Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Γεια σ κοπέλα μ.. Η αλήθεια είναι ότι έξω έχει ζέστη κ μέσα στο σπίτι εμείς κρυώνουμε το έχω στο 22 με 23 ακόμα εγώ!! Το βράδυ το κατεβάζω στ 21 γιατί έχει ζέστη! Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο το φανελάκι από μέσα ποτε το σταματάμε? Όταν θα βάλουμε κοντομάνικο ας πουμε? 

Την εχω κ εγω την απορια σου.. κ αν του βαζω κορμακι μακρυμανικο θελει κ μπλουζα απο πανω;;Κ εγω στους 22 το ειχα κ μιλησα με την παιδιατρο σημερα μηπως ζεσταινεται πολυ κ εχει φαγουρα..μου ειπε να εχω θερμοκρασια οπως νιωθουμε κ εμεις ανετα..το κατεβασα στους 20 σημερα για να δω τι θα γινει..

1,5 tog υπνοσακο εχω απλα λεει να φοραει ενα κορμακι μακρυμανικο μονο κ καπως παραξενευτηκα,φοβαμαι μην μου κρυωσει...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Depykal said:

Την εχω κ εγω την απορια σου.. κ αν του βαζω κορμακι μακρυμανικο θελει κ μπλουζα απο πανω;;Κ εγω στους 22 το ειχα κ μιλησα με την παιδιατρο σημερα μηπως ζεσταινεται πολυ κ εχει φαγουρα..μου ειπε να εχω θερμοκρασια οπως νιωθουμε κ εμεις ανετα..το κατεβασα στους 20 σημερα για να δω τι θα γινει..

1,5 tog υπνοσακο εχω απλα λεει να φοραει ενα κορμακι μακρυμανικο μονο κ καπως παραξενευτηκα,φοβαμαι μην μου κρυωσει...

Εγώ πάντως κορίτσι της φοράω ακόμα χειμωνιάτικο με 23 βαθμούς στο σπίτι τον φοραμε με εσωτερικό λεπτο κορμάκι μακρυμάνικο και το εξωτερικό φορμακι ούτε λεπτό ούτε χοντρό..πλέον θα βάλουμε ανοιξιάτικο υπνοσακο και θα ξεκινήσω να της φοράω κοντομανικα εσωρουχακια και ένα λεπτό εξωτερικό..δεν πρέπει να παραφορτωνονται στον ύπνο, αλλά και σκέτο κορμάκι θα κρυώσει νομίζω..

  • Μου αρέσει 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Την εχω κ εγω την απορια σου.. κ αν του βαζω κορμακι μακρυμανικο θελει κ μπλουζα απο πανω;;Κ εγω στους 22 το ειχα κ μιλησα με την παιδιατρο σημερα μηπως ζεσταινεται πολυ κ εχει φαγουρα..μου ειπε να εχω θερμοκρασια οπως νιωθουμε κ εμεις ανετα..το κατεβασα στους 20 σημερα για να δω τι θα γινει..

1,5 tog υπνοσακο εχω απλα λεει να φοραει ενα κορμακι μακρυμανικο μονο κ καπως παραξενευτηκα,φοβαμαι μην μου κρυωσει...

Εγώ μόνο κοντομανικα ζιπουνακια τη βάζω κ από πανω η φορμακι ολοσωμο η μπλουζα.. Απλά ποτε θα τ βγάλουμε δεν ξέρω.. Δεν την έχω δει να ιδρώνει ακόμα είναι η αλήθεια.. Εμένα μ έκαναν δώρο υπνοσακο αλλά δεν λέει πουθενα ποσα τογκ είναι γαμωτο μ φαίνεται χοντρουτσικος


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Εγώ μόνο κοντομανικα ζιπουνακια τη βάζω κ από πανω η φορμακι ολοσωμο η μπλουζα.. Απλά ποτε θα τ βγάλουμε δεν ξέρω.. Δεν την έχω δει να ιδρώνει ακόμα είναι η αλήθεια.. Εμένα μ έκαναν δώρο υπνοσακο αλλά δεν λέει πουθενα ποσα τογκ είναι γαμωτο μ φαίνεται χοντρουτσικος

Αν σου φαινεται χοντρος ειναι χειμωνιατικος γιατι ο ανοιξιατιλος που εχω εγω ειναι λεπτουλης..ουτε εμενα ιδρωνει απλα μερικες φορες ειναι αρκετα ζεστα τα χερακια ρπυ κ η πλατουλα του...

