Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπάθεια Σύλληψης


Recommended Posts

Just now, Danais είπε:

Καλησπέρα marina22!

Και εγώ καινούρια στο forum!

Παρομοίως έχω κύκλο 25 μέρες!

κάναμε και εμείς τις προσπάθειες μας αυτο το μηνα τις καταλληλες ημέρες!

αναμένω τώρα να δω αποτελέσματα! 
ειμαστε στον 4 μηνα προσπαθειών!

εμένα ο γυναικολόγος μου, μου έχει πει πως επειδή εχω μικρο κύκλο ίσως δεν προλαβαίνει το ωάριο να ωριμάσει όσο πρεπει ωστε να ειναι ετοιμο την ημέρα της ωορρηξίας! Οπότε μου ειχε πει οτι ισως καθυστερήσω να πιάσω μικράκι!!!

σου εύχομαι το επιθυμητό αποτελεσμα τον επόμενο μήνα!!!

Πρώτη φορά το ακούω αυτό..αφού όταν γίνεται η ωορρηξία είναι ακριβώς επειδή έχει ωριμάσει το ωάριο κ αν δε βρει σπέρμα να γονιμοποιηθεί πέφτει..

Οκ κάτι θα ξέρει ο γιατρός παρά πάνω :-)

ουτως ή άλλως οι 3 μήνες που προσπαθείτε είναι μια χαρά χρονικό διάστημα οπότε όλα καλά :-) σε τι ηλικία ειστε? 

ευχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Renez

    Renez 14 δημοσιεύσεις

  • Bellas

    Bellas 13 δημοσιεύσεις

  • Danais

    Danais 13 δημοσιεύσεις

  • vikib

    vikib 7 δημοσιεύσεις

Just now, Sanel067 said:

Μηπως να πας σε ενδοκρινολογο να ελεγξεις θυρεοειδη,σακχαρο;Να πας σε ενα αιματολογο να σε βαλει σε εξετασεις για θρομβοφιλια,αυτοανοσα,και τα λεγομενα naturall killers.Σαλπιγγογραφία κάνατε;Κατακερματισμό σπέρματος;Καρυοτυπο ζευγους;Να μη σου πω βιοψια ενδομητριου για τυχον φλεγμονη.Πριν απο ολα αυτα που σου λεω,ειχατε στοχευμενες επαφες με τεστακια ωορρηξιας;

Θυρεοειδή έχω ελέγξει το Σεπτέμβρη που μας πέρασε 

Σε Ενδοκρινολογο θα παω για όλες τις εξετάσεις γιατί και εμένα μου είπανε ότι για ορμονικές οι Ενδοκρινολογοι είναι καλύτεροι 

Σάλπιγγες τις κοίταξε ο γιατρός όταν μου έκανε το λαμπαροσκοπικό μια χαρά ήταν 

Τεστακια ωορρηξίας έχω δοκιμάσει για κανένα δίμηνο αλλά έχουμε επαφές όλες τις γονιμες μερες 

Απλά αυτό τον μήνα λέω να πιάσουμε πιο πολλές μέρες!!!!!

Θα και σε έναν αιματολογο για πιο εξειδικευμένες εξετάσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Θυρεοειδή έχω ελέγξει το Σεπτέμβρη που μας πέρασε 

Σε Ενδοκρινολογο θα παω για όλες τις εξετάσεις γιατί και εμένα μου είπανε ότι για ορμονικές οι Ενδοκρινολογοι είναι καλύτεροι 

Σάλπιγγες τις κοίταξε ο γιατρός όταν μου έκανε το λαμπαροσκοπικό μια χαρά ήταν 

Τεστακια ωορρηξίας έχω δοκιμάσει για κανένα δίμηνο αλλά έχουμε επαφές όλες τις γονιμες μερες 

Απλά αυτό τον μήνα λέω να πιάσουμε πιο πολλές μέρες!!!!!

Θα και σε έναν αιματολογο για πιο εξειδικευμένες εξετάσεις 

Οπότε κάνε λίγο υπομονή και θα έρθει σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Renez said:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό..αφού όταν γίνεται η ωορρηξία είναι ακριβώς επειδή έχει ωριμάσει το ωάριο κ αν δε βρει σπέρμα να γονιμοποιηθεί πέφτει..

