Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έχεις ντε και καλά να έχεις συμπτώματα... Ίσα ίσα αυτές που δεν έχουν θεωρούνται τυχερές... Άσε που τα λίγα ροζ συνήθως είναι από τη μήτρα που μεγαλώνει... Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου και μην σκέφτεσαι αρνητικά.... Να δεις την Πέμπτη που το μικρουλι σου θα έχει μεγαλωσει και  θα μας πεις υπέροχα νέα....


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Ετσι ακριβως ημουν κι εγω,λιγοστά συμπτώματα και στη βδομαδα σου υποχωρησαν κι αυτα κι εμειναν μονο αυτα που λες και μ επιασε και μενα τρελή ανησυχία.Ας ελπίσουμε ότι ειναι φυσιολογικό.

Εχεις κανει υπερηχο μετα απ την παυση των συμπτωματων; ειναι ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Εγω την Τεταρτη μπαινω στην 9η εβδομαδα. Χθες βραδυ σηκωθηκα και ειχε ροζ καφε υγρα και με επιασε πανικος. Ειχα και πριν 10 μερες , παιρνω utrogestan  και ειχαν σταματησει. Λεω παει θα χασω το μωρακι μου...πηρα τον γιατρο πρωι πρωι και πηγα να με δει. Ευτυχως ολα καλα ! Η καρδουλα του χτυπαει με 175 χτυπους  :) απλα πρεπει να ξεκουραζομαι γιατι χθες η χαζη συμμαζευαμε την αποθηκη πανω στην ταρατσα με τον συζυγο και το παιζα Ζηνα. Τωρα πρεπει να κλεισω για αυχενικη διαφανεια. Εσεις εχετε κλεισει; Και που; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εγω την Τεταρτη μπαινω στην 9η εβδομαδα. Χθες βραδυ σηκωθηκα και ειχε ροζ καφε υγρα και με επιασε πανικος. Ειχα και πριν 10 μερες , παιρνω utrogestan  και ειχαν σταματησει. Λεω παει θα χασω το μωρακι μου...πηρα τον γιατρο πρωι πρωι και πηγα να με δει. Ευτυχως ολα καλα ! Η καρδουλα του χτυπαει με 175 χτυπους  :) απλα πρεπει να ξεκουραζομαι γιατι χθες η χαζη συμμαζευαμε την αποθηκη πανω στην ταρατσα με τον συζυγο και το παιζα Ζηνα. Τωρα πρεπει να κλεισω για αυχενικη διαφανεια. Εσεις εχετε κλεισει; Και που; 

Υπέροχα τα νέα σου!! Να προσέχεις, δεν είμαστε για ταρζανιές.. Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, πρέπει να κλείσεις ραντεβού σχετικά άμεσα, γιατί θα δυσκολευτείς να βρεις ραντεβού. Μη ξεχνάς ότι έρχεται και Αύγουστος! Εγώ μένω επαρχία, έκλεισα ραντεβού την 8η εβδομάδα, σε πιστοποιημένο εμβρυολόγο στην Καβάλα.

@Joka & @Geo Jo κι εμένα υποχώρησαν τα συμπτώματα εδώ και μέρες και σήμερα που πήγα ήταν όλα σούπερ, οπότε κουλ, μην αγχώνεστε..! 

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Επισης,απο χθες έχω νέο βάσανο.Ποναει το στομάχι μου αν μεινει άδειο πολλές ωρες και αφού φάω(όχι πολύ εννοείται) ξαναπονάω!!!:roll:

Τι τραβάμε,άντε πλεον να περασουν οι μέρες!!!!

Το είχα  εγω αυτό το πρόβλημα πριν κάνα 2 εβδομάδες.. θεωρώ δεν θα σου κρατήσει πολυ..μικρα γεύματα εστω κανε

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Πήγαμε λοιπόν κορίτσια που λέτε στον γιατρό, ξεκινάει ο υπέρηχος, βλέπουμε το βλαστάρι μου να ρίχνει τον ύπνο του αιώνα. Μέγεθος 4 εκατοστά, καρδούλα 147, χεράκια ποδαράκια, όλα κομπλέ. Άντε λέει να το ξυπνήσουμε. Το ταρακουναει μια, δύο..ε με την τρίτη ξύπνησε. Άρχισε να κάνει κάτι τρελά, κουνούσε χέρια πόδια, και σκέφτηκα ότι μάλλον τα πήρε που το ξυπνήσαμε (μα πόσο εγώ πια..!). Σε κάποια φάση, γυρνάει ανφάς και σηκώνει τα χέρια ψηλά. Λέει η γιατρός "αχ κοιτάξτε πως έχει τα χεράκια του, σαν να μας χαιρετάει". Και λέω.."μάλλον μας μουτζώνει το παιδί"..αχ τι να πεις.. γονίδια!

