Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΟΑΕΔ εν όψη καραντίνας


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Να κάνω μια ερώτηση ,  έχει κλείσει ο ΟΑΕΔ σωστά?

Παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνει κάνεις.

Μέχρι πότε μπορώ να κάνω την αίτηση?

Από που μπορώ να ζητήσω οδηγίες λόγω της κατάστασης? 

Γέννησα 18/2 με ΠΗΤ 24/2.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ♡


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νομίζω να έχει κλείσει.Εισαι μισθωτή ιδιωτικού τομέα? Η άδεια που παίρνουμε είναι 56 μέρες πριν τη γέννα και 63 μετά. Οπότε έχεις θεωρητικά χρόνο . Αν συνεχίζεις να μην τους βρίσκεις μπες στο site αν τυχόν έχει κάποιες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2020 at 6:15 ΜΜ, RubberSoul είπε:

Δεν νομίζω να έχει κλείσει.Εισαι μισθωτή ιδιωτικού τομέα? Η άδεια που παίρνουμε είναι 56 μέρες πριν τη γέννα και 63 μετά. Οπότε έχεις θεωρητικά χρόνο . Αν συνεχίζεις να μην τους βρίσκεις μπες στο site αν τυχόν έχει κάποιες πληροφορίες

Ναι ιδιωτικου τομεα απλα και στο σάιτ άκρη δεν βγάζω. Κι ο λογιστής δεν ξέρει τίποτα που τον πήρα τηλέφωνο. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κλείσεις ραντεβού μήπως;  Συνέχισε τα τηλέφωνα μήπως βρεις κάποιον. Πάντως η άδεια είναι 63 μέρες μετά τη γέννα οπότε έχεις λίγο χρόνο ακόμα.για το εξάμηνο. Δες και εδώ

https://auth.oaed.gr/rendezvous.aspx

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Μπορείς να κλείσεις ραντεβού μήπως;  Συνέχισε τα τηλέφωνα μήπως βρεις κάποιον. Πάντως η άδεια είναι 63 μέρες μετά τη γέννα οπότε έχεις λίγο χρόνο ακόμα.για το εξάμηνο. Δες και εδώ

https://auth.oaed.gr/rendezvous.aspx

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!!!!!!!! 

Τα τηλέφωνα 3η μέρα που δεν τα σηκώνουν! Μπήκα στο σύνδεσμο που μου έστειλες έκανα μια αίτηση "Το αίτημά σας στάλθηκε στο ΚΠΑ2 που υποδείξατε" 

ελπίζω να γίνει κάτι. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ♡


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!!!!!!!! 

Τα τηλέφωνα 3η μέρα που δεν τα σηκώνουν! Μπήκα στο σύνδεσμο που μου έστειλες έκανα μια αίτηση "Το αίτημά σας στάλθηκε στο ΚΠΑ2 που υποδείξατε" 

ελπίζω να γίνει κάτι. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ♡

Just now, RubberSoul είπε:

Μπορείς να κλείσεις ραντεβού μήπως;  Συνέχισε τα τηλέφωνα μήπως βρεις κάποιον. Πάντως η άδεια είναι 63 μέρες μετά τη γέννα οπότε έχεις λίγο χρόνο ακόμα.για το εξάμηνο. Δες και εδώ

https://auth.oaed.gr/rendezvous.aspx

 

 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2020 at 8:23 ΜΜ, RubberSoul είπε:

 

 

Θεωρητικά θα μπορούσα αλλά είναι μάταιο να συνεχίσω τα τηλεφωνήματα. 1 βδομάδα προσπαθώ και τίποτα. Μπήκα και στον σύνδεσμο που μου έδωσες κι έκανα αίτηση αλλά δεν απαντάει κανείς κι εκεί τελικά.  :(

ωστόσο μπήκα στο eservices του ΟΑΕΔ και τελικά γίνεται ηλεκτρονικά η αίτηση. Απλά έχει κάποιες ημερομηνίες και δεν καταλαβαίνω τι βάζουμε. 

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει καμία ιδέα?

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΟΦΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (τι βάζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ - ΛΟΧΕΙΑΣ (Αυτό οκ το χω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΙΣΟΧΡΟΝΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΗΣΙΑΣ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω)


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2020 at 8:23 ΜΜ, RubberSoul είπε:

Μπορείς να κλείσεις ραντεβού μήπως;  Συνέχισε τα τηλέφωνα μήπως βρεις κάποιον. Πάντως η άδεια είναι 63 μέρες μετά τη γέννα οπότε έχεις λίγο χρόνο ακόμα.για το εξάμηνο. 

