Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Είναι πιθανόν να έχω μείνει έγκυος


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Μάλλον της φαίνεται πολύ νωρίς για σύμπτωμα..

Τεστ έχεις κάνει..??

Αύριο ειναι η τελευταία μέρα που περιμένω μεθαύριο θα πάρω αν δεν έρθει απλά είναι πολλά περιεεγα και ναι ίσως όλα είναι στο μυαλό η ειδάλλως αλλαγές στο σώμα μ αλλά γι αυτό ει αι η σελίδα για να τα συζητάμε ❤️❤️❤️ευχαριστβ για τις απαντήσεις σ και να χαίρεσαι το παιδακι σ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Athanasia3 είπε:

Αύριο ειναι η τελευταία μέρα που περιμένω μεθαύριο θα πάρω αν δεν έρθει απλά είναι πολλά περιεεγα και ναι ίσως όλα είναι στο μυαλό η ειδάλλως αλλαγές στο σώμα μ αλλά γι αυτό ει αι η σελίδα για να τα συζητάμε ❤️❤️❤️ευχαριστβ για τις απαντήσεις σ και να χαίρεσαι το παιδακι σ 

Μην παίρνεις ως επικριτικές τις απαντήσεις έστω μερικων κοριτσιών εδώ..έτσι ένιωθα κ εγώ στις αρχές εδώ αλλά σκέψου μόνο πως είμαστε εκατοντάδες διαφορετικές γυναίκες ,με διαφορετικές ηλικίες και εμπειρίες κ προσπαθούμε όλες βάση αυτών να συμβουλεύουμε η μία την άλλη ακόμη βέβαια κ χωρίς να συμφωνούμε πολλές φορές!! Κ αυτό είναι το ωραίο γτ έτσι μαθαίνουμε..όμως ακόμη κ αυτές που τις νιώθεις τώρα αρνητικές κ λες μα γτ δε βλέπουν κάτι θετικό? Δε λέω ψέματα κτλ να ξέρεις θα είναι από τις πρώτες που θα χαρούν αν όντως είσαι εγκυουλα και εσύ.

Το τσατ εδώ έχει μεν το κακο ότι διαβάζεις πολλά κ επηρεαζεσαι γτ δεν έχει μόνο θετικές εγκυμοσύνες κ καταστάσεις αλλά έχει το καλό ότι ο,τι κ αν χρειαστείς αντί να έχεις μόνο τη συμβουλή μιας φίλης ή της μητέρας σ θα έχει άλλες 100 γνώμες που ανάλογα πως θα τις φιλτραρεις θα επωφεληθείς σίγουρα :-)

Νιώθεις ακόμη εσύ τα συμπτώματα? Τώρα είδα την απάντηση σ για το τεστ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μην παίρνεις ως επικριτικές τις απαντήσεις έστω μερικων κοριτσιών εδώ..έτσι ένιωθα κ εγώ στις αρχές εδώ αλλά σκέψου μόνο πως είμαστε εκατοντάδες διαφορετικές γυναίκες ,με διαφορετικές ηλικίες και εμπειρίες κ προσπαθούμε όλες βάση αυτών να συμβουλεύουμε η μία την άλλη ακόμη βέβαια κ χωρίς να συμφωνούμε πολλές φορές!! Κ αυτό είναι το ωραίο γτ έτσι μαθαίνουμε..όμως ακόμη κ αυτές που τις νιώθεις τώρα αρνητικές κ λες μα γτ δε βλέπουν κάτι θετικό? Δε λέω ψέματα κτλ να ξέρεις θα είναι από τις πρώτες που θα χαρούν αν όντως είσαι εγκυουλα και εσύ.

Το τσατ εδώ έχει μεν το κακο ότι διαβάζεις πολλά κ επηρεαζεσαι γτ δεν έχει μόνο θετικές εγκυμοσύνες κ καταστάσεις αλλά έχει το καλό ότι ο,τι κ αν χρειαστείς αντί να έχεις μόνο τη συμβουλή μιας φίλης ή της μητέρας σ θα έχει άλλες 100 γνώμες που ανάλογα πως θα τις φιλτραρεις θα επωφεληθείς σίγουρα :-)

Νιώθεις ακόμη εσύ τα συμπτώματα? Τώρα είδα την απάντηση σ για το τεστ..

