Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Κοριτσάκια μου ευχαριστω για το ενδιαφέρον μάλλον όμως είναι ιογενής γαστρεντεριτιδα υπάρχει πολύ λέει τελευταία να προσέχετε ...ήπια συμπτώματα για την ώρα αυτά που σας είπα απλά μας είπε να πάμε κ τη πάνα για ανάλυση κ τρέχαμε μέχρι αργά το βράδυ αλλά κρατιέμαι από το ότι είναι δυνατός ο μικρούλης μου κ  το παλεύει με δέκατα...Σας ευχαριστώ γλυκά μου κορίτσια κ πάλι 

Περαστικά σας Κοριτσάκι μου στο αγοράκι σας το δυνατό !!! Ευτυχώς τα συμπτώματα είναι ήπια και θα το ξεπεράσει γρήγορα!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/6/2021 at 12:06 ΠΜ, Despoina Mar είπε:

Καλο ξημερωμα θα πω τέτοια ώρα εγώ χαχα.. Είχαμε κ εμεις παιδιατεο σήμερα είμαστε 9 κιλά κ 70 εκ.. Τα δοντάκια μας είπε είναι έτοιμα για να δουμε ποτε επιτέλους θα μας κάνουν τι τιμή.. Ξεκινάμε κ τραχανο κ χυλόπιτα κι.. Κορίτσια από φρουτα κ λαχανικά τι εχετε δώσει? Νομίζω έχω στερέψει από ιδέες 

Έλα Δεσποινιω,θα σου πω εγώ τι έχω δώσει ως τώρα,όχι ότι τρώει τρελα αλλά κάτι γίνεται,όταν δεν έχει τα δοντια της.απο φρούτα λίγα πράγματα,πορτοκάλι,μπανάνα,μηλο,αχλάδι,βερίκοκο,κεράσι,βάζω κ μισό αβοκάντο για καλύτερη υφή. Θα δώσω τώρα ροδάκινο,βανίλια κ νεκταρίνια.ευτυχως ξεκινάνε τα καλοκαιρινά φρούτα κ έχει πολλά! Από λαχανικά πατάτα,γλυκοπατάτα, κολοκύθι,καρότο,παντζάρι,κολοκύθα,μπρόκολο, κουνουπίδι,σεληνο,σπανάκι,πρασο κ τώρα θα βάλω ντομάτα .

On 8/6/2021 at 4:21 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου θυμάστε που θα ξεκινούσα δουλειά Δευτέρα? Ε σήμερα ξεκίνησα γιατί τη Κυριακή ο Σταύρος έκανε εμετό χθες όλα οκ κ σήμερα πάλι κακακια μια φορά προς διάρροια αλλά όχι τελείως κ πράσινα κ πριν λίγο 37.2 αχ έχω αγχωθει λίγο κορίτσια μου θα πάμε το βράδυ στο γιατρό να δούμε

Περαστικά στον γιοκα σου γωγω!ελπίζω ήδη να είναι πολύ καλύτερα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε? Εμείς είμαστε καλύτερα προσέχουμε τη διατροφή κ είμαστε εντάξει...βγήκαν σήμερα κ οι εξετάσεις κοπράνων κ ήταν αρνητικές σε όλα οπότε μια ιογενής γαστρεντεριτιδα ήταν κ πάει 

Συνήθισα κ στη δουλειά μου είχε λείψει η δραστηριοποίηση πολύ...με τον Σταυρουλη παίζουμε κρυφτό στη πόρτα κάθε πρωί κ το παίρνει σαν παιχνίδι κ μετά ξεχνιέται γυρνάω ίσα με 10 φορές βέβαια κ τον φιλάω χαχαχ

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!αχ είχα καιρό να μπω και διάβασα όλα τα νεακια σας μαζεμένα! Περαστικά Γωγουλα μου στο αγοράκι σου, να φύγει γρήγορα ότι τον ταλαιπωρεί! Τι ωραία η παρεούλα μας, μεγαλώνουν τα μικρακια μας! Εμείς μόλις γίναμε 6 μηνών και πριν 3 μέρες επιτέλους κάναμε την Τούμπα μας και γυρίσαμε μπρούμυτα! Μάθαμε να χορεύουμε και σιγά σιγά προσπαθούμε για παλαμάκια!μόλις μπήκαμε και στα φρούτα σαν πρώτη στερεά τροφή αλλά βρε κορίτσια θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας.. είχαμε μισό αχλάδι για αρχη, προσπάθησα όλους τους τρόπους και δεν κατάφερα να το λιώσω..έβαλα ολόκληρο στο μουλτι τίποτα..έγινε κομματάκια..μετά στο μπιμερ, δεν το έλιωνε..το πέρασα από σίτα και βγήκε το ζουμί..της έδωσα λίγο προσπάθησε αλλά με ζόρι..σήμερα είχαμε μισό αχλάδι μισό μήλο, τα πέρασα από τον τρίφτη μπας και άλλα ήταν σαν ίνες ίνες, δεν ήταν σαν πουρές..πνίγηκε μια φορά και φοβήθηκα να ξαναδώσω..μην γελάσετε με τα χαλιά μου βρε κορίτσια αλλά για βοηθήστε, πως το κάνετε εσείς;; Μήπως πρέπει να βάλω ποσότητα;;

