Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Λόγω των πολλών αποτυχιων κ ότι είναι 41 πλέον κάναμε προεμφυτευτικο ήμασταν απλά αρκετά αισιόδοξοι γιατί κάναμε 8 βλαστοκυστες με μια ωοληψια, ήταν ένα πολύ ενθαρρυντικό αποτέλεσμα... Το θέμα είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει σαφή απάντηση... Μπορεί να είναι κ τυχαίο κ να κάνουμε κ μια ακόμη προσπάθεια μπορεί να σημαίνει κ γενετικό πρόβλημα είτε δικό μου είτε του συζύγου... Θα κάνουμε κ αυτή την εξέταση που μας είπε κ έχει ο θεός... Δε ξέρω τι άλλο να πω πλέον... 

      Μην αποκαρδιώνεσαι! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, προσπάθησε όμως. Εγώ έκανα 3 διεγέρσεις σε ηλικία 42 ετών και καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες. Μόνο μία επέστρεψε υγιής από τον προεμφυτευτικό, και ήταν από την τελευταία διέγερση. Εσείς μαζέψατε 8 (!) βλαστοκύστες από μία και μόνο ωοληψία! Πολύ εντυπωσιακό νούμερο, αλλά σκέψου ότι ίσως ο συγκεκριμένος κύκλος να μην ήταν τελικά ποιοτικός. Τα νούμερα στην ηλικία μας είναι φυσικά απογοητευτικά, αλλά υπάρχει ελπίδα! Μην τα παρατάς. Κάνε και αυτή την εξέταση που ανέφερες, αλλά μην ξεχνάς ότι οι βλαστοκύστες προήλθαν όλες από έναν και μοναδικό κύκλο διέγερσης. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Κοριτσάκια μου υπέροχα σας ευχαριστώ πολύ πολύ..! Έχω αγωνία, όμως θέλω να πιστεύω πως τα αποτελέσματά μας θα είναι καλά.

Ανησυχώ πολύ για τα κορίτσια.. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι καλά. 

Να σας ρωτήσω κάτι, είχε πει η Katzei ότι θα πάει διακοπές ή κάτι τέτοιο? Τη σκέφτομαι πολύ, έχει εξαφανιστεί κι αυτή και είπα μήπως το είχε αναφέρει ότι θα απέχει κάποιες μέρες και δε το πρόσεξα..

Καλημέρα!!!! Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!!! Περιμένουμε τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλη εβδομάδα να έχουμε!! Καλη τύχη σε ολα τα κορίτσια που εχουν υπερηχους αυχενικες αυτη την εβδομάδα!!! @Balloo μου γλυκια καλα αποτελέσματα σου εύχομαι! :x ολα να ειναι αψογα για εσενα και το μωρακι σας!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! καλή επιτυχία σε όλες μας, αυτή την εβδομάδα με την αυχενική! @Balloo  μου, καλή επιτυχία, να το απολαύσεις και περιμένουμε νέα σου! Τι ώρα έχεις ραντεβού;

Υπάρχρι άλλη κοπέλα που θα κάνει υπέρηχο ή αυχενική σήμερα;, 

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά μόλις τελείωσα απ' το γιατρο! Τα μωρά μας ειναι μια χαρά και μεγαλώνουν πολύ σωστά!! Τα είδαμε κι εμεις να.κιυνανε χεράκια και ποδαράκια και ήταν υπέροχα!!!!

@Balloo μου όλα θα πάνε υπέροχα και περνούμε νέα σου!!!! 

@Τουτουνι μπράβο κοπέλα μου! Μια χαρά τα τουτουνάκια σου! Μπράβο! Είδες τι τρελό συναίσθημα είναι που κουνιούνται;;; Τα φιλιά μου!!!

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κορίτσια μου!! Έλειπα τόσες μέρες ήμουν κυριολεκτικά χάλια ημικρανιες, εμετοι τα πάντα!! Σήμερα όμως είναι η μεγάλη μέρα Αυχενικη Διαφάνεια και η αγωνία δεν περιγράφεται!!εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα @Balloo συμοασχοτμε σήμερα!! Φιλάκια πολλά βράδυ θα επικοινωνήσω λογικά γιατί απόγευμα έχω την εξέταση!! Καλή σας μέρα κοριτσαρες μου!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! καλή επιτυχία σε όλες μας, αυτή την εβδομάδα με την αυχενική! @Balloo  μου, καλή επιτυχία, να το απολαύσεις και περιμένουμε νέα σου! Τι ώρα έχεις ραντεβού;

Υπάρχρι άλλη κοπέλα που θα κάνει υπέρηχο ή αυχενική σήμερα;, 

@Τουτουνι μπράβο κοπέλα μου! Μια χαρά τα τουτουνάκια σου! Μπράβο! Είδες τι τρελό συναίσθημα είναι που κουνιούνται;;; Τα φιλιά μου!!!

