Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

παλίνδρομη κύηση


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Διανύω την 17η εβδομάδα. Η αυχενική του παιδιού μου ήταν άψογη. Η καλλιέργεια ούρων μου επίσης. Πριν ενα μήνα το είδα υπερηχογραφικά και την άλλη εβδομάδα θα μεταβώ στην Αθήνα για να το ξαναδώ. Εντούτοις, είμαι συνεχώς ανήσυχη για το αν βαίνει καλώς η εγκυμοσύνη. Γνωρίζετε τα συμπτώματα της παλίνδρομης κύησης? Επιπλέον αυτό που με ανησυχεί είναι ότι στην αρχή της κύησης έκανα καλλιέργεια και μου διεγνώσθη αιμόφυλος του κόλπου και ουρεόπλασμα. Σε πρόσφατη κολπική καλλιέργεια δεν είχα τίποτα από αυτά. Αλλά ο γιατρος μου μου είπε ότι δεν έιναι έγκυρο το αποτέλεσμα γιατί δεν λήφθηκε το δείγμα από τον τράχηλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Αφού το μωράκι σου είναι μια χαρά!!! Το είδες και στην αυχενική γιατί σκέφτεσαι μην παλινδρομίσει; 

Βγάλτο τελείως απο το μυαλό σου!!! Συνήθως τα έμβρυα παλινδρομούν όταν υπάρχει θέμα μέχρι την 10η εβδομάδα,  μετά είσαι πιο ασφαλής.  Δεν υπάρχει λόγος να σκέφτεσαι έτσι. Ευχαριστήσου την εγκυμοσύνη σου!!! Σε λίγο θα το νιώθεις κιόλας και θα είσαι πιο ήρεμη!!! Να έχεις μια ανέφελη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Αυτο να σκέφτεσαι μόνο!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Καλησπέρα σας. Διανύω την 17η εβδομάδα. Η αυχενική του παιδιού μου ήταν άψογη. Η καλλιέργεια ούρων μου επίσης. Πριν ενα μήνα το είδα υπερηχογραφικά και την άλλη εβδομάδα θα μεταβώ στην Αθήνα για να το ξαναδώ. Εντούτοις, είμαι συνεχώς ανήσυχη για το αν βαίνει καλώς η εγκυμοσύνη. Γνωρίζετε τα συμπτώματα της παλίνδρομης κύησης? Επιπλέον αυτό που με ανησυχεί είναι ότι στην αρχή της κύησης έκανα καλλιέργεια και μου διεγνώσθη αιμόφυλος του κόλπου και ουρεόπλασμα. Σε πρόσφατη κολπική καλλιέργεια δεν είχα τίποτα από αυτά. Αλλά ο γιατρος μου μου είπε ότι δεν έιναι έγκυρο το αποτέλεσμα γιατί δεν λήφθηκε το δείγμα από τον τράχηλο.

Καλημερα ηρεμησε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου ειναι η ομορφοτερη περιοδος παρολο που ειναι αγχωτικη.Εχω περασει 4 αποβολες οι 2 παλλινδρομες να ξερεις οτι μικραινει ο κινδυνος μετα το πρωτο τριμηνο.Δεν εχεις λογω να ψαχνεις συμπτωματα παλλινδρομης ολα κυλουν ομαλα.Να χαρεις την εγκυμοσυνη σου σε λιγο θα αρχισει τις κλωτσιες και θα εισαι πιο ηρεμη λοιπον μην σκεφτεσαι τετοια σκεψου μονο φορμακια και βρεφικα ειδη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!Ήσουν πολύ καθησυχαστική!

