Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια Σύλληψης


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!! Ειμαι κ εγω καινουρια στο φορουμ! 
εχω σταθερο κυκλο 25-28 ημερων. Ολο τον μηνα εχουμε επαφες (ελπιζουμε στοχευμενες χα χα). Σημερα ομως 22η μερα, νομιζω οτι εχω πονους περιοδου! Απογοητευτηκα..μηπως και καποια αλλη κοπελα συμπασχει μαζι μου; Ειναι η πρωτη μας προσπαθεια και..βαδιζουμε λιγο σε αγνωστα νερα! Να σημειωσω οτι καθε μηνα καταλαβαινω την οωρρηξια μου γιατι ποναω. Η οωρρηξια λοιπον εγινε 17/4, δηλαδη την 13η μερα! Να ελπιζω βρε κοριτσια; Η τα πονακια αυτα προμηνυουν οτι..ερχεται η ακατανομαστη;

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Renez

    Renez 14 δημοσιεύσεις

  • Bellas

    Bellas 13 δημοσιεύσεις

  • Danais

    Danais 13 δημοσιεύσεις

  • vikib

    vikib 7 δημοσιεύσεις

Marina22 καλησπέρα, 

Εύχομαι να είσαι έγκυος και τα πονάκια αυτά να μη σημαίνουν απολύτως τίποτα. Εγώ είχα μια βιοχημική κύηση τον Ιούνιο και μάλιστα δυστυχώς απέβαλα μία ημέρα πριν το γάμο μου. Είχα όλα τα συμπτώματα που έχουμε και πριν τη περίοδο. Πονάκια όπως αναφέρεις και πρησμένο στήθος. Τελικά ήμουν έγκυος! Από τότε προσπαθούμε ακόμη βέβαια χωρίς αποτέλεσμα. Πολύ άγχος και ίσως εμμονή. Μην πέσεις σ αυτό το λάθος. Εύχομαι όλα καλά να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marina22 είπε:

Καλησπερα σε ολες!! Ειμαι κ εγω καινουρια στο φορουμ! 
εχω σταθερο κυκλο 25-28 ημερων. Ολο τον μηνα εχουμε επαφες (ελπιζουμε στοχευμενες χα χα). Σημερα ομως 22η μερα, νομιζω οτι εχω πονους περιοδου! Απογοητευτηκα..μηπως και καποια αλλη κοπελα συμπασχει μαζι μου; Ειναι η πρωτη μας προσπαθεια και..βαδιζουμε λιγο σε αγνωστα νερα! Να σημειωσω οτι καθε μηνα καταλαβαινω την οωρρηξια μου γιατι ποναω. Η οωρρηξια λοιπον εγινε 17/4, δηλαδη την 13η μερα! Να ελπιζω βρε κοριτσια; Η τα πονακια αυτα προμηνυουν οτι..ερχεται η ακατανομαστη;

Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα!! Εγώ λίγες μέρες μετά την ωορρηξια είχα αρχίσει να έχω πονακια σαν της περιόδου (πιο ήπια) και να είμαι πρησμένη! Κάθε μέρα τα είχα μέχρι που απλά δεν ήρθε και ήμουν έγκυος τελικά! Φυσικά και έχεις ελπίδες αφού οι επαφές ήταν στοχευμενες! Απλώς να ξέρεις, όπως πολύ σωστά είπε και η Ιφιγένεια, ότι πολλές φορές μπορεί να συλλάβεις και να μην προχωρήσει παραπάνω από λίγες μόνο μέρες λόγω του ότι το έμβρυο μπορεί να μην έχει τις προϋποθέσεις να εμφυτευτει και να προχωρήσει η εγκυμοσυνη φυσιολογικά! Αυτό είναι πολύ συχνο αλλά δεν σημαίνει τίποτα απολύτως! Ξαναμενεις έγκυος και ούτε γάτα ούτε ζημιά! Επίσης δεν σημαίνει ότι θα συμβεί σε εσένα φυσικά αλλά καλό είναι όλα να λέγονται.. Σου εύχομαι ότι καλύτερο!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!ελπίζω όλες σύντομα να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα 

Εσείς έχετε όλο τον μήνα επαφές;

Εγώ 10 μερες τουλάχιστον πριν την περιοδο νιώθω πονακια περιοδου και γενικά καθόλου όρεξη για επαφή 

