Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , MinakiG είπε:

Καλημέρα σε όλες... Το σπιράλ βγήκε ΄σήμερα θα πρέπει κανονικά να αδιαθετήσω....  Οπότε ξεκιναμε δυναμικά αμέσως μετά... Πήρα και μερικά τεστάκια ωορηξίας... Τελικά δεν με πονούσε το σπιράλ αλλά μου δημιούργησε ωχραιμάτωμα (αιμάτωμα στην ωοθήκη μετά από ωορηξία) .... @Gogo1994 την ενδοεπικοινωνία την θες να βλέπεις το μωρό στο κινητό σου ή σε οθονίτσα;

Καλημέρα κορίτσι μου...σε οθονιτσα γιατί ουσιαστικά τη θέλω για το δίπλα δωμάτιο αλλά για να έχω μια σιγουριά επειδή θέλω να τον βάλω σιγά σιγά στη κουνιτσαα του


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 minutes ago, Gogo1994 said:

Καλημέρα κορίτσι μου...σε οθονιτσα γιατί ουσιαστικά τη θέλω για το δίπλα δωμάτιο αλλά για να έχω μια σιγουριά επειδή θέλω να τον βάλω σιγά σιγά στη κουνιτσαα του

Καλημέρα @Gogo1994 !! Εγώ από 1/2 (3μηνων) τον έχω στο δωμάτιο του και έχω την απλή με τον ήχο μόνο, την πηρε ο αντρας μου με τους ποντους στο βενζιναδικο φαντασου. Αν όμως θες και εικόνα με λιγότερο απο 50ε έχει το skroutz που το βλέπεις , σε ακουει, το ακους και θερμοκρασια εχει και φωτακι νυκτος. θες να σου στειλω το λινκ σε μηνυματακι;


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου..σημερα ειχαμε παιδιατρο...8400 ο μπεμπης κ 65 ποντους...σε 2 εβδομαδες η σε 1 μηνα ξεκιναμε κ εμεις φαγητακι...μας βρηκε κ ενα φυσημα στην καρδουλα του αλλα οχι κατι ανησυχητικο, θα το δουμε κ τον επομενο μηνα κ αν υπαρχει ακομα θα κανουκε κ εναν υπερηχο..το θεμα με το κεφαλι μας ειπε οτι πλεον ξυνεται απο συνηθεια η εκνευρισμο κ να περιμενουμε να περασει μονο του...μεχρι τοτε αυπνια φουλ...περισσοτερο κοιμομουν οταν τον ταιζα κ το βραδυ...

Το εμβολιο της μηνυγγιτιδας θα το κανετε;; εμενα μου ειπε αν θελω να το κανω τον επομενο μηνα αλλιως στον χρονο καπου.

@Gogo1994 εμεις καθισμα πηρε της joie..ειναι isofix μεχρι 36 κιλα..πιο πολυ το πηρα γιατι διαβασα μια κριτικη στο σκρουτζ απο εναν μπαμπα που του επεσε ενα αμαξι πανω στη μερια που ειχε το μωρο κ λεει οτι το μωρο δεν κουνηθηκε καν..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου..σημερα ειχαμε παιδιατρο...8400 ο μπεμπης κ 65 ποντους...σε 2 εβδομαδες η σε 1 μηνα ξεκιναμε κ εμεις φαγητακι...μας βρηκε κ ενα φυσημα στην καρδουλα του αλλα οχι κατι ανησυχητικο, θα το δουμε κ τον επομενο μηνα κ αν υπαρχει ακομα θα κανουκε κ εναν υπερηχο..το θεμα με το κεφαλι μας ειπε οτι πλεον ξυνεται απο συνηθεια η εκνευρισμο κ να περιμενουμε να περασει μονο του...μεχρι τοτε αυπνια φουλ...περισσοτερο κοιμομουν οταν τον ταιζα κ το βραδυ...

Το εμβολιο της μηνυγγιτιδας θα το κανετε;; εμενα μου ειπε αν θελω να το κανω τον επομενο μηνα αλλιως στον χρονο καπου.

@Gogo1994 εμεις καθισμα πηρε της joie..ειναι isofix μεχρι 36 κιλα..πιο πολυ το πηρα γιατι διαβασα μια κριτικη στο σκρουτζ απο εναν μπαμπα που του επεσε ενα αμαξι πανω στη μερια που ειχε το μωρο κ λεει οτι το μωρο δεν κουνηθηκε καν..

Γεια σου κορίτσι μου μας το πρότεινε και εμάς και λέω να το κάνουμε ναι 

Το φύσημα πως το άκουσε απλά με το στηθοσκοπιο?

 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/5/2021 at 10:15 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Αχ με το καλό κούκλα μου η προσπάθεια σας.Ευχομαι τα καλύτερα νέα σύντομα! 

