμε.. Τον εμβόλιο της μηνιγγίτιδας θα το κάνουμε τον Ιουλιο εμείς!! Με το φαγητό τα πάμε καλα για γιαουρτι δεν μ είχε πει κάτι εμένα υποθέτω ότι θα μας το βάλει τώρα!! Επίσης την Τετάρτη εχω εγώ εμβόλιο και θα κάνω το Τζόνσον "όχι πια δακρυα π λέω εγώ χιχι"... Επίσης βάφτιση έχουμε 4 Ιουλίου μακάρι να μπορουσατε να έρθετε !!Αργυρουλα μου χαίρομαι πολυ που βγήκαν αρνητικά, και πισυευω είναι από τα δοντάκια η ανυσηχια αν κ νομίζω ότι κοντευουμε κ στο άλμα άγχος από χωρισμου :roll: ...με το καλό κ η βάφτιση σας!!Γωγουλα το παλικαρακι σ θα είναι μια χαρά με τους παππουδες.. Κ εγώ θα την αφήσω την μικρήμικρή! ! Με το θηλασμό τα πηγες τέλεια κ εγώ αποθηλασα φυσικά ετσιιιι!! Υβοννακι σε σκεφτόμουν κ εγώ με τον παλιο ιό! Σημασία έχει ότι είστε μια χαρά τώρα κ θα δείτε κ τους δικους σας επιτέλους!! Μαράκι μου υπομονή με τα δυο παιδακια σ σίγουρα δυσκολεύεσαι π είσαι μόνη κ τόσες ώρες αλλά αξίζει!! Έχεις δίκιο το γαλατάκι είναι η βασική τροφή οπότε μην σκας!! Γεωργία μου κ εσυ ταρζανακι βλέπω έχεις χαχα.. Ο μικρός σ με πέθανε.. Απίστευτος χαχα.. Ειρήνη μου όλα ήταν τέλεια κ ήσασταν πανεμορφοι να σας ζήσει κ παλι!! Κ υπομονή με την διατροφή κ τις αλλεργίες θα έρθει η ώρα που θα περάσει κ αυτό!!  Depy  τι μπεμπαρο καλε έχεις κ εσυ??? Να μας πεις ποσο πηγε τώρα χαχα.. Εγώ πιστεύω το κάνει μηχανικά τώρα κ μπορεί να νομίζει ότι τον φαγουριζει!! Καλο ξεκίνημα κ στις δουλειές σας γτ όχι να κάνετε κάτι να βοηθηθειτε!!  Δεν θυμάμαι αν ξέχασα κάποια τώρα.. Φραουλίνο μου σε αφησα γτ τέλος ευχομαι με το καλό θα περασεις απίστευτες στιγμές αγάπης και το αξίζεις!! 

Οχι σεντόνι παπλωματαρα εστρωσα.. Λοβ γιουυυυ

Ααα εσένα ξέχασα με το καλό κ η βαφτιση σας κ μπράβο που θα τα κάνετε εσείς!! 

Δεσποινακι μοθ καλοριζικο το  καλοβαμμενο.σπιτακι σας και καλη ανοσια!!! 

On 6/4/2021 at 5:47 PM, Depykal said:

Θα το αναφερω στην παιδιατρο να δω μηπως βγαλουμε καμια ακρη.. 

Κοριτσι μου ευχομαι να βρειτε την ακρη ισως απλά να εμαθε να ξινεται και να εμεινε συνηθειο...Το καλοκαιρι τωρα με το δερματακι ελευθερο ισως δεις διαφορα! Μπράβο για τα κιλακια σου!!!! Προφανώς το σωμα δεν ειναι ιδιο αλλα σιγα σιγα!!! Ειναι μια καλη αρχη το βαρος και θα επανελθουν και τ υπολοιπα! Καλη αρχη με τη δουλιτσα, να πανε ολα.καλα και να καρποφορισει!!!