Ο κύκλος μου είναι 26 με 27 μερες 

Εσείς πως την παλεύετε τις ημέρες που δεν έχετε κέφια για επαφή 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!ελπίζω όλες σύντομα να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα 

Εσείς έχετε όλο τον μήνα επαφές;

Εγώ 10 μερες τουλάχιστον πριν την περιοδο νιώθω πονακια περιοδου και γενικά καθόλου όρεξη για επαφή 

Ο κύκλος μου είναι 26 με 27 μερες 

Εσείς πως την παλεύετε τις ημέρες που δεν έχετε κέφια για επαφή 

Καλημερσ κοριτσι μου!! 

Πως τη παλεύουμε χωρίς όρεξη..? Χμμμ με αποχή βέβαια!! :-)

Μη κάνεις το λάθος καλό μου κ πιεζεσαι εσύ ή ο σύντροφός σου! Εφόσον έχετε ελεύθερη επαφή κ το έχετε βάλει μπρος θα έρθει,ναι έτσι απλα,χωρίς άγχος..

προσπαθησε μόνο να έχετε επαφή κοντά στις γόνιμες ημέρες κυρίως αλλά χωρίς πίεση! Εμείς όταν έμεινα έγκυος είχαμε 5-6 φορές κ όμως ήρθε το νινι μου :-)

Περιμενω σύντομα μνμ σου που θα μας λες για την εγκυμοσύνη σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez said:

Καλημερσ κοριτσι μου!! 

Πως τη παλεύουμε χωρίς όρεξη..? Χμμμ με αποχή βέβαια!! :-)

Μη κάνεις το λάθος καλό μου κ πιεζεσαι εσύ ή ο σύντροφός σου! Εφόσον έχετε ελεύθερη επαφή κ το έχετε βάλει μπρος θα έρθει,ναι έτσι απλα,χωρίς άγχος..

προσπαθησε μόνο να έχετε επαφή κοντά στις γόνιμες ημέρες κυρίως αλλά χωρίς πίεση! Εμείς όταν έμεινα έγκυος είχαμε 5-6 φορές κ όμως ήρθε το νινι μου :-)

Περιμενω σύντομα μνμ σου που θα μας λες για την εγκυμοσύνη σου!!

Renez μου τι εννοείς 5-6 φορές; επαφές εκείνο τον μήνα; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Renez μου τι εννοείς 5-6 φορές; επαφές εκείνο τον μήνα; 

 

Ναι εκείνον τον μήνα..το κάναμε 2 μέρες περίπου αφότου μου τελείωσε η περίοδος δλδ την 7η μέρα του κύκλου μετά 9η 11η 13 15η..κ βάση του υπερήχου μου έπιασα ή την πρώτη ή τη δεύτερη μέρα (το καταλαβαίνουν περίπου από το μέγεθος του μωρού αργότερα..)

Μετά δεν κάναμε επαφές κυρίως λόγω κούρασης από τη δουλειά κ εντάξει κ εμείς άνθρωποι είμαστε δεν έχουμε κάθε μέρα όρεξη!! Για αυτό σου λέω μη πιεζεσαι..

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!ελπίζω όλες σύντομα να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα 

Εσείς έχετε όλο τον μήνα επαφές;

Εγώ 10 μερες τουλάχιστον πριν την περιοδο νιώθω πονακια περιοδου και γενικά καθόλου όρεξη για επαφή 

Ο κύκλος μου είναι 26 με 27 μερες 

Εσείς πως την παλεύετε τις ημέρες που δεν έχετε κέφια για επαφή 

Καλό είναι να υπάρχουν αρκετές επαφες

Αλλα 10μερες πριν την περίοδο λογικα δ θα μείνεις κ εγκυος

Εχεις σχετικά μικρό κύκλο πιστεύω επαφές 8-16μερα είναι καλά με τον κύκλο σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

Καλό είναι να υπάρχουν αρκετές επαφες

Αλλα 10μερες πριν την περίοδο λογικα δ θα μείνεις κ εγκυος

Εχεις σχετικά μικρό κύκλο πιστεύω επαφές 8-16μερα είναι καλά με τον κύκλο σου

Vikib και εγώ αυτο θεωρώ άσε που έχει τύχει σε κύκλο να πάω στον γιατρό 16 μερα και η ωορρηξία είχε είδη γίνει όπως φάνηκε στον υπέρηχο 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Vikib και εγώ αυτο θεωρώ άσε που έχει τύχει σε κύκλο να πάω στον γιατρό 16 μερα και η ωορρηξία είχε είδη γίνει όπως φάνηκε στον υπέρηχο 

