Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Kαλημέρα κορίτσια μου!

@natassaki2006 Eλπίζω να είναι όλα καλά κορίτσι μου και απλά να ξεχάστηκες με τη βολτα χθες.. Σε σκεφτόμαστε!

@Efinikolaou κορίτσι μου να σε ρωτήσω.. Επειδή είχες πει θυμάμαι ότι με την αποκόλληση είχες και πονάκια. Ήταν σαν πονακια περιόδου; Φυσικά έχω ρωτήσει το γιατρό αλλά σε συνδιασμό με τα καφέ ανησυχώ πολύ... Μου είπε ότι πιθανό να μην έχει επουλωθεί εντελώς η αποκόλληση αλλά να μην φάνηκε στον υπέρηχο , επίσης μπορεί λέει να είναι και από τον δεύτερο σάκο που έχει πιεστεί σε μια γωνία και μικραίνει σιγά σιγά...


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!

@natassaki2006 Eλπίζω να είναι όλα καλά κορίτσι μου και απλά να ξεχάστηκες με τη βολτα χθες.. Σε σκεφτόμαστε!

@Efinikolaou κορίτσι μου να σε ρωτήσω.. Επειδή είχες πει θυμάμαι ότι με την αποκόλληση είχες και πονάκια. Ήταν σαν πονακια περιόδου; Φυσικά έχω ρωτήσει το γιατρό αλλά σε συνδιασμό με τα καφέ ανησυχώ πολύ... Μου είπε ότι πιθανό να μην έχει επουλωθεί εντελώς η αποκόλληση αλλά να μην φάνηκε στον υπέρηχο , επίσης μπορεί λέει να είναι και από τον δεύτερο σάκο που έχει πιεστεί σε μια γωνία και μικραίνει σιγά σιγά...

Καλημέρα!! Ήταν σαν πόνοι περιόδου Ναι.. τα καφέ είναι υπολλειματα μην σε ανησυχεί καθόλου! Το 2ο μωρό σου σταμάτησε?Δεν το θυμόμουν..

Κοριτσουδια Καλημέρα!

Εγώ είχα κλείσει στον παφιλη όπως σας είχα πει για Αυχενική, αλλά με πήρε σήμερα ο γιατρός μου και μου είπε πως προτιμάει να την κάνω με τον δικό του συνεργάτη...τον τζιωτη. Έχει καμία εμπειρία?

14 ώρες πρίν, Pineapple είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εκανα την αυχενική μου σήμερα και όλα πολύ καλά!!! Καλά ποσοστά μου βγήκαν!! Θα κάνω τις αιματολογικές τώρα.... Ότι θέλετε ρωτήστε με!! Πάντως είναι ένας μεγάλος υπέρηχος....Φύλο μαααλλον αγοράκι γιατί δεν είχε πολύ καλή θέση να δει καθαρά!!! 

Γεια σου!!! Μπράβο!!! 

Σε ποιον την έκανες  ?Αθήνα?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα!! Ήταν σαν πόνοι περιόδου Ναι.. τα καφέ είναι υπολλειματα μην σε ανησυχεί καθόλου! Το 2ο μωρό σου σταμάτησε?Δεν το θυμόμουν..

Nαι κορίτσι μου σταματησε. Εμενα βέβαια από την αρχή ήταν πολύ μικρότερο και δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά.. ΓΙα αυτό λέει ο γιατρός ότι αυτός ο σάκος που σιγά σιγά αποβάλλεται μας τα δημιουργεί αυτά! Με ηρεμησες γιατί έχω αυτά τα πονάκια και μαζί με τα καφέ φοβάμαι... Ότι και να λέει ο γιατρός αν δεν σταματήσουν δεν είναι ωραίο να τα βλέπω γιατί φοβάμαι! Ειδικά χθες το απογευμα ειδα πολλα και τρομαξα και πονακια. Τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε αυτα που σου εγραψα και να μην ανησυχω. Κλεισαμε και αυχενικη 11/8.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου όμορφα!! Κανενα νεο απο @natassaki2006 δεν έχουμε ετσι;;; @Hope 2019 ειχες κ εσυ πονακια σήμερα;;  κ εγω εδω κ 2 ωριτσες στη δεξια πλευρά μια ψιλοενοχληση,  το ειχα ξαναπαθει κ την επόμενη μερα ειχα δει λίγο ροζακι που ηταν απο το αιματωμα κ το σκέφτομαι τωρα, αλλα ειναι κ η μητρα που μεγαλωνει,  τι να πω

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Nαι κορίτσι μου σταματησε. Εμενα βέβαια από την αρχή ήταν πολύ μικρότερο και δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά.. ΓΙα αυτό λέει ο γιατρός ότι αυτός ο σάκος που σιγά σιγά αποβάλλεται μας τα δημιουργεί αυτά! Με ηρεμησες γιατί έχω αυτά τα πονάκια και μαζί με τα καφέ φοβάμαι... Ότι και να λέει ο γιατρός αν δεν σταματήσουν δεν είναι ωραίο να τα βλέπω γιατί φοβάμαι! Ειδικά χθες το απογευμα ειδα πολλα και τρομαξα και πονακια. Τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε αυτα που σου εγραψα και να μην ανησυχω. Κλεισαμε και αυχενικη 11/8.