Οκ κάτι θα ξέρει ο γιατρός παρά πάνω :-)

ουτως ή άλλως οι 3 μήνες που προσπαθείτε είναι μια χαρά χρονικό διάστημα οπότε όλα καλά :-) σε τι ηλικία ειστε? 

ευχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας

Μακάρι! Θα δείξει την Κυριακή αν θα αδιαθετησω! Προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα και να μην αγχωνομαι!

εγώ είμαι 28 και ο ανδρας μου 35! Απλως επειδη λενε η γονιμοτητα ειναι κληρονομικη περιμενα να μεινω κατευθειαν.. η μαμα μου χρειαστηκε να κανει ελευθερα σεξ μόνο 1 φορα! Μου φαινεται απιστευτο! 

έχω ξεκινησει ηδη να παιρνω φυλλικό οξυ γιατί έχω το στιγμα και θα πρεπει να ειναι ήδη ετοιμος ο οργανισμος μου σε περίπτωση που μείνω.

εσύ renez σε τι φάση είσαι; παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

Μακάρι! Θα δείξει την Κυριακή αν θα αδιαθετησω! Προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα και να μην αγχωνομαι!

εγώ είμαι 28 και ο ανδρας μου 35! Απλως επειδη λενε η γονιμοτητα ειναι κληρονομικη περιμενα να μεινω κατευθειαν.. η μαμα μου χρειαστηκε να κανει ελευθερα σεξ μόνο 1 φορα! Μου φαινεται απιστευτο! 

έχω ξεκινησει ηδη να παιρνω φυλλικό οξυ γιατί έχω το στιγμα και θα πρεπει να ειναι ήδη ετοιμος ο οργανισμος μου σε περίπτωση που μείνω.

εσεις παιρνετε κάποιο συμπλήρωμα;

Αγάπη μου μη το βλέπεις έτσι,ως κληρονομικό!! Έχει να κάνει κ με το αν πετυχαίνετε τις γόνιμες ημέρες..εσύ με 25 μέρες κυκλο καλό θα είναι να ξεκινάς προσπαθειες από την επόμενη κιόλας ημέρα που θα σου τελειώνει η περίοδος δλδ την 6η μερα του κύκλου σου μέχρι σίγουρα την 16-17η μέρα παρά μερα.. κάνετε?

Όσο για συμπληρώματα πριν μείνω έγκυος δεν έπαιρνα κάτι,απ' όταν έμεινα πήρα σίδηρο κ φολικό οξύ το πρώτο τρίμηνο κ τώρα στο δεύτερο τα ίδια +ασβέστιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!ευχομαι να σαι οντως εγκυος!

Μακαρι!

Κοιτα να δεις , εγω κ στις 2 εγκυμοσυνες επιασα τα μωρα ασχετες μερες. Οχι στις γονιμες .και μαλιστα αργησε κ η συλληψη.

Και ειναι αποδεδειγμενο.

Βεβαια εκανα πλ καλη διατροφη, επαιρνα φολικο οξυ, κ σιδηρο κ γενικα προσεχα. Ετρωγα πλλα πρασινα κ αποξηραμενα φρουτα,ειδικα παπαγια και πλ κοκκινο κρεας.

Και δν ειχα αγχος.

Ηρεμησε και παρε φολικο οξυ. Καλο σου κανει.

Κακο δν κανει.


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Αγάπη μου μη το βλέπεις έτσι,ως κληρονομικό!! Έχει να κάνει κ με το αν πετυχαίνετε τις γόνιμες ημέρες..εσύ με 25 μέρες κυκλο καλό θα είναι να ξεκινάς προσπαθειες από την επόμενη κιόλας ημέρα που θα σου τελειώνει η περίοδος δλδ την 6η μερα του κύκλου σου μέχρι σίγουρα την 16-17η μέρα παρά μερα.. κάνετε?

Όσο για συμπληρώματα πριν μείνω έγκυος δεν έπαιρνα κάτι,απ' όταν έμεινα πήρα σίδηρο κ φολικό οξύ το πρώτο τρίμηνο κ τώρα στο δεύτερο τα ίδια +ασβέστιο..