 

Λογικο, με κυκλο 26-27ημ.η ωχρινικη φαση, δλδ απο την ωορρηξια ως την περιοδο ειναι 12-16ημ

Απλα επειδη διαβασα νομιζω κ σε αλλο θεμα, μετα απο 3χρ κ εγω θα εψαχνα παραπανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 minutes ago, vikib said:

Λογικο, με κυκλο 26-27ημ.η ωχρινικη φαση, δλδ απο την ωορρηξια ως την περιοδο ειναι 12-16ημ

Απλα επειδη διαβασα νομιζω κ σε αλλο θεμα, μετα απο 3χρ κ εγω θα εψαχνα παραπανω

Όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν 3 χρόνια είχα πάει για μια εξέταση ρουτίνας στο γιατρό και φυσικά του εξέφρασα και το πλάνο για προσπάθειάς συλληψης !

Τότε για πρώτη φορά έμαθα ότι έχω και ένα ινομύωμα 2,5 εκ στο πυθμένα της μήτρας, εκείνος ο γιατρός τότε μου είπε να το βγάλω (μου έβγαλε και το κουστούμι τιμής) με υστερεκτομή γιατί αυτά όπως μου είπε είναι σαν πλακες επάνω την γονιμότητα!

Εγώ όπως καταλαβαίνετε κορίτσια φοβήθηκα και πήγα για δεύτερη γνώμη! Σε δύο γιατρός πήγα τότε και οι δυο μου είπαν ξεκάθαρα ότι δεν το πειράζω είναι πολύ μικρό και δεν θα ενοχλήσει στην συλληψη. 

Επίσης τότε στα 34 έτη μου είπαν ότι για να θεωρηθεί ένα ζευγάρι υπογονιμο θα πρέπει να κάνει προσπάθειες 1 χρόνο (τουλάχιστον μέρα πάρα μέρα τις γονιμες μερες )

Έτσι πέρασε ένας χρόνος χωρίς επιτυχία!και ξεκινήσαμε το ψάξιμο με ορμονικές εξετάσεις και σπερματοδιαγραμμα και ξανά προσπάθειές και βιταμινες πολλες!όπως μας καθοδήγησε ο γιατρός 

Στο μεσοδιάστημα το ινομύωμα έγινε δύο ινομυώματα και μεγάλωναν!έφτανε 8εκ και τα δύο μαζί (ενωμένα ηταν)

Αποφασίσαμε να τα βγάλουμε με λαμπαροσκοπικό χειρουργείο και επιπλέον έτσι θα είχε την ευκαιρία ο γιατρός να δει αν υπάρχει και κάποιο άλλο πρόβλημα (φοβόμασταν για ενδομητρίωση)

Και να με ξανά εδώ σήμερα!στην προσπάθεια χωρις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα!μιας και έχουμε μπει στο club ζευγαριών με ανεξήγητη υπογονιμότητα!

Το πως πέρασαν τρία χρόνια ούτε το κατάλαβα, το μόνο που ξέρω είναι ότι το όταν ψάχνεις το γιατί ? Και απαντηση δεν παιρνεις είναι ότι πιο ψυχοφθόρο !

Αυτό είναι το δικό μου ταξίδι!

Ελπίζω σύντομα όλες οι κοπέλες που προσπαθούν με σθένος ψυχής να καταφέρουν αυτό το θαύμα της φύσης που λέγετε συλληψη! Και όλες να έχουμε την ευκαιρία να αγκαλιάσουμε το δικό μας μωρό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν 3 χρόνια είχα πάει για μια εξέταση ρουτίνας στο γιατρό και φυσικά του εξέφρασα και το πλάνο για προσπάθειάς συλληψης !

Τότε για πρώτη φορά έμαθα ότι έχω και ένα ινομύωμα 2,5 εκ στο πυθμένα της μήτρας, εκείνος ο γιατρός τότε μου είπε να το βγάλω (μου έβγαλε και το κουστούμι τιμής) με υστερεκτομή γιατί αυτά όπως μου είπε είναι σαν πλακες επάνω την γονιμότητα!