Ναιτο  ξέρω έχεις δίκαιο απλά καμία φορά είναι ο τρόπος που εκφράζεται κάποιος.... Ναι τα έχω μακάρι ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athanasia3 είπε:

Ναιτο  ξέρω έχεις δίκαιο απλά καμία φορά είναι ο τρόπος που εκφράζεται κάποιος.... Ναι τα έχω μακάρι ❤️

Καλημερααα!!! Ισχύει ότι πολλές έχουν πολλά Κουλα συμπτώματα άλλες κανένα η άλλες είχαν έτσι κι αλλιώς αυτά τα συμπτώματα πριν την περίοδο τα οποία δεν τα παρατηρούσαν ποτέ γιατί δεν προσπαθούσαν για μωρό!! Επειδή τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης στην αρχή είναι σαν της περιόδου δεν μπορούμε να πούμε τίποτα πριν την καθυστέρηση και αν δεν δούμε αίμα δεν σταματάμε να ελπίζουμε!!! Εγώ είχα τα κλασικά που είχα πάντα πριν την περίοδο λίγα πονακια, τραβήγματα πολλά υγρά ,η θερμοκρασία μου δεν ανέβηκε πότε πάνω από 36.9...αφου πίστευα ότι θα έρθει η περίοδος και έκανα τεστ με 4-5 μέρες καθυστέρηση!! Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα νέα!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαπραγματευομαι να λέω ψέμματα σε κανένα. Δηλαδή μπαίνεις εδώ και γράφεις για αίσθημα καυσου στο πρόσωπο κι εγώ η οποία εγώ τι θες να σου πούμε ψέμματα ? Στην αρχή πήγα να γελάσω και ένιωσα άσχημα γιατί σκέφτηκα αυτό όσο και να θες ένα παιδί Δεν γίνεται να το σκέφτεσαι. Εγώ είμαι αρνητική που δεν σε ξέρω και εγώ Δεν θέλω πχ να είσαι εσύ έγκυος ???? Εδώ μέσα κανείς δεν πρέπει να κουνάει το δάχτυλο και να κάνει τον γιατρό. Αλλά σε όποιον γιατρό πεις έχω αίσθημα καυσου στο πρόσωπο πριν την καθυστέρηση θα σε παραπέμψει σε άλλη ειδικότητα. Εγώ καταλαβαίνω το ανθρώπινο και σου εύχομαι να είσαι έγκυος η να μείνεις σύντομα Αλλά να υπάρχει κάπου και λογική. Εγώ ψέμματα και ψεύτικες ελπίδες στους ανθρώπους Δεν δίνω.... Καλά αποτελέσματα και για εμένα κλείνει εδώ η οποία απάντηση.

Και χρησιμοποίησα πολλές φορές το εγώ για να σου πω ότι αυτή είναι η θέση μου αν δεν σου αρέσει πέταξε την στα σκουπίδια ! Και πάλι εύχομαι να σου πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , alexia92 είπε:

Δεν διαπραγματευομαι να λέω ψέμματα σε κανένα. Δηλαδή μπαίνεις εδώ και γράφεις για αίσθημα καυσου στο πρόσωπο κι εγώ η οποία εγώ τι θες να σου πούμε ψέμματα ? Στην αρχή πήγα να γελάσω και ένιωσα άσχημα γιατί σκέφτηκα αυτό όσο και να θες ένα παιδί Δεν γίνεται να το σκέφτεσαι. Εγώ είμαι αρνητική που δεν σε ξέρω και εγώ Δεν θέλω πχ να είσαι εσύ έγκυος ???? Εδώ μέσα κανείς δεν πρέπει να κουνάει το δάχτυλο και να κάνει τον γιατρό. Αλλά σε όποιον γιατρό πεις έχω αίσθημα καυσου στο πρόσωπο πριν την καθυστέρηση θα σε παραπέμψει σε άλλη ειδικότητα. Εγώ καταλαβαίνω το ανθρώπινο και σου εύχομαι να είσαι έγκυος η να μείνεις σύντομα Αλλά να υπάρχει κάπου και λογική. Εγώ ψέμματα και ψεύτικες ελπίδες στους ανθρώπους Δεν δίνω.... Καλά αποτελέσματα και για εμένα κλείνει εδώ η οποία απάντηση.

Και χρησιμοποίησα πολλές φορές το εγώ για να σου πω ότι αυτή είναι η θέση μου αν δεν σου αρέσει πέταξε την στα σκουπίδια ! Και πάλι εύχομαι να σου πάνε όλα καλά 

Πολλά κόμπλεξ κοπέλα μου 

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου έχω να σου πω ότι εγώ είχα μόλις μια μέρα καθυστέρηση κ έκανα το τεστ και βγήκε θετικό. Οπότε την επόμενη μέρα έκανα και την χοριακη.  Οπότε κάτι τέτοιο θα σε συμβούλευα να κάνεις. Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα πριν εκτός από το γεγονός ότι 5 μέρες πριν είχα κάτι καφέ κηλίδες που με παραξένεψαν αλλά σκέφτηκα ότι μπορεί να μου ερχόταν περίοδος λίγο νωρίτερα αν κ πράγμα περιεργο γιατί ήμουν ρολόι. Έκανα το τεστ γιατί όπως είπα ήμουν ρολόι με την περίοδο κ ακόμα κ αυτή η μια μέρα καθυστέρησης με έβαλε σε υποψίες.

Σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα νέα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Athanasia3 είπε:

Πολλά κόμπλεξ κοπέλα μου 

Κοπέλα μου κατ αρχας εύχομαι να είσαι έγκυος και να πάνε όλα καλά.  Εντελώς φιλικά θέλω να σου μιλήσω. Δεν είναι ευγενικό να απαντάς έτσι. Άνοιξες ένα θέμα και μπήκε στον κόπο να πει την γνώμη της. Αν έχεις τέτοια συμπεριφορά τότε κι εμείς  θα μπορούμε να σου μιλήσουμε για να σου πούμε τις εμπειρίες μας γιατί θα φοβόμαστε μη μας πεις κομπλεξικες. Στο λέω με αγάπη, αλήθεια. Γιατί αν είσαι έγκυος στην πορεία της κύησης θα χρειαστεις ίσως να ζητήσεις πάλι συμβουλή. Όταν ανοίγουμε ένα θέμα το κάνουμε με την γνώση ότι οι άλλοι θα μας πουν αυτό που πραγματικά πιστεύουν. Με ευγένεια. Δε νομίζω να ήταν αγενής όταν σου πρωτοείπε πως εκείνη δεν είχε τέτοια συμπτώματα τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη. 

Τώρα να σου πω την αλήθεια κι εγώ διανύω τώρα την τέταρτη εγκυμοσύνη και ποτε δεν είχα συμπτώματα πριν την 6η εβδομάδα. Ωστόσο έχω ακούσει ότι υπάρχουν κοπέλες που έχουν ναυτίες πριν ακόμα και από την καθυστέρηση. Αρα θα μπορούσες ενδεχομενως να είσαι κι εσυ μια από αυτές. Εύχομαι σε ένα θετικό αποτέλεσμα και σε μια ανέφελη εγκυμοσύνη! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

❤️Πρώτον κορίτσια  θέλω να πω ότι πριν λίγο έκανα το τεστ και βγήκε θετικο είμαι τοσο χαρούμενη όσο για το παραπάνω θέμα δεν είχα άδικο γτ εγω ζητησ αμι γνώμη αν είχε κάποια συμπτωματα κοινά με έμενα δεν ζήτησα λογοκρισία και γενικά δεν μπορώ τους εγωπαθης ανθρώπους... Χαρακτηριστικά ανάφερε πω Εδώ μέσα  κανείς δεν πρέπ ει να κουνάει το δάχτυλο  και  να κάνει τον γιατρό  και μόνο αυτό έκανε,,,, τεσπα τώρα επιβεβαιωθηκαν και οι κομμαρες και οι εξάψεις στο πρόσωπο και όλα... Σας ευχαριστώ όλες για τα καλοπροαιτερα σχόλια 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Athanasia3 είπε:

❤️Πρώτον κορίτσια  θέλω να πω ότι πριν λίγο έκανα το τεστ και βγήκε θετικο είμαι τοσο χαρούμενη όσο για το παραπάνω θέμα δεν είχα άδικο γτ εγω ζητησ αμι γνώμη αν είχε κάποια συμπτωματα κοινά με έμενα δεν ζήτησα λογοκρισία και γενικά δεν μπορώ τους εγωπαθης ανθρώπους... Χαρακτηριστικά ανάφερε πω Εδώ μέσα  κανείς δεν πρέπ ει να κουνάει το δάχτυλο  και  να κάνει τον γιατρό  και μόνο αυτό έκανε,,,, τεσπα τώρα επιβεβαιωθηκαν και οι κομμαρες και οι εξάψεις στο πρόσωπο και όλα... Σας ευχαριστώ όλες για τα καλοπροαιτερα σχόλια 

Κοριτσι μου με το καλό!!!! Να έχεις μια όμορφη ανεμελη τελειομηνη εγκυμοσύνη  :)

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athanasia3 είπε:

❤️Πρώτον κορίτσια  θέλω να πω ότι πριν λίγο έκανα το τεστ και βγήκε θετικο είμαι τοσο χαρούμενη όσο για το παραπάνω θέμα δεν είχα άδικο γτ εγω ζητησ αμι γνώμη αν είχε κάποια συμπτωματα κοινά με έμενα δεν ζήτησα λογοκρισία και γενικά δεν μπορώ τους εγωπαθης ανθρώπους... Χαρακτηριστικά ανάφερε πω Εδώ μέσα  κανείς δεν πρέπ ει να κουνάει το δάχτυλο  και  να κάνει τον γιατρό  και μόνο αυτό έκανε,,,, τεσπα τώρα επιβεβαιωθηκαν και οι κομμαρες και οι εξάψεις στο πρόσωπο και όλα... Σας ευχαριστώ όλες για τα καλοπροαιτερα σχόλια 

Συγχαρητήριααα!!! Να έχεις μια υγιή ήρεμη και τελειομηνη έγκυμοσυνη!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athanasia3 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ ❤️

Καλήμερααα μπορείτε ν μπείτε στο parents cafe στην ενότητα θα γίνουμε γονείς το 2020..Κ μετά διαλέγετε τ μήνα π θ γίνεται μανούλες.. συζητάμε τ πάντα εκειι:x

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...