 

  • Μου αρέσει 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sofaki_88 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!αχ είχα καιρό να μπω και διάβασα όλα τα νεακια σας μαζεμένα! Περαστικά Γωγουλα μου στο αγοράκι σου, να φύγει γρήγορα ότι τον ταλαιπωρεί! Τι ωραία η παρεούλα μας, μεγαλώνουν τα μικρακια μας! Εμείς μόλις γίναμε 6 μηνών και πριν 3 μέρες επιτέλους κάναμε την Τούμπα μας και γυρίσαμε μπρούμυτα! Μάθαμε να χορεύουμε και σιγά σιγά προσπαθούμε για παλαμάκια!μόλις μπήκαμε και στα φρούτα σαν πρώτη στερεά τροφή αλλά βρε κορίτσια θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας.. είχαμε μισό αχλάδι για αρχη, προσπάθησα όλους τους τρόπους και δεν κατάφερα να το λιώσω..έβαλα ολόκληρο στο μουλτι τίποτα..έγινε κομματάκια..μετά στο μπιμερ, δεν το έλιωνε..το πέρασα από σίτα και βγήκε το ζουμί..της έδωσα λίγο προσπάθησε αλλά με ζόρι..σήμερα είχαμε μισό αχλάδι μισό μήλο, τα πέρασα από τον τρίφτη μπας και άλλα ήταν σαν ίνες ίνες, δεν ήταν σαν πουρές..πνίγηκε μια φορά και φοβήθηκα να ξαναδώσω..μην γελάσετε με τα χαλιά μου βρε κορίτσια αλλά για βοηθήστε, πως το κάνετε εσείς;; Μήπως πρέπει να βάλω ποσότητα;;

 

Καλησπέρα!

Και εμείς κάπως ετσι ξεκινήσαμε και μέχρι να αρχίσει να τρώει ποσότητα κ να μπει κ η μπανανα ή το αβοκάντο που το κάνουν πιο κρεμώδες, το έτριβα στον τριφτη. Δεν είχε πρόβλημα κάτι ψιλοέτρωγε αλλά δν τρελαινόταν κιόλας. Είναι πολύ λεπτά τα κομματάκια οπότε δύσκολο μου φαίνεται να πνιγεί πολύ. Εμένα η δικιά μου βέβαια πνίγεται ακομα και με το σάλιο της οπότε εχω συνηθίσει. Η άλλη επιλογή είναι να βάζεις περισσότερη ποσότητα κ όσο φάει. Εγώ το λυπόμουν να σου πω την αλήθεια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!αχ είχα καιρό να μπω και διάβασα όλα τα νεακια σας μαζεμένα! Περαστικά Γωγουλα μου στο αγοράκι σου, να φύγει γρήγορα ότι τον ταλαιπωρεί! Τι ωραία η παρεούλα μας, μεγαλώνουν τα μικρακια μας! Εμείς μόλις γίναμε 6 μηνών και πριν 3 μέρες επιτέλους κάναμε την Τούμπα μας και γυρίσαμε μπρούμυτα! Μάθαμε να χορεύουμε και σιγά σιγά προσπαθούμε για παλαμάκια!μόλις μπήκαμε και στα φρούτα σαν πρώτη στερεά τροφή αλλά βρε κορίτσια θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας.. είχαμε μισό αχλάδι για αρχη, προσπάθησα όλους τους τρόπους και δεν κατάφερα να το λιώσω..έβαλα ολόκληρο στο μουλτι τίποτα..έγινε κομματάκια..μετά στο μπιμερ, δεν το έλιωνε..το πέρασα από σίτα και βγήκε το ζουμί..της έδωσα λίγο προσπάθησε αλλά με ζόρι..σήμερα είχαμε μισό αχλάδι μισό μήλο, τα πέρασα από τον τρίφτη μπας και άλλα ήταν σαν ίνες ίνες, δεν ήταν σαν πουρές..πνίγηκε μια φορά και φοβήθηκα να ξαναδώσω..μην γελάσετε με τα χαλιά μου βρε κορίτσια αλλά για βοηθήστε, πως το κάνετε εσείς;; Μήπως πρέπει να βάλω ποσότητα;;

 

Καλημερα!με αυτα τα φρουτα ετσι ειναι η υφη δυστυχως,ας τρωει εστω μια δυο κουταλιτσες να συνηθιζει,μην κοιτας ποσοτητα στην αρχη.μολις μπει κ το πορτοκαλι θα λυθει το θεμα.στην.αρχη του εβαζα κ λιγο ζεστο νερακι μια δυο κουταλιτσες λιγο να αραιωσει.