Κορίτσια μου να χαιρόμαστε τα κορίτσια μας ! 

Είμαστε σε περίοδο αγορών παρκοκρεβατου μεγάλου καθισματος αμαξιού και ενδοεπικοινωνιας...

Παρκοκρεβατου πήρα ένα της Mothercare μαζί με στρώμα σε περίπτωση που πάμε κάπου 1-2 μέρες να έχει να κοιμηθεί εκεί

Εσείς τι προτείνετε σε κάθισμα και ενδοεπικοινωνια? Δε θέλω ακριβή ρε κορίτσια αλλά ακούω εξωφρενικά πράγματα...θέλω όμως να έχει κ κάμερα! Όσο για το κάθισμα θέλω να είναι isofix 

Καλημερα Γωγακι μου εμάς μας έκαναν δώρο της avent  αλλά χωρίς κάμερα.. Θα προτιμουσα και εγώ με κάμερα αλλά εντάξει, είναι πολυ καλη όμως.. Καθίσματα κι εγώ έχω του καροτσιου τ αυγό έβγαλα τ πρωτα προστατευτικα π είναι για νεογέννητο κ νομίζω θα μας παει μέχρι 13 κιλά αυτό.. Ο άντρας μ επειδή ξέρει από μηχανές και τετοια μ είπε θα παρουμε recaro π είναι τα καλυτερα σε αγωνίστηκα αμάξια.. Δεν το συζητήσαμε περαιτερω , αχαχα.. Παρκο εμείς δεν πηραμε και το σκέφτομαι γτ μ λένε πολλες ότι δεν κάθησαν καθόλου μέσα θα δω δεν ξέρω ακομα

Καλημερα κορίτσια χτες είχαμε το εμβόλιο μας, τον άλλον μήνα δεν θα κάνουμε, θα ξανακάνουμε Ιουλιο αυτό που το πληρωνεις δεν θυμάμαι πως λεγεται.. Όλα καλά τα δόντια μας είναι έτοιμα μ είπε κ ξεκινήσαμε κ μεσημεριανό κρεατακι κ λαχανικά.. Από λαχανικά τι εχετε δώσει μέχρι στιγμής?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Καλημερα Γωγακι μου εμάς μας έκαναν δώρο της avent  αλλά χωρίς κάμερα.. Θα προτιμουσα και εγώ με κάμερα αλλά εντάξει, είναι πολυ καλη όμως.. Καθίσματα κι εγώ έχω του καροτσιου τ αυγό έβγαλα τ πρωτα προστατευτικα π είναι για νεογέννητο κ νομίζω θα μας παει μέχρι 13 κιλά αυτό.. Ο άντρας μ επειδή ξέρει από μηχανές και τετοια μ είπε θα παρουμε recaro π είναι τα καλυτερα σε αγωνίστηκα αμάξια.. Δεν το συζητήσαμε περαιτερω , αχαχα.. Παρκο εμείς δεν πηραμε και το σκέφτομαι γτ μ λένε πολλες ότι δεν κάθησαν καθόλου μέσα θα δω δεν ξέρω ακομα

Καλημερα κορίτσια χτες είχαμε το εμβόλιο μας, τον άλλον μήνα δεν θα κάνουμε, θα ξανακάνουμε Ιουλιο αυτό που το πληρωνεις δεν θυμάμαι πως λεγεται.. Όλα καλά τα δόντια μας είναι έτοιμα μ είπε κ ξεκινήσαμε κ μεσημεριανό κρεατακι κ λαχανικά.. Από λαχανικά τι εχετε δώσει μέχρι στιγμής?? 

Δεσποινάκι σήμερα μπήκαμε εμείς στο πάρκο πρώτη μέρα του αρέσει γελάει βέβαια πέφτει συνέχεια τούμπες κ ξανατουμπες από καθιστός αλλά είναι μια αρχή 

Λαχανικά εμείς τρώμε πατάτα κολοκύθι καρότο σέλινο

 

Το αυγό εμάς είναι μικρό κ με εκνευρίζει τόσο πολύ που είναι με τη ζώνη νομίζω ότι το isofix θα μας λύσει τα χέρια

 

 

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Gogo1994 είπε:

Δεσποινάκι σήμερα μπήκαμε εμείς στο πάρκο πρώτη μέρα του αρέσει γελάει βέβαια πέφτει συνέχεια τούμπες κ ξανατουμπες από καθιστός αλλά είναι μια αρχή 

Λαχανικά εμείς τρώμε πατάτα κολοκύθι καρότο σέλινο

 

Το αυγό εμάς είναι μικρό κ με εκνευρίζει τόσο πολύ που είναι με τη ζώνη νομίζω ότι το isofix θα μας λύσει τα χέρια