 

Θεωρητικά θα μπορούσα αλλά είναι μάταιο να συνεχίσω τα τηλεφωνήματα. 1 βδομάδα προσπαθώ και τίποτα. Μπήκα και στον σύνδεσμο που μου έδωσες κι έκανα αίτηση αλλά δεν απαντάει κανείς κι εκεί τελικά.  

ωστόσο μπήκα στο eservices του ΟΑΕΔ και τελικά γίνεται ηλεκτρονικά η αίτηση. Απλά έχει κάποιες ημερομηνίες και δεν καταλαβαίνω τι βάζουμε. 

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει καμία ιδέα?

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΟΦΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (τι βάζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ - ΛΟΧΕΙΑΣ (Αυτό οκ το χω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΙΣΟΧΡΟΝΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΗΣΙΑΣ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω)


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, BabyGirl_A said:

Θεωρητικά θα μπορούσα αλλά είναι μάταιο να συνεχίσω τα τηλεφωνήματα. 1 βδομάδα προσπαθώ και τίποτα. Μπήκα και στον σύνδεσμο που μου έδωσες κι έκανα αίτηση αλλά δεν απαντάει κανείς κι εκεί τελικά.  

ωστόσο μπήκα στο eservices του ΟΑΕΔ και τελικά γίνεται ηλεκτρονικά η αίτηση. Απλά έχει κάποιες ημερομηνίες και δεν καταλαβαίνω τι βάζουμε. 

Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει καμία ιδέα?

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΟΦΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (τι βάζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ - ΛΟΧΕΙΑΣ (Αυτό οκ το χω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΙΣΟΧΡΟΝΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΗΣΙΑΣ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω)

Η ημερομηνία εξόφλησης παροχών μητρότητας λογικά είναι η ημερομηνία που πληρώθηκες από ΙΚΑ. Αν γέννησες 18/2 πιθανόν δεν έχεις πάρει ακόμα τη δεύτερη δόση (επίδομα λοχείας). Από ότι θυμάμαι για την αίτηση στον ΟΑΕΔ πρέπει να έχεις πάρει τα πάντα από το ΙΚΑ. Πάντως σίγουρα ολα τα υπόλοιπα άδειες κλπ συμπληρώνει ο λογιστής της εργασίας σου , όχι εσύ. Δεν έχετε λογιστήριο ή τμήμα ανθρωπίνων πόρων στην εταιρεία που είσαι? Αυτοί πρέπει να σε βοηθήσουν. Δεν μπορείς μονη να γνωρίζεις. Εξάλλου ολες αυτές οι αιτήσεις θέλουν και βεβαιώσεις από τον εργοδότη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , RubberSoul είπε:

Η ημερομηνία εξόφλησης παροχών μητρότητας λογικά είναι η ημερομηνία που πληρώθηκες από ΙΚΑ. Αν γέννησες 18/2 πιθανόν δεν έχεις πάρει ακόμα τη δεύτερη δόση (επίδομα λοχείας). Από ότι θυμάμαι για την αίτηση στον ΟΑΕΔ πρέπει να έχεις πάρει τα πάντα από το ΙΚΑ. Πάντως σίγουρα ολα τα υπόλοιπα άδειες κλπ συμπληρώνει ο λογιστής της εργασίας σου , όχι εσύ. Δεν έχετε λογιστήριο ή τμήμα ανθρωπίνων πόρων στην εταιρεία που είσαι? Αυτοί πρέπει να σε βοηθήσουν. Δεν μπορείς μονη να γνωρίζεις. Εξάλλου ολες αυτές οι αιτήσεις θέλουν και βεβαιώσεις από τον εργοδότη. 

Την βεβαίωση την έχω ζητήσει και αναμένω να μου την στείλουν με email. Έχουμε λογιστήριο το οποίο όμως ρώτησα και δν γνωρίζει σχετικά. Ίσως θα πρέπει να ρωτήσω κι άλλο άτομο από το λογιστήριο που ίσως να γνωρίζει περισσότερα. Άρα το 3ο και το 4ο δεν είναι η μόνη που δεν τα καταλαβαίνω έτσι? 

Τα χρήματα του ΙΚΑ τα πήρα (και του τοκετού και της λοχείας) οπότε έχω τελειώσει με το ΙΚΑ.. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...