Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joann είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχθές έκανα την αυχενική όλα ήταν πολύ καλά δόξα το Θεό. Όσες φορές και να το ζήσεις είναι το συναίσθημα μοναδικό. Είναι ένας άνθρωπος πλέον μέσα στην κοιλίτσα... Όσες κοπέλες θα το ζήσετε για πρώτη φορά θα με θυμηθείτε!

Κορίτσι και το τρίτο κατά πάσα πιθανότητα! 

Καλα αποτελέσματα σε όλες σας!

Kαλημερα κοριτσι μου!!! Μπραβο με το καλο το μωρακι σου!!!

πρίν από 6 λεπτά , Renaki80 είπε:

Καλημέρα! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Εγώ έπιστρέφω αύριο και επίσημα τελείωσαν οι διακοπές μου! Δεν έχω παράπονο! Τρία μπάνια! Τα δύο μέχρι τον αστράγαλο και το ένα μέχρι τα μπούτια! Δεν το διακινδύνεψα μετά από τόσο κόπο! :cool: 
Σάββατο σήμερα και σε 2 μερούλες ξεκινάμε οι περισσότερες τις αυχενικές! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας φύγει το άγχος του πρώτου τριμήνου!! Να αγχωθούμε για το επόμενο βρε αδελφάκι μου :P
το @natassaki2006 τι να απέγινε; Αρχίζω και ανησυχώ, μπαίνω και ξαναμπαίνω να δω εάν έχει γράψει κάτι αλλά άφαντο το κορίτσι μας!! 

Καλημερα!!! Με το καλο να επιστρεψεις γιατι εχουμε και μια αυχενικη να κανουμε! Του χρονου θα ειμαστε διακοπες με τα αγγελουδια μας!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joann said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχθές έκανα την αυχενική όλα ήταν πολύ καλά δόξα το Θεό. Όσες φορές και να το ζήσεις είναι το συναίσθημα μοναδικό. Είναι ένας άνθρωπος πλέον μέσα στην κοιλίτσα... Όσες κοπέλες θα το ζήσετε για πρώτη φορά θα με θυμηθείτε!

Κορίτσι και το τρίτο κατά πάσα πιθανότητα! 

Καλα αποτελέσματα σε όλες σας!

Καλημέρα !! 
Μπραβο !! Συμμορία κοριτσιών ... σούπερ !! :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Joann είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχθές έκανα την αυχενική όλα ήταν πολύ καλά δόξα το Θεό. Όσες φορές και να το ζήσεις είναι το συναίσθημα μοναδικό. Είναι ένας άνθρωπος πλέον μέσα στην κοιλίτσα... Όσες κοπέλες θα το ζήσετε για πρώτη φορά θα με θυμηθείτε!

Κορίτσι και το τρίτο κατά πάσα πιθανότητα! 

Καλα αποτελέσματα σε όλες σας!

Συγχαρητηρια.Οι περισσοτερες εδω οχι μονο δεν το εχουμε ξαναζησει αλλα παλεψαμε και πολυ γι αυτο οποτε εχουμε μεγάλη αγωνια!

 

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Joann είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχθές έκανα την αυχενική όλα ήταν πολύ καλά δόξα το Θεό. Όσες φορές και να το ζήσεις είναι το συναίσθημα μοναδικό. Είναι ένας άνθρωπος πλέον μέσα στην κοιλίτσα... Όσες κοπέλες θα το ζήσετε για πρώτη φορά θα με θυμηθείτε!

Κορίτσι και το τρίτο κατά πάσα πιθανότητα! 

Καλα αποτελέσματα σε όλες σας!

Τέλεια νέα, μπράβο κορίτσι μου!! Θα πρέπει να νιώθεις μεγάλη ανακούφιση τώρα..! Να σε ρωτήσω, η ΠΗΤ σου παρέμεινε ίδια ή άλλαξε?

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου , να ρωτησω κατι αν ξερει καποια μου απανταει αν και εχω καιρο για την αυχενικη!!τελος αυγουστου θα τη κανω! Ειμαι 42 με διδυμα..οποτε μου ειπε μια κοπελα οτι στην ηλικια μου για συνδρομο down δηλαδή τρισωμια 21 ειναι 1 πιθανοτητα στις 50,τρισωμια 18 ειναι 1:100 & τρισωμια 13 ειναι 1:350.αν η εξεταση pappA βγει τελεια τοτε οι πιθανοτητες αυξανονται για down πχ 1:100 κλπ! Σε περιπτωση που βγει οκ τοτε πρεπει να κανουμε κ κατι αλλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie είπε:

Κοριτσια μου , να ρωτησω κατι αν ξερει καποια μου απανταει αν και εχω καιρο για την αυχενικη!!τελος αυγουστου θα τη κανω! Ειμαι 42 με διδυμα..οποτε μου ειπε μια κοπελα οτι στην ηλικια μου για συνδρομο down δηλαδή τρισωμια 21 ειναι 1 πιθανοτητα στις 50,τρισωμια 18 ειναι 1:100 & τρισωμια 13 ειναι 1:350.αν η εξεταση pappA βγει τελεια τοτε οι πιθανοτητες αυξανονται για down πχ 1:100 κλπ! Σε περιπτωση που βγει οκ τοτε πρεπει να κανουμε κ κατι αλλο; 

Το ξέρεις ότι δεν έχω ιδέα, όμως λογικά θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου, έτσι δεν είναι..? Πόσο σίγουρη είναι η κοπέλα για το 1:50..? Το έχεις τσεκάρει?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Το ξέρεις ότι δεν έχω ιδέα, όμως λογικά θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου, έτσι δεν είναι..? Πόσο σίγουρη είναι η κοπέλα για το 1:50..? Το έχεις τσεκάρει?

Που να ξερεις και εσυ :-)Ναι εννοείται θα με κατευθυνει..απλα ρωταω αν ειναι ολα σουπερ με αυτα που γραφω τα οποια ειναι στανταρ για την ηλικια μου βαση στατιστικων,εαν μετα χρειαζεται και κατι αλλο εξτρα οπως και να εχει πχ νιπτ τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Κοριτσια μου , να ρωτησω κατι αν ξερει καποια μου απανταει αν και εχω καιρο για την αυχενικη!!τελος αυγουστου θα τη κανω! Ειμαι 42 με διδυμα..οποτε μου ειπε μια κοπελα οτι στην ηλικια μου για συνδρομο down δηλαδή τρισωμια 21 ειναι 1 πιθανοτητα στις 50,τρισωμια 18 ειναι 1:100 & τρισωμια 13 ειναι 1:350.αν η εξεταση pappA βγει τελεια τοτε οι πιθανοτητες αυξανονται για down πχ 1:100 κλπ! Σε περιπτωση που βγει οκ τοτε πρεπει να κανουμε κ κατι αλλο; 

Καλημέρα Νεφέλη εκανα αυχενικη στις 16/ 07 και προβληματίστηκα και εγω για τα ποσοστά έχουμε την ίδια ηλικία ο εμβρυολογος μετα τον υπέρηχο όπου οι μετρήσεις βγηκαν όλες καλες εβαλε τα αποτελέσματα του αίματός στον υπολογιστή τα ποσοστά βγήκαν για νταουν 1/625 ενω τα αρχικά ηταν 1/50 οπως γραφεις και εσυ το οριο που εχουν για αμνιο η τροφοβλαστη ειναι 1/300 μου ειπαν να κανω οτι θελω εξαρταται απο εμενα τελικα εκανα το νιπτ περιμενω αποτελεσματα ρωτησε με οτι θελεις 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani είπε:

Καλημέρα Νεφέλη εκανα αυχενικη στις 16/ 07 και προβληματίστηκα και εγω για τα ποσοστά έχουμε την ίδια ηλικία ο εμβρυολογος μετα τον υπέρηχο όπου οι μετρήσεις βγηκαν όλες καλες εβαλε τα αποτελέσματα του αίματός στον υπολογιστή τα ποσοστά βγήκαν για νταουν 1/625 ενω τα αρχικά ηταν 1/50 οπως γραφεις και εσυ το οριο που εχουν για αμνιο η τροφοβλαστη ειναι 1/300 μου ειπαν να κανω οτι θελω εξαρταται απο εμενα τελικα εκανα το νιπτ περιμενω αποτελεσματα ρωτησε με οτι θελεις 

Σουπερ τα αποτελεσματα σου παρα την ηλικια.Γιατι προβληματιστηκες κοριτσι μου αφου σου ειπαν οτι βγηκαν πολυ καλες οι μετρήσεις?

Εμενα η γιατρός μου μου ειπε οτι αν βγει πανω απο 1/300 δε χρειαζεται να γινει τιποτα περαιτερω και δε θα κάνω.

Εξισου καλο θα βγει και το νιπτ σου λοιπον.:-P


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Σουπερ τα αποτελεσματα σου παρα την ηλικια.Γιατι προβληματιστηκες κοριτσι μου αφου σου ειπαν οτι βγηκαν πολυ καλες οι μετρήσεις?

Εμενα η δικη μου ειπε οτι αν βγει πανω απο 1/300 δε χρειαζεται να γινει τιποτα περαιτερω και δε θα κάνω.

Εξισου καλο θα βγει και το νιπτ σου λοιπον.:-P

Απο υπερβολικο αγχος δικο μου αφου και στον γυναικολογο μου που του είπα να βρεθούμε να συζητήσουμε τα αποτελέσματα μου είπε οτι δεν υπαρχει λογος . Δυστυχώς θέλει πολύ προσπάθεια να εισαι ζεν!!!☺

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sani είπε:

Καλημέρα Νεφέλη εκανα αυχενικη στις 16/ 07 και προβληματίστηκα και εγω για τα ποσοστά έχουμε την ίδια ηλικία ο εμβρυολογος μετα τον υπέρηχο όπου οι μετρήσεις βγηκαν όλες καλες εβαλε τα αποτελέσματα του αίματός στον υπολογιστή τα ποσοστά βγήκαν για νταουν 1/625 ενω τα αρχικά ηταν 1/50 οπως γραφεις και εσυ το οριο που εχουν για αμνιο η τροφοβλαστη ειναι 1/300 μου ειπαν να κανω οτι θελω εξαρταται απο εμενα τελικα εκανα το νιπτ περιμενω αποτελεσματα ρωτησε με οτι θελεις 

Καταλαβα απολυτα κοπελα μου και σε ευχαριστώ πολυ.το νιπτ δεν ειναι παρεμβατικο οποτε οκ καλά εκανες και το εκανες για να ησυχασεις, το μονο μειον οτι πληρωσες εξτρα αλλα πανω απο ολα η ψυχικη σου ηρεμια!το νιπτ ειναι το ιδιο πραγμα με το πανοραμα τεστ κ το harmomy?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani είπε:

Απο υπερβολικο αγχος δικο μου αφου και στον γυναικολογο μου που του είπα να βρεθούμε να συζητήσουμε τα αποτελέσματα μου είπε οτι δεν υπαρχει λογος . Δυστυχώς θέλει πολύ προσπάθεια να εισαι ζεν!!!☺

Οχι βρε,απλα να εμπιστευόμαστε το γιατρό μας!Αυτο ειναι το παν!!!Οκ αγχος θα υπαρχει αλλά να είναι το δικαιολογημένο!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Που να ξερεις και εσυ :-)Ναι εννοείται θα με κατευθυνει..απλα ρωταω αν ειναι ολα σουπερ με αυτα που γραφω τα οποια ειναι στανταρ για την ηλικια μου βαση στατιστικων,εαν μετα χρειαζεται και κατι αλλο εξτρα οπως και να εχει πχ νιπτ τεστ

Αν τα ποσοστά είναι οκ τότε δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Δεν το πάνε απόλυτα ηλικιακά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Balloo είπε:

Τέλεια νέα, μπράβο κορίτσι μου!! Θα πρέπει να νιώθεις μεγάλη ανακούφιση τώρα..! Να σε ρωτήσω, η ΠΗΤ σου παρέμεινε ίδια ή άλλαξε?

Ευχαριστώ πολύ! Και στα δικά σου τώρα! 

Δεν εχουμε συζητήσει καθόλου με το γιατρό για ΠΗΤ. Έκανα την αυχενική και τη Δευτέρα θα πάω να του τη δείξω μαζί με το papp A. Αν και εγώ επειδή θα πάω με καισαρική πάλι λόγω των διδύμων το βλέπω να γεννάω κάπου μέσα Γενάρη. 38η εβδομάδα από όσο γνωρίζω στο παίρνουν όταν είσαι με προγραμματισμένη καισαρική. 

Άλλη πικρή ιστορία η καισαρικη... Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Καταλαβα απολυτα κοπελα μου και σε ευχαριστώ πολυ.το νιπτ δεν ειναι παρεμβατικο οποτε οκ καλά εκανες και το εκανες για να ησυχασεις, το μονο μειον οτι πληρωσες εξτρα αλλα πανω απο ολα η ψυχικη σου ηρεμια!το νιπτ ειναι το ιδιο πραγμα με το πανοραμα τεστ κ το harmomy?

Εγω έκανα το πανοραμα ελεγχει τα βασικα απ οτι μου ειπαν πιθανον το harmony να ελεγχει κατι περισσότερο ή λιγότερο δεν το ξέρω 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...