Κοίτα τα πονακια είναι φυσιολογικά γενικά να ξέρεις. Και εγώ πονάω κάθε μέρα σχεδόν και αφού μου είπε και ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικά αν δεν διπλωνεις από τον πόνο, έχω ηρεμήσει. Και εμείς κλείσαμε για 11/08 Κ ελπίζω να είναι σε ιδανικό μέγεθος τα μωρά για Τι θα είμαι 11+ ... σε ποιον έκλεισες ?

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου όμορφα!! Κανενα νεο απο @natassaki2006 δεν έχουμε ετσι;;; @Hope 2019 ειχες κ εσυ πονακια σήμερα;;  κ εγω εδω κ 2 ωριτσες στη δεξια πλευρά μια ψιλοενοχληση,  το ειχα ξαναπαθει κ την επόμενη μερα ειχα δει λίγο ροζακι που ηταν απο το αιματωμα κ το σκέφτομαι τωρα, αλλα ειναι κ η μητρα που μεγαλωνει,  τι να πω

 

Καλημέρα!! Και εγώ ανησυχώ για το @natassaki2006. Τελικά σχεδόν όλες το πέρασαμε απο βλέπω... αιμάτωμα και αποκόλληση 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Κοίτα τα πονακια είναι φυσιολογικά γενικά να ξέρεις. Και εγώ πονάω κάθε μέρα σχεδόν και αφού μου είπε και ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικά αν δεν διπλωνεις από τον πόνο, έχω ηρεμήσει. Και εμείς κλείσαμε για 11/08 Κ ελπίζω να είναι σε ιδανικό μέγεθος τα μωρά για Τι θα είμαι 11+ ... σε ποιον έκλεισες ?

Καλημέρα!! Και εγώ ανησυχώ για το @natassaki2006. Τελικά σχεδόν όλες το πέρασαμε απο βλέπω... αιμάτωμα και αποκόλληση 

Eμένα κορίτσι μου ο γιατρός μου είναι πιστοποιημένος και θα κάνω εκεί την αυχενική! Εγώ θα είμαι 12+3 τότε!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Nαι κορίτσι μου σταματησε. Εμενα βέβαια από την αρχή ήταν πολύ μικρότερο και δεν ακούσαμε ποτέ καρδιά.. ΓΙα αυτό λέει ο γιατρός ότι αυτός ο σάκος που σιγά σιγά αποβάλλεται μας τα δημιουργεί αυτά! Με ηρεμησες γιατί έχω αυτά τα πονάκια και μαζί με τα καφέ φοβάμαι... Ότι και να λέει ο γιατρός αν δεν σταματήσουν δεν είναι ωραίο να τα βλέπω γιατί φοβάμαι! Ειδικά χθες το απογευμα ειδα πολλα και τρομαξα και πονακια. Τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε αυτα που σου εγραψα και να μην ανησυχω. Κλεισαμε και αυχενικη 11/8.

Κορίτσι ίσως να μην ειναι απ αυτο γιατι εμένα ο 2ος σάκος που συνεχίζει να μικραίνει δε μου έκανε τίποτα απ αυτά.

Και οι 2 γιατροί μου είπαν απλα ότι θα απορροφηθεί.Προσπάθησε να μη δίνεις σημασία εφόσον όλα είναι καλά.Τα πονακια δε λενε τίποτα.Εγω ειχα κυριως στην αρχη.Απο 9 βδομαδων κοπηκαν σχεδόν κι αυτα.

Συμπληρώνω μηνα με 2 μονο επισκέψεις,αφου ξεχνώ πλεον οτι είμαι έγκυος και αναρωτιέμαι αν το μωρο είναι ακόμα εκει!Πολυ εύκολη και ήρεμη εγκυμοσύνη ως τωρα για να ειμαι δίκαιη.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κοίτα τα πονακια είναι φυσιολογικά γενικά να ξέρεις. Και εγώ πονάω κάθε μέρα σχεδόν και αφού μου είπε και ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικά αν δεν διπλωνεις από τον πόνο, έχω ηρεμήσει. Και εμείς κλείσαμε για 11/08 Κ ελπίζω να είναι σε ιδανικό μέγεθος τα μωρά για Τι θα είμαι 11+ ... σε ποιον έκλεισες ?

