Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Δεν γνωρίζω αν είμαι έγκυος


Recommended Posts

Γεια σας είμαι καινούρια εδώ. Λοιπόν έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που είναι το πρόωρο διότι είχα περίοδο πριν 2 εβδομάδες  και βγήκε αρνητικό αλλά έχω πολύ περίεργα συμπτώματα. Έχω δυσκοιλιότητα ανακατοσουρα και πονάει η μέση μου νυστάζω συνέχεια και έχω αύξηση της θερμοκρασίας συχνοουρια και τέλος έχει πρηστεί η κοιλιά μου και έχω κάποιους πόνους μια δεξιά μια αριστερά. Ααα ξέχασα καπνίζω και τώρα με ενοχλεί το τσιγάρο είναι να το κάνω είναι να το μυρίσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγγελική Μπέγκα είπε:

Γεια σας είμαι καινούρια εδώ. Λοιπόν έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που είναι το πρόωρο διότι είχα περίοδο πριν 2 εβδομάδες  και βγήκε αρνητικό αλλά έχω πολύ περίεργα συμπτώματα. Έχω δυσκοιλιότητα ανακατοσουρα και πονάει η μέση μου νυστάζω συνέχεια και έχω αύξηση της θερμοκρασίας συχνοουρια και τέλος έχει πρηστεί η κοιλιά μου και έχω κάποιους πόνους μια δεξιά μια αριστερά. Ααα ξέχασα καπνίζω και τώρα με ενοχλεί το τσιγάρο είναι να το κάνω είναι να το μυρίσω. 

Αν ξεκίνησε η περίοδος πριν δύο εβδομάδες, πιθανον τώρα έχεις ωορρηξια αναλογα κ τον κύκλο σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελική Μπέγκα είπε:

Γεια σας είμαι καινούρια εδώ. Λοιπόν έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που είναι το πρόωρο διότι είχα περίοδο πριν 2 εβδομάδες  και βγήκε αρνητικό αλλά έχω πολύ περίεργα συμπτώματα. Έχω δυσκοιλιότητα ανακατοσουρα και πονάει η μέση μου νυστάζω συνέχεια και έχω αύξηση της θερμοκρασίας συχνοουρια και τέλος έχει πρηστεί η κοιλιά μου και έχω κάποιους πόνους μια δεξιά μια αριστερά. Ααα ξέχασα καπνίζω και τώρα με ενοχλεί το τσιγάρο είναι να το κάνω είναι να το μυρίσω. 

Ωορρηξία εχεις αν θες παιδακι κάνε τωρα ελεύθερο σεξ.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγγελική Μπέγκα είπε:

Μα κορίτσια έχω ένα μήνα αυτά τα συμπτώματα για αυτό σας ρωτησα

Αφού είπες ότι έκανες το τεστ 2 εβδομαδες μετά τη περίοδο..όχι?συνήθως στη μέση του κύκλου,στις 2 εβδομαδες δλδ έχουμε ωορρηξία...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα τα συμπτώματα πριν την περίοδο και μέσα στην περίοδο είχα τα συμπτώματα και τώρα ακόμη έχω τα συμπτώματα. Δεν σταμάτησαν τα συμπτώματα. Για αυτό ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελική Μπέγκα είπε:

Ναι είχα τα συμπτώματα πριν την περίοδο και μέσα στην περίοδο είχα τα συμπτώματα και τώρα ακόμη έχω τα συμπτώματα. Δεν σταμάτησαν τα συμπτώματα. Για αυτό ρωταω

Με εκαψες τελείως τώρα!!

Λοιπόν ένα ένα!! Καταρχάς αν ήσουν έγκυος (γιατί υπάρχει κ η σπααανια περίπτωση του να είσαι κ να έχεις περίοδο κανονικά στην αρχή) τότε θα είχε φανεί στο τεστ κορίτσι μου εφόσον το έκανες ενώ ήδη είχες ένα μην τα συμπτώματα..