Με το καλό να παρετε το μωρακι σας στην αγκαλια σας! Υγεια και ευτυχία σε όλους!

ναι κατευθείαν μετα τη περίοδο ξεκιναμε προσπάθειες αλλα δεν υπάρχει η ίδια διάθεση καθε μηνα.. ξερεις πως ειναι τωρα με τη δουλεια και τη κούραση..

το καλό ειναι οτι ειμαστε ενθουσιασμενοι και αγαπημενοι. Ελπίζω να μην αργησει το μικρουλακι..

εσυ αν επιτρέπεται είχες αργησει να μεινεις έγκυος;

Just now, Ninamc said:

Καλησπερα!ευχομαι να σαι οντως εγκυος!

Μακαρι!

Κοιτα να δεις , εγω κ στις 2 εγκυμοσυνες επιασα τα μωρα ασχετες μερες. Οχι στις γονιμες .και μαλιστα αργησε κ η συλληψη.

Και ειναι αποδεδειγμενο.

Βεβαια εκανα πλ καλη διατροφη, επαιρνα φολικο οξυ, κ σιδηρο κ γενικα προσεχα. Ετρωγα πλλα πρασινα κ αποξηραμενα φρουτα,ειδικα παπαγια και πλ κοκκινο κρεας.

Και δν ειχα αγχος.

Ηρεμησε και παρε φολικο οξυ. Καλο σου κανει.

Κακο δν κανει.

:) σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου! Τελικά πολύ χαιρομαι που γραφτηκα εδω.. :wub:

μοιράζεσαι τις ανησυχιες σου με αγνωστους που νιωθουν την αγωνία σου αλλα δεν ειναι συγγενεις σου να σου υπενθυμιζουν την εννοια τους με ενα βλεμμα ή ένα «πώς πάει, όλα καλά;»

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

Μακάρι! Θα δείξει την Κυριακή αν θα αδιαθετησω! Προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα και να μην αγχωνομαι!

εγώ είμαι 28 και ο ανδρας μου 35! Απλως επειδη λενε η γονιμοτητα ειναι κληρονομικη περιμενα να μεινω κατευθειαν.. η μαμα μου χρειαστηκε να κανει ελευθερα σεξ μόνο 1 φορα! Μου φαινεται απιστευτο! 

έχω ξεκινησει ηδη να παιρνω φυλλικό οξυ γιατί έχω το στιγμα και θα πρεπει να ειναι ήδη ετοιμος ο οργανισμος μου σε περίπτωση που μείνω.

εσύ renez σε τι φάση είσαι; παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα;

Καλησπερα!ευχομαι να σαι οντως εγκυος!

Μακαρι!

Κοιτα να δεις , εγω κ στις 2 εγκυμοσυνες επιασα τα μωρα ασχετες μερες. Οχι στις γονιμες .και μαλιστα αργησε κ η συλληψη.

Και ειναι αποδεδειγμενο.

Βεβαια εκανα πλ καλη διατροφη, επαιρνα φολικο οξυ, κ σιδηρο κ γενικα προσεχα. Ετρωγα πλλα πρασινα κ αποξηραμενα φρουτα,ειδικα παπαγια και πλ κοκκινο κρεας.

Και δν ειχα αγχος.

Ηρεμησε και παρε φολικο οξυ. Καλο σου κανει.

Κακο δν κανει.

Just now, Danais είπε:

Με το καλό να παρετε το μωρακι σας στην αγκαλια σας! Υγεια και ευτυχία σε όλους!

ναι κατευθείαν μετα τη περίοδο ξεκιναμε προσπάθειες αλλα δεν υπάρχει η ίδια διάθεση καθε μηνα.. ξερεις πως ειναι τωρα με τη δουλεια και τη κούραση..

το καλό ειναι οτι ειμαστε ενθουσιασμενοι και αγαπημενοι. Ελπίζω να μην αργησει το μικρουλακι..