Εγώ όπως καταλαβαίνετε κορίτσια φοβήθηκα και πήγα για δεύτερη γνώμη! Σε δύο γιατρός πήγα τότε και οι δυο μου είπαν ξεκάθαρα ότι δεν το πειράζω είναι πολύ μικρό και δεν θα ενοχλήσει στην συλληψη. 

Επίσης τότε στα 34 έτη μου είπαν ότι για να θεωρηθεί ένα ζευγάρι υπογονιμο θα πρέπει να κάνει προσπάθειες 1 χρόνο (τουλάχιστον μέρα πάρα μέρα τις γονιμες μερες )

Έτσι πέρασε ένας χρόνος χωρίς επιτυχία!και ξεκινήσαμε το ψάξιμο με ορμονικές εξετάσεις και σπερματοδιαγραμμα και ξανά προσπάθειές και βιταμινες πολλες!όπως μας καθοδήγησε ο γιατρός 

Στο μεσοδιάστημα το ινομύωμα έγινε δύο ινομυώματα και μεγάλωναν!έφτανε 8εκ και τα δύο μαζί (ενωμένα ηταν)

Αποφασίσαμε να τα βγάλουμε με λαμπαροσκοπικό χειρουργείο και επιπλέον έτσι θα είχε την ευκαιρία ο γιατρός να δει αν υπάρχει και κάποιο άλλο πρόβλημα (φοβόμασταν για ενδομητρίωση)

Και να με ξανά εδώ σήμερα!στην προσπάθεια χωρις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα!μιας και έχουμε μπει στο club ζευγαριών με ανεξήγητη υπογονιμότητα!

Το πως πέρασαν τρία χρόνια ούτε το κατάλαβα, το μόνο που ξέρω είναι ότι το όταν ψάχνεις το γιατί ? Και απαντηση δεν παιρνεις είναι ότι πιο ψυχοφθόρο !

Αυτό είναι το δικό μου ταξίδι!

Ελπίζω σύντομα όλες οι κοπέλες που προσπαθούν με σθένος ψυχής να καταφέρουν αυτό το θαύμα της φύσης που λέγετε συλληψη! Και όλες να έχουμε την ευκαιρία να αγκαλιάσουμε το δικό μας μωρό!

Λυπάμαι πολύ που ταλαιπωρειστε τοσο

Ειναι σε καλό επίπεδο πλέον το σπέρμα; κ εσύ στη μήτρα κ ορμονες; 

Αν ναι αξίζει να προσπαθήσεις λιγο ακομη, αν όχι ισως χρειάζονται πιο εξειδικευμένες εξετάσεις αν δ εχετε κανει

Ευχομαι να σας κατευθύνουν σωστα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν 3 χρόνια είχα πάει για μια εξέταση ρουτίνας στο γιατρό και φυσικά του εξέφρασα και το πλάνο για προσπάθειάς συλληψης !

Τότε για πρώτη φορά έμαθα ότι έχω και ένα ινομύωμα 2,5 εκ στο πυθμένα της μήτρας, εκείνος ο γιατρός τότε μου είπε να το βγάλω (μου έβγαλε και το κουστούμι τιμής) με υστερεκτομή γιατί αυτά όπως μου είπε είναι σαν πλακες επάνω την γονιμότητα!

Εγώ όπως καταλαβαίνετε κορίτσια φοβήθηκα και πήγα για δεύτερη γνώμη! Σε δύο γιατρός πήγα τότε και οι δυο μου είπαν ξεκάθαρα ότι δεν το πειράζω είναι πολύ μικρό και δεν θα ενοχλήσει στην συλληψη. 

