Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Smile91 είπε:

Πρώτος υπέρηχος σήμερα είδαμε δυο σάκους ,ευτυχώς το αίμα τελικά δεν ήταν τπτ το κακό ,μόνο ο φόβος μ έμεινε και το άγχος :wub::wub:

Κι άλλη διδυμομανουλα!! Συγχαρητήριαααα ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

Πήγαμε λοιπόν κορίτσια που λέτε στον γιατρό, ξεκινάει ο υπέρηχος, βλέπουμε το βλαστάρι μου να ρίχνει τον ύπνο του αιώνα. Μέγεθος 4 εκατοστά, καρδούλα 147, χεράκια ποδαράκια, όλα κομπλέ. Άντε λέει να το ξυπνήσουμε. Το ταρακουναει μια, δύο..ε με την τρίτη ξύπνησε. Άρχισε να κάνει κάτι τρελά, κουνούσε χέρια πόδια, και σκέφτηκα ότι μάλλον τα πήρε που το ξυπνήσαμε (μα πόσο εγώ πια..!). Σε κάποια φάση, γυρνάει ανφάς και σηκώνει τα χέρια ψηλά. Λέει η γιατρός "αχ κοιτάξτε πως έχει τα χεράκια του, σαν να μας χαιρετάει". Και λέω.."μάλλον μας μουτζώνει το παιδί"..αχ τι να πεις.. γονίδια!

Επόμενος υπέρηχος αυχενική που είναι σε δύο εβδομάδες και μετά μια φορά το μήνα (σας προετοιμάζω..)! Βιταμίνες δε μου έδωσε τελικά γιατί μου είπε ότι είμαι μια χαρά. Ίσως πάρω αργότερα, τι να πω.

Τι γλυκιά περιγραφή! Το γλυκούλι  μωρέ!Είναι τόσο ωραίο συναίσθημα κορίτσι μου! 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Tι γλυκιά περιγραφή! Το γλυκούλι  μωρέ!Είναι τόσο ωραίο συναίσθημα κορίτσι μου! 

Μα κοίταζα την οθόνη και σκεφτόμουν, όλα αυτά γίνονται μέσα μου..? Έβαζε και το χεράκι του στο στόμα..μια σταλιά πλασματάκι, να τρελαίνεσαι. Με ρωτούσε ο καλός μου, μα καλά κάνει τέτοιο χαμό και δε καταλαβαίνεις τίποτα..? Χαχαχα! Νομίζω ότι τώρα άρχισα να συνειδητοποιώ τι συμβαίνει..

Επίσης κορίτσια σήμερα μας ρώτησε η γιατρός τι πιστεύουμε ότι είναι και της είπαμε ότι δεν έχουμε ιδέα (αν και ο Βασίλης θελει κορίτσι) όμως η παρέα στοιχηματίζει για αγόρι. Και μας είπε ότι μπαίνει κι αυτή στο στοίχημα, λέγοντας ότι είναι κοριτσάκι. Μας είπε ότι αν δε μάθουμε στην αυχενική, θα μάθουμε σίγουρα στο επόμενο ραντεβού. Για να δούμε..

  • Μου αρέσει 9

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile91 είπε:

Πρώτος υπέρηχος σήμερα είδαμε δυο σάκους ,ευτυχώς το αίμα τελικά δεν ήταν τπτ το κακό ,μόνο ο φόβος μ έμεινε και το άγχος :wub::wub:

Μπράβο σου κορίτσι μου...Όλα καλά είδες??

Πόσο είσαι σήμερα??,

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Ας είναι καλά τα αποτελέσματα και χαλάλι!

Όλα καλά θα είναι!!

Just now, Balloo είπε:

Πήγαμε λοιπόν κορίτσια που λέτε στον γιατρό, ξεκινάει ο υπέρηχος, βλέπουμε το βλαστάρι μου να ρίχνει τον ύπνο του αιώνα. Μέγεθος 4 εκατοστά, καρδούλα 147, χεράκια ποδαράκια, όλα κομπλέ. Άντε λέει να το ξυπνήσουμε. Το ταρακουναει μια, δύο..ε με την τρίτη ξύπνησε. Άρχισε να κάνει κάτι τρελά, κουνούσε χέρια πόδια, και σκέφτηκα ότι μάλλον τα πήρε που το ξυπνήσαμε (μα πόσο εγώ πια..!). Σε κάποια φάση, γυρνάει ανφάς και σηκώνει τα χέρια ψηλά. Λέει η γιατρός "αχ κοιτάξτε πως έχει τα χεράκια του, σαν να μας χαιρετάει". Και λέω.."μάλλον μας μουτζώνει το παιδί"..αχ τι να πεις.. γονίδια!

Επόμενος υπέρηχος αυχενική που είναι σε δύο εβδομάδες και μετά μια φορά το μήνα (σας προετοιμάζω..)! Βιταμίνες δε μου έδωσε τελικά γιατί μου είπε ότι είμαι μια χαρά. Ίσως πάρω αργότερα, τι να πω.