Αχ ακόμα να το πιστέψω!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εγώ σήμερα έχω υπέρηχο αφού σχολάσω. από αναγούλες έχω φτάσει στο πικ μου σήμερα δίνω μάχη για να μην κάνω εμετό.φοβάμαι οτι έχω βλάψει το εμβρυο με τους εμετούς κ τις διατροφικές μου συνήθειες.δεν μπορώ να κάνω τίποτα σωστά. χθες το βράδυ δεν έκλεισα μάτι. πολύ γκρίνια το ξέρω.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Καλημερουδια κορίτσια μου!! Έλειπα τόσες μέρες ήμουν κυριολεκτικά χάλια ημικρανιες, εμετοι τα πάντα!! Σήμερα όμως είναι η μεγάλη μέρα Αυχενικη Διαφάνεια και η αγωνία δεν περιγράφεται!!εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα @Balloo συμοασχοτμε σήμερα!! Φιλάκια πολλά βράδυ θα επικοινωνήσω λογικά γιατί απόγευμα έχω την εξέταση!! Καλή σας μέρα κοριτσαρες μου!!! 

Καλημέρα και καλή επιτυχία κορίτσι μου! Όλα να πάνε καλά! Που θα πάνε βεβαίως βεβαίως! Περιμένουμε νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά μόλις τελείωσα απ' το γιατρο! Τα μωρά μας ειναι μια χαρά και μεγαλώνουν πολύ σωστά!! Τα είδαμε κι εμεις να.κιυνανε χεράκια και ποδαράκια και ήταν υπέροχα!!!!

@Balloo μου όλα θα πάνε υπέροχα και περνούμε νέα σου!!!! 

Τέλεια τουτουνακιιιι!

Just now, Νινι2019 είπε:

Καλημερουδια κορίτσια μου!! Έλειπα τόσες μέρες ήμουν κυριολεκτικά χάλια ημικρανιες, εμετοι τα πάντα!! Σήμερα όμως είναι η μεγάλη μέρα Αυχενικη Διαφάνεια και η αγωνία δεν περιγράφεται!!εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα @Balloo συμοασχοτμε σήμερα!! Φιλάκια πολλά βράδυ θα επικοινωνήσω λογικά γιατί απόγευμα έχω την εξέταση!! Καλή σας μέρα κοριτσαρες μου!!! 

Καλή επιτυχία!!!! 


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά μόλις τελείωσα απ' το γιατρο! Τα μωρά μας ειναι μια χαρά και μεγαλώνουν πολύ σωστά!! Τα είδαμε κι εμεις να.κιυνανε χεράκια και ποδαράκια και ήταν υπέροχα!!!!

@Balloo μου όλα θα πάνε υπέροχα και περνούμε νέα σου!!!! 

Συγχαρητήρια!!

Άντε και στην αυχενική τώρα!!


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Geonutr-mama είπε:

Φυσικά! Απλά θέλει να βρεις γιατρό που αναλαμβάνει να το κάνει. Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα τέτοιοι! 

Οι καισαρικες στην Ελλάδα φτάνουν το 80% δυστυχώς. Εχω διαβάσει δικαιολογίες να σου πέσουν τα μαλλιά, όπως στενή λεκανη, κοντή γυναίκα, αδύνατη γυναίκα, παχουλη γυναίκα, κοντό λωρο(δε φαίνεται πριν τη γεννα), το παιδί είναι ψηλά, έχεις μυωπία κ άλλα πολλαααα

Δεν είναι επικίνδυνο για τα παιδιά δηλαδή λες ?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Καλημέρα.εγώ σήμερα έχω υπέρηχο αφού σχολάσω. από αναγούλες έχω φτάσει στο πικ μου σήμερα δίνω μάχη για να μην κάνω εμετό.φοβάμαι οτι έχω βλάψει το εμβρυο με τους εμετούς κ τις διατροφικές μου συνήθειες.δεν μπορώ να κάνω τίποτα σωστά. χθες το βράδυ δεν έκλεισα μάτι. πολύ γκρίνια το ξέρω.

Καλημέρα και καλά αποτελέσματα στο υπέρηχο! Και βέβαια δεν έχεις βλάψει το έμβρυο, μην σκέφτεσαι έτσι. Εγώ ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα κάνω διατροφή, απλα προσεχα  καλό πλύσιμο και καλό ψήσιμο.

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Δεν είναι επικίνδυνο για τα παιδιά δηλαδή λες ?

Δεν είμαι γιατρός αλλά ξέρω αρκετούς κ αρκετές μανες που τα γέννησαν φυσιολογικά, όπως ξέρω κ γυναίκες που γέννησαν φυσιολογικά ισχυακα μωρά. Αν έχεις καλή ομάδα γιατρού κ μαιας γιατί να μη γίνεται; 

Πήρα το Σάββατο τις αιματολογικες μου, όλα οκ μέχρι που βλέπω τοξοπλασμα θετικό. Χ.. Κα απ το φόβο. Παίρνω τη μαία μου λέει ησύχασε, πες ποιο απ τα δύο ig είναι, το igg ή το igm. Ευτυχώς κ δόξα τω Θεω είναι το igg που σημαίνει ότι το πέρασα παλιά... Ήταν σοκ

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Δεν είμαι γιατρός αλλά ξέρω αρκετούς κ αρκετές μανες που τα γέννησαν φυσιολογικά, όπως ξέρω κ γυναίκες που γέννησαν φυσιολογικά ισχυακα μωρά. Αν έχεις καλή ομάδα γιατρού κ μαιας γιατί να μη γίνεται; 

Πόνος επί 2 ...!!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...