Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joann είπε:

Κάποιοι γιατροί το κάνουν. Εμένα ο δικός μου ούτε να το ακούσει δεν ήθελε.

Θα φοβόμουν για τα μωρά να σου πω την αλήθεια...

@Balloo μου αύριο έχεις Αυχενική??Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Joann είπε:

Εννοείται ότι το έχω σκεφτεί αλλά επειδή θα έχουν περάσει 14 μήνες από την γέννα δεν ξέρω αν μπορώ. 

Θα μου άρεσε και εμένα να γεννούσα φυσιολογικά αλλά στα δίδυμα δεν το αναλαμβάνουν πολλοί γιατροί. Εμένα μειωνόταν και το αμνιακό υγρό στο ένα μωρό και έπρεπε να μου τα πάρουν. Και έτσι γέννησα στις 36 εβδομάδες.

Γενικά πάντως από την αρχή της εγκυμοσύνης μου δεν ήθελα να είμαι απόλυτη. Ειπα ότι όπως πάνε τα πράγματα.. το μόνο που θέλω ειναι υγιή παιδία! 

Φυσικά,εννοειται οτι το πρωτο ειναι γερά παιδια.1 χρονο μετα την πρωτη καισαρικη ειναι ασφαλες για τοκετο.Ετυχε στην κολλητη μου.

Το γνωριζω οτι λιγοι γιατροι κανουν vbac,κανανε και στο Ελενα μεχρι προσφατα και γνωριζω καποιους εξαιρετικους γιατρους που κανουν αλλα μονο σε ιδιωτικα πλεον.

Οσο για διδυμα,δε νομιζω οτι ειναι λιγοι κι οσο πανε αυξανονται.Ειναι οι λεγομενοι υπερμαχοι του φυσιολογικου τοκετου.Σιγουρα λιγοτεροι απ τους καισαρικακηδες.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ! 
Εμεις έχουμε πάρει 2 μέρες άδεια και από την Παρασκευή έχουμε έρθει Πευκί για ξεκούραση και μπανάκια σε ένα φιλικό σπίτι... αύριο επιστρέφουμε. Έχουμε και υπέρηχο ... 
@Ballooδάκι αύριο η μεγάλη μέρα !! Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! 
@toutouni αν θυμαμαι καλά έχεις κι εσυ υπέρηχο αύριο .. καλή επιτυχία και σε εσένα ! 
Εχω ανησυχήσει πολύ και με το @natassaki2006 και με το @Papaki@ που δε μας είπε τι έγινε με τις εξετάσεις ... 

 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που έχουν αύριο υπέρηχο!!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Φυσικά,εννοειται οτι το πρωτο ειναι γερά παιδια.

Το γνωριζω οτι λιγοι γιατροι κανουν vbac,κανανε και στο Ελενα μεχρι προσφατα και γνωριζω καποιους εξαιρετικους γιατρους που κανουν αλλα μονο σε ιδιωτικα πλεον.

Οσο για διδυμα,δε νομιζω οτι ειναι λιγοι κι οσο πανε αυξανονται.Ειναι οι λεγομενοι υπερμαχοι του φυσιολογικου τοκετου.Σιγουρα λιγοτεροι απ τους καισαρικακηδες.

Είναι πραγματικά λίγοι γιατροί και οι περισσότεροι που δεν σου λένε απευθείας καισαρική στο λένε στο τέλος γιατί εκεί ζοριζουν τα πράγματα και δεν θέλουν προβλήματα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joann είπε:

Είναι πραγματικά λίγοι γιατροί και οι περισσότεροι που δεν σου λένε απευθείας καισαρική στο λένε στο τέλος γιατί εκεί ζοριζουν τα πράγματα και δεν θέλουν προβλήματα....

Διαφωνω κοριτσι μου.Απλα η καισαρικη ειναι γι αυτους η ευκολη λυση για πολλους λογους.Οι πιο πονηροι λοιπον σου λενε ναι ναι στην αρχη για φυσιολογικο και προς το τελος σε τρομοκρατουν με διαφορες δικαιολογιες ωστε να σε φερουν προ τετελεσμενου.Οι νεοι Ελληνες γιατροι στην πλειοψηφια τους δεν εχουν εμπειρια στο φυσιολογικο τοκετο.

Η χωρα μας εχει θλιβερή πρωτια στις καισαρικές.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσι μου δε νομίζω να μπορείς να κάνεις vbac σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Επίσης οι γιατροί που κάνουν, είναι ελάχιστοι, δυστυχώς. Σημασία έχει να μη κινδυνεύσει κανείς, ούτε εσύ ούτε το μωρό. Όλα θα πάνε καλά ❤️

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γλυκό ❤️❤️❤️ Ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Δύο φορές με έπιασαν αυτά τα τραβήγματα, την πρώτη φορά πριν από κανένα μήνα και τη δεύτερη τώρα, πριν από δύο μέρες. Μου κρατάνε 2-3 μέρες και με τραβάει ΜΟΝΟ δεξιά. 

Καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο!!!

Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι πιο εύκολη η καισαρική για μένα γιατί την πρώτη φορά ταλαιπωρήθηκα πολύ!

Γέννησα στο Αλεξάνδρα να ξέρετε και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Πλήρωσα μονο το γιατρό και 50 ευρώ τη μέρα το μονοκλινο. Έχουν πολυ καλή ΜΕΝΝ για τα δίδυμα αν και είχε πολύ κόσμο. Γενικότερα δεν ήθελα να πάω σε ιδιωτικό αλλά και με τα δίδυμα φοβόμουν ότι θα μου τα κρατήσουν στη ΜΕΝΝ για ψύλλου πήδημα. Στο Αλεξάνδρα τα κράτησαν μόνο μια μέρα για παρακολούθηση και τα πήρα στο δωμάτιο.