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@November_Mom @ΕΥΑ! Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια! Πραγματικά νόμιζα πως είχα το θέμα εγώ! Τέλεια θα δοκιμάσω και με λίγο νεράκι μήπως βοηθήσει.. ευχαριστώ κορίτσια μου!!:)

  • Μου αρέσει 2

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki_88 και εγω στην αρχή την ίδια απορία είχα :roll:. τελικά κατέληξα οτι αν θες να φτιάχνεις λιγη ποσότητα δν μπορεί να πολτοποιηθεί. και νερό να βάλεις δύσκολα θα γίνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κορίτσια !!!ευχομαι να είστε καλα και να ξεπεράσετε κάθε δυσκολία !!!σας διαβάζω και άλλοτε γελάω κ άλλοτε συγκινούμαι !!!θα ήθελα να πω ότι μετά από ολα αυτά ,,,κάθε μέρα χαμογελάω,νευριάζω, κουράζομαι αλλα παντα μενω στην ουσία,στην κόρη μου  !!!βιταμ γυναίκα σίγουρα δεν υπάρχει,Κατανοω πλήρως ολα τα άγχη ,τις ανησυχίες ,αυτά παντα θα υπάρχουν ,,μέσα σε ολα αυτά όμως επικρατεί για μένα η ευτυχία που νιώθω κάθε πρωι που μου χαμογελάει η κόρη μου !!Να είμαστε καλα για να μεγαλωνουμε τα παιδάκια μας !!!καλη δύναμη σε όλες τις μανουλιτσες !!!

 

  • Μου αρέσει 9

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου...εμεις ξεκινησαμε με λαχανικα..ημαστε στην πεμπτη μερα κ εφαγε σχεδον ολο το μπολακι κ μετα ηπιε μονο 50ml γαλα...μολις κοψει το γαλα στο μεσημεριανο θα βαλουμε φρουτα για πρωινο...αλλα ρε κοριτσια δεν πινει νερο με τιποτα...κλαιει,χτυπιεται κ σπρωχνει το μπουκαλι...σημερα το πρωι τον ειδα να γυρναει πλαγια στην κουνια του..αλλα μαλλον για μπρουμυτα εχουμε δρομο ακομα...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια.. Εμείς έχουμε μυξουλες από χθες το βράδυ ανχωθηκα να σας πω την αλήθεια  κ άρχισαν να τρέχουν σμρ κιόλας κάνουμε πλησεις κ ενα σιρόπι κ την παρακολουθω τώρα!! Σε ποσες μερες αν δεν εμφανίσει κάτι άλλο λέτε να σταματήσουν? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια.. Εμείς έχουμε μυξουλες από χθες το βράδυ ανχωθηκα να σας πω την αλήθεια  κ άρχισαν να τρέχουν σμρ κιόλας κάνουμε πλησεις κ ενα σιρόπι κ την παρακολουθω τώρα!! Σε ποσες μερες αν δεν εμφανίσει κάτι άλλο λέτε να σταματήσουν? 

Αν το βράδυ δεν κάνει πυρετό Κ αυριο εχουν μειωθει οι μύξες θα ειναι οκ. Αν πάλι αύριο είναι χειρότερα τότε κατι θα κανει ή πυρετό ή βηχαλακι.  

Πολλά υγρά δωσε αν καταφέρεις Κ δίνεις άφθονο γάλα Κ νερό τόσο το καλητερο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2021 at 11:00 ΜΜ, Sofaki_88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!αχ είχα καιρό να μπω και διάβασα όλα τα νεακια σας μαζεμένα! Περαστικά Γωγουλα μου στο αγοράκι σου, να φύγει γρήγορα ότι τον ταλαιπωρεί! Τι ωραία η παρεούλα μας, μεγαλώνουν τα μικρακια μας! Εμείς μόλις γίναμε 6 μηνών και πριν 3 μέρες επιτέλους κάναμε την Τούμπα μας και γυρίσαμε μπρούμυτα! Μάθαμε να χορεύουμε και σιγά σιγά προσπαθούμε για παλαμάκια!μόλις μπήκαμε και στα φρούτα σαν πρώτη στερεά τροφή αλλά βρε κορίτσια θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας.. είχαμε μισό αχλάδι για αρχη, προσπάθησα όλους τους τρόπους και δεν κατάφερα να το λιώσω..έβαλα ολόκληρο στο μουλτι τίποτα..έγινε κομματάκια..μετά στο μπιμερ, δεν το έλιωνε..το πέρασα από σίτα και βγήκε το ζουμί..της έδωσα λίγο προσπάθησε αλλά με ζόρι..σήμερα είχαμε μισό αχλάδι μισό μήλο, τα πέρασα από τον τρίφτη μπας και άλλα ήταν σαν ίνες ίνες, δεν ήταν σαν πουρές..πνίγηκε μια φορά και φοβήθηκα να ξαναδώσω..μην γελάσετε με τα χαλιά μου βρε κορίτσια αλλά για βοηθήστε, πως το κάνετε εσείς;; Μήπως πρέπει να βάλω ποσότητα;;