On 6/3/2021 at 11:21 AM, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Μερες θέλω να γράψω αλλά το αμελώ συνέχεια….  Ακολουθεί σεντοναρα λοιπόν…


Την Κυριακή στις 23 Μαΐου κάναμε τη βάφτιση του Πέτρου (πλέον) και όλα ήταν πανεμορφα. Το κτήμα καταπράσινο η διακόσμηση υπεράνω προσδοκιών και το εκκλησάκι πανέμορφο. Επίσης και ο παπας ήταν γλυκύτατος.  Ο μικρός ήταν ήρεμος κι έκλαψε ελάχιστα όταν τον έβαλε ο παπας στο νερό. Εμείς περάσαμε καταπληκτικά! Είδαμε ανθρώπους που είχαμε καιρό να δούμε και το ευχαριστηθήκαμε πολύ! Θέμα της βάπτισης ήταν τα πουλιά οριγκάμι (ήθελα κάτι πολύ ιδιαίτερο) και μοτο η φράση “you’re meant to fly”. Ανεβάσαμε κάποια λίγα στορις στα σοσιαλ κι ελπίζω σύντομα να έχω περισσότερο υλικό να σας δείξω. Τώρα που όλα τελείωσαν μου λείπει τόσο πολύ αυτή η αναμονή κσι όλες οι ετοιμασίες… 


Σε αλλά νέα, συνεχίζουμε κανονικά με την αποχή μας και το θηλασμο. Γεγονός είναι ότι σκέφτομαι να συνεχίσω μέχρι το χρόνο με θηλασμο έτσι ώστε ο μικρός να μην χρειαστεί να πιει καθόλου φόρμουλα. Προτιμώ νομίζω να μετά πηδήσουμε απευθείας στο φρέσκο γάλα. Όλα αυτά βέβαια εφόσον καταφέρουμε να ξεπεράσουμε την αλλεργία. Κι έπειτα έχω ζοριστεί τόσο πολύ που λέω να το πάω όσο περισσότερο αντέχω. @Υβόννη γενικά νομίζω τα παιδάκια που θηλάζουν αποκλειστικά δεν δέχονται το μπιμπερό. Δεν αφήνουν εύκολα τη βυζαρα :-P… Εμένα σκέψου ούτε καν αντλημένο δεν πίνει από μπουκάλι. Με ποτηράκι είχαμε λίγο καλύτερη τύχη τις δυο τρεις φορές που χρειάστηκε να λείψω… Ίσως δοκίμαζες κι έτσι. 


Με το φαγητό τα πάμε πολύ καλά. Αρχίζει να τρώει σιγά σιγά ικανοποιητικές ποσότητες. Είμαι χαρούμενη που το blw αποδίδει. Το μωρό απ την αρχή δεν δέχτηκε τάισμα όποτε τλχστον με αυτόν τον τρόπο τα καταφέρνουμε. Μένει την άλλη βδομάδα να ζυγιστούμε γιατί κι εμείς μια μικρή στασιμότητα την είχαμε. Θα κάνουμε και το εμβόλιο της μυνηγγιτιδας. Η γιατρος μας είναι υπέρ.

Ρε κορίτσια εμβόλιο COVID όσες θηλάζετε θα κάνετε; Μου ήρθε μνμ με ραντεβού για τη Δευτέρα και αμφιταλαντευομαι….

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!

Ειρηνακι μου καλοφωτιστος ο Πετρος σου!!! Να ειναι γερος και να τον προστατευει παντα η Παναγιτσα! Χαιρομαι.πολυ που ηταν τοσο ομορφη η εμπειρια για ολους σας!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι @Υβόννημου... Πόσο δίκαιο έχεις κοριτσάκι μου... Προσπαθώ να λέω θα περάσει κ αυτό, αλλά σε αυτό που είπες για τις αϋπνίες, έπεσες εντελώς μέσα... Πολύ κακός σύμβουλος...όσο για το φαγητό, τα ίδια λέω κ γω... Μα από ποιον πήρε αυτό το παιδί με μας γονείς:roll: Αχ μωρέ, στενοχ που σας μαυρίζω κ γω... Εσύ και τα κορίτσια μας, είχατε τόσο όμορφα νέα κ γω σας λέω τέτοια! Όλα θα γίνουν... Πρώτα και πάνω απ' όλα, υγεία και όλα τα άλλα θα βρουν το δρόμο τους...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lina8500 said:

Έτσι είναι @Υβόννημου... Πόσο δίκαιο έχεις κοριτσάκι μου... Προσπαθώ να λέω θα περάσει κ αυτό, αλλά σε αυτό που είπες για τις αϋπνίες, έπεσες εντελώς μέσα... Πολύ κακός σύμβουλος...όσο για το φαγητό, τα ίδια λέω κ γω... Μα από ποιον πήρε αυτό το παιδί με μας γονείς:roll: Αχ μωρέ, στενοχ που σας μαυρίζω κ γω... Εσύ και τα κορίτσια μας, είχατε τόσο όμορφα νέα κ γω σας λέω τέτοια! Όλα θα γίνουν... Πρώτα και πάνω απ' όλα, υγεία και όλα τα άλλα θα βρουν το δρόμο τους...