Άρα!πιστεύω πως ή είναι κάποιο γυναικολόγο θέμα τύπου πολυκιστικες κτλ ή είναι καθαρά ψυχολογικο αν έχετε ξεκινήσει προσπάθειες για παιδάκι κ συνέχεια σκέφτεσαι τι νιώθεις κ πως είσαι..όπως κ να έχει θα σου πρότεινα να πας στον γυναικολόγο σου γιατί μάλλον κάποιο γυναικολόγικο θεματακι θα είναι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγγελική Μπέγκα είπε:

Ναι είχα τα συμπτώματα πριν την περίοδο και μέσα στην περίοδο είχα τα συμπτώματα και τώρα ακόμη έχω τα συμπτώματα. Δεν σταμάτησαν τα συμπτώματα. Για αυτό ρωταω

Ποσο χρόνων εισαι;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελική Μπέγκα είπε:

Ναι είχα τα συμπτώματα πριν την περίοδο και μέσα στην περίοδο είχα τα συμπτώματα και τώρα ακόμη έχω τα συμπτώματα. Δεν σταμάτησαν τα συμπτώματα. Για αυτό ρωταω

μαλλον κατι αλλο εχεις εγκυος δεν εισαι με ενα μηνα συμπτωματα περιοδο κ αρνητικο τεστ . αμα εχεις ολα αυτα καλο ειναι να πας για εξετασεις γενικες. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 25 χρονων και με τον δικό μου είμαστε 1,2 μήνες μαζί κάνουμε σεξ χωρίς προφυλακτικό εδώ και ένα χρόνο. Δεν έχουμε σκεφτεί ακόμη για παιδί διότι το πάμε χαλαρά. Βέβαια του αρέσει η ιδέα για παιδί αλλά δεν βιάζεται κιόλας απλά εγώ είμαι αυτή που αγχώνομαι γιατί πρώτη φορά τα παθαίνω όλα αυτά για αυτό ρώτησα εδώ γιατί όπου και να ψάξω δείχνει ότι αυτά τα συμπτώματα είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελική Μπέγκα είπε:

Είμαι 25 χρονων και με τον δικό μου είμαστε 1,2 μήνες μαζί κάνουμε σεξ χωρίς προφυλακτικό εδώ και ένα χρόνο. Δεν έχουμε σκεφτεί ακόμη για παιδί διότι το πάμε χαλαρά. Βέβαια του αρέσει η ιδέα για παιδί αλλά δεν βιάζεται κιόλας απλά εγώ είμαι αυτή που αγχώνομαι γιατί πρώτη φορά τα παθαίνω όλα αυτά για αυτό ρώτησα εδώ γιατί όπου και να ψάξω δείχνει ότι αυτά τα συμπτώματα είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης.

Κορίτσι μου λογικό να αγχώνεσαι αλλά απ' ότι κατάλαβαινω χρειάζεσαι ακόμη αρκετή πληροφόρηση και για στην εγκυμοσύνη κ για τα γυναικολογικά μας..

Πάντως όπως όλες σου είπαμε για εγκυμοσύνη μην ανησυχείς διότι είναι ανέφικτη με περίοδο ενδιάμεσα κ τεστ αρνητικό στην 4η εβδομάδα.

Πήγαινε σε παρακαλώ άμεσα σε κάποιον γυναικολόγο κ για να δει αν έχεις κάποιο άλλο θέμα γυναικολογικό που σου προκαλεί κάποια από τα συμπτώματα κ για να σου εξηγήσει γενικά τι νιώθουμε κ τι όχι στην εγκυμοσύνη,στην ωορρηξία κτλ..

Για να καταλάβεις μπορούν να υπάρχουν ΑΚΡΙΒΏΣ τα ίδια συμπτώματα κ στην εγκυμοσύνη κ στην περίοδο όταν περιμένουμε αλλά κ τις 2-3 μέρες κοντά στην ωορρηξία.οσο παρατηρείς το σώμα σου κ τις ημέρες του κύκλου σου θα το διαπιστώσεις,για αυτό λένε πως το πιο αξιόπιστο για την εγκυμοσύνη είναι η διακοπή περιοδου κ φυσικά ένα τεστ ή μια αιματολογική εξέταση κ τπτ άλλο.

Υγ: ξέρεις φυσικά πως το καλύτερο γ να μην έχεις αυτό το άγχος κάθε μήνα είναι να χρησιμοποιήσετε προφυλακτικό κ για πιθανά αφροδίσια νοσήματα αλλά κ για τη πιθανότητα εγκυμοσύνης καθώς η μέθοδος του τραβήγματος είναι αρκετά αναξιόπιστη δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβολή σου. Με έκανες να καταλάβω πολλά για το σώμα μου. Αύριο έκλεισα να κάνω όλες τις εξετάσεις ( γυναικολογικές και γενικες). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...