Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Προσπάθεια Σύλληψης


Recommended Posts

6 hours ago, vikib said:

Κ αμα μεινεις τον τριτο η τον εκτο μηνα, παλι πολυ γονιμη θα θεωρεισαι

Μερικες φορες αρκει μια επαφη, αλλες θελει παραπανω

Με 25αρη κυκλο οι επαφες μεχρι 13-15 η θα θωρουνταν πιο γονιμες. Απο 7-9η ως κ 13-15η(εμπειρικα μιλωντας, συνηθως. Φυσικα καθε γυναικα ειναι διαφορετικη) 

Αυτο που σου ειπε ο γιατρος δ το καταλαβα καλα

Εγω ξερω οτι μπορει με μικρο κυκλο να μην εχει "φυσιολογικο" αριθμο ημερων η ωχρινικη φαση. Δλδ οι μερες απο την ωορρηξια ως την περιοδο. 

Καταλαβαινεις ποτε κανεις ωορρηξια; 

Δεν το καταλαβαινω παντα! Εξαρταται κ ποσο ηρεμη ειμαι εκεινη τη περιοδο! Ίσως να το καταλαβαινω από τα υγρά, αλλα μέχρι εκει.

ναι μου εχει πει οτι καλο ειναι να ξεκιναω αμέσως μετα τη περίοδο προσπαθειες , λογω μικρου κύκλου..

5 hours ago, linaa said:

 

 

 

Το ωαριο για vα ειvαι γοvιμο πρεπει vα φτασει ορισμεvα χιλιοστα γυρω στα 19-22. Αv σκασει πιο vωρις στα 15 πχ δεv ειvαι γοvιμο σε ορισμεvες γυvαικες συμβαιvει αυτο. Βεβαια ο κυκλος δεv εχει πολλες φορες σχεση γιατι @Danais τα ωαρια σου μπορει vα μεγαλωvουv πιο γρηγορα απο αλλες γυvαικες πρεπει vα παρακολουθησεις μια ωορηξια σου με υπερηχους για vα δεις . Εγω πχ με κυκλο 25 ημερωv επιασα τοv γιο μου τηv 8η μερα του κυκλου επιβεβαιωμεvη ωορηξια με τεστ ωορηξιας. Δηλαδη η ωορηξια μου εγιvε 8η με 9η μερα κ συvηθως καπου εκει εκαvα ωορηξια απο 8η μεχρι 11 μερα ποτε δεv πηγαιvε πιο μετα. 

Και εγω 2 φορες που ειχα παει στο γυναικολογο και τις 2 φορες μου ειχε βρει ωορρηξία την 10η ημέρα.. οπότε καπου εκει παίζει λογικά κάθε μήνα. Δεν έχω κανει ακόμη καποιο τεστ ωορρηξίας. 

5 hours ago, vikib said:

Δικιο εχεις, κτ μου λεει. Δλδ μπορει να σκασει πιο μικρο απο 19χιλ οποτε στην ουσια να ειναι ανωριμο; οποτε σε τετοια πσριπτωση δ ειναι πιθανη η συλληψη; 

Ναι κάτι τετοιο μου ειχε πει και εμενα. Κάποτε ειχα κυκλο 22 μέρες. Ευτυχώς τώρα εχει φτιάξει στις 25.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Renez

    Renez 14 δημοσιεύσεις

  • Bellas

    Bellas 13 δημοσιεύσεις

  • Danais

    Danais 13 δημοσιεύσεις

  • vikib

    vikib 7 δημοσιεύσεις

Just now, Danais είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
μάλλον δεν μας εκατσε αυτο το μηνα :-(

έχω ηδη τα προεόρτια χαζοπονακια της περιόδου.. :?

Δε πειράζει κοριτσάκι μου,είπαμε ήταν μόλις η αρχή σου!! Τον Μάιο λοιπόν εντατικά!! Να δεις θα είναι ανοιξιάτικο μωρό σαν τις πεταλούδες ;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

:):):) ναι μακαρι!!!!

Θα γίνει!! Θέλησε το με όλο σου το είναι αυτή τη φορά,κάθε φορά που κάνετε έρωτα να σκέφτεσαι πόσο αγαπάς τον άνθρωπο σου κ πόσο θες το μωρό σας για να ολοκληρωθείτε σαν οικογένεια κ θα έρθει εκείνο σε εσάς ;-)

Είπαμε από όταν τελειώσει η περίοδος δλδ 7-8η μέρα του κύκλου μέρα παρά μέρα μέχρι περίπου 15η-16η..5-6 φορές δλδ έστω :-) αλλά ποτέ με πίεση ε?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez said:

Θα γίνει!! Θέλησε το με όλο σου το είναι αυτή τη φορά,κάθε φορά που κάνετε έρωτα να σκέφτεσαι πόσο αγαπάς τον άνθρωπο σου κ πόσο θες το μωρό σας για να ολοκληρωθείτε σαν οικογένεια κ θα έρθει εκείνο σε εσάς ;-)

Είπαμε από όταν τελειώσει η περίοδος δλδ 7-8η μέρα του κύκλου μέρα παρά μέρα μέχρι περίπου 15η-16η..5-6 φορές δλδ έστω :-) αλλά ποτέ με πίεση ε?!