Η μειωση της θερμοκρασιας δεν μας βοηθησε στην φαγουρα κ εκλεισα ραντεβου σε ομοιοπαθητικο μπας κ δουμε απο κει προκοπη...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Αν σου φαινεται χοντρος ειναι χειμωνιατικος γιατι ο ανοιξιατιλος που εχω εγω ειναι λεπτουλης..ουτε εμενα ιδρωνει απλα μερικες φορες ειναι αρκετα ζεστα τα χερακια ρπυ κ η πλατουλα του...

Η μειωση της θερμοκρασιας δεν μας βοηθησε στην φαγουρα κ εκλεισα ραντεβου σε ομοιοπαθητικο μπας κ δουμε απο κει προκοπη...

Ευχομαι να ηρεμήσετε γρήγορα τον τραβάνε τα καημενουλια.. Εμένα χτες έκλαιγε όλη μέρα ουρλιάζοντας την έδωσαν ντεπον υποθέτω ότι είναι από τα δόντια η από άλμα γτ κάθησε χθες κανονικά χωρίς στήριξη κ σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι κ από αυτό.. 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Despoina Mar είπε:

Ευχομαι να ηρεμήσετε γρήγορα τον τραβάνε τα καημενουλια.. Εμένα χτες έκλαιγε όλη μέρα ουρλιάζοντας την έδωσαν ντεπον υποθέτω ότι είναι από τα δόντια η από άλμα γτ κάθησε χθες κανονικά χωρίς στήριξη κ σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι κ από αυτό.. 

Αχ μωρε η ψυχουλα...τον βαζω κ εγω να καιεται κ πεφτει μπρουμυτα,δεν στηριζεται ακομα...

Λοιπον,πηγα στην ομοιοπαθητικο κ μου εδωσε κατι χαπακια, να τα λιωνω σε νερο κ να του τα δινω..φοβηθηκα λιγο ειναι η αληθεια νομιζα θα το ξεπερασει με καμια κρεμουλα..

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2021 at 11:24 ΠΜ, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου,τι κανετε;; να σας ρωτησω,τι θερμοκρασια εχετε σπιτι σας τωρα;;

@MumMaria εσυ που χρησιμοποιεις υπνοσακους, στον ανοιξιατικο τι τους φορας;;

Εμείς έχουμε στο σπίτι 21-22 βαθμούς.τους φοράω κ τους δύο κοντομανικο κορμάκι για εσώρουχο κ ένα κορμάκι μακρυμάνικο από πάνω.οι υπνοσακοι είναι αμανικοι.τωρα κατά Μάη απλά θα κόψω το φανελάκι.κ Ιούνιο κ όλους τους καλοκαιρινούς μήνες,φοράνε τους καλοκαιρινούς υπνοσακους που είναι σαν σεντονακι,τόσο λεπτοί.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Αχ μωρε η ψυχουλα...τον βαζω κ εγω να καιεται κ πεφτει μπρουμυτα,δεν στηριζεται ακομα...

Λοιπον,πηγα στην ομοιοπαθητικο κ μου εδωσε κατι χαπακια, να τα λιωνω σε νερο κ να του τα δινω..φοβηθηκα λιγο ειναι η αληθεια νομιζα θα το ξεπερασει με καμια κρεμουλα..

Ελπίζω να δείτε διαφορά πραγματικα να μας πεις πως πηγε!! 