 

Καλημέρα κορίτσι μου! Θα μπορούσες επίσης να τα βράσεις λίγο ή να τα βάλεις στον ατμό κ να μαλακώσουν. Έτσι, θα μπορούν να πολτοποιηθούν πιο εύκολα.. και να προσθέσεις κ λίγο αβοκάντο για την υφή. Σας φιλώ κοριτσάκια μου αγαπημένα. Καλή συνέχεια να έχουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Όταν μπήκε και η μπανάνα νομίζω έγινε ωραία η κρεμουλα μας..:) τρώει λίγο βέβαια και ο γιατρός μας είπε πως πρέπει να το τρώει όλο όχι 6-7 κουταλιτσες μόνο αλλά σιγά σιγά θα τα καταφέρουμε..σήμερα ξεκινάμε και πατάτα καρότο κολοκύθι να δούμε..είμαστε 7400 και 68 πόντους και κάναμε και το τελευταίο μας εμβόλιο..και είμαστε και εμείς έτοιμοι για την βάφτιση μας..με το καλό 4 Ιουλίου! Εύχομαι κορίτσια μου όλες να έχουμε ένα όμορφο καλοκαίρι!!!

 

  • Μου αρέσει 6

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!

Μετα την τελευταία φορά που έγραψα έκανα νομίζω έναν αιώνα να ξαναμπώ…. Σας ευχαριστώ καθυστερημένα ολεσ για τις ευχές σας! Σήμερα λοιπόν βλέπω νέα και παλιά μαζεμένα… Ελπίζω όλες να είστε καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα…

Εμεις ταλαιπωρούμαστε τελευταία με τη ζεστη. Ο Πέτρος ιδρώνει ο κακόμοιρος τόσο πολύ που ώρες ώρες νομίζω θα λιώσει. Αποτελέσμα όλου αυτού είναι να θηλάζει ακατάπαυστα. Ευτυχώς πίνει και το νεράκι του και πλέον με το φαγητό είμαστε τέλεια. Κάνει τρία γεύματα μαζί μας και λίγο πολύ έχει δοκιμάσει τα πάντα. Από φρούτα μήλο, αχλάδι , μπανάνα, νεκταρίνι, κεράσι, ανανά, φράουλα, βερίκοκο, αβοκάντο, πορτοκαλί, λεμόνι και ροδάκινο. Από λαχανικά  κολοκύθι, καρότο, ντομάτα, πατάτα, γλυκοπατάτα, μανιτάρι, μελιτζάνα, αγκινάρα, μπρόκολο, κουνουπίδι, πιπεριά, αγγούρι και φασολάκια. Από όσπρια ρεβίθια και φακές ενώ πρόσφατα εισάγαμε αυγό και από ξηρούς καρπούς αμυγδάλο, φουντούκι και φυστίκι (την εισαγωγή αυτή την κάναμε λίγο νωρίς για να παίρνει ασβέστιο τλχστον από εδώ γιατί με τα γαλακτοκομικά συνεχίζουμε κανονικά αποχή). Φροντίζω πάντα να του δίνω και κρεατακι. Δοκιμάσαμε κοτόπουλο, μοσχάρι και κατσικάκι. Σύντομα θα φάμε και ψάρι.


Εμενα κορίτσια το baby led weaning με βοήθησε να αποβάλω πολύ από το άγχος μου. Ο μικρός βάζει βάρος. Όχι πολύ αλλά όσο χρειάζεται για να ακολουθεί την καμπύλη του όποτε όλα καλά. Του δείχνω εμπιστοσύνη και με ανταμείβει. Η παιδίατρος λέει πως τρώει όσο χρειάζεται. Είμαστε πλέον 7950 κιλά και 73 εκατοστά. Ψηλοί και αδύνατοι. 
 

Καλες προετοιμασίες για τις επικείμενες βαφτίσεις. Έχουμε μερικές στα κοντά αν θυμάμαι καλά. Περιμένω να δω εικόνες στα σοσιαλ και να διαβάσω κι εδώ τα νέα σας.

Σας φιλώ πολύ!!!

 

  • Μου αρέσει 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...