Ποτέ με πίεση φυσικά αλλιως ειναι εντελως ξενερωτη η φαση όλη!!:razz: ειμαστε αισιοδοξοι και αγαπημενοι! :wub: θα μας ερθει οταν θα θελει  εκείνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

περιμένω να αδιαθετήσω όπως σας ειπα την Κυριακή. Πολύ περίεργα όμως αυτη τη φορά! Συνήθως έχω υπνηλία,μία λιγούρα 5-6 μέρες πριν,πονάκια όμως μονο την πρωτη & την δευτερη μέρα του κύκλου..πότε δεν πονούσα πριν την περίοδο. Ειμαι απο τις τυχερές που ερχοταν η περίοδος και το μονο που χρειαζομουν ηταν ενα δυνατο καφε να κρατησει τα ματια μου ανοιχτα!

αυτη τη φορά ομως εχουν ξεκινησει πονακια στη μητρα & πονοι στον κολπο απο πολυ νωρις. Θα ελεγα απο την 15η μερα σχεδόν!

ισως να ειναι και το ψυχολογικο της καραντινας! Εσάς σας επηρεάζει η ψυχολογία σας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

περιμένω να αδιαθετήσω όπως σας ειπα την Κυριακή. Πολύ περίεργα όμως αυτη τη φορά! Συνήθως έχω υπνηλία,μία λιγούρα 5-6 μέρες πριν,πονάκια όμως μονο την πρωτη & την δευτερη μέρα του κύκλου..πότε δεν πονούσα πριν την περίοδο. Ειμαι απο τις τυχερές που ερχοταν η περίοδος και το μονο που χρειαζομουν ηταν ενα δυνατο καφε να κρατησει τα ματια μου ανοιχτα!

αυτη τη φορά ομως εχουν ξεκινησει πονακια στη μητρα & πονοι στον κολπο απο πολυ νωρις. Θα ελεγα απο την 15η μερα σχεδόν!

ισως να ειναι και το ψυχολογικο της καραντινας! Εσάς σας επηρεάζει η ψυχολογία σας;

Αν εννοείς να μας βγαίνουν ψυχοσωματικά εμένα έννοειται όπως κ στους περισσότερους ανθρώπους..τον τελευταίο χρόνο σκέψου λόγω άγχους στη δουλειά έχω μέχρι κ δύσπνοια κάποιες φορές..

Τώρα όσο αφορά την εγκυμοσύνη εγώ έναν μην που φοβόμουν ότι είμαι έγκυος από ατύχημα (δεν είχαμε ακόμη ξεκινήσει τη προσπάθεια..)κ το σκέφτομουν συνέχεια άρχισα να νιώθω συμπτώματα όπως πχ αυτό που λες πονακια κάτω χαμηλά κ το στήθος πιο πρησμένο απ' ότι συνήθως αλλά δεν ήμουν..

Όταν όντως έμεινα έγκυος ένιωθα το διαφορετικό που είχα από τα συμπτώματα περιόδου ήταν φουλ πρήξιμο που άρχισε 10 μέρες πριν την περίοδο και 5-6 μέρες πριν πήγα να φάω ένα αγαπημένο μου γλυκό κ μου φάνηκε απαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Renez said:

Αν εννοείς να μας βγαίνουν ψυχοσωματικά εμένα έννοειται όπως κ στους περισσότερους ανθρώπους..τον τελευταίο χρόνο σκέψου λόγω άγχους στη δουλειά έχω μέχρι κ δύσπνοια κάποιες φορές..

Τώρα όσο αφορά την εγκυμοσύνη εγώ έναν μην που φοβόμουν ότι είμαι έγκυος από ατύχημα (δεν είχαμε ακόμη ξεκινήσει τη προσπάθεια..)κ το σκέφτομουν συνέχεια άρχισα να νιώθω συμπτώματα όπως πχ αυτό που λες πονακια κάτω χαμηλά κ το στήθος πιο πρησμένο απ' ότι συνήθως αλλά δεν ήμουν..

Όταν όντως έμεινα έγκυος ένιωθα το διαφορετικό που είχα από τα συμπτώματα περιόδου ήταν φουλ πρήξιμο που άρχισε 10 μέρες πριν την περίοδο και 5-6 μέρες πριν πήγα να φάω ένα αγαπημένο μου γλυκό κ μου φάνηκε απαίσιο...

Αχ αυτη η δουλεια!!! Το ίδιο πράγμα και γώ! Ξεχνάω να αναπνέω φυσιολογικά!

πιστευω το στρες που εχουμε λόγω δουλειάς επηρέαζει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης..

πόσες φορές μου έχει πει ο γιατρός μου να χαλαρωσω με τη δουλειά! 
με το να μεινω εγκυος δεν εχω αγχωθεί ακόμη μιας και δεν εχει περάσει πολύς καιρός , απλως αγωνιώ, καταλαβαίνεις τη διαφορά ε; 
Είμαστε 10 χρόνια μαζί και πλέον ηρθε η ώρα μας!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

Αχ αυτη η δουλεια!!! Το ίδιο πράγμα και γώ! Ξεχνάω να αναπνέω φυσιολογικά!

