Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

Είναι πιθανόν να έχω μείνει έγκυος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας ο κύκλος μου είναι 24-25 ημερων η τελευταία μου περίοδος ήταν 1 Μάρτη έως 6 σχεδόν και εγώ είχα ελεύθερη επαφή 13 από τότε έχω πονακια χαμηλα κάποια τσιμπήματα στο στήθος σήμερα και πάρα πολύ εντονη συχνοουρια υπαρζει περιπτωση κύησης? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Athanasia3 είπε:

Καλησπέρα σας ο κύκλος μου είναι 24-25 ημερων η τελευταία μου περίοδος ήταν 1 Μάρτη έως 6 σχεδόν και εγώ είχα ελεύθερη επαφή 13 από τότε έχω πονακια χαμηλα κάποια τσιμπήματα στο στήθος σήμερα και πάρα πολύ εντονη συχνοουρια υπαρζει περιπτωση κύησης? 
 

 

 
απο την εμπειρια μου δεν μπορεις να ξερεις παρα μόνο με τεστ ή χοριακή.ειχα ακριβως τα συμπτωματα που λες αλλα δεν ημουν εγκυος..οποτε αναμενεις μεχρι 24/25 ή αν αγχωνεσαι τοσο κανεις τεστ εγκυμοσυνης υποτιθεται δειχνουν μεχρι κ 4-5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο(δεν εχω κανει ποτε) 
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nefeliap είπε:
 
απο την εμπειρια μου δεν μπορεις να ξερεις παρα μόνο με τεστ ή χοριακή.ειχα ακριβως τα συμπτωματα που λες αλλα δεν ημουν εγκυος..οποτε αναμενεις μεχρι 24/25 ή αν αγχωνεσαι τοσο κανεις τεστ εγκυμοσυνης υποτιθεται δειχνουν μεχρι κ 4-5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο(δεν εχω κανει ποτε) 

 

Ναι το καλύτερο είναι να περιμένω αλλά σκέφτηκα αν πάρω τεστ δε θα δείξει είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athanasia3 είπε:

Καλησπέρα σας ο κύκλος μου είναι 24-25 ημερων η τελευταία μου περίοδος ήταν 1 Μάρτη έως 6 σχεδόν και εγώ είχα ελεύθερη επαφή 13 από τότε έχω πονακια χαμηλα κάποια τσιμπήματα στο στήθος σήμερα και πάρα πολύ εντονη συχνοουρια υπαρζει περιπτωση κύησης? 

Αυτα ακριβως τα συμπτωματα ειχα κι εγω. Και ελεγα συχνοουρια και βλακειες τοσο νωρις. Κι ομως. Αν οντως το θελεις σου το ευχομαι.Περιμενε λιγο και κανε το τεστ

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Αυτα ακριβως τα συμπτωματα ειχα κι εγω. Και ελεγα συχνοουρια και βλακειες τοσο νωρις. Κι ομως. Αν οντως το θελεις σου το ευχομαι.Περιμενε λιγο και κανε το τεστ

Και το άλλο πάλι που ξέχασα να αναφέρω είναι πως 4 μέρες τα πόδια μου καίνε και έχω κομμαρες; δεν αγχώνομαι απλά με χαροποιεί το θέμα θα έλεγα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Athanasia3 είπε:

Και το άλλο πάλι που ξέχασα να αναφέρω είναι πως 4 μέρες τα πόδια μου καίνε και έχω κομμαρες; δεν αγχώνομαι απλά με χαροποιεί το θέμα θα έλεγα 

Ναι στην αρχή νιώθεις κοπωση. Άντε θα περάσουν οι μέρες και θα μάθεις να τελειώσει η αγωνία σου

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Athanasia3 είπε:

Κατερίνα ι α μου γειά σου να σε ρωτήσω εχεις ακούσει και αίσθημα καυσους στο πρόσωπο? 