 

 

Ναι αν είναι μικρό θέλει αλλαγή!! Αχ είδα έχουν ξεκινήσει ομάδα Νοεμβρίου 2021 κ μου φάνηκε τόσο παραξενο.. Πως περασε έτσι ο καιροςςς

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Ναι αν είναι μικρό θέλει αλλαγή!! Αχ είδα έχουν ξεκινήσει ομάδα Νοεμβρίου 2021 κ μου φάνηκε τόσο παραξενο.. Πως περασε έτσι ο καιροςςς

Εμενα να δεις που έβλεπε τα φορέματα που φορούσα στην εγκυμοσύνη και με έπιανε μια γλυκιά νοσταλγία κ αμέσως μετά λέω όχι όχι όχι ακόμα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά!!! Για κάποιες πρώτη γιορτή στην ζωή μας και για όλες εσάς που έχετε κι άλλα παιδακια βέβαια!!! Για όλες όσες προσπαθούν για το πρώτο τους για το δεύτερο για το οποίο στην σειρα... Για όσες έχουν παιδακια αγγελάκια! Χρόνια πολλά μανουλες νοεμβριου 2020 εν μέσω κορονοιου!! Χαίρομαι πολύ που γίναμε μαμάδες όλες μαζί! Σας στέλνω αμέτρητα φιλιά αγκαλιές και κουράγιο για ξενύχτια κλάματα γκρίνιες αλλεργίες παλλινδρομηση δόντια πόνους! Κουράγιο γιατι δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα από αυτό που νιώθεις οταν φωλιαζει στην αγκαλιά σου και ηρεμεί απ ο, τι το ενοχλεί!!! 

  • Μου αρέσει 10

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Argyroula είπε:

Χρόνια πολλά!!! Για κάποιες πρώτη γιορτή στην ζωή μας και για όλες εσάς που έχετε κι άλλα παιδακια βέβαια!!! Για όλες όσες προσπαθούν για το πρώτο τους για το δεύτερο για το οποίο στην σειρα... Για όσες έχουν παιδακια αγγελάκια! Χρόνια πολλά μανουλες νοεμβριου 2020 εν μέσω κορονοιου!! Χαίρομαι πολύ που γίναμε μαμάδες όλες μαζί! Σας στέλνω αμέτρητα φιλιά αγκαλιές και κουράγιο για ξενύχτια κλάματα γκρίνιες αλλεργίες παλλινδρομηση δόντια πόνους! Κουράγιο γιατι δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα από αυτό που νιώθεις οταν φωλιαζει στην αγκαλιά σου και ηρεμεί απ ο, τι το ενοχλεί!!! 

Με συγκινησες Αργυρώ μου:wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Που είστε όλες καλέ; Πώς πάνε τα μωράκια μας; Εδώ έχουμε κάποιες μέρες εύκολες κ άλλες πιο δύσκολες. Έχω τώρα εδώ την μαμά μου για 2-3 μέρες κ είναι κάπως πιο ξεκούραστα. Από Ιούνιο ξεκινάμε κ παιδικό σταθμό στον Βασίλη κ θα είμαι κάποιες ώρες μόνο εγώ κ η κόρη μου,μιας κ ο άντρας μου ήδη δουλεύει αρκετές ώρες την μέρα πλέον.

Τώρα με την μικρή ευτυχώς στον ύπνο το έχουμε βρει σχετικά αλλά στο φαγητό ζοριζομαστε. Μάλλον δεν είναι ακόμα έτοιμη. Προτιμάει το γάλα ακόμα αλλά βλέπω σιγά σιγά ότι δεν της φτάνει μιας κ θέλει να τρώει αρκετά συχνά. Ξεκίνησα πάλι τις κρέμες που καααπως τις τρώει. Ευελπιστώ να βρω κ τίποτα άλλο να αρχίσει να τρώει.

Κατά τα άλλα,ξεκινήσαμε εκτός από τις πρωινές βόλτες ,κ τις απογευματινές,χαίρομαι που άνοιξε κι άλλο ο καιρός κ βρήκαμε ευκαιρία κ κάτσαμε όλη η οικογένεια κ για έναν καφέ! Ο Βασίλης έπινε φυσικό χυμό ,καθόταν στην καρέκλα σαν κι εμάς κ ήταν τρισευτυχισμενος που ήταν κ αυτός 'μεγαλος' σαν κι εμάς.χαχαχα! Περιμένω πως κ πως να πάμε κ για το πρώτο μας μπάνιο οικογενειακώς!! Για τις πρώτες μας διακοπές! Σας φιλώ. Ελπίζω όλες να είσαστε καλά κ μαζί με τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα! :x

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...