Λινακι μου τί λες κοριτσι μου; Ακου μαυριλα! Ολες τα ιδια περναμε/περασαμε/θα ξαναπερασουμε! Εγω δεν ειδες τι εγραψα; Κοβιτ, κιλα που δεν βαζαμε και εγω αγχωμενη! Απλα συνηθως οταν ειμαστε σε αναμπουμπουλα δεν γραφω πολυ συχνα γιατι δεν εχω χρονο ουτε διαθεση...Νομιζω πολυ πιο ρεαλιστικο ειναι το σκηνικο μιας μαμας μεσα σε αγωνιες και κουραση!!! Αν δεις καποια ποστ που ειχα κανει πιο παλια που δεν κοιμοταν ο Ραφαηλακος μου, εχρι και οτι δεν ξερω αν αγαπαω το μωρο μου ειχα πει η τρελη!! Οσο μπορεις να ξεκλεβεις χρονο οταν κοιμαται να κοιμασαι κι εσυ κοριτσακι μου!  Φυσικα υγεια ανω απ'ολα, φυσικα τα λατρευουμε κτλ αλλα και ωρες ωρες με την αυπνια, την αφαγια των μωρων, τα κλαματα κτλ ε λιγο το ματι γυριζει αχαχαχα!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Υβόννη είπε:

Λινακι μου τί λες κοριτσι μου; Ακου μαυριλα! Ολες τα ιδια περναμε/περασαμε/θα ξαναπερασουμε! Εγω δεν ειδες τι εγραψα; Κοβιτ, κιλα που δεν βαζαμε και εγω αγχωμενη! Απλα συνηθως οταν ειμαστε σε αναμπουμπουλα δεν γραφω πολυ συχνα γιατι δεν εχω χρονο ουτε διαθεση...Νομιζω πολυ πιο ρεαλιστικο ειναι το σκηνικο μιας μαμας μεσα σε αγωνιες και κουραση!!! Αν δεις καποια ποστ που ειχα κανει πιο παλια που δεν κοιμοταν ο Ραφαηλακος μου, εχρι και οτι δεν ξερω αν αγαπαω το μωρο μου ειχα πει η τρελη!! Οσο μπορεις να ξεκλεβεις χρονο οταν κοιμαται να κοιμασαι κι εσυ κοριτσακι μου!  Φυσικα υγεια ανω απ'ολα, φυσικα τα λατρευουμε κτλ αλλα και ωρες ωρες με την αυπνια, την αφαγια των μωρων, τα κλαματα κτλ ε λιγο το ματι γυριζει αχαχαχα!

Χαχαχαχα. Γλυκό μου κοριτσάκι... Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενίσχυση.. Καθόλου τρελή Ειρηνακι μου. Ίσα ίσα.. Με τις ορμόνες μας να κάνουν πάρτυ και την κούραση να χτυπάει κόκκινο, είναι απολύτως φυσιολογικες, όλες οι σκέψεις! Πράγματι, η εικόνα των άκρως ξεκουραστων, ήρεμων μαμάδων, με τσίτα προσωπάκι κ σώμα λαμπάδα, απέχει πολυυυυ από την πραγματικότητα! Εσύ νομίζω έλεγες για τη διαφήμιση του βιταμ κι έτσι είναι!:blink:Κ γω με τα κιλά, επανήλθα, αλλά το σώμα... Εντελώς διαφορετικό! Κρέμονται δεξιά κ αριστερά όπως λεω κ γω (κ άλλα λέω, αλλά ντρέπομαι να τα πω δημόσια. Χαχα). Είμαστε καταπληκτική ομαδουλα! Χαίρομαι πάρα πολύ που σας βρήκα κ δε θα σας άλλαζα με τίποτα κορίτσια μου:wub:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...