εσυ αν επιτρέπεται είχες αργησει να μεινεις έγκυος;

:) σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου! Τελικά πολύ χαιρομαι που γραφτηκα εδω.. :wub:

μοιράζεσαι τις ανησυχιες σου με αγνωστους που νιωθουν την αγωνία σου αλλα δεν ειναι συγγενεις σου να σου υπενθυμιζουν την εννοια τους με ενα βλεμμα ή ένα «πώς πάει, όλα καλά;»

 

Βρε μη το συζητας! Οτι χρειαστεις πες μου! Εχω απειπες συμβουλες χαχαχα

Παντως εμεις στο 1ο καναμε ενα εξαμηνο , κ τωρα 1 μηνα χαχαχα 

Οποτε δν ξερεις πως θα κατσει,.

Μακαρι να σαι!

Αλλα κ να μην εισαι, θα μεινεις!


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc said:

Καλησπερα!ευχομαι να σαι οντως εγκυος!

Μακαρι!

Κοιτα να δεις , εγω κ στις 2 εγκυμοσυνες επιασα τα μωρα ασχετες μερες. Οχι στις γονιμες .και μαλιστα αργησε κ η συλληψη.

Και ειναι αποδεδειγμενο.

Βεβαια εκανα πλ καλη διατροφη, επαιρνα φολικο οξυ, κ σιδηρο κ γενικα προσεχα. Ετρωγα πλλα πρασινα κ αποξηραμενα φρουτα,ειδικα παπαγια και πλ κοκκινο κρεας.

Και δν ειχα αγχος.

Ηρεμησε και παρε φολικο οξυ. Καλο σου κανει.

Κακο δν κανει.

Βρε μη το συζητας! Οτι χρειαστεις πες μου! Εχω απειπες συμβουλες χαχαχα

Παντως εμεις στο 1ο καναμε ενα εξαμηνο , κ τωρα 1 μηνα χαχαχα 

Οποτε δν ξερεις πως θα κατσει,.

Μακαρι να σαι!

Αλλα κ να μην εισαι, θα μεινεις!

:wub: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

:wub: 

Ευχσριστω κ εγώ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου!! Ναι εδώ είναι ένα πολύ όμορφο μέρος για όλες τις γυναίκες..έχουμε όλες ένα κοινό σκοπό,τα νινακια μας άσχετα στο πιο στάδιο είναι η καθεμία κ αυτό είναι που μας ενώνει!! Εννοείται να φιλτραρεις πάντα όμως όσα διαβάζεις εδώ κ να τα διασταυρώνεις κ επιστημονικά ;)

Λοιποννν,από τον πρώτο μήνα έμεινα κ εγώ έγκυος.. έννοειται κατανοώ τα κενά στις επαφές, κανείς μας δεν είναι ρομποτ..μη νομίζεις κ εμείς 5-6 φορές είχαμε επαφές εκείνο τον μήνα,απλά μας έκατσε!

Αυτό που λέει η @Ninamc (που όντως ξέρει πολλά ιδίως σε συμβουλές για παιδάκια γτ είναι ήδη μανούλα κ μας βοηθά εμάς τις πρωταρες) είναι όχι πως δεν ήταν ημέρα ωορρηξίας της αλλά δεν ήταν στο αναμενόμενο χρονικό διάστημα..λένε συνήθως πως είναι στη μέση του κύκλου η ωορρηξία κ εκείνη έπιανε προφανώς στο τέλος του κύκλου άρα τότε είχε ωορρηξία..

Αυτό έχει να κάνει με τις μέρες κύκλου της κάθε γυναίκας αλλά να ξέρεις πως κ στην ίδια γυναίκα αλλάζει κάθε μήνα η ημέρα ωορρηξίας..

Εγώ πχ έπιασα 2-3 μέρες μετά τη περίοδο,πολύ νωρίς δλδ..οπότε όπως καταλαβαίνεις όλα είναι πιθανά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ευχσριστω κ εγώ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου!! Ναι εδώ είναι ένα πολύ όμορφο μέρος για όλες τις γυναίκες..έχουμε όλες ένα κοινό σκοπό,τα νινακια μας άσχετα στο πιο στάδιο είναι η καθεμία κ αυτό είναι που μας ενώνει!! Εννοείται να φιλτραρεις πάντα όμως όσα διαβάζεις εδώ κ να τα διασταυρώνεις κ επιστημονικά ;)

Λοιποννν,από τον πρώτο μήνα έμεινα κ εγώ έγκυος.. έννοειται κατανοώ τα κενά στις επαφές, κανείς μας δεν είναι ρομποτ..μη νομίζεις κ εμείς 5-6 φορές είχαμε επαφές εκείνο τον μήνα,απλά μας έκατσε!