Just now, Joka είπε:

Διαφωνω κοριτσι μου.Απλα η καισαρικη ειναι γι αυτους η ευκολη λυση για πολλους λογους.Οι πιο πονηροι λοιπον σου λενε ναι ναι στην αρχη για φυσιολογικο και προς το τελος σε τρομοκρατουν με διαφορες δικαιολογιες ωστε να σε φερουν προ τετελεσμενου.Οι νεοι Ελληνες γιατροι στην πλειοψηφια τους δεν εχουν εμπειρια στο φυσιολογικο τοκετο.

Η χωρα μας εχει θλιβερή πρωτια στις καισαρικές.

Και εγώ το ίδιο λέω!

Επεξεργάστηκαν by Joann
  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ! 

Εγω απο συμπτωματα εχω καουρες και ανακατεματα που ξεκινανε απο το απογευμα συνηθως. Εχω ξεκινησει να πινω ξινονερο φλωρινας κ με βοηθα πολυ. Εχω αδεια ως 20/8 κ εχουμε ερθει λιγες μερες στο χωριο του συζυγου μου :) ( θα κανουμε κ τον πρωτο τρυγο μελιου γιατι εχουμε εδω τα μελισσια) 

Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα στους υπερηχους και στη @Balloo για αυριο!!! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

@Balloo και @Geo Jo μου κ εγω φυσιολογικά υποθέτω οτι ειναι τα τραβηγματα αυτα, αλλα....την φοβια μου την εχω πλέον με το παραμικρό..  Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση :x

Καλε Εγώ πονάω κάθε μέρα!

  • Χαχα 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Μπορείς να γεννήσεις και φυσιολογικά με δίδυμα?

Φυσικά! Απλά θέλει να βρεις γιατρό που αναλαμβάνει να το κάνει. Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα τέτοιοι! 

Just now, Joka είπε:

Διαφωνω κοριτσι μου.Απλα η καισαρικη ειναι γι αυτους η ευκολη λυση για πολλους λογους.Οι πιο πονηροι λοιπον σου λενε ναι ναι στην αρχη για φυσιολογικο και προς το τελος σε τρομοκρατουν με διαφορες δικαιολογιες ωστε να σε φερουν προ τετελεσμενου.Οι νεοι Ελληνες γιατροι στην πλειοψηφια τους δεν εχουν εμπειρια στο φυσιολογικο τοκετο.

Η χωρα μας εχει θλιβερή πρωτια στις καισαρικές.

Οι καισαρικες στην Ελλάδα φτάνουν το 80% δυστυχώς. Εχω διαβάσει δικαιολογίες να σου πέσουν τα μαλλιά, όπως στενή λεκανη, κοντή γυναίκα, αδύνατη γυναίκα, παχουλη γυναίκα, κοντό λωρο(δε φαίνεται πριν τη γεννα), το παιδί είναι ψηλά, έχεις μυωπία κ άλλα πολλαααα

  • Μου αρέσει 2

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου υπέροχα σας ευχαριστώ πολύ πολύ..! Έχω αγωνία, όμως θέλω να πιστεύω πως τα αποτελέσματά μας θα είναι καλά.

Ανησυχώ πολύ για τα κορίτσια.. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι καλά. 

Να σας ρωτήσω κάτι, είχε πει η Katzei ότι θα πάει διακοπές ή κάτι τέτοιο? Τη σκέφτομαι πολύ, έχει εξαφανιστεί κι αυτή και είπα μήπως το είχε αναφέρει ότι θα απέχει κάποιες μέρες και δε το πρόσεξα..

  • Μου αρέσει 6

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Balloo καλά αποτελέσματα αύριο! Θα περάσεις μαγικά, πίστεψε με. Είναι μοναδική εμπειρία.

Καλά αποτελέσματα και στα κορίτσια που έχουν αύριο υπέρηχο @Τουτουνι και δεν τιμάμε ποιο άλλο κορίτσι ήταν( συγνώμη)!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα τα πας τέλεια σίγουρα!!!

Τί να πούμε κι εμείς οι μεγαλοκοπελες που με το μπουλινγκ που έχουμε φάει οτι ειμαστε μεγάλες βάζουμε τέρατα με το μυαλό μας...

Just now, Geonutr-mama είπε:

Φυσικά! Απλά θέλει να βρεις γιατρό που αναλαμβάνει να το κάνει. Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα τέτοιοι! 

Οι καισαρικες στην Ελλάδα φτάνουν το 80% δυστυχώς. Εχω διαβάσει δικαιολογίες να σου πέσουν τα μαλλιά, όπως στενή λεκανη, κοντή γυναίκα, αδύνατη γυναίκα, παχουλη γυναίκα, κοντό λωρο(δε φαίνεται πριν τη γεννα), το παιδί είναι ψηλά, έχεις μυωπία κ άλλα πολλαααα

Ε ναι αυτα ειναι τα κλασσικα.Οι πιο πονηροι για να σε ψαρωσουν βρισκουν πιο "ιατρικούς όρους" και σε τρομοκρατουν οτι αν δεν κανεις καισαρικη κινδυνευεις να χάσεις το μωρό ή να κινδυνεύσει μάνα και παιδι.

Και αυτοί οι άνθρωποι πήραν τον ορκο του Ιπποκράτη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. 

Και εγώ τις τελευταίες 2 μέρες έχω τραβήγματα χαμηλά. Πιο συχνά συμβαίνει όταν σηκώνομαι.. 

Τα συμπτώματα καλά κρατούν! Ειδικά το απόγευμα αυτή η αναγούλα ακόμα και με νερό είναι απίστευτη! 

@Ballooμου καλή επιτυχία αύριο!! Όλα μια χαρά θα είναι και θα το απολαύσεις!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...