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!! Αφού το μωράκι σου είναι μια χαρά!!! Το είδες και στην αυχενική γιατί σκέφτεσαι μην παλινδρομίσει; 

Βγάλτο τελείως απο το μυαλό σου!!! Συνήθως τα έμβρυα παλινδρομούν όταν υπάρχει θέμα μέχρι την 10η εβδομάδα,  μετά είσαι πιο ασφαλής.  Δεν υπάρχει λόγος να σκέφτεσαι έτσι. Ευχαριστήσου την εγκυμοσύνη σου!!! Σε λίγο θα το νιώθεις κιόλας και θα είσαι πιο ήρεμη!!! Να έχεις μια ανέφελη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Αυτο να σκέφτεσαι μόνο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς κινδυνολογώ συνέχεια. εκ φύσεως είμαι έτσι και διαβάζω συνεχώς και διάφορα. Φοβάμαι μήπως κατι δεν πάει καλά 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έκανα και εγω και την έχω πατήσει δυο φορές ξέρεις τι κατάλαβα; Με το να σκέφτεσαι τα αρνητικά σενάρια δεν προετοιμάζεις τον εαυτό σου ούτε ο πόνος είναι μικρότερος δυστυχώς. Γιαυτο απόλαυσε αυτο που ζεις και μην σκέφτεσαι αρνητικά μόνο κακό σε σένα κάνεις. Και ειδικά στην εβδομάδα που είσαι όλα καλά μπορούν να πάνε. Και ξέρεις τι λένε ότι και η σκέψη έχει δύναμη οπότε μόνο θετικά. ( Και γω βέβαια σαν και σένα είμαι τα αρνητικά πρώτα αλλά προσπαθώ να το αλλάξω.)

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, strs92 είπε:

Καλησπέρα σας. Διανύω την 17η εβδομάδα. Η αυχενική του παιδιού μου ήταν άψογη. Η καλλιέργεια ούρων μου επίσης. Πριν ενα μήνα το είδα υπερηχογραφικά και την άλλη εβδομάδα θα μεταβώ στην Αθήνα για να το ξαναδώ. Εντούτοις, είμαι συνεχώς ανήσυχη για το αν βαίνει καλώς η εγκυμοσύνη. Γνωρίζετε τα συμπτώματα της παλίνδρομης κύησης? Επιπλέον αυτό που με ανησυχεί είναι ότι στην αρχή της κύησης έκανα καλλιέργεια και μου διεγνώσθη αιμόφυλος του κόλπου και ουρεόπλασμα. Σε πρόσφατη κολπική καλλιέργεια δεν είχα τίποτα από αυτά. Αλλά ο γιατρος μου μου είπε ότι δεν έιναι έγκυρο το αποτέλεσμα γιατί δεν λήφθηκε το δείγμα από τον τράχηλο.

Δεν υπάρχει παλινδρόμηση εμβρύου στην εβδομαδα που είσαι κορίτσι μου σε παρακαλώ βγάλε αυτά τα πράγματα απο το μυαλό σου να χαρείς την εγκυμοσύνη σου αφού τα τσεκαρεις όλα μην αγχωνεσαι πάντως παλινδρόμηση δεν υπάρχει σε αυτήν την εβδομαδα αν γίνει κάτι χτυπά ξύλο λέγεται αλλιως τέλος πάντων δεν μου αρέσει να συζητάμε τέτοια πράγματα σε παρακαλω μην τα Μελετάς καν αυτά καταλαβαίνω οτι φοβάσαι προσευχή  σου όταν σου συμβαίνει αυτό

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ετσι ειμαι και εγω σαν ανθρωπος γενικα...την πρωτη φορα ειχα μια βιοχημικη εγκυμοσυνη και ημουν σιγουρη οτι ετσι θα γινει και την δευτερη, μετα ακουσα μια γνωστη που ειχε παλλινδρομη και νομιζα οτι το ιδιο θα μου συμβει κ εμενα..τωρα που έχω το παιδακι μου παλι ολα τα ασχημα σκεφτομαι ,προσπαθω να το σταματησω γιατι ειναι ψυχοφθορο!!χαλάρωσε και απλα σκεψου οτι ολα θα πανε καλα!!σου λεω αυτο που προσπαθω να κάνω και εγώ πλέον ....με το καλο το μωρακι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Μην μελετας τετοια πραγματα. Ειναι πολυ δυσκολο κ επιπονο για εμας που το περασαμε. Αλλα.αν δεν σου εχει συμβει γιατι να αγχωνεσαι?? Κ εγω κινδυνολογω κ παντα σκεφτομαι το χειροτερο αλλα αφου ολα ειναι καλα γιατι χαλας την ψυχολογια σου??