Αυτό που λέει η @Ninamc (που όντως ξέρει πολλά ιδίως σε συμβουλές για παιδάκια γτ είναι ήδη μανούλα κ μας βοηθά εμάς τις πρωταρες) είναι όχι πως δεν ήταν ημέρα ωορρηξίας της αλλά δεν ήταν στο αναμενόμενο χρονικό διάστημα..λένε συνήθως πως είναι στη μέση του κύκλου η ωορρηξία κ εκείνη έπιανε προφανώς στο τέλος του κύκλου άρα τότε είχε ωορρηξία..

Αυτό έχει να κάνει με τις μέρες κύκλου της κάθε γυναίκας αλλά να ξέρεις πως κ στην ίδια γυναίκα αλλάζει κάθε μήνα η ημέρα ωορρηξίας..

Εγώ πχ έπιασα 2-3 μέρες μετά τη περίοδο,πολύ νωρίς δλδ..οπότε όπως καταλαβαίνεις όλα είναι πιθανά..

Εσυ αγαπη μ τα λες επιστημονικα χαχαχα

Εγω θα σου πω οτι επιασα με περιοδο. Πως εγινε αυτο δεν γνωριζω.

Μα συμβαινει ειπε ο γυναικολογος μου. Και ειχα ωορηξια καποια ημερα μεσα στν κυκλο καθως την ενιωσα. Παντα την καταλαβαινω.

Χαχαχαχαχα

Και στο 2ο η ωορηξια καμια σχεση με την συλληψη. Η συλληψη εγινε 2 εβδομαδες μετα. Με σταθερο κυκλο.

Πες τα κουκλα μ! Ολα ειναι ΠιΘανΑ! Χαχαχαχαχαχα

Και ευχαριστω για τα καλα λογια!

Εννοειται τα φιλτραρουμε ολα χαχαχα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danais είπε:

Μακάρι! Θα δείξει την Κυριακή αν θα αδιαθετησω! Προσπαθω να μην σκεφτομαι αρνητικα και να μην αγχωνομαι!

εγώ είμαι 28 και ο ανδρας μου 35! Απλως επειδη λενε η γονιμοτητα ειναι κληρονομικη περιμενα να μεινω κατευθειαν.. η μαμα μου χρειαστηκε να κανει ελευθερα σεξ μόνο 1 φορα! Μου φαινεται απιστευτο! 

έχω ξεκινησει ηδη να παιρνω φυλλικό οξυ γιατί έχω το στιγμα και θα πρεπει να ειναι ήδη ετοιμος ο οργανισμος μου σε περίπτωση που μείνω.

εσύ renez σε τι φάση είσαι; παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα;

Κ αμα μεινεις τον τριτο η τον εκτο μηνα, παλι πολυ γονιμη θα θεωρεισαι

Μερικες φορες αρκει μια επαφη, αλλες θελει παραπανω

Με 25αρη κυκλο οι επαφες μεχρι 13-15 η θα θωρουνταν πιο γονιμες. Απο 7-9η ως κ 13-15η(εμπειρικα μιλωντας, συνηθως. Φυσικα καθε γυναικα ειναι διαφορετικη) 

Αυτο που σου ειπε ο γιατρος δ το καταλαβα καλα

Εγω ξερω οτι μπορει με μικρο κυκλο να μην εχει "φυσιολογικο" αριθμο ημερων η ωχρινικη φαση. Δλδ οι μερες απο την ωορρηξια ως την περιοδο. 

Καταλαβαινεις ποτε κανεις ωορρηξια; 

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2020 at 12:40 ΠΜ, Renez είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό..αφού όταν γίνεται η ωορρηξία είναι ακριβώς επειδή έχει ωριμάσει το ωάριο κ αν δε βρει σπέρμα να γονιμοποιηθεί πέφτει..