Επίσης τότε στα 34 έτη μου είπαν ότι για να θεωρηθεί ένα ζευγάρι υπογονιμο θα πρέπει να κάνει προσπάθειες 1 χρόνο (τουλάχιστον μέρα πάρα μέρα τις γονιμες μερες )

Έτσι πέρασε ένας χρόνος χωρίς επιτυχία!και ξεκινήσαμε το ψάξιμο με ορμονικές εξετάσεις και σπερματοδιαγραμμα και ξανά προσπάθειές και βιταμινες πολλες!όπως μας καθοδήγησε ο γιατρός 

Στο μεσοδιάστημα το ινομύωμα έγινε δύο ινομυώματα και μεγάλωναν!έφτανε 8εκ και τα δύο μαζί (ενωμένα ηταν)

Αποφασίσαμε να τα βγάλουμε με λαμπαροσκοπικό χειρουργείο και επιπλέον έτσι θα είχε την ευκαιρία ο γιατρός να δει αν υπάρχει και κάποιο άλλο πρόβλημα (φοβόμασταν για ενδομητρίωση)

Και να με ξανά εδώ σήμερα!στην προσπάθεια χωρις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα!μιας και έχουμε μπει στο club ζευγαριών με ανεξήγητη υπογονιμότητα!

Το πως πέρασαν τρία χρόνια ούτε το κατάλαβα, το μόνο που ξέρω είναι ότι το όταν ψάχνεις το γιατί ? Και απαντηση δεν παιρνεις είναι ότι πιο ψυχοφθόρο !

Αυτό είναι το δικό μου ταξίδι!

Ελπίζω σύντομα όλες οι κοπέλες που προσπαθούν με σθένος ψυχής να καταφέρουν αυτό το θαύμα της φύσης που λέγετε συλληψη! Και όλες να έχουμε την ευκαιρία να αγκαλιάσουμε το δικό μας μωρό!

Μηπως να πας σε ενδοκρινολογο να ελεγξεις θυρεοειδη,σακχαρο;Να πας σε ενα αιματολογο να σε βαλει σε εξετασεις για θρομβοφιλια,αυτοανοσα,και τα λεγομενα naturall killers.Σαλπιγγογραφία κάνατε;Κατακερματισμό σπέρματος;Καρυοτυπο ζευγους;Να μη σου πω βιοψια ενδομητριου για τυχον φλεγμονη.Πριν απο ολα αυτα που σου λεω,ειχατε στοχευμενες επαφες με τεστακια ωορρηξιας;

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2020 at 4:48 AM, marina22 said:

Καλησπερα σε ολες!! Ειμαι κ εγω καινουρια στο φορουμ! 
εχω σταθερο κυκλο 25-28 ημερων. Ολο τον μηνα εχουμε επαφες (ελπιζουμε στοχευμενες χα χα). Σημερα ομως 22η μερα, νομιζω οτι εχω πονους περιοδου! Απογοητευτηκα..μηπως και καποια αλλη κοπελα συμπασχει μαζι μου; Ειναι η πρωτη μας προσπαθεια και..βαδιζουμε λιγο σε αγνωστα νερα! Να σημειωσω οτι καθε μηνα καταλαβαινω την οωρρηξια μου γιατι ποναω. Η οωρρηξια λοιπον εγινε 17/4, δηλαδη την 13η μερα! Να ελπιζω βρε κοριτσια; Η τα πονακια αυτα προμηνυουν οτι..ερχεται η ακατανομαστη;

Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα marina22!

Και εγώ καινούρια στο forum!

Παρομοίως έχω κύκλο 25 μέρες!

κάναμε και εμείς τις προσπάθειες μας αυτο το μηνα τις καταλληλες ημέρες!

αναμένω τώρα να δω αποτελέσματα! 
ειμαστε στον 4 μηνα προσπαθειών!

εμένα ο γυναικολόγος μου, μου έχει πει πως επειδή εχω μικρο κύκλο ίσως δεν προλαβαίνει το ωάριο να ωριμάσει όσο πρεπει ωστε να ειναι ετοιμο την ημέρα της ωορρηξίας! Οπότε μου ειχε πει οτι ισως καθυστερήσω να πιάσω μικράκι!!!

σου εύχομαι το επιθυμητό αποτελεσμα τον επόμενο μήνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

Λυπάμαι πολύ που ταλαιπωρειστε τοσο

Ειναι σε καλό επίπεδο πλέον το σπέρμα; κ εσύ στη μήτρα κ ορμονες; 

Αν ναι αξίζει να προσπαθήσεις λιγο ακομη, αν όχι ισως χρειάζονται πιο εξειδικευμένες εξετάσεις αν δ εχετε κανει

Ευχομαι να σας κατευθύνουν σωστα

Σπερματοδιαγραμμα είχαμε κάνει πριν ένα χρόνο ήταν καλό 

Φυσικά θα επαναλάβουμε όλες τις εξετάσεις και φέτος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...