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ ολες που είστε τόσο καθησυχαστικές. Κάπου διάβασα μια ιστορία καμία επηρεάστηκα. Σκέφτηκα μήπως έχει συμβεί και σε μένα; Όπως επίσης βλέπω την κοιλιά μου πιο ξεφούσκωτη. Παρολααυτα δεν έχω πόνους ή αιμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ ολες που είστε τόσο καθησυχαστικές. Κάπου διάβασα μια ιστορία καμία επηρεάστηκα. Σκέφτηκα μήπως έχει συμβεί και σε μένα; Όπως επίσης βλέπω την κοιλιά μου πιο ξεφούσκωτη. Παρολααυτα δεν έχω πόνους ή αιμα

Αγάπη εγώ οταν εμεινα έγκυος ένιωθα φούσκωμα στο πρώτο τρίμηνο και μετά υποχώρησε και φυσικά ξεφουσκωσε η κοιλιά μου αυτό δε σημαίνει κάτι κακό για το μωρό σου μην αγχώνεσαι. Θα δεις πως θα αρχίσει να φουσκώνει τώρα και να γίνεται σαν μπαλόνι που έλεγε και η μεγάλη μου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ηρέμησε και απόλαυσε την ησυχία και την ηρεμία πριν έρθει το ζουζουζακι σου γιατί μετά θα σου λείψει.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ολα φυσιολογικα ειναι...εγω ειχα εμμετους τους πρωτους 3 μηνες ολο το 24ωρο ουτε βραδυ δεν κοιμομουν...λιγο πριν κλεισω τον 4ο σταμτησαν τελειως...ξαφνικα ξεκινησαν αλλα ηπια πραγματα οταν μπηκα στον 5ο μετα απο κανα μηνα σταματησαν...και μετα παλι οταν μπηκα στον 8ο ειχα μονο ανακατοσουρες...τη flagyl για ποιο λογο την περνεις ομως?αντιβιωση δεν ειναι?το ειχα παρει καποτε και οντως ειναι πολυ βαρυ

Link to comment
Share on other sites

Για αιμοφυλο του κόλπου. Περιμέναμε να πάω στην 17η εβδομάδα για να ξεκινήσω να την παίρνω. Φοβάται ο γιατρός μου αν το αφήσουμε ότι θα πάθω πρόωρη ρήξη υμένων στην 22η εβδομάδα. Όποτε τότε πρέπει να πάρω αντιβίωση για να το θεραπεύσω.  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 13/5/2020 at 2:22 ΜΜ, strs92 είπε:

Καλησπέρα σας. Διανύω την 17η εβδομάδα. Η αυχενική του παιδιού μου ήταν άψογη. Η καλλιέργεια ούρων μου επίσης. Πριν ενα μήνα το είδα υπερηχογραφικά και την άλλη εβδομάδα θα μεταβώ στην Αθήνα για να το ξαναδώ. Εντούτοις, είμαι συνεχώς ανήσυχη για το αν βαίνει καλώς η εγκυμοσύνη. Γνωρίζετε τα συμπτώματα της παλίνδρομης κύησης? Επιπλέον αυτό που με ανησυχεί είναι ότι στην αρχή της κύησης έκανα καλλιέργεια και μου διεγνώσθη αιμόφυλος του κόλπου και ουρεόπλασμα. Σε πρόσφατη κολπική καλλιέργεια δεν είχα τίποτα από αυτά. Αλλά ο γιατρος μου μου είπε ότι δεν έιναι έγκυρο το αποτέλεσμα γιατί δεν λήφθηκε το δείγμα από τον τράχηλο.

Θετικές σκέψεις μονοοο.στατιστικα δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος στην εβδομάδα που διανυεις.σε λίγο που θα κλωτσαει το μωράκι θα είσαι ήρεμη.αν μπορείς μην διαβάζεις τα διάφορα και δεν θα σε βοηθησει να γνωρίζεις για αποβολές.δεν υπάρχει συγκεκριμένος κανόνας σε τίποτα πίστεψέ με.εχω περάσει παλινδρομες.αλλα 9 και 10 εβδομάδων.δεν έχεις λόγο να φοβάσαι.ολα καλά εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...