Καλημερα κορίτσια καλή Αναστάση κ καλο Πάσχα να έχουμε με υγεια!! Να χαιρόμαστε τις οικογένειες μας!! :x

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Λοιπόν το πήραμε απόφαση!! Την άλλη βδομάδα βγαίνει το σπιράλ (μιας και με πονάει πολύ) καιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 2ο!!!!! (και τελευταίο) Το λέω μόνο εδώ γιατί δεν θέλω να το μάθουν οι δικοί μας μέχρι να το σκαρώσουμε!!! Θα ναι έκπληξη!!!! Αλλά κάπου πρέπει να το πω!!!! ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!!

  • Μου αρέσει 10

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..καλη Ανασταση κ καλο Πασχα...

Αποφασισα να μην τα δωσω τα χαπακια...μου φαινεται πολυ περιεργο να παρει χαπια τοσο μικρος...θα κανω λιγη υπομονη ακομα μεχρι την αλλη Πεμπτη που θα παω στη παιδιατρο...

@MinakiG με το καλο κοπελα μου...

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Λοιπόν το πήραμε απόφαση!! Την άλλη βδομάδα βγαίνει το σπιράλ (μιας και με πονάει πολύ) καιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 2ο!!!!! (και τελευταίο) Το λέω μόνο εδώ γιατί δεν θέλω να το μάθουν οι δικοί μας μέχρι να το σκαρώσουμε!!! Θα ναι έκπληξη!!!! Αλλά κάπου πρέπει να το πω!!!! ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!!

Με το καλό κοπέλα μου!!! Περιμένουμε τα όμορφα νέα!! :grin:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Despoina Mar said:

Με το καλό κοπέλα μου!!! Περιμένουμε τα όμορφα νέα!! :grin:

πωπω να σου πω ευχαριστω κατα αρχην ..... σκευτομαι οτι θα μπω σε αλλη ομαδα και δεν θελω.....

  • Μου αρέσει 4

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Λοιπόν το πήραμε απόφαση!! Την άλλη βδομάδα βγαίνει το σπιράλ (μιας και με πονάει πολύ) καιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 2ο!!!!! (και τελευταίο) Το λέω μόνο εδώ γιατί δεν θέλω να το μάθουν οι δικοί μας μέχρι να το σκαρώσουμε!!! Θα ναι έκπληξη!!!! Αλλά κάπου πρέπει να το πω!!!! ΘΑ ΣΚΑΣΩ!!!!

Με το καλό κοπέλα μου!! Να σου πω ότι κι εγώ κάπου εκεί ήταν ο Βασίλης όταν έμεινα έγκυος στην μικρή μου. Να σου έρθει γρήγορα σου εύχομαι, αφού το ποθείς!!

On 27/4/2021 at 8:46 ΜΜ, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σας κοριτσια!!ελπιζω να ειστε ολες καλα!ξεκινησε κ ο μπεμπης με μηλο,καλα τα παει αλλα ελαχιστη ποσοτητα του δινω γιατι κανει που κ που μια φατσα αηδιας κ δεν τον φορτωνω.4 κοφτες προς το παρον.αυριο μπαινει κ το αχλαδι.εσας πως πανε με το φαγητο;ο υπνος σταθερα αυπνια δεν αλλαζουν καποια πραγματα :D ξυπναει στις 12 στις 3 στις 5 στις 7.εχω καταρευσει με αυτο το θεμα.ακομα περιμενω το σερι..αχ!!

εγω με σεντονακι κ κουβερτουλα τον σκεπαζω γιατι το βραδυ εχει λιγο κρυο ακομα.για υπνοσακο ανοιξιατικο αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι 1,5 tog.

 

Αχ Εύα!καλό σου κουράγιο με τις αϋπνίες,ίσως όταν μπούνε για τα καλά οι στερεές στρώσει κ ο ύπνος. Με το φαγητό κι εμείς μια από τα ίδια. Έχω δώσει μπανάνα,μήλο,αχλάδι σε διάφορους συνδυασμούς αλλά λίγα πράγματα. Δοκίμασα κ με αβοκάντο,τίποτα. Μόνο χυμό πορτοκάλι πίνει κ τρώει την κρέμα με βρώμη που της κάνω. Ευελπιστώ με τα λαχανικά να τα πάει καλύτερα. Κ μετά το καλοκαιράκι,θα βρεθεί κ κάνα φρούτο να φάει.