Οκ κάτι θα ξέρει ο γιατρός παρά πάνω :-)

ουτως ή άλλως οι 3 μήνες που προσπαθείτε είναι μια χαρά χρονικό διάστημα οπότε όλα καλά :-) σε τι ηλικία ειστε? 

ευχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας :-)

 

Just now, vikib είπε:

Κ αμα μεινεις τον τριτο η τον εκτο μηνα, παλι πολυ γονιμη θα θεωρεισαι

Μερικες φορες αρκει μια επαφη, αλλες θελει παραπανω

Με 25αρη κυκλο οι επαφες μεχρι 13-15 η θα θωρουνταν πιο γονιμες. Απο 7-9η ως κ 13-15η(εμπειρικα μιλωντας, συνηθως. Φυσικα καθε γυναικα ειναι διαφορετικη) 

Αυτο που σου ειπε ο γιατρος δ το καταλαβα καλα

Εγω ξερω οτι μπορει με μικρο κυκλο να μην εχει "φυσιολογικο" αριθμο ημερων η ωχρινικη φαση. Δλδ οι μερες απο την ωορρηξια ως την περιοδο. 

Καταλαβαινεις ποτε κανεις ωορρηξια; 

 

 

Just now, Danais είπε:

:wub: 

Το ωαριο για vα ειvαι γοvιμο πρεπει vα φτασει ορισμεvα χιλιοστα γυρω στα 19-22. Αv σκασει πιο vωρις στα 15 πχ δεv ειvαι γοvιμο σε ορισμεvες γυvαικες συμβαιvει αυτο. Βεβαια ο κυκλος δεv εχει πολλες φορες σχεση γιατι @Danais τα ωαρια σου μπορει vα μεγαλωvουv πιο γρηγορα απο αλλες γυvαικες πρεπει vα παρακολουθησεις μια ωορηξια σου με υπερηχους για vα δεις . Εγω πχ με κυκλο 25 ημερωv επιασα τοv γιο μου τηv 8η μερα του κυκλου επιβεβαιωμεvη ωορηξια με τεστ ωορηξιας. Δηλαδη η ωορηξια μου εγιvε 8η με 9η μερα κ συvηθως καπου εκει εκαvα ωορηξια απο 8η μεχρι 11 μερα ποτε δεv πηγαιvε πιο μετα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

 

 

 

Το ωαριο για vα ειvαι γοvιμο πρεπει vα φτασει ορισμεvα χιλιοστα γυρω στα 19-22. Αv σκασει πιο vωρις στα 15 πχ δεv ειvαι γοvιμο σε ορισμεvες γυvαικες συμβαιvει αυτο. Βεβαια ο κυκλος δεv εχει πολλες φορες σχεση γιατι @Danais τα ωαρια σου μπορει vα μεγαλωvουv πιο γρηγορα απο αλλες γυvαικες πρεπει vα παρακολουθησεις μια ωορηξια σου με υπερηχους για vα δεις . Εγω πχ με κυκλο 25 ημερωv επιασα τοv γιο μου τηv 8η μερα του κυκλου επιβεβαιωμεvη ωορηξια με τεστ ωορηξιας. Δηλαδη η ωορηξια μου εγιvε 8η με 9η μερα κ συvηθως καπου εκει εκαvα ωορηξια απο 8η μεχρι 11 μερα ποτε δεv πηγαιvε πιο μετα. 

Δικιο εχεις, κτ μου λεει. Δλδ μπορει να σκασει πιο μικρο απο 19χιλ οποτε στην ουσια να ειναι ανωριμο; οποτε σε τετοια πσριπτωση δ ειναι πιθανη η συλληψη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Δικιο εχεις, κτ μου λεει. Δλδ μπορει να σκασει πιο μικρο απο 19χιλ οποτε στην ουσια να ειναι ανωριμο; οποτε σε τετοια πσριπτωση δ ειναι πιθανη η συλληψη; 

Vαι ειvαι πολυ δυσκολη η συλληψη δεv θεωρητε καλο vα σκαει τοσο μικρο κατι δεv λειτουργει σωστα στηv διαδικασια οποτε δυσκολευει κ η συλληψη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...