Κορίτσι μου δεν διάβασα τα προηγούμενα σχόλια. Αυτά όλα που αναφέρεις είναι τίποτα. Κανείς πριν την καθυστέρηση δεν έχει επιβεβαιωμένα συμπτώματα. Και σου το λέω πολύ φιλικά με την εμπειρία 3 παιδιών 3 εγκυμοσύνες. Αν βιάζεσαι κάνε μια β χοριακη15 μέρες μετά την επαφή και θα σου δείξει 1000% αν είσαι η δεν είσαι.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως καμία γυναίκα δεν είναι το ίδιο με κάποια άλλη οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι επειδή κάτι συνεβει σε εμάς οπωσδηποτε πρέπει να ισχύει και για την άλλη. Εγώ για παράδειγμα έχω άλλη εμπειρία σε σχέση με την κοπέλα πιο πάνω που δεν είχε κανένα σύμπτωμα πράγμα το οποίο φυσικά ισχύει για αρκετές γυναίκες. Είχα μείνει έγκυος το καλοκαίρι που μας πέρασε και ήμασταν με τον άντρα μου διακοπές τον Αύγουστο ήμουν στο πρώτο μήνα και είδα φοβερές άλλαγες καταρχάς  πρηστηκε η κοιλιά μου  ενώ πριν ήταν πλάκα, νύσταζα όλη μέρα ενώ δεν έκανα τίποτα κοιμόμουν συνέχεια και με έπιασε πόνος περιόδου αρκετές μέρες πριν αδιαθετησω πρώτη φορά στη ζωή μου το πάθαινα αυτό και τέλος πονούσε το στήθος μου πολύ και είχε μεγαλώσει το έβλεπα από τα μαγιό και τον επόμενο μήνα έμαθα πως τελικά ήμουν έγκυος αν και το είχα καταλάβει από όλα αυτά.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ πάντως μόλις έμεινα έγκυος πριν καν τη καθυστέρηση είχα πρηστεί παντού(ή έτσι ένιωθα!!) Και είχα πόνους περιόδου 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο που συνήθως πιναγα 2-3 μέρες πριν  το πολύ!!

Σίγουρα βέβαια του από όλα αυτά δεν είναι απόδειξη μόνο του γτ δυστυχώς πολλές φορές κ το μυαλουδακι μας παίζει περίεργα παιχνίδια όταν κάτι το θέλουμε πολύ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συμφωνήσω όταν κάτι το θες πολύ όντως μπορεί να νομίζεις κάποια πράγματα χωρίς να συμβαίνουν οπότε υπομονή ένα τεστ και δεν πέφτουν αυτά έξω δλδ πολύ σπάνια και είσαι σίγουρη... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε μήνας έχει τις δικές του ορμονικές αλλαγές... Αλλά δεν γίνεται να συζητάμε για αίσθημα καυσου στο πρόσωπο τώρα αν είναι δυνατόν. Και μπορεί να ακούγεται επικριτικό Αλλά είναι ειλικρινές. 

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Ο κάθε μήνας έχει τις δικές του ορμονικές αλλαγές... Αλλά δεν γίνεται να συζητάμε για αίσθημα καυσου στο πρόσωπο τώρα αν είναι δυνατόν. Και μπορεί να ακούγεται επικριτικό Αλλά είναι ειλικρινές. 

Δεν κ; ταλαβαινω τον αρνητισμό σου και όμως έχω ακούσει διάφορα κουλά συμπτώματα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athanasia3 είπε:

Δεν κ; ταλαβαινω τον αρνητισμό σου και όμως έχω ακούσει διάφορα κουλά συμπτώματα 

Μάλλον της φαίνεται πολύ νωρίς για σύμπτωμα..

Just now, Athanasia3 είπε:

Δεν κ; ταλαβαινω τον αρνητισμό σου και όμως έχω ακούσει διάφορα κουλά συμπτώματα 

Τεστ έχεις κάνει..??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...