Κοριτσια μου καλό Πάσχα να έχουμε. Εμείς εδώ μοναχοί μας στην Θεσσαλονίκη θα το περάσουμε,μιας κ ο κοβιντ δεν μας αφήνει πάλι αλλά εύχομαι να είμαστε όλοι γέροι κ να είναι οι τελευταίες γιορτές που περνάμε μακριά από τις οικογένειές μας κ τους αγαπημένους μας.

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@MinakiG με το καλό κοπέλα μου να έρθει και το επόμενο σας θαυματακι ☺️. Θα μείνεις στην ομάδα μας και θα μοιραζόμαστε μαζί τα όμορφα νέα σου :xΚοριτσια μου γλυκά, εύχομαι καλό Πάσχα, καλή Ανάσταση, υγεία, ευτυχία και μόνο χαρούμενες στιγμές από δω και πέρα με τα μωράκια μας και την όμορφη οικογένεια που δημιουργήσαμε. Όλες οι δυσκολίες θα ξεπεραστούν, είμαι σίγουρη! Με υπομονή και υγεία πάνω απ'όλα...

 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα καλη Ανασταση!!! Ευχομαι να φερει το Πασχα οτι καλυτερο σε εσας και τις οικογενειες σας! Φετος ειμαστε με τα μωρακια μας αγκαλιτσα και περισυ θυμαμαι ειχαμε αναγουλες και λιγουρες για τσουρεκια!!!!! Χαιρομαι πολυ που σας διαβαζω ολες καλα!! Ευχο.αι του χρονου ελευθεροι αγαπημενες μου!!!

Εμεις κοριτσια μου αναρρωνουμε απο κοβιντ...Τον κολλησαμε τον ατιμο ιο απο το Προξενειο που πηγαμε για το διαβατηριο του μωρου και ηταν αμασκωτοι...Κολλησε το μωρο και μετα το μωρο κολλησε εμας...Δοξα τω Θεω δεν ειχαμε επιπλοκες ουτε τιποτα χειροτερο οπως νοσηλεια κτλ...Και ο Ραφαηλακος εκτος απο μια μερα πυρετο τιποτε αλλο! Ποσο φοβηθηκα για το μωρο αλλα ολα καλα!!!

 

 

 

On 4/29/2021 at 12:51 PM, MinakiG said:

πωπω να σου πω ευχαριστω κατα αρχην ..... σκευτομαι οτι θα μπω σε αλλη ομαδα και δεν θελω.....

Κοριτσι μου συγκινηθηκα πολυ!!!! Με το καλο να πανε ολα καλα κια συντομα να γεμισει η κοιλιτσα σου με το αδερφακι του μπεμπακου σου! Θα περιμενουμε νεα!!!

On 4/29/2021 at 10:19 AM, Depykal said:

Καλημερα..καλη Ανασταση κ καλο Πασχα...

Αποφασισα να μην τα δωσω τα χαπακια...μου φαινεται πολυ περιεργο να παρει χαπια τοσο μικρος...θα κανω λιγη υπομονη ακομα μεχρι την αλλη Πεμπτη που θα παω στη παιδιατρο...

@MinakiG με το καλο κοπελα μου...

Κοριτσι μου γλυκο! Εσυ ξερεις φυσοκα με το χαπι! Απλα θα σου πω οτι εγω απο νεογεννητο του δινω χαπι βιταμινη D. Εδω στα ξενα ετσι κανουν...την ελιωνα με.ενα κουταλακι εβαζα.λιγο νερο και την εδινα κια μια χαρα!! Αν αποφασισεις να το δωσεις και θες βοηθεια να μου πεις!!! Περαστικα σας και γρήγορα κοριτσι μου εχετε κι εσεις ταλαιπωρηθει

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...