πιστευω το στρες που εχουμε λόγω δουλειάς επηρέαζει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης..

πόσες φορές μου έχει πει ο γιατρός μου να χαλαρωσω με τη δουλειά! 
με το να μεινω εγκυος δεν εχω αγχωθεί ακόμη μιας και δεν εχει περάσει πολύς καιρός , απλως αγωνιώ, καταλαβαίνεις τη διαφορά ε; 
Είμαστε 10 χρόνια μαζί και πλέον ηρθε η ώρα μας!:wub:

Εννοείται καταλαβαίνω τη διαφορά κ είναι λογική κ θεμιτή η αγωνία σου!! Δείχνει πόσο πραγματικά το θες :-)

Φυσικά κ το άγχος επηρεάζει την διαδικασία εγκυμοσύνης όπως κ όλους τους τομείς στη ζωή μας..ηρεμίσε κ συγκεντρώσου σε αυτό! Κ οπότε αγχώνεσαι για το οτιδήποτε θα σκέφτεσαι το μωράκι που θες κ την ηρεμία που χρειάζεται :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Danais είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

να σας ρωτήσω...

εσείς τι συμπτώματα ειχατε οταν μαθατε οταν είστε εγκυος; Ειχατε παρόμοια με αυτά της περιόδου;

Ίδια είναι αγάπη μου τα μεν με τα δε..

Για αυτό δεν έχει νόημα να τα ψάχνεις γτ πραγματικά δεν ξεχωρίζουν..

Πονακια στη μήτρα,τραβήγματα,υπνηλία παραπάνω,ίσως συχνοουρια ,πόνος στη μέση,πρήξιμο στήθους κ λιγούρες.. εγώ αυτά είχα πάνω κάτω κάθε φορά στη περίοδο (ίσως ανά μήνα άλλαζαν λίγο μεταξύ τους) και τα ίδια χωρίς τις λιγούρες(!) Είχα τον μήνα που έμεινα έγκυος..

Κάτι διαφορετικό πάντως ήταν ότι κοιταγα τη θερμοκρασία μου κ ήταν ανεβασμένη από την ωορρηξία κ μετά κ κράτησε μέχρι τον 2ο-3ο μήνα της εγκυμοσύνης μου..από 36.2 που είναι η φυσιολογική μου είχα 36.7.. βέβαια πολλοι λένε πως δεν είναι αξιόπιστο αυτό..σε εμενα πάντως ίσχυε αλλά κ πάλι απλά μετριομουν κ στη τελική έκανα το τεστ κ ησύχασα πριν τη καθυστερήση γτ δεν άντεχα από την αγωνία!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Ίδια είναι αγάπη μου τα μεν με τα δε..

Για αυτό δεν έχει νόημα να τα ψάχνεις γτ πραγματικά δεν ξεχωρίζουν..

Πονακια στη μήτρα,τραβήγματα,υπνηλία παραπάνω,ίσως συχνοουρια ,πόνος στη μέση,πρήξιμο στήθους κ λιγούρες.. εγώ αυτά είχα πάνω κάτω κάθε φορά στη περίοδο (ίσως ανά μήνα άλλαζαν λίγο μεταξύ τους) και τα ίδια χωρίς τις λιγούρες(!) Είχα τον μήνα που έμεινα έγκυος..

Κάτι διαφορετικό πάντως ήταν ότι κοιταγα τη θερμοκρασία μου κ ήταν ανεβασμένη από την ωορρηξία κ μετά κ κράτησε μέχρι τον 2ο-3ο μήνα της εγκυμοσύνης μου..από 36.2 που είναι η φυσιολογική μου είχα 36.7.. βέβαια πολλοι λένε πως δεν είναι αξιόπιστο αυτό..σε εμενα πάντως ίσχυε αλλά κ πάλι απλά μετριομουν κ στη τελική έκανα το τεστ κ ησύχασα πριν τη καθυστερήση γτ δεν άντεχα από την αγωνία!!

Επειδή ακομη δεν εχω αδιαθετησει, πραγμα ψιλοσπανιο για μενα, αν δεν εχω αδιαθετησει αυριο το πρωι θα κανω το τεστ και βλεπουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

Επειδή ακομη δεν εχω αδιαθετησει, πραγμα ψιλοσπανιο για μενα, αν δεν εχω αδιαθετησει αυριο το πρωι θα κανω το τεστ και βλεπουμε!!!

Αυτό ακριβώς κάνε κορίτσι μου να σου φύγει επιτέλους κάθε αγωνία!! Περιμένω τα νέα σου :-)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Renez said:

Αυτό ακριβώς κάνε κορίτσι μου να σου φύγει επιτέλους κάθε αγωνία!! Περιμένω τα νέα σου :-)

Καλημέρα!

τελικά το τεστ ειναι αρνητικό αλλα ακομη δεν εχω αδιαθετησει.. θα περιμενω μέχρι την Τετάρτη!:wub: και μετά ίσως κάνω και δευτερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...