Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μένα.Η καμπυλη γινεται πολυ αργοτερα,τον 7ο μήνα εκτός αν εχεις διάγνωση διαβήτη.

Από την πρώτη επίσκεψη, οι εγκυμονούσες θα πρέπει να κάνουν εξετάσεις αίματος, ώστε να ελέγξουν τις τιμές της γλυκόζης. Τιμές γλυκόζης, πάνω από 125 mg/dl, στις εξετάσεις αίματος καταδεικνύουν, ότι υπάρχει ήδη διαβήτης. Στη περίπτωση αυτή θα πρέπει να ζητηθεί, άμεσα, η γνώμη διαβητολόγου, για να συνεχισθεί η κύηση χωρίς κίνδυνο. Εάν οι τιμές της γλυκόζης βρίσκονται μεταξύ των 92 mg/dl και 125 mg/dl, τότε θεωρείται ότι υπάρχει διαβήτης κύησης και χρειάζεται παρακολούθηση από διαβητολόγο, από το πρώτο τρίμηνο. Συνεπώς, φυσιολογικές τιμές γλυκόζης, για την κύηση, θεωρούνται οι τιμές κάτω από 93 mg/dl, στις εξετάσεις αίματος νηστείας.

Οι γυναίκες που δεν έχουν διάγνωση διαβήτη, από την αρχή της εγκυμοσύνης, θα πρέπει να κάνουν έλεγχο, για διαβήτη κύησης, μεταξύ της 24ης και 28ης  εβδομάδας, της εγκυμοσύνης. Από τον έλεγχο, δεν πρέπει να εξαιρείται καμία γυναίκα, διότι δεν είναι δυνατόν να προβλεφθεί, ποια γυναίκα θα αναπτύξει διαβήτη κύησης.

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα αγαπημένες μου...Εγώ σηκώθηκα 7 έκανα το μπάνιο μου γτ ένιωθα βρώμικη από τη Πέμπτη στο κρεβάτι.. κ τώρα είμαι άλλος άνθρωπος.. με αναγούλες βέβαια...!!

Ο αντρουλης μου στρώθηκε στις δουλειές..!!

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα αγαπημένες μου...Εγώ σηκώθηκα 7 έκανα το μπάνιο μου γτ ένιωθα βρώμικη από τη Πέμπτη στο κρεβάτι.. κ τώρα είμαι άλλος άνθρωπος.. με αναγούλες βέβαια...!!

Ο αντρουλης μου στρώθηκε στις δουλειές..!!!

Μπράβο Νατασακι μου!!!! Κι εγώ έκανα μπάνιο σήμερα και Παρ όλο που άλλαξα αφρολουτρο με πείραξε κι αυτό κι απ' το πρωί έχω αναγουλες...ένα βήμα πριν τον εμετό είμαι συνέχεια!

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα τσούπρες!! Η αλήθεια είναι φίλη μου @Katzei1982 ότι ένα μπόι το έχω όσο να'ναι. Καλά, δεν αλλάζω και λάμπα, αλλά δούλο του κοντού με λες άνετα..! 

Ζέστη σήμερα και την κάνουμε για θαλασσιτσα! Σας στέλνω πολλά δροσερά φιλιά ❤️❤️❤️

Αχ τι ωραία!!! Καλά να περάσετε!!! Κάνε μια βουτιά και για μας!!!!

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια κοντά και ψηλά !!
Και έτσι για το στατιστικό εγώ είμαι 1,65. :) 

@natassaki2006 @toutouni Ελπιζω σήμερα να είναι όλα καλά !! 

Μια χαρά μπόι εχεις!!! Σήμερα είμαι μια χαρά!!! Ευτυχώς!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

 

Και εγώ κοριτσάκι μου το ίδιο.. Όλα με ενοχλούν όλα όμως.. Τώρα σκουπίζει ο άντρας μου με την ηλεκτρική κ με ενοχλεί η μυρωδιά.. άστα δράμα....Από αιμα δεν έχεις τίποτα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Πάντως κορίτσια βλέπω ότι πολλές από εμάς έχουμε περάσει αυτό με το αίμα... τελικά είναι πολύ συχνό φαινόμενο. 

By the way έφαγα και σήμερα τυρόπιτα και ένα κρουασάν βούτυρου... τι κάνω η κακία μάνα στα παιδιά μου παναγιά μου.

Εγώ είμαι 1,69 και 75 κιλά..κοινός φακλανιτσα

Άντε καλέ τι του κάνεις??? Τούμπες θα κάνουν απ' τη χαρά τους τα μωράκια σου!!!!

Just now, natassaki2006 είπε:

Και εγώ κοριτσάκι μου το ίδιο.. Όλα με ενοχλούν όλα όμως.. Τώρα σκουπίζει ο άντρας μου με την ηλεκτρική κ με ενοχλεί η μυρωδιά.. άστα δράμα....Από αιμα δεν έχεις τίποτα έτσι?

Όχι Νατασακι μου, ευτυχώς όλα καλά σήμερα!!! Καλέ ήρθε σήμερα ο αδελφός με τα πιτσιρίκια του και τη γυναίκα του και κάτι λέγαμε (χαζομάρες) και διαφωνούσαμε και αμέσως με έπιασε ζαλάδα...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Άντε καλέ τι του κάνεις??? Τούμπες θα κάνουν απ' τη χαρά τους τα μωράκια σου!!!!

Όχι Νατασακι μου, ευτυχώς όλα καλά σήμερα!!! Καλέ ήρθε σήμερα ο αδελφός με τα πιτσιρίκια του και τη γυναίκα του και κάτι λέγαμε (χαζομάρες) και διαφωνούσαμε και αμέσως με έπιασε ζαλάδα...

Μην συγχιζεσαι...με τίποτα...ήρεμα...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Ειναι παρα πολύ ρε συ προσεχε,μη τρως μια ιδεα ειναι..Πρεπει νηστειας να εχεις 92 στη 1h:140 το πολυ! Και στο διωρο 120

Ναι ναι το ξέρω... της νηστείας είναι 93-100 Κάθε μέρα είτε τρώω υγιεινά είτε κάνω ατασθαλίες που ουσιαστικά έχω κάνει 3 φορές μόνο... τα μετά φαγητού μου είναι μέχρι 130 !

Just now, Τουτουνι είπε:

Άντε καλέ τι του κάνεις??? Τούμπες θα κάνουν απ' τη χαρά τους τα μωράκια σου!!!!

Όχι Νατασακι μου, ευτυχώς όλα καλά σήμερα!!! Καλέ ήρθε σήμερα ο αδελφός με τα πιτσιρίκια του και τη γυναίκα του και κάτι λέγαμε (χαζομάρες) και διαφωνούσαμε και αμέσως με έπιασε ζαλάδα...

Δεν κάνει ρε συ να τρώμε τέτοια πράγματα..ειδικά εγώ που έχω ζάχαρο στον Θεό..

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Ναι ναι το ξέρω... της νηστείας είναι 93-100 Κάθε μέρα είτε τρώω υγιεινά είτε κάνω ατασθαλίες που ουσιαστικά έχω κάνει 3 φορές μόνο... τα μετά φαγητού μου είναι μέχρι 130 !

Δεν κάνει ρε συ να τρώμε τέτοια πράγματα..ειδικά εγώ που έχω ζάχαρο στον Θεό..

Ναι Έφη μου το διάβασα παρακάτω...τότε να προσπαθείς να συγκρατήσει!!! Εγώ αύριο θα πάω να κάνω τις εξετάσεις! Αν δείξουν ότι δεν πρέπει να τρώω δεν θα ξαναφαω τίποτα!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι Έφη μου το διάβασα παρακάτω...τότε να προσπαθείς να συγκρατήσει!!! Εγώ αύριο θα πάω να κάνω τις εξετάσεις! Αν δείξουν ότι δεν πρέπει να τρώω δεν θα ξαναφαω τίποτα!

Αυτό είπα και εγώ τώρα. Τέλος δεν ξανά τρώω τίποτα απολύτως!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Τουτουνι said:

Πόσο χαίρομαι για σένα!!! Είδες τι όμορφος τι μαγικός ήχος είναι ο ήχος της καρδουλας???? Αχ Παναγια μου μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος για όλες μας!!!

Αχ τι ωραία!! 27 πας για την αυχενική σου και ησυχάζεις!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Εγώ 27 έχω ραντεβού για να δούμε τι κάνουν τα τουτουνακια!!!

Το θέμα είναι ότι με έχει πιάσει μια ψυχολογία ότι κάτι δεν πάει καλά.. Αλλάζει η ψυχολογία μου συνεχώς και μέχρι τισ 27 έχω ακόμα 2 γεμάτες βδομάδες!!! Στισ 29. 6 το είδα τελευταία φορά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Νινι2019 είπε:

Το θέμα είναι ότι με έχει πιάσει μια ψυχολογία ότι κάτι δεν πάει καλά.. Αλλάζει η ψυχολογία μου συνεχώς και μέχρι τισ 27 έχω ακόμα 2 γεμάτες βδομάδες!!! Στισ 29. 6 το είδα τελευταία φορά!!! 

Α και εγώ έτσι είμαι μην ανησυχείς! Προβληματικό και εγώ από γεννησιμιού μου 

  • Χαχα 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Το θέμα είναι ότι με έχει πιάσει μια ψυχολογία ότι κάτι δεν πάει καλά.. Αλλάζει η ψυχολογία μου συνεχώς και μέχρι τισ 27 έχω ακόμα 2 γεμάτες βδομάδες!!! Στισ 29. 6 το είδα τελευταία φορά!!! 

Κοριτσι μου οταν αργουν τοσο πολυ οι υπερηχοι ειναι λογικο να ανησυχεις.Κι εμεις που εχουμε 2 βδομαδες τετοιες σκεψεις κανουμε.Υπομονη να περασει το πρωτο τριμηνο κανουμε όλες.Μετα τα ραντεβου θα αραιωσουν για ολες ετσι κι αλλιως στη μια φορα το μηνα.

Εσυ αλλωστε κοντευεις σωστα?Ποσο εισαι τωρα?

On 10/7/2020 at 2:37 ΠΜ, FlowerMom είπε:

Κορίτσια κανένα σχόλιο ;;;

Κοριτσι μου δεν εχω ιδεα απο χοριακές και φυσιολογικη συλληψη γι αυτο και δεν απάντησα.Τι σου ειπε ο γιατρος?

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Κοριτσι μου οταν αργουν τοσο πολυ οι υπερηχοι ειναι λογικο να ανησυχεις.Κι εμεις που εχουμε 2 βδομαδες τετοιες σκεψεις κανουμε.Υπομονη να περασει το πρωτο τριμηνο κανουμε όλες.Μετα τα ραντεβου θα αραιωσουν για ολες ετσι κι αλλιως στη μια φορα το μηνα.

Εσυ αλλωστε κοντευεις σωστα?Ποσο εισαι τωρα?

Είναι 10 βδομαδων κ 4 ημερών απλά στην αρχή πήγαινα σχεδόν κάθε 1,5  βδομαδα και τώρα μ φαίνεται τεράστια η αναμονή... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Είναι 10 βδομαδων κ 4 ημερών απλά στην αρχή πήγαινα σχεδόν κάθε 1,5  βδομαδα και τώρα μ φαίνεται τεράστια η αναμονή... 

Τι να κανουμε,θα συνηθισουμε.Εγω μετα την αυχενικη λογω Αυγουστου θα παω μετα απο 4 βδομαδες.Θα λειπουμε σχεδον ολο τον Αυγουστο διακοπες.Ας κλεισω το 1οτριμηνο τέλη Ιουλίου και μετα θα ειμαι πιο ηρεμη λογικα.

Αυριο 10εβδ ακριβως εγω.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Το θέμα είναι ότι με έχει πιάσει μια ψυχολογία ότι κάτι δεν πάει καλά.. Αλλάζει η ψυχολογία μου συνεχώς και μέχρι τισ 27 έχω ακόμα 2 γεμάτες βδομάδες!!! Στισ 29. 6 το είδα τελευταία φορά!!! 

Στις 27 έχω κι εγώ το επόμενο ραντεβού και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Αλλά δεν γίνεται να σκάσουμε μέχρι τότε!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...