Αχ μπαλου μου πόσο χάρηκα!!!!!!!!!!πάντα τέτοιες χαρές!!

Just now, Balloo είπε:

Μα κοίταζα την οθόνη και σκεφτόμουν, όλα αυτά γίνονται μέσα μου..? Έβαζε και το χεράκι του στο στόμα..μια σταλιά πλασματάκι, να τρελαίνεσαι. Με ρωτούσε ο καλός μου, μα καλά κάνει τέτοιο χαμό και δε καταλαβαίνεις τίποτα..? Χαχαχα! Νομίζω ότι τώρα άρχισα να συνειδητοποιώ τι συμβαίνει..

Επίσης κορίτσια σήμερα μας ρώτησε η γιατρός τι πιστεύουμε ότι είναι και της είπαμε ότι δεν έχουμε ιδέα (αν και ο Βασίλης θελει κορίτσι) όμως η παρέα στοιχηματίζει για αγόρι. Και μας είπε ότι μπαίνει κι αυτή στο στοίχημα, λέγοντας ότι είναι κοριτσάκι. Μας είπε ότι αν δε μάθουμε στην αυχενική, θα μάθουμε σίγουρα στο επόμενο ραντεβού. Για να δούμε..

Αχ κοριτσάκι θέλω και εγωωω!!!!!! Μα όντως τώρα φαινόντουσαν όλα αυτά στον υπέρηχο??? Πρέπει να ήταν πολύ καλό μηχάνημα!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Κολπικό υπέρηχο κάναμε! Μου είπε ότι φαίνεται και με τον κοιλιακό, αλλά ο κολπικός θα μας έδινε περισσότερες πληροφορίες. Εμένα οι ζαλάδες μου σταμάτησαν εντελώς, δεν έχω ούτε για δείγμα εδώ και δυο μέρες. Οι πονοκέφαλοι είναι σίγουρα από τις ορμόνες. Αν δεν αντέχεις πάρε ντεπονάκι!

Κοντεύει η ώρα λατρούλααααα!!! Άντε με το καλό!!! Θα περιμένω νέα σου ❤️Κι άλλη μια ήταν για σήμερα και δε θυμάμαι ποια..

Σ'ευχαριστώ αγάπη μου ❤️ Άντε κοντεύει κι εσένα η μέρα σου! Να πας με το καλό και να ηρεμήσεις επιτέλους καλή μου.

Επισης,απο χθες έχω νέο βάσανο.Ποναει το στομάχι μου αν μεινει άδειο πολλές ωρες και αφού φάω(όχι πολύ εννοείται) ξαναπονάω!!!:roll:

Τι τραβάμε,άντε πλεον να περασουν οι μέρες!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Τι τέλεια αγαπημένη... Μπράβοοοοοοο.. Αντε να ρθει και η δικιά μου η στιγμή.. Μετράω ώρες αντίστροφα.. Κοντεύει το ραντεβού... :)

Με το καλό κορίτσι μου!!! Άντε να ακούμε πάντα τόσο ευχάριστα νέα και τόσο υπέροχες περιγραφές να αναπτερωνεται το ηθικό όλων μας...!!!!! 

Just now, Smile91 είπε:

Πρώτος υπέρηχος σήμερα είδαμε δυο σάκους ,ευτυχώς το αίμα τελικά δεν ήταν τπτ το κακό ,μόνο ο φόβος μ έμεινε και το άγχος :wub::wub:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Με το καλό να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Επισης,απο χθες έχω νέο βάσανο.Ποναει το στομάχι μου αν μεινει άδειο πολλές ωρες και αφού φάω(όχι πολύ εννοείται) ξαναπονάω!!!:roll:

Τι τραβάμε,άντε πλεον να περασουν οι μέρες!!!!

Μην αγχώνεσαι σε λίγες μέρες θα είσαι πολύ καλύτερα. Με το που μπήκα στην 11η τρελή διαφορά. Το μόνο που μου έμεινε είναι οι ανακατωσούρες, όμως καμία σχέση με πριν και άντε λιγάκι υπνηλία και συχνοουρια. Ούτε το στήθος πονάει πια,ούτε ζαλάδες, ούτε ατονία.

Just now, Efinikolaou είπε:

Όλα καλά θα είναι!!

Αχ μπαλου μου πόσο χάρηκα!!!!!!!!!!πάντα τέτοιες χαρές!!

Αχ κοριτσάκι θέλω και εγωωω!!!!!! Μα όντως τώρα φαινόντουσαν όλα αυτά στον υπέρηχο??? Πρέπει να ήταν πολύ καλό μηχάνημα!

Η αλήθεια είναι πως έχει καλό μηχάνημα. Όμως νομίζω πως όλες θα τα δείτε αυτά μιας που τα μηχανήματα πλέον δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά. Άντε να πας κι εσύ να μας πεις τι θα δεις ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Επισης,απο χθες έχω νέο βάσανο.Ποναει το στομάχι μου αν μεινει άδειο πολλές ωρες και αφού φάω(όχι πολύ εννοείται) ξαναπονάω!!!:roll:

Τι τραβάμε,άντε πλεον να περασουν οι μέρες!!!!

Αυτό με το στομάχι το έχω εγώ απ' την αρχή, αν μείνει άδειο με ενοχλεί κι αν φάω δεν μπορώ να χονεψω...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αυτό με το στομάχι το έχω εγώ απ' την αρχή, αν μείνει άδειο με ενοχλεί κι αν φάω δεν μπορώ να χονεψω...

Ναι κοριτσι το ειχα και στην αρχη αλλά τωρα ένω σχεδον όλα τα συμπτωματα ειχαν κοπει,εκτος της κοπωσης και της υπνηλιας επανήλθε δριμυτερο.

Γενικα ανυπομονω να κλεισω το πρωτο τριμηνο ,ελπίζω δηλαδή,γιατι ως τωρα μου χει φανει σαν αιώνας!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Ναι κοριτσι το ειχα και στην αρχη αλλά τωρα ένω σχεδον όλα τα συνπτωματα ειχαν κοπει,εκτος της κοπωσης και της υπνηλιας επανήλθε δριμυτερο.

Γενικα ανυπομονω να κλεισω το πρωτο τριμηνο ,ελπίζω δηλαδή,γιατι ως τωρα μου χει φανει σαν αιώνας!!

Μια ανάσα είσαι απ' το πρώτο τρίμηνο κάνε υπομονή!!!! 

Με το στομάχι τι κάνεις, τι σου έχει πει ο γιατρός?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μια ανάσα είσαι απ' το πρώτο τρίμηνο κάνε υπομονή!!!! 

Με το στομάχι τι κάνεις, τι σου έχει πει ο γιατρός?

Μακάρι,γενικα προχωρώντας οι μέρες νιωθεις πολυ καλυτερα αλλα 3 ολόκληρους μήνες ποτέ έτσι πότε αλλιώς δεν είναι εύκολο...

Παιρνω buscopan και duphalac για στομαχόπονο,δυσπεψία και δυσκοιλιότητα.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Μην αγχώνεσαι σε λίγες μέρες θα είσαι πολύ καλύτερα. Με το που μπήκα στην 11η τρελή διαφορά. Το μόνο που μου έμεινε είναι οι ανακατωσούρες, όμως καμία σχέση με πριν και άντε λιγάκι υπνηλία και συχνοουρια. Ούτε το στήθος πονάει πια,ούτε ζαλάδες, ούτε ατονία.

Η αλήθεια είναι πως έχει καλό μηχάνημα. Όμως νομίζω πως όλες θα τα δείτε αυτά μιας που τα μηχανήματα πλέον δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά. Άντε να πας κι εσύ να μας πεις τι θα δεις ❤️❤️❤️

Αρχικά πρέπει να βρω γιατρό με καλό μηχάνημα!!! Τώρα αυτός που πάω λένε ότι έχει και με τα η επόμενη επιλογή μου είναι ένας στο Μαρούσι που μου προτείνει η Κρις από εδώ!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε; 9η εβδομαδα σημερα ακριβως! Ειμαι στο κρεβατι προοληπτικα απ την Παρασκευη γιατι ειχα λιγα ροζ υγρα αλλα αυριο θα παω κανονικα στην δουλεια. Την Πεμπτη εχω υπερηχο. Τα συμπτωματα εχουν υποχωρησει...μονο σημερα εχω λιγη ατονια, υπνηλια αλλα κατα τ' αλλα δεν νιωθω τιποτα παραπανω και ομολογω οτι μου μπαινουν ασχημες σκεψεις στο μυαλο...γιατι ουτε εμετους εχω εως τωρα, ουτε εντονες ναυτιες...και απο ορεξη, ουουου μια χαρα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε; 9η εβδομαδα σημερα ακριβως! Ειμαι στο κρεβατι προοληπτικα απ την Παρασκευη γιατι ειχα λιγα ροζ υγρα αλλα αυριο θα παω κανονικα στην δουλεια. Την Πεμπτη εχω υπερηχο. Τα συμπτωματα εχουν υποχωρησει...μονο σημερα εχω λιγη ατονια, υπνηλια αλλα κατα τ' αλλα δεν νιωθω τιποτα παραπανω και ομολογω οτι μου μπαινουν ασχημες σκεψεις στο μυαλο...γιατι ουτε εμετους εχω εως τωρα, ουτε εντονες ναυτιες...και απο ορεξη, ουουου μια χαρα!!!

Ετσι ακριβως ημουν κι εγω,λιγοστά συμπτώματα και στη βδομαδα σου υποχωρησαν κι αυτα κι εμειναν μονο αυτα που λες και μ επιασε και μενα τρελή ανησυχία.Ας ελπίσουμε ότι ειναι φυσιολογικό.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...