Επόμενος υπέρηχος αυχενική που είναι σε δύο εβδομάδες και μετά μια φορά το μήνα (σας προετοιμάζω..)! Βιταμίνες δε μου έδωσε τελικά γιατί μου είπε ότι είμαι μια χαρά. Ίσως πάρω αργότερα, τι να πω.

Μπράβο @Balloo μου, μπήκα μόνο και μόνο για να δώ πως τα πήγατε σήμερα! Πάω να συνεχίσω να δω και τα επόμενα σχόλια!!!

πρίν από 48 λεπτά , Smile91 είπε:

Πρώτος υπέρηχος σήμερα είδαμε δυο σάκους ,ευτυχώς το αίμα τελικά δεν ήταν τπτ το κακό ,μόνο ο φόβος μ έμεινε και το άγχος :wub::wub:

Μπράβο διδυμομανούλα! Όλα καλά πάνε

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Υπέροχα τα νέα σου!! Να προσέχεις, δεν είμαστε για ταρζανιές.. Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, πρέπει να κλείσεις ραντεβού σχετικά άμεσα, γιατί θα δυσκολευτείς να βρεις ραντεβού. Μη ξεχνάς ότι έρχεται και Αύγουστος! Εγώ μένω επαρχία, έκλεισα ραντεβού την 8η εβδομάδα, σε πιστοποιημένο εμβρυολόγο στην Καβάλα.

@Joka & @Geo Jo κι εμένα υποχώρησαν τα συμπτώματα εδώ και μέρες και σήμερα που πήγα ήταν όλα σούπερ, οπότε κουλ, μην αγχώνεστε..! 

@Balloo μακαρι...ευχομαι τα καλυτερα κ σε σενα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Joka είπε:

Επισης,απο χθες έχω νέο βάσανο.Ποναει το στομάχι μου αν μεινει άδειο πολλές ωρες και αφού φάω(όχι πολύ εννοείται) ξαναπονάω!!!:roll:

Τι τραβάμε,άντε πλεον να περασουν οι μέρες!!!!

Εγώ υπέφερα 2 εβδομάδες με όλα αυτά τα συμπτώματα, μετά την τυρόπιτα που ζήτησα σαν τρελή είμαι πλέον περδίκι! Όχι τίποτα άλλο ανησύχησα που έχανα κιλά! Δεν μου είχε ξανασυμβεί τα τελευταία 5 χρόνια :-P

θα στρώσει το στομάχι σου που θα πάει!!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω κάτι πολύ σημαντικό. Σήμερα ο καλός μου ρώτησε τι νιώθει/καταλαβαίνει το μπιζελάκι. Στη φάση που είμαστε λοιπόν κορίτσια μου αγαπημένα, τα μωράκια μας επηρεάζονται μόνο από τις ουσίες που εκκρίνει ο οργανισμός μας όταν θυμώνουμε, όταν φοβόμαστε, όταν χαιρόμαστε, όταν αγχωνόμαστε κτλ. Γι'αυτό μου είπε να μη στενοχωριέμαι ή αγχώνομαι με το παραμικρό και το ίδιο λέω εγώ σε εσάς. 

(Επίσης πάνω σε αυτό μας είπε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά και το σεξ, με προφυλάξεις όμως, και να χαλαρώσουμε επιτέλους, αν και δε μας βλέπω ακόμη..!)

  • Μου αρέσει 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Balloo είπε:

Ξέχασα να σας πω κάτι πολύ σημαντικό. Σήμερα ο καλός μου ρώτησε τι νιώθει/καταλαβαίνει το μπιζελάκι. Στη φάση που είμαστε λοιπόν κορίτσια μου αγαπημένα, τα μωράκια μας επηρεάζονται μόνο από τις ουσίες που εκκρίνει ο οργανισμός μας όταν θυμώνουμε, όταν φοβόμαστε, όταν χαιρόμαστε, όταν αγχωνόμαστε κτλ. Γι'αυτό μου είπε να μη στενοχωριέμαι ή αγχώνομαι με το παραμικρό και το ίδιο λέω εγώ σε εσάς. 

