Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Η αιματολογος που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη,μου είχε πει πως υπάρχουν κάποιοι παραγοντες που παίζουν ρόλο στο αν πρέπει μια γυναίκα να κάνει προληπτικά αντιπηκτικες ενέσεις στην εγκυμοσύνη.Καπνισμα,ηλικια,φάρμακα εξωσωματικής, κληρονομικότητα.Αν δεν έχεις θρομβοφιλια,θα κάνεις μικρή δόση ηπαρινης,για προληπτικούς λόγους.Αυτο βέβαια μετά από συνεννόηση με την αιματολογο και τον γυναικολόγο

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      πρίν από 5 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      Α τώρα είδα που έγραψες. Θετικό είναι καλε!! Συγχαρητήρια! 

Υπογονημοτητα


Recommended Posts

Κορίτσια μου γλυκά γειά σας είμαι η Βικη ετών 22 προσπαθώ εδώ και δύο χρόνια για εγκυμοσύνη με ένα θεμα... Δεν κάνω ωορρηξια... Εχω και πολυκιστικες... Προσπάθησα 3 φορές με κλομιφεν μετά οβιτρελ ένεση... Αρνητικά... Ξανά έκανα προσπάθεια μια φορά με σερπαφαρ και μετα πάλι οβιτρελ και σπερματέγχυση... Πάλι αρνητικά αποτελέσματα . Εχω κανει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις εγώ και ο άντρας μου είναι όλα καθαρά και καλά... Το μόνο θέμα είναι η ωορρηξια και οι πολυκιστικες... Τώρα αυτόν τον μήνα περιμένω περίοδο με utrogestan κολπικα που περνω πάντα για να μου ρθει και τον επόμενο μήνα θα κάνω πάλι με ενέσεις αυτήν την φορά μου είπε ο γιατρός που είναι πιο ισχυρές και σπερματέγχυση μάλλον αντί για σερπαφαρ θα πάρω ενέσεις... Κορίτσια μου κάποια που να έχει περάσει κάτι παρόμοιο με μένα... Θα χαιρόμουν πολύ να μου μιλήσει κάποια κοπέλα.. Συγγνώμη για όλα αυτά που γράφω απλά κάθε φορά όταν βλέπω αρνητικες όλες τις χοριακες με πιανει μια μελαγχολία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/6/2020 at 8:34 ΜΜ, Athina22 είπε:

Εγώ!! Ακριβώς όπως τα περιέγραψες!! Περιμένω τώρα να αδιαθετήσω να πάμε για 2 σπερμ! Υπομονή! Θα ερθει και για εμάς η ώρα!

Μακάρι κορίτσι μ σ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να μ στείλεις ευχάριστα.. Λοιπόν χθες πήγα για τεστ παπ κ ο γιατρός μ πε πως έχω κάτι π φαίνεται σαν πολυποδας έπρεπε να κάνουμε υστεροσκοπηση που ότι έχει η μήτρα οι σάλπιγγες στ βλέπουν μ κάμερα. Λοιπόν έκανα κανονικά σήμερα στ ιασω επειδή βρήκαν κενό και πήγα στ επείγοντα αφαίρεσα 3 πολύποδες ένα στην μια σάλπιγγα ένα από τ άλλη ένα στην μήτρα και μια ρίζα πίσω στ σάλπιγγα π δ μπορούσε να ισχωρισει τόσο βαθυα ο γιατρός λόγο τ ότι ήταν επικυνδινο μ πε οτι θα φύγει θα πέσει μ τ περίοδο αυτό.. Είναι κ αυτόν ένα θέμα πιστεύω αφού τώρα άνοιξαν οι σάλπιγγες.  Και περισυ π έκανα σαλπιγγογραφια φαίνονταν καθαρά.. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2020 at 10:57 ΜΜ, Vikiiiiii98 είπε:

Μακάρι κορίτσι μ σ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να μ στείλεις ευχάριστα.. Λοιπόν χθες πήγα για τεστ παπ κ ο γιατρός μ πε πως έχω κάτι π φαίνεται σαν πολυποδας έπρεπε να κάνουμε υστεροσκοπηση που ότι έχει η μήτρα οι σάλπιγγες στ βλέπουν μ κάμερα. Λοιπόν έκανα κανονικά σήμερα στ ιασω επειδή βρήκαν κενό και πήγα στ επείγοντα αφαίρεσα 3 πολύποδες ένα στην μια σάλπιγγα ένα από τ άλλη ένα στην μήτρα και μια ρίζα πίσω στ σάλπιγγα π δ μπορούσε να ισχωρισει τόσο βαθυα ο γιατρός λόγο τ ότι ήταν επικυνδινο μ πε οτι θα φύγει θα πέσει μ τ περίοδο αυτό.. Είναι κ αυτόν ένα θέμα πιστεύω αφού τώρα άνοιξαν οι σάλπιγγες.  Και περισυ π έκανα σαλπιγγογραφια φαίνονταν καθαρά.. 

Κορίτσι μου καλό σου εύχομαι να είναι όλα περαστικά και να έχεις σύντομα το παιδάκι σου! Εν τέλη δεν προχώρησα σε δεύτερη σπερματέγχυση λόγο 2 κυστων που έκανα 5 και 4 εκατοστά και πήρα utrogestan και συνεχίζω αντισυλληπτικά για ένα κύκλο! Τι εννοείς; Ότι είχες κάνει σαλπιγγογραφια και είχε βγει καθαρή και μετά σου βρήκαν πολύποδες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση πριν μια βδομάδα και τώρα περιμένω περίοδο με cyclacur.. Είχα κάνει περισυ υστεροσαλπιγγογραφία και ήταν καθαρή και ο γιατρός μου απορρουσε πως πέρασε το υγρό μέσα... Μετά συμπέρανε ότι επειδή ήταν κρυμμένοι οι πολύποδες πίσω από τ τοιχώματα κάπως έτσι μου το είπε και στις σάλπιγγες κοντά δεν φαίνονταν με καμία εξέταση μόνο μ υστεροσκοπηση... Σημερα είχα πυρετό και εκανα ωορρηξια γιατί έκανα τεστ από μόνη μου που εγώ ωορρηξια δεν κανω μόνη θέλω υποβοηθουμενα χαπια... Ελπίζω να είναι όλα καλά.... Θα δείξει όταν μου ρθει η περιοδος μου και μετά πως θα είμαι 

On 23/6/2020 at 5:54 ΠΜ, Athina22 είπε:

Κορίτσι μου καλό σου εύχομαι να είναι όλα περαστικά και να έχεις σύντομα το παιδάκι σου! Εν τέλη δεν προχώρησα σε δεύτερη σπερματέγχυση λόγο 2 κυστων που έκανα 5 και 4 εκατοστά και πήρα utrogestan και συνεχίζω αντισυλληπτικά για ένα κύκλο! Τι εννοείς; Ότι είχες κάνει σαλπιγγογραφια και είχε βγει καθαρή και μετά σου βρήκαν πολύποδες;

Τα utrogestan τα επερνα κ γω για να μου ρθει η περιοδος μου τώρα δεν τα περνω αυτόν τον μήνα..εγωω τ έπαιρνα στην αρχή από το στόμα κ πάλι μ έρχονταν ένα αιμα σκουρο κ κρατούσε η περιοδος μ 2 μ 3 μέρες με σταγόνες περιόδου οχι κανονική και αυτος ο γιατρός που βρήκα τώρα εδώ κ 5 μήνες  μου πέ να τ περνω κολπικα και τώρα εχω κανονική αιμορραγία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...