Καλημέρα!! Και εγώ ανησυχώ για το @natassaki2006. Τελικά σχεδόν όλες το πέρασαμε απο βλέπω... αιμάτωμα και αποκόλληση 

Καλε εγω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε για αλλους λογους,  μην σας αγχωνω, δεν θυμάμαι μερα χωρις αιμα,  μια φορα ειχα 10 μερες καθαρη κ εκανα παρτυ,  αλλα στην αυχενικη η εμβρυολογος που είχε πει είναι φυσιολογικό κ στο εξωτερικό εχει κ ειδικη ονομασία είναι συνηθες κ εδω σπευδουμε με το παραμικρό να το ονομασουμε αποκολληση, πολυ καθησυχαστικη θα ελεγα. Απλα τωρα μ εκανε εντύπωση που εδω κ ωρα εχω σε ενα σημειο τσιμπηματακια κ δεν είναι διασπαρτα. Ισως να ειναι κ το εντερο βέβαια,  ας μην τρελαθουμε απο το πρωτο τρίμηνο, έχουμε καιρο μπροστά μας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κορίτσι ίσως να μην ειναι απ αυτο γιατι εμένα ο 2ος σάκος που συνεχίζει να μικραίνει δε μου έκανε τίποτα απ αυτά.

Και οι 2 γιατροί μου είπαν απλα ότι θα απορροφηθεί.Προσπάθησε να μη δίνεις σημασία εφόσον όλα είναι καλά.Τα πονακια δε λενε τίποτα.Εγω ειχα κυριως στην αρχη.Απο 9 βδομαδων κοπηκαν σχεδόν κι αυτα.

Ναι κορίτσι μου πέρασα και την αποκόλληση και το πιο πιθανό να είναι από αυτο. Εμενα είχαν σταματήσει πιο πριν αλλά επανήλθαν τώρα με την αποκολληση που είδαμε το Σαββατο. Ωστόσο το μωρό την Τριτη ήταν μια χαρα κουνιόταν, χτυπούσε δυνατά καρδούλα και μια χαρά σε μέγεθος. Η αποκολληση δεν φαινοταν. Απλά όσο να πεις φοβαμαι ακόμα...

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλε εγω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε για αλλους λογους,  μην σας αγχωνω, δεν θυμάμαι μερα χωρις αιμα,  μια φορα ειχα 10 μερες καθαρη κ εκανα παρτυ,  αλλα στην αυχενικη η εμβρυολογος που είχε πει είναι φυσιολογικό κ στο εξωτερικό εχει κ ειδικη ονομασία είναι συνηθες κ εδω σπευδουμε με το παραμικρό να το ονομασουμε αποκολληση, πολυ καθησυχαστικη θα ελεγα. Απλα τωρα μ εκανε εντύπωση που εδω κ ωρα εχω σε ενα σημειο τσιμπηματακια κ δεν είναι διασπαρτα. Ισως να ειναι κ το εντερο βέβαια,  ας μην τρελαθουμε απο το πρωτο τρίμηνο, έχουμε καιρο μπροστά μας :rolleyes:

Ετσι είναι,πολύ σωστά.Εγω βεβαια δεν έχω δει καθολου αιμα,μονο στην αρχη μια φορα μπεζ κι απο τοτε τίποτα ευτυχώς.Ειναι όμως όντως πολύ σύνηθες.Με τα πονακια δεν αξιζει ν ασχολουμαστε,εκτος αν ειναι δυνατοί πόνοι.Ηρεμια κι όλα θα πάνε καλά.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Ετσι είναι,πολύ σωστά.Εγω βεβαια δεν έχω δει καθολου αιμα,μονο στην αρχη μια φορα μπεζ κι απο τοτε τίποτα ευτυχώς.Με τα πονακια δεν αξιζει ν ασχολουμαστε,εκτος αν ειναι δυνατοί πόνοι.Ηρεμια κι όλα θα πάνε καλά.

Κ εγω αυτη τη φορα μόνο μια φορα ροζακι στο σκουπισμα κ αυτο το ειδα επειδη καθε φορα περναω το χαρτι απο μικροσκόπιο :P ο γιατρος το ειχε δει στον υπερηχο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Για να μην εμφανίστηκε το @natassaki2006 κάτι κακό έγινε..Μακάρι να μην είναι έτσι, αλλά η απουσία της δε δικαιολογείται πια..δυστυχώς.. Αχ βρε κορίτσι μου, εύχομαι να είσαι καλά. Ανησυχώ πολύ για σένα..:cry:

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Για να μην εμφανίστηκε το @natassaki2006 κάτι κακό έγινε..Μακάρι να μην είναι έτσι, αλλά η απουσία της δε δικαιολογείται πια..δυστυχώς.. Αχ βρε κορίτσι μου, εύχομαι να είσαι καλά. Ανησυχώ πολύ για σένα..:cry:

Μπάλου μου κι εγώ το ίδιο πιστεύω! Μακάρι να κάνουμε λάθος! Μπαίνω συνέχεια να δω αν έχουμε κανένα νέο αλλά τίποτα δυστυχώς!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Για να μην εμφανίστηκε το @natassaki2006 κάτι κακό έγινε..Μακάρι να μην είναι έτσι, αλλά η απουσία της δε δικαιολογείται πια..δυστυχώς.. Αχ βρε κορίτσι μου, εύχομαι να είσαι καλά. Ανησυχώ πολύ για σένα..:cry:

Ας αφήσουμε το κορίτσι μας να πάρει το χρόνο του,εγω καταλαβαίνω απόλυτα.Εμείς είμαστε δίπλα της ετσι κι αλλιως.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...