(Επίσης πάνω σε αυτό μας είπε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά και το σεξ, με προφυλάξεις όμως, και να χαλαρώσουμε επιτέλους, αν και δε μας βλέπω ακόμη..!)

Α ει καλά τότε κορίτσι μου..Έχω το έχω παλαβωσει αυτές τις μέρες το σπορακι μου...είμαι χάλια σωματικά κ ψυχολογικά...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αγαπημένα.. Λουλούδια μου όμορφα... Είδαμε το μικρο μας μπιζελακι... Είναι τέλειοοοοο. Καλέ μεγάλωσε πολυ...ολα είναι σούπερ μου πε ο γιατρός ακούσαμε ξανά Καρδουλα την είδαμε να παλλεται και κατουρηθηκαμε ξανά και ξανά κλάψαμε και ξανά δεν ξέρω τι άλλο να πω... Χαχαχαχ... Η αλήθεια είναι ότι επειδή δεν ειχα  συμπτώματα  ούτε στήθος τίποτα...  φοβόμουν πολύ αλλά ευτυχώς όλα τέλεια.... Οποτε μην αγχωνεστε καθόλου γιατί το μωράκι μας μεγαλώνει μια χαρά... Κλείσαμε και για αυχενική μαζί με papp-a 1/8  στο ρεα για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται με 90 ευρώ... Εύχομαι να ναι όλα καλά και εκεί... ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 9

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα.. Λουλούδια μου όμορφα... Είδαμε το μικρο μας μπιζελακι... Είναι τέλειοοοοο. Καλέ μεγάλωσε πολυ...ολα είναι σούπερ μου πε ο γιατρός ακούσαμε ξανά Καρδουλα την είδαμε να παλλεται και κατουρηθηκαμε ξανά και ξανά κλάψαμε και ξανά δεν ξέρω τι άλλο να πω... Χαχαχαχ... Η αλήθεια είναι ότι επειδή δεν ειχα  συμπτώματα  ούτε στήθος τίποτα...  φοβόμουν πολύ αλλά ευτυχώς όλα τέλεια.... Οποτε μην αγχωνεστε καθόλου γιατί το μωράκι μας μεγαλώνει μια χαρά... Κλείσαμε και για αυχενική μαζί με papp-a 1/8  στο ρεα για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται με 90 ευρώ... Εύχομαι να ναι όλα καλά και εκεί... ❤️❤️❤️

Μπραβο σου αγαπούλα μου!!!

Συγχαρητήρια για το μικρό μωράκι σου!!!!

Τέλεια νέα!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Μπραβο σου αγαπούλα μου!!!

Συγχαρητήρια για το μικρό μωράκι σου!!!!

Τέλεια νέα!!!!!

Ευχαριστω πολύ αγαπημένη μου... Και σε σένα αύριο να ναι όλα σούπερ..να δεις το η τα μωρακια σου... Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα.. Λουλούδια μου όμορφα... Είδαμε το μικρο μας μπιζελακι... Είναι τέλειοοοοο. Καλέ μεγάλωσε πολυ...ολα είναι σούπερ μου πε ο γιατρός ακούσαμε ξανά Καρδουλα την είδαμε να παλλεται και κατουρηθηκαμε ξανά και ξανά κλάψαμε και ξανά δεν ξέρω τι άλλο να πω... Χαχαχαχ... Η αλήθεια είναι ότι επειδή δεν ειχα  συμπτώματα  ούτε στήθος τίποτα...  φοβόμουν πολύ αλλά ευτυχώς όλα τέλεια.... Οποτε μην αγχωνεστε καθόλου γιατί το μωράκι μας μεγαλώνει μια χαρά... Κλείσαμε και για αυχενική μαζί με papp-a 1/8  στο ρεα για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται με 90 ευρώ... Εύχομαι να ναι όλα καλά και εκεί... ❤️❤️❤️

Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα είναι τέλεια!!! Μπράβο